Dune (2020)

Watch out!!! 24 кадъра в секунда!
Потребителски аватар
vvarp
Регистриран преди: 15 години

Dune (2020)

Мнение vvarp3 години

It's official — Legendary Pictures has signed the very talented Denis Villeneuve to direct the exciting new DUNE series film project.
— Brian Herbert (@DuneAuthor) February 1, 2017
:hype:

Няма как иначе след Arrival. Без да влизам в конфликтни сравнения с други режисьори, снимали сходни филми, Вилньов направи добър sci-fi филм с реална емоционална дълбочина и за пореден път изпъкна със стегната и целенасочена режисура, въпреки скромните средства, никаквия каст и постния изходен материал.

При Дюн, бюджетът и актьорите няма как да не бъдат на висота. Да не говорим за първоизточника.

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Предстоящи филми

Мнение danailkiller3 години

Много добра новина е това за, дано видим една наистина голяма екранизация на тази голяма книга. Много ми е интересно обаче каква част от книгите мислят да покрият. Не, че не бих искал пак да видя началото, но май не сме имали досега никакъв вид екранизация на последните книги.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Re: Предстоящи филми

Мнение BardoSore5 месеца

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp5 месеца

Още кадри:
https://www.vanityfair.com/hollywood/20 ... scar-isaac

Сценографията не изглежда невероятно, при актьорския състав, в крайна сметка, се е стигнало до квоти. Дано филмът не стане жертва на социнженерните напъни, че взеха да ръсят големи гретении:
Think Greta Thunberg, only she’s a Jedi with a diploma from Hogwarts.
:miyamoto:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Dune (2020)

Мнение DETONATOR-M5 месеца

Много дженерик ми изглеждат коостюмите, дано да са рандъм кадри, а не внимателно подбрани тийз-моменти от грандиозна и добре планирана рекламна кампания.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 седмици

Очаквам с умерен интерес. За мен дюн книгите предлагат уникално чувство и изживяване което не знам дали филм или сериал могат да пресъздадат
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore2 седмици

Нямаше как да не покажат епик сцена с червей. Малко ми е meh, че са там Момоа и Батиста.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 седмици

Батиста учудващо добре играе и мисля че ролята на Рабан Звяра е точно като за него. Момоа играе във всеки един негов филм по един и същи начин
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp2 седмици

На мен все повече ми прилича на меланж (ха-ха) между досегашните опити за екранизация. Викторианско-бруталистична сценография, като при трактовката на Д. Линч, даже влагосъхраняващите костюми са 1:1. На второ място, цялостна празнота и евтиния, като при тв сапунерката от 2000 г, също снимана в Чехия, междувпрочем (тоя път обаче без чехкини :(). Всичко това, под съпровода на Пинк Флойд, както му се искаше на дедо Ходоровски.

Избива на какафония, още повече с озадачаващия на моменти, но вече законосъобразен актьорски състав. И аз съм голям почитател на поредицата, иначе. Само с годините все по-малко ми се нрави, дори се чудя дали изобщо е фантастика. Филмът ще се гледа най-вече заради режисьора, не непременно на кино.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain2 седмици

Аз се радвам че сардукарите не изглеждат като тумба елекроженисти този път :D

edit. и джихада е заменен с кръстоносен поход?!?
PC mustard race

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp2 седмици

И на мен ми направи впечатление тоя момент. Явно за филмово-продуцентската партия, едното е хубаво нещо и не трябва да се споменава в лоша светлина, докато, виж, другото е коренът на злото. Следвайки тази логика, да се готви падишах-императорът, тъй де, цар-императорът.

Интервю с актьорите:

Кой е онлайн