Cloud Atlas

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Cloud Atlas

Мнение epedosпреди 5 години

Много сила, аз след това гледах и Парфюм: Историята на един убиец и се убедих в таланта на Ben Wishaw
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 5 години

А Уашовски кое са режисирали и Тиквер кое?
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Who directed which segments?
In chronological order:

"The Pacific Journal of Adam Ewing" - Wachowskis

"Letters from Zedelghem" - Tykwer

"Half Lives: The First Luisa Rey Mystery" - Tykwer

"The Ghastly Ordeal of Timothy Cavendish" - Tykwer

"An Orison of Sonmi-451" - Wachowskis

"Sloosha's Crossin' an' Ev'rythin' After" - Wachowskis
Най-яките са на Уашовски - Дневника на Юинг, Нео Сеул и Постапокалипсиса ;)

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Ее старците бяха луди, Letters from Zedelghem също много ме изкефи. Изобщо целия филм е в съвършен синхрон ако мога така да се изразя, всеки си е взел жанр в който се чувства в свои води.
Изкефи ме и препратката към Хърбърт Уелс - елои и морлоки, земеделци и канибали.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Съгласен, но малко по-интересни ми бяха пасажите на Уашовски + писмата. Централата почти ми се губеше.
Гледал си Парфюм на Тиквер, предполагам?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

В to watch листа ми е
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Епа ако Клауда не те е надъхал...
Поне при мен така стана :)

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Ето кой как е свързан с другите във филма. Ако мислите сами да откривате връзките не кликайте:
http://www.cinemablend.com/images/news/ ... 547825.jpg
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Накрая на филма си го дават един вид :)
Ох много ми се пригледа...

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Знаех си че трябва да остана след края на прожекцията. Абе ако не друго са се справили брилянтно с грима и предполагам cgi ефекти по актьорите.
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е то не е след надписите, а по време... даже мисля че беше в началото им - дават кадри от всички образи на всеки от актьорите :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

cain написа:10/10
Филм на годината определено, не знам кой може да му стъпи на малкия пръст.
Виждам, че си на същото мнение. Чудя се кога да го гледам за трети път :-) Много се издразних от разни претенциозни мнения за филма, то ако и в такъв филм човек тръгне да търси косури :roll:
Най-абсурдното, което прочетох беше сравнение с Prometheus съпътствано от съвет "Не си струва парите за кино"

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Запряне, айде да водим Ясен уикенда, примерно. Стига времето да е добро. За по 6лв с карта ще го гледаме :)
Кусури няма смисъл да се търсят в такъв филм. Все едно да търсиш plot holes в Terminator 2 - нищо добро не би могло да се получи от заниманието.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 5 години

epedos написа:Запряне, айде да водим Ясен уикенда, примерно. Стига времето да е добро. За по 6лв с карта ще го гледаме :)
Кусури няма смисъл да се търсят в такъв филм. Все едно да търсиш plot holes в Terminator 2 - нищо добро не би могло да се получи от заниманието.
Ако уикенда съм в София и вече съм се въстановил от лечението ми с антибиотици, най-вероятно ще дойда. Никога не съм гледал филм 3 пъти на кино, винаги максимум два пъти, но този филм е ТОЛКОВА голям, да :-)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз дарк найт 4 и инсепшън 4 :D

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 5 години

Гледах го и аз най-накрая. Може би най-добрият филм за годината, но... съм по-скоро разочарован. Наистина очаквах... нещо ОГРОМНО.

А получих просто един МНОГО добър филм, но не и изключителен, според мен. По-слаб и от The Matrix трилогията и от V for Vendetta и от Perfume: The Story of a Murderer, ако изобщо е уместно да се правят сравнения.

Субективно е, разбира се, но филмът няма някаква завършеност. Посланието също не ми хареса как беше предадено. Много красив, много добре изигран, но... буквално не ме грабна достатъчно. Трите часа ми дойдоха в повече даже.

И въобще не знам защо, но ми напомни за The Fall. Хем нямат почти нищо общо, хем... за него се сетих. И The Fall ми хареса повече. Малко по-"арт" (което за мен обикновено е минус), по-кратък, по-лесносмилаем и по-увлекателен. Води се римейк на български филм, между другото, макар и двата да са базирани на роман. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Целете го с фекалии :Д

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

Изгледах го и ми хареса ( да се знае :lol: , че ще ме разпъне Запрян). Филма е добър и адски красив, ако не беше така нямаше да си губя времето в писане изобщо. Просто не, чак толкова голям колкото го описват някои хора.

Съгласен съм с Ясен, че липсва завършеност, но за мен това си има обяснение и до известна степен
произтича и от долу написаното.

Основният минус които имам е цялостното изграждане на персонажите. В моите очи един персонаж трябваше да прескача от една история в друга не само визуално, но и като характер. Често имаше роли, които нямаха нищо общо, като логика спрямо предната.
Примерно Том Ханкс е дъното в тоя списък, дори на картинката от cain може да видите как се лашкат персонажите му – от едната крайност в другата.

Не ми пречат самите разлики на персонажите в сегментите обаче, просто мисля, че трябваше да запазват характер и да имат сценарно обяснение за промените си. Именно в тези промени очаквах най- много. Филма дава предпоставка за силни и многопластни образи, изградени и променени от съдбата си в различните времена, а сега са кофти свързани , като малкото силните образи си остават за смият сегмент. Жалко!

Накрая като свърши филма и си теглиш равносметка – Еми финала наистина оставя чувство за незавършеност, просто защото филма хаотично е обвързал персонажите, ролите им и всичко останало към посланието и тн.
Можеше и по- добре да е. Примерно не разбирам защо Том Ханкс трябваше да се покаже за 2 минути и да хвърли ония пич през терасата, защо Холи Бери беше със старият композитор, само за да я прасне гея? Накрая тези образи зеиват като дупка в мисълта без никаква роля.
IMO за мен трябваше да оставят други актьор за тези роли, а основният каст трябваше да е по- стегнато обвързан, както по- между си така и спрямо самите себе си във времето за по- голяма тежест на образите.

Естетвено това е на първо гледане има и доста позитивни неща, но тях си ги знаете, няма какво да ги дъвча пак. Сигурен съм, че вторият път ще забележа връзки които съм пропуснал първият път, но филма има своите проблеми, които се отразяват в личният ми "кефометър", така да се каже..
Последна промяна от niki_ на 27 яну 2013, 21:21, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Филма е по книга, повечето от забележките ти лесно ще си ги обясниш ако прочетеш книгата. Тук екранизацията е изиграла лоша шега защото почти няма обяснения във филма, един вид трябва да си запознат с материал за да схванеш нещата в пълнота.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

Абослютно възможно. Чесно и аз така си помислих, но в крайна сметка реших да коментирам филмовата екранизация и да не замесвам, че е по- книга ( не съм я чел). Малко или много това, че е адаптация на книга не трябва да служи за извиние на филмова лента. IMO
Отдавна съм се съгласил да се променя книжен материал, ако това ще адаптира по- добре филма за големият екран. :P Самата задача обикновенно е невъзможна за предаване 1:1. Не, че варианта с промянта е много по- лесен - кое да остане, кое да се промени, как да се запази духът и историята непокътнати. Аз гледам филм обаче и това е част от задачата която са си поставили.

PS. Повечето мега суперлативи са от хора които не са чели книгата.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост