Сериали

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Съвсем ме отказахте от гледам Картона :lol: Нетфликс уж харчат все повече милиарди, а нивото е в свободно падане.

Забравил съм да спомена останалите сапунки, които гледах през 2017-та.

The Handmaid's Tale - има идея, заснет е добре. Малко дразни главната, че е като крава в железница, ама се връзва някак със сюжета. Мярка се известна доза полит. пропаганда и накрая целият реализъм отива по дяволите, малко като във всяка американска продукция. Бонус - полякинчето от Мас Дефект.

Sillicon Valley държи ниво с последния сезон. Без да е кой знае какво, има проблясъци. Когато няма, се редят пошлости, простащина, тоалетен "хумор"... Не че истинската долина е много културна и ерудирана.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re:

Мнение epedosпреди 1 година

vvarp написа:
преди 1 година
Съвсем ме отказахте от гледам Картона :lol: Нетфликс уж харчат все повече милиарди, а нивото е в свободно падане.
Не е случайно нищо в Саут Парк: :lol: :lol:

Видях синопсиса на The Handmaid's Tale. Как го гледате това бе? :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

:rolf:

Освен Нетфликс да се вземат с Дрисни.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Сериали

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

Чернобил е доста добре.

Липсва му руска автентичност - всички шляпат на английски и декорите не докарват тежкия късен соц съвсем (stranger things е по-добра времева капсула примерно, макар и с различна тематика), но е чудесно заснет.

Има ритъм и е добре изигран, ама силата му е в това как предава невидимата заплаха на радиацията - настръхвах на няколко пъти от съвсем прости, тривиални човешки действия.

Препоръчвам.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Сериали

Мнение Jim Raynorпреди 3 седмици

Изгледах най-сетне the Wire.

Заслужава много похвали - абсолютно престъпление е, че не е получил нито една значима награда по време на излъчването си. Дейвид Саймън (Давид Юда Шимон?) е създал много силна атмосфера, която те потапя и се запечатва много плътно в съзнанието. Ако някога имам възможност, ще посетя Балтимор само заради този сериал и това трябва да стига за похвала в това отношение. Вероятно липсата на бомбастичност е довела до ниския интерес - въпреки няколко култови сцени, тук няма кървавата сватба, пищни престрелки или прекомерен катарзис, всичко е, почти до финала, земно и реалистично.

Като цяло е правдоподобна кримка за проблемите с разпространението на дрога, корупцията, полицейското насилие и стоящите изначално зад тях проблеми на отделните социални прослойки в Балтимор, в която и уж "добри" и уж "лоши" са представени балансирано и човек в определени моменти откровено се чуди за кого да вика всъщност. Още по-радващо е, че зад това всестранно разглеждане на въпросите не стои съвременната политкоректност и див неолиберализъм, според които всички различни са жертви. В The Wire един от най-култовите и страховити персонажи е хомосексуалист, чернокожите пласьори след като за пореден път ядат бой от ченгетата или са в ареста казват "It's part of the game", вместо да реват че са дискриминирани, а белите ченгета и политици (в преимуществено черен Балтимор), които са неизбираеми на високи постове, приемат, че такъв е животът.

Минус е, че не е консистентен. 1-ви и 3-ти сезон ми харесаха най-много с фокуса си върху едни и същи добре изградени персонажи от двете главни групи в сериала - ченгетата и наркодилърите. 2-ри, особено след изглеждането на целия сериал, буди леко недоумение у мен. Не че е съвсем несвързан с останалото, но имам усещането, че са имали желание всеки сезон да е за различна група от балтиморското общество (в случая, докерите на пристанището), но някакъв спад в рейтингите ги е накарал да се откажат. 4-ти и 5-ти сезон имат своите моменти (най-добрата употреба на деца актьори в четвърти сезон, probably ever), но:

1. Сюжетните линии за кмета и вестника, както и персонажите, свързани с тях, нямат достатъчно екранно време за развитие, а имат повече потенциал, предвид много приличните актьор (Кутрето, Норман и Гъс са похабени направо).
2. Марло, който им отнема въпросното време, ми беше по-безинтересен както от тях, така и от предхождащите го дилъри - по-малко умен и интересен във всяко отношение.

Звучи тъпо аз да давам акъл, но очаквах в края на трети / началото на четвърти сезон да придвижат фабулата напред около политическата корупция (където кметът да има по-голяма роля), големите наркориби (където да водят гърците и ченгетата, а Марло/Джо да имат някаква второстепенна роля). Вестника би могъл да влезе в средата на всичко. За мен направиха стъпка назад, а най-разочароващ беше 5-ти сезон, който откровено прескочи акулата.

Въпреки това е сериал, който си струва да се гледа и ако го започнете, сам ще ви убеди в това.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост