Offtopic: ferever fever!!

Offtopic ferever!!
Място за offtopic, за луди неща и за всичко, което не е свързано с игрите :)

Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Offtopic: ferever fever!!

Мнение Rinaldoпреди 2 години

ника му беше Vasco

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 2 години

Наистина много жалко
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 години

Точно това си го мислех наскоро, като този от клипчето. :)

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Прав е човека Петре и ти така :) Отвори се света много и всичко се прави по много, като се натрупат много коли на едно място, му се вика задръстване, трябва да слезеш от колата и по между колите да се измъкваш... :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Интересно беше и това дето каза за цените. 40 лири нова игра, след два месеца 20, след 6 - 10. :) Сега даже не можеш да се надяваш че ще препродадеш някоя игра, ако не го направиш месец-два след лънча. Толкова бързо се обезценяват. Те убиха препродажбите с бързото намаление на игрите, не с друго. Да инвестираш в ново копие е зверска преебавка. Всеки може да изчака 2 месеца и да вземе на половин цена, при положение че има толкова много игри в листата за игране.

Добре че се сменят поколенията, че хората да почнат отначало и да нямат какво да играят на новата конзола. Като си на 5-7 годишна конзола беклога става невъзможен. :mrgreen:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

Кога ли ще падат така цените и в българия... Още не мога да намеря Fallout 4 и Мортал Комбат под 60 лева.
Индитата и дигиталните пък не може да се препродават.

Така е натрупват се - има хора които играят 1-2 игри и не им пука , ама такива като нас натрупват беклог от старите конзоли, от още по-старите конзоли и от новите търсят дълги заглавия , много качествени индита има , много мултиплеър и няма време защото вече сме на възраст с отговорности, работа и семейства и просто нямаме същото физическо време както когато бяхме ученици и имаше 1-2 конзоли.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

Връщам се от странство в Япония - много интересна държава, пълна с контрасти. Хем са хай тек, хем им лиспват някакви много основни неща.
В един хранителен магазин ме посрещна ето този робот, който ми говореше, развеждаше и ми се радваше нещо, но в същия този магазин не приемат кредитни или дебитни карти. Лейм.

Изображение

За жалост нямах време да обикалям по аркадни зали и магазини за игри - не са много често срещани. Иначе Покемон и Йо Кай са под път и над път, както и онази зелена аниме пичка, забравих и името.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

:yes: E, те роботите ги ринат там с кофите, както ако искаш Манги, ровиш се по кошовете, те ги ползват като наще вестници :) Колкото и да ти е развита или не развита държава, ако самата култура-държава набляга мощно на производството над определени продукти... готина снимка.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Вчера преордърнах един Pocketchip след като видях в какво се стремят да превърнат продукта -

Обикновено съм много скептично настроен към всякакви кикстартър проекти, но тези взеха че пробиха и вече разтикват компютърчетата си. Идеята около тази конзола ми харесва - може да се ползва за какво ли не, но освен това ще има специален порт на PICO-8. Игричките не са нещо особено, но на фона на сегашните кежуъл бози може и да се развият като платформа.

Средата за програмиране е някаква простичка - има едитор за спрайтове и аудио ефекти, а логиката се кове на Луа. Впрочем, някой от форума занимава ли се с програмиране?

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

Dementius написа:Впрочем, някой от форума занимава ли се с програмиране?
Мдам, аз съм програмист, макар че отдавна не съм писал на по-ниско ниво, напоследък основно уеб базирани среди разни и съвсем така настрана си тествам разни неща на Unity.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Хмм интересно е това Покет Чип нещо. Така като го гледам обаче му липсват бутони, тая гола платка не ме радва. Ианче и аз се занимавам с програмиране, основно server side бизнес неща, но на последък и малко веб за нещастие.
Иначе и с игри съм се занимавал "малко" ей така за фънз, но нищо не съм завършил изцяло (трудно е цял ден да работиш и после в къщи пак)
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

ZaG написа:Хмм интересно е това Покет Чип нещо. Така като го гледам обаче му липсват бутони, тая гола платка не ме радва.
То това са му бутоните - май са метални мембрани, или поне щракат като такива. Чакам да си получа моето и аз и да му изпринтирам кейс с по-добра клавиатура.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 2 години

Мисля и аз да го пробвам, тъпото е че няма да пристигне на време за лятната ми отпуска когато ще мога на спокойствие да го разцъкам.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

:yes:

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 2 години

Днес си купих The Last Guardian и като отворих кутията се позамислих за нещо, което до болка го знаем:

Игра от 1992-ра година
Изображение

Игра 24 години в бъдещето
Изображение

Last Guardian е първата игра, която поне аз виждам без абсолютно никаква хартия. Наречете ме старомоден, книжките от едно време бяха половината душа на игрите. Поне да бяха сложили някаква изрезка от вестник пак щеше да е по-добре, така все едно е паднала бомба в кутията :cry: , тъжна картинка!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Поне все още има физически носители с корица. :pls:

Shovel Knight е единствената ми карънт ген игра с тлъста, че и цветна, книжка.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение marchisio_преди 2 години

Аз скоро си взех Mighty No.9 и ми дойде с двулицев плакат, длц и артбук.
Тъжно е, че повечето игри имат само софтуерен гайд. :D
Ама тва да няма дори картинка на играта на лист е доста тъжно. Като Нинтендо фен бой с идването на Суич предполагам също няма да има кой знае какво вътре.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 2 години

Това с книжките е мега мистерия - плащаш огромни пари за игри - и няма книжки, а всеки ден пощенската кутия прелива от пълноцветни брошурки голям формат за щяло и нещяло. А Нинтендо и те станаха модерни - почти нищо което взех тази година за WiiU няма книжка:)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мега мистерия е. Но до някъде има обяснение с това че дигиталните издания са на цената на физическите. :) Гледат ако може да пуснат играта с минимални разходи, но не и да намалят сумата която да идва при тях, за сметка на книжката. Добро сравнение е това с магазините и листовките. :) Тонове принтират. Само за един магазин Лидл обслужващ 2 столични квартала, принтират над 20000 рекламни брошури. Големи, цветни и дебели. За цяла България не знам колко са.

Цялата идея е да накарат повече хора да се откажат от физическите. При някои почват да успяват, но лично аз няма да се дам докрая. Дори и без книжка поне притежаваш нещо, което можеш и да продадеш евентуално. (както и много други предимства)

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост