Анимационно кино

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Re: Анимационно кино

Мнение BardoSore7 години

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG7 години

Току що гледах 1ви епизод на Kill la Kill... Толкова ridiculousness просто няма, арта очаквано напомня супер много на Gurren Lagann и е също толкова over the top. Направо се смазах от кеф :D
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSore6 години

The Wind Rises - Hayao Miyazaki

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos6 години

The Farewell Masterpiece - овърхайпват го, но едва ли ще е лош...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor6 години

Изображение

Някой да знае от къде е?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator
Регистриран преди: 15 години

Мнение cain6 години

Vampire Hunter D
PC mustard race

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master

Мнение niki_6 години

Вторият Vampire Hunter D (Bloodlust).

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor6 години

Мерси! Познато ми беше от някъде - явно самата анимация, тъй като съм гледал първия преди десетина години. Ще ги дръпна да ги изгледам наново.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon6 години

Първият обаче е по-голяма класика. Поне за мен. :) Даже беше пуснат на VHS Касетки дублиран на български у нас и може би е едно от първите лицензирани анимета. Страхотни спомени от деството имам, даже го изгледах наскоро пак.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown6 години

За сметка на това втория е едно от най-красивите неща в жанра анимация изобщо :yes:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain6 години

Загледах Attack on Titan, бях отвикнал от постоянното крещене из аниметата :wall:
Но пък на японците не може да им се отрече разчупеното мислене, Холивуд тъпче от години на едно и също място, пък и доста красиво анимето.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp6 години

Как са титаните нататък, щото на базата на първи епизод, не ми се сториха ок...

RRSunknown написа:За сметка на това втория е едно от най-красивите неща в жанра анимация изобщо :yes:
Bloodlust определно кърти като дизайн (стабилно повлиян от големият Йошитака Амано).
Вече като мащабност, има голяма конкуренция: по-новите на Миядзаки (от Мононоке натaтък), Paprika и най-вече, Steamboy, с който Отомо вдигна летвата до небесата. Ама при този аспект, бюджетът има определяща роля.

Иначе, анимацията не е жанр, а средство :-)

Потребителски аватар
Rinaldo
SEGA Sage
SEGA Sage

Re:

Мнение Rinaldo6 години

vvarp написа:Как са титаните нататък, щото на базата на първи епизод, не ми се сториха ок...

RRSunknown написа:За сметка на това втория е едно от най-красивите неща в жанра анимация изобщо :yes:
Bloodlust определно кърти като дизайн (стабилно повлиян от големият Йошитака Амано).
Вече като мащабност, има голяма конкуренция: по-новите на Миядзаки (от Мононоке натaтък), Paprika и най-вече, Steamboy, с който Отомо вдигна летвата до небесата. Ама при този аспект, бюджетът има определяща роля.

Иначе, анимацията не е жанр, а средство :-)
:yes:

между другото ако някой иска artbooka на -> Vampire Hunter D брутален е.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain6 години

За мен титаните страда от типичните аниме недостатъци. А именно предраматизиране на почти всяка изречена реплика, всички крещят и плачат. Типичните евтини похвати за драма, където сериала се опитва да те привърже към някого и след това го убива. Недостоверни персонажи, недостоверни реакции и т.н.
Но както казах това са си типични аниме недостатъци, ако някой е ок с тях ще му е интересно.
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp6 години

Ясно, ще гледам друго :-)

Ама тия изпълнения не бих ги нарекъл типични за японската анимация, щото нещата са по-глобални - всичко опира до умения и възможности. Каквито е нормално да отсъстват в голяма част от продукциите - били те филми, игри, сапунки...
В конкретния случай на японската анимация, не съм видял големите имена (Такахата, Миядзаки, Кон, Уатанабе, Оши) да оставят персонажите, диалога и сценария на случайността. Или просто не са правили "аниме".

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp6 години

Май тоя път е наистина:

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ent/.77263
Ghibli Co-Founder Suzuki: Studio Considers Dismantling Production Department
Studio Ghibli representative director and co-founder Toshio Suzuki appeared on the TBS television program Jōnetsu Tairiku on Sunday to discuss the studio's future after Hayao Miyazaki's retirement from directing feature films.

Suzuki discussed the great changes that the entire studio is undergoing at the studio's shareholders meeting, and mused that these changes may include dismantling the production department. While there has been talk among some about dissolving the studio outright, Suzuki emphasized that the truth is that the studio is considering "housecleaning" or restructuring for now. The end result would be "rebuilding" the studio and creating an environment for the next generation.

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller6 години

Твърде много слухове и новини има вече по повода, че човек да не вземе да се притеснява. Интересно е защо се получава това предвид, че всичките им филми хората ги харесват, гледат и купуват, игрите, които направиха се продаваха добре сякаш също... нелогично ми е всичко това, но японска работа все пак...
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp6 години

:hype:

http://www.huffingtonpost.com/jim-hill/ ... 45058.html
"I'm kind of hoping that the reaction from animation fans will be so loud and so strong that Sony will be eager to put Popeye into production," Genndy continued. "That way, once we finish working on Hotel Transylvania 2, we just move on over and begin working on Popeye. And then have that film out in theaters in a year or two."
Как може още да не е в продукция :axe:

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG6 години

Aldnoah Zero
Изображение
Toку що изгледах последния епизод. От мноооого време не бях гледал толкова добра мека. Още от началото беше много яко защото главния герой противно на очакванията ми не получи супер OP робот а ситуацията беше точно обратната. Противниците бяха с мега могъщите роботи а наще хора с някакви кофи за боклук. Арта и графиката бяха на ниво, мисля че едно от много малкото анимета където не само че CG-то не е отвратително а даже бих го счел за плюс. Всичките герои до един са интересни и претърпяха развитие. Историята е много интересна и дори за малкото си на брой епизоди имаше няколко обрата които честно не очаквах в съответния им вид. ОСТ също кърти. Просто дори да опитам няма 1 нещо за което мога да се захвана и да мрънкам. Края на сезона беше направо WTF нямам си никаква идея с какво и как ще продължат но нямам търпение да видя. Силно препоръчвам!
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller6 години

Тук ме хвана в перфектен момент! Първо, че отдавна не бях гледал яко аниме, сървърите на Destiny се ебават, доста цъках на 3DS-а и не ми се щтрака повече и за капак на всичко днешната работа ми се отложи, защото клиента си прецакал нещо сървъра :).

Така, че мигновено започвам да го търся из тракерите... хаха започвам да свалям аз филмчето и какво да видя - аз вече имам свалени и изгледани първите няколко серии! Но току що свалих всички до 11-на серия и отпочвам от 4-та нагоре! Успя да ми запълниш вечерта!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Кой е онлайн