Blade Runner 2049 (2017)

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Blade Runner 2049 (2017)

Мнение epedosпреди 8 месеца

Значи има алтернатива на Марвел и скриптовете за правене на блокбъстъри, с който се правят всички филми напоследък.
@DETONATOR-M , хм, ама виж боксофиса. :cry:

Мен ми хареса. Достойно продължение, даже ме израдва почти колкото оригинала. Като цяло съм без сериозни забележки, дори саундтрака беше по-скоро да, отколкото не.

@Jim Raynor , това за паузирането и тоалетната ще се напавя, че не съм го прочел и може и да пием бира скоро :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Blade Runner 2049 (2017)

Мнение Chakanпреди 8 месеца

Сега се връщам от киното и далеч не съм очарован.

Като сюжет - имаше някакъв замисъл, ама нещо не ме грабна. Не че оригиналът блести с някакъв кой знае какъв сценарий (и елементи от книгата напълно извадени от контекст), но поне кара нещата малко по-директно и по пътя задава 1-2 въпроса, над които да се замисли зрителя. Тук нещо, което много да ме шашне или да ме накара да се замисля нямаше.

Визуално беше доста постен и скучен. Половината филм прах, другата половина черен екран и пустош. Имаше 3 кадъра на кръст, които да ми харесат и то защото яко навяваха спомени за оригинала. В аниме prequel-а имаше повече какво да се види. Почти никакъв помен от огън и неон. Донякъде обаче пък визуално се доближаваше повече до това, което си представях като четох книгата навремето.

Музиката също беше оакана. Две парчета може би, които да имат някакъв емоционален заряд и да стават и за слушане извън филма. Останалото - шумотевица ала "поредния шаблонен трейлър".

И понеже първият филм спокойно мога да си го гледам и без сюжета - само за визия и музика, продължението не можа да ме грабне, точно защото ми издишаше по двата най-важни параграфа.

Любопитно ми стана обаче сега да издиря и да прочета трите романа - продължения на оригиналния филм.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост