Offtopic: ferever fever!!

Offtopic ferever!!
Място за offtopic, за луди неща и за всичко, което не е свързано с игрите :)

Отговори
Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Re: Offtopic: ferever fever!!

Мнение toshпреди 2 години

И аз не се отказвам:) Докато мога ще избирам винаги физическия носител - за справка 2 дни свалям 80гб Doom за пс4 защото го махнах за да поиграя друга игра...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Брошурите на магазините се преценяват като нужен разход за реклама, която да те изкуши да пазаруваш някъде, докато книжката на играта се преценява като ненужен разход - ако отваряш кутията на играта, значи вече така и така си си я купил. :lol: Друг е въпросът, че може рекламни брошурки за други игри да се слагат в кутиите на игрите, както правят в Япония. Но там е огромен пазар.

Освен в кутиите, в Япония цветните мини-брошурки се раздават и из гейм-сторовете, най-вече да представят играта и да информират за датата на излизане. Но това не им пречи понякога да икономисват книжките дори в японските издания. "Дори", защото японските издания винаги са по-скъпи от американските и европейските, затова извинително често все пак тикат някаква книжка, която е цветна. Последно японското Джо Джо ми бе с тлъста цветна книжка, плюс някаква рекламна хартишка на Намко-Бандай. Персона - не, но при нея все пак продават лимитед едишън. Японският ДМС 4 СЕ има 2 рекламни хартишки на Капком за други заглавия и 2 цветни странички с контролите на играта. Все е нещо.

От нашите пал издания, Уичърите винаги са били готини, дори за конзолите. Даже експанжъните.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

+1 за "разходите".
Едва ли сме далеч от момента, в който ще спрат да слагат и дискове. Даже сега немалка част от хипотетичното съдържание на кутиите се намира по разни сървъри под формата на пачове и DLC.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 2 години

ЧНГ геймъри ! :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

ЧНГ!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 2 години

ЧНГ хора!
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение marchisio_преди 2 години

ЧНГ ! Живи и здрави !

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

За много години !

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Честита Нова Година!:)

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 2 години

ЧНГ!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 2 години

За много години. За много години и за топ гейминг форума в България (12-та му е вече 8) )

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Някой може ли да препоръча добри български РС онлайн магазини? Колебая се между outmax.bg и get.bg.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Аз съм поръчвал от outmax и бяха коректни:) Нещата работят перфектно вече година и нещо

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

king_of_the_universe написа:Някой може ли да препоръча добри български РС онлайн магазини? Колебая се между outmax.bg и get.bg.
Мисля, че последните години имам само една поръчка от get.bg но всичко беше наред при тях. Иначе магазините, които ползвам за компютърни чарколя са:
http://outmax.bg/
http://shop.sky.bg/
http://www.vario.bg/

Като в Vario често се намират най-изгодно чарколята, защото купуват от възможно най-изгодното място, но са малко хора (мисля, че са мъж и жена само) и сайта им е хостнат на някакво максимално тънко място и понякога пада :-D.

Sky и Outmax са по-сериозни като цяло, и от едните и от другите съм купувал доста скъпи неща без проблеми, в Outmax понякога се намират по-тънки специализирани неща, като UPS-и да речем.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Благодаря, tosh, Данаиле, страшна помощ ми оказвате, че традиционните фирми с магазини из моловете са големи бандити! :D

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 2 години

Писах ти ЛС

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 2 години

Да споделя пресни впечатления от vario.bg. Наистина са им добри цените, но това което ми направи лошо впечатление е обслужването. Не че са груби или нещо, но направих поръчка за дъно, цпу, видео, захранване и рам. Не е кой знае колко голяма сумата но не е и малка... Първо чаках сумати време след това някой да звънне и да потвърди поръчката но не звъннаха. Звъннах им аз и се оказа че половината от чарковете ги няма, без това да е упоменато в сайта и че трябва да чакам една седмица за да ги доставят и едва ли не бяха възмутени че ги безпокоя. Та така...
PC mustard race

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Поръчах от аутмакс и останах доволен. Звъннаха ми в понеделник (поръчах в неделя), днес ми доставиха поръчката. Цените им обаче са малко по-високи в сравнение с онлайн конкуренцията.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 години

При Vario положението е наистина точно такова, нещата в сайта им са по-скоро пожелателни отколкото реални наличности, защото както казах те просто ги купуват от най-евтиният възможен търговец и мисля, че практически нищо нямат в наличност. По този повод да - сигурен съм, че се е случило така, че е нямало някой от нещата, но обикновено намират алтернативни решения.

Спрямо сроковете при тях мисля, че са най-дълги именно, защото те са един вид прекупвачи :). Но обикновено в сайта е упоменато де, ако пише 5 дни доставка, значи поне седмица.

Инак Outmax са много по-стабилни като фирма, но и цените са стабилни също :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

cain написа:Да споделя пресни впечатления от vario.bg. Наистина са им добри цените, но това което ми направи лошо впечатление е обслужването. Не че са груби или нещо, но направих поръчка за дъно, цпу, видео, захранване и рам. Не е кой знае колко голяма сумата но не е и малка... Първо чаках сумати време след това някой да звънне и да потвърди поръчката но не звъннаха. Звъннах им аз и се оказа че половината от чарковете ги няма, без това да е упоменато в сайта и че трябва да чакам една седмица за да ги доставят и едва ли не бяха възмутени че ги безпокоя. Та така...
Това е типично българския юзър експириънс - уж имат нещо на склад, но всъщност кесиш една седмица да го поръчат. То в такъв случай можеш направо да си поръчаш частите някъде от Европа, а и най вероятно ще ти ги пратят с безплатна доставка, при това експресна.

Та както сме в оф топик тема и се говори за компоненти, някой виждал ли е механички клавиши на Cherry из нашите сайтове? Планирал съм една самоделна клавиатурка, но клавишите не знам дали изобщо ги продават тук.

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост