Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класира...

Мнение danailkiller2 години

И аз уикенда гледах Avengers: Infinity War и въпреки милионите герои (някой от, които не толкова добре "покрити" като екранно време) то за пръв път видяхме наистина оправдан главен герой, на който поне му разбираме доводите, за това, което прави.

Като цяло ми хареса филмът, леко разочарован останах от кратката сцена след кредитите. Щеше да е доста по-ефектна, ако вече не знаехме, че снимат филмът за Captain Marvel.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение DETONATOR-M2 години

Batman Ninja [4/10]
Добре направен скучен филм.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Chakan
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 9 години

Мнение Chakan2 години

Batman Ninja е класи над много от нещата, които са пускали напоследък (с изключение на "Scooby Doo & Batman: The Brave and the Bold") чисто и просто поради своя WTF фактор.

Обожавам Elseworlds Батман комикси, може даже да се каже, че са ми любимите и почти всички са ми минали през ръцете, тъй че това филмче определено го очаквах. Откъм сюжет обаче издиша, но така искрено съм му се смял чисто и просто до каква лудост опира на моменти, че не мога да ви опиша. Филмчето хваща всичко що е японско - от митологични герои, през mecha и toku клишета и го мята накуп. Ако не търсите нещо, което да блести със сюжет, мисля, че спокойно може да ви забавлява.

Иначе е сполучливо упражнение по character design и нищо повече.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

И аз съм го свалил и ще направя всичко възможно да успея да го догледам, пък ако ще да е само заради красотата :).

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Deadpool 2 - отивате и го гледате.
Не кръщавайте децата си Шер.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Solo: A SW story - абе слаб филм си е.
Няма мащаб, няма замах, няма и химия между актьорите.
Все едно са им казали - ти си калъпа на Хан, ти си Ландо, ти си Чубака - айде сега правете някакви неща.
Връзките с Невидима заплаха са...странни.
Плотът за хипергоривото просто им трябва за да се лупат за достатъчно скъпи и достатъчно компактни неща, че да се разнасят в куфари.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor2 години

https://www.forbes.com/sites/scottmende ... l-weekend/

Време беше.

За Deadpool те подкрепям - беше доста ок.

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Им аз тея дни гледах и Deadpool 2 и Solo-то. Като цяло Deadpool си беше доста добре - кажи-речи на нивото на единицата - в някой отношения по-добре, в други по-зле.

От друга страна Solo-то дори като за летен екшън мие трудно да му оправдая цената на билета. И което е по-странното ми е трудно да кажа кое точно го прави толкова зле. Защото историята е що-годе добре вързана с вселената, актьорите се справят прилично също и визуалните ефекти не са някакви зле. Но въпреки това като цяло просто е много слаб филм и аз поне доста трудно успях да му дочакам краят в киното (накрая вече се въртях в стола като малко дете).

Потребителски аватар
Chakan
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 9 години

Мнение Chakan2 години

Solo пък на мен доста ми хареса. Точно това исках от новите Star Wars филми - нещо скромно и приятно. Не казвам, че е необходим филм - спокойно можех да мина без него, спокойно можеше и да бъде филм с друг контрабандист и друг кораб. Но от видяното съм повече от доволен, актьорската игра беше напълно ОК, екшън сцените бяха на ниво, характерите на героите бяха нацелени, новите дизайни до голяма степен накефиха също. Препратките и връзките с други SW истории винаги са добре дошли и тук бяха супер!
Усеща се като някоя яко underground филмче, което човек е взимал от видеотеката - не е блокбъстър с огромна маркетингова кампания и редици почитатели, но си струва да се види.
Предвид проблемите, които имаше филмът, едно голямо "Браво!" на Рон Хауърд. Жалко, че заради помията наречена "The Last Jedi" хората няма да отидат да гледат филм, който е добър. Spin-Off-и срещу "Епизоди" - 2:0 в полза на "Solo" и "Rogue One".

SPOILERS:

Първоначалният екип на Бекет ми дойдоха малко като ненужен багаж. Не се вижда достатъчно до колко близки дружки са си с него, за да ни е грижа като умрат. L3 също ми дойде в повече, дразнеше ме честно казано, но пък бунтът на дроидите, който предизвика беше готин и съм изненадан, че подобно нещо не се е случило по-рано.

Що се отнася до препратките - Терас Каси (бойното изкуство от тъпата биткаджийска игра за PS1), героят на Уоруик Дейвис от Епизод 1 и тн... всичко е добре дошло. А като видях механичните крака на холограмата направо изтръпнах от кеф! Който е гледал "Clone Wars" и "Rebels" вероятно също се е зарадвал на сцената.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp2 години

Гледайте Дон Кихот на Гилиам, ако го пуснат по кината или като се появи в нета. Разбира се не е като едно време, но филмът се пука по шевовете от автентичност, по-скоро приятен е и доволно шашав. Понрави ми се доста повече от последните 4-5 неща на Гилиам, да не говорим що за чудо е спрямо еднокалъпната холивудщина.

Препоръчвам също Ping Pong the Animation (2014) на Масааки Юаса - 11 епизода по 20 мин. Брилянтна характеризация, страхотна режисура и свръх изразителна анимация :yes:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor2 години

Chakan написа:
2 години
Solo пък на мен доста ми хареса. Точно това исках от новите Star Wars филми - нещо скромно и приятно. Не казвам, че е необходим филм - спокойно можех да мина без него, спокойно можеше и да бъде филм с друг контрабандист и друг кораб. Но от видяното съм повече от доволен, актьорската игра беше напълно ОК, екшън сцените бяха на ниво, характерите на героите бяха нацелени, новите дизайни до голяма степен накефиха също. Препратките и връзките с други SW истории винаги са добре дошли и тук бяха супер!
Усеща се като някоя яко underground филмче, което човек е взимал от видеотеката - не е блокбъстър с огромна маркетингова кампания и редици почитатели, но си струва да се види.
Предвид проблемите, които имаше филмът, едно голямо "Браво!" на Рон Хауърд. Жалко, че заради помията наречена "The Last Jedi" хората няма да отидат да гледат филм, който е добър. Spin-Off-и срещу "Епизоди" - 2:0 в полза на "Solo" и "Rogue One".
На мен Rogue One не ми хареса, най-вече заради абсолютно апатичния главен персонаж.

Solo обаче категорично ме изкефи и се присъединявам към горното мнение. Келеша ми седеше идеален млад Хан, и филмът е съвсем приличен. Не е шедьовър и му липсват повече наистина силни character-building моменти (физиономията на Хан при първия скок обаче е priceless), но трябва да се примиря, че вече няма как да видим фантастичен филм с подробно градене на атмосфера и герои, защото ако няма престрелка и експлозии на всеки 4 минути младото поколение просто забива поглед в телефона.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Solo mid HBO production. Това не е Star Wars ами някакво филмче тип сапунка. Роуг поне имаше замах.

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore2 години

Mortal Kombat
След толкова години го гледах отново, защото го намерих на blu-ray. Е няма такъв дървен b-movie guilty pleasure. Едва ли скоро, някой ще се доближи толкова точно до филмирането на бойна игра.

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 2 години

Re: Кой е последният филм, който сте гледали и как се класир

Мнение Bobi_Tupalka2 години

Jim Raynor написа:
6 години
"Жега", отново.

Гледам сцената в кафенето между Пачино и Де Ниро и, може би тривиално, но си мисля в какво метросексуално сборище се е превърнал Холивуд. Целият L-карнитин, креатин и wheypro на света не могат да помогнат на актьори като Крис Евънс или Хемсуърт да произведат тестостерона на тия двамата, докато пият кафе.

:dealwithit:
Гледах го за може би 10-ти път вече. Този филм е еталон за жанра. :yes:

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 година

Солдадо е умопомрачителен.
Уж се води продължение на Сикарио, със същия сценарист, пак с Бенисио дел Торо и Бролин. Режисьорът, макар не Вилньов, има опит с трилъри за мафията. Не знам какво е станало, но резултатът е загуба на време. Сюжетът свършва още в началото, почват безумия и иначе читавите главни са превърнати в карикатури.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos1 година

First Man - 7.5/10
Стаа, ма можеше и без него.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor9 месеца

Star Wars нещо си...

В крайна сметка, Дисни поредицата завършва не чак толкова далеч от прикуълите. Този специално, поне по мое мнение, е много близо до хаоса и никакващината на Attack of the Clones.

Не съм SW фанатик, но все пак първите два филма за мен (ANH/ESB) са класики във фентъзи-приключенските с много харизма. И видимо фанатизмът по тях пречи на новите. Въпреки налетите пари, читав състав, художествена насока и доказан продуцент, Мики маус и Ко така и не успяха да решат какво точно искат да правят. Имаме един soft reboot, един, дето неуспешно се опита да обърне очакванията и този, който е просто... Целият сюжет се завърта около несвързана с предните два ex machina, и от там нататък е едно сладникаво, омазано режисирано и написано нищо, което да върне някакво въображаемо status quo, все едно предният филм го е нямало. И е толкова, толкова cringeworthy на места...

Като цяло съжалявам че не направиха читави филми, защото на мен главната четворка ми е харизматична. Поу като новия нагъл Соло работи, Фин като някакъв heroic comic relief, Рей е чаровна в неадекватността си, а Кайло като нервен и несигурен тийнейджър и wannabe Darth Vader ми е идеален. Ама за три филма не завъртяха сюжета около тях. Тъкмо речеш, че някой ще претърпи някакво развитие и ще стане пълноценен персонаж - JJ не издържа и връща пенсионер от първата трилогия да го спасява и да му бърше гъза, но най вече - да му краде екранно време. Ок беше да видим старите муцуни в първия филм, за да са някакъв мост между поколенията, може би и само Люк да остане във втория, но да ги има и в третия и то по няколко с цифра екранно време, демонстрира несигурност и pandering.

Нямам надежди за бъдещето на поредицата с оглед бездушния конвеир на дисни.

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore9 месеца

Joker

Смазващ, подтискащ, хуманно деградиращ, мрачен, осъждащ обществото, анти социален...
Тод Филипс е направил герой, който обществото, социалната му деградация и малкото обръщащи му вниамние хора го правят анти герой. Човек превръщащ лудостта си в най-силното си качество. Човек който е искал да обича и да бъде обичан, но се научава да обича да мрази и презира.
Връзката с Батман е много леко и елеганто вплетена.
Хоаким Финикс е добър и то доста. Изнася филма сам почти. В един момент почуствах малко отегчение, дали заради почти 100% екранното си присъствие или заради вечно несвършващите му несгоди, но това беше за кратко.
Леко комедийните моменти за мен в повечето случаи бяха излишни.
Хронологично малко се разминава с възрастта на Артър Флек във филма и появата на малкия Брус.
DC и Warner трябва да вървят задължително в тази посока.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos9 месеца

Стар уорсовете дори не удариха нивото на еп.2 за съжаление. Роуг 1 е най-добрия филм във вселената след еп.3 :Д Чейндж май майнд
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor9 месеца

Може да е най-добрия, но и той е излишна боза. Гледал съм ги всичките, но нито един не помня грам, дори Соло, който уж доста ми беше харесал. Не бих гледал нито един отново.

Кой е онлайн