Кратки новини

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Кратки новини

Мнение Jim Raynor3 месеца

50/50 profit sharing. Developers earn a fair share for their work -- once costs are recouped, developers earn at least 50% of all profits.
Леле-мале. Излиза ти играта, ти си на нула със сто+ гърла на заплата и чакаш да покриеш многомилионен борч към издателя, за да почнеш да вземаш 50% от приходите на това, което си създал. И това, поне според китайците, явно не е market standard, а някаква особена щедрост към разработчика.

Да си шеф на независимо студио трябва да е колосален стрес.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 15 години

Мнение tosh3 месеца

Като човек с инди студио от 2014 година, мога да те уверя, че тези условия са царски:) Обикновено са много по-зле.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon3 месеца

И на мен ми се струват супер условията. Ако мислим като геймъри, не би трябвало да ни интересува какво ще прави студиото след като изкарат игра, след около 4 години работа. Те си имат хора на определени позиции, които да мисля какъв ще им е следващият проект и как служителите им да не стоят без работа. Епик ги финансират на 100 процента и им дават творческа свобода. Какво повече можем да искаме ние геймърите? Ще има много повече оригинални заглавия, които няма да се влияят толкова от маркетинга.

Това което правят е много по-добро от досегашната практика за едногодишната ексклузивност и как си навличаха гнева на хората. Ако се пръкнат някакви големи проекти или важни хитови заглавия, това ще е голяма крачка напред за PC гейминга. Ако това не стресне конзолните производители, най-малко е време Steam да се стреснат малко и да намалят лапането.

Аз лично се надявам да финансират игри като Shenmue 4 разбира се, игра която има нужда от начален капитал, използва техният енджин и предната част има ексклузивност. Ясно е че играта не е масов продукт и някой ще каже, че няма голям смисъл да я финансират. Обаче мисля, че hardcore аудиторията е много шумна и това ще е голяма победа за Епик или поне крачка в правилна посока. Aко финансират някакви такива любими на геймърите поредици или нови оригинални проекти, само могат да спечелят. Стискам палци. :pls: :mrgreen:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown3 месеца

Не ми е ясно как се защитават Епик от това някой да лапа парите десет години и да не изкара нищо накрая.

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение tosh3 месеца

RRSunknown написа:
3 месеца
Не ми е ясно как се защитават Епик от това някой да лапа парите десет години и да не изкара нищо накрая.
Нещото наречено milestones, описано в договора им гарантира продукт на Епик. Дев периода се разделя на тези майлстоуни. Ако изпълняваш условията по дадения майлстоун и Епик превеждат парите за него. Ако се забавиш необосновано има съответните глоби и удръжки. Никой не изсипва торба с пари накуп.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 месеца

The Demon написа:
3 месеца
[...] Епик ги финансират на 100 процента и им дават творческа свобода. [...]
Не на 100%, а до, т.е. от 0% до 100% :lol: Творческата свобода също е доста условна, в следствие от надзорния процес, описан от @tosh. 50/50 се отнася за подялбата на печалбата и това се явява единственото сигурно нещо в цялата работа. Всичко останало е въпрос на договорка с оператора (Epic/Tencent/Naspers).

Новината по-скоро касаше Уеда и останалите, че поне на хартия са намерили издател-продуцент. Дано все пак потръгнат нещата и за тях и за всички други кандидати. Пък нека дадат някоя пара и за Шенму 4 :)

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M2 месеца

Без пари трудно се правят игри, а тези дето дават пари, за да се правят игри, го правят заради пари и понякога заради имидж.
Ако си току-що завършил инди бакалавър може и да изклатите един проект на магия, даже два, ама после си трябва капиталистическо мислене. Епик са като манна небесна за девелопърите със скъсани джобове и слава от дни на отминало величие - поне им дава шанс да извадят някой хит. Като гледам предишните буйни дизайнерски огньове сега са тлеещи въглени, та не знам дали и Епик ще ги спаси.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 месец

You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Ju1968
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Мнение Ju19681 месец

Никога не съм разбирал този спин на Марио франчайза - играеш къс 2D хартия, движеща се в 3D пространство. Ще пропусна със сигурност.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 месец

На мен ми е любопитно какво още ще измислят Нинти, само и само да не направят карънт/некст-ген конзола, която да си струва цената. Разбирам привлекателността на Суича като замисъл, ама не му разбирам кожодерското изпълнение. Оригамито може да мине за Уий игра, така, като я гледам.

Плуват в океан от пари като чичо Скрудж и в същото време са най-стиснатите от тройката! :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain1 месец

Отложиха PS5 представянето заради размириците в щатите
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Sega моля ви фалирайте по-бързо! :D Не мърсете повече името на легендите. Ясно e че за феновете няма да си мръдна пръста повече. Детска играчка с която да подлъжат някои родители да купят нещо за децата си, което ще захвърлят след 1 час. Че даже 4 варианта с по 4 различни игри. Феновете искат VF6, Сатурн мини, дриймкаст мини, нов хардуер или поне хенхелд който да пуска всичко преди 2001ва. Никой никога не го е искал това! Шокиран съм. Загубих всякаква надежда в тия чиляци :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Tiger Electronics 2 :lol:

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Toва ти е следващият ключодържател Бояне. Който ще пуснеш 4-5 пъти, да те заболят ръцете. :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

The Demon написа:
1 месец
Toва ти е следващият ключодържател Бояне. Който ще пуснеш 4-5 пъти, да те заболят ръцете. :D
Спокойно, ще натискам само със средните пръсти! :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor1 месец

https://www.siliconera.com/square-enix- ... ta-suzuki/
Square Enix’s long history making more stat-based RPGs and Suzuki’s own experience with action-RPGs (referring to Dragon’s Dogma) would enable the company to establish the capacity to create “high-quality RPGs with world-class action elements”.
Мляс. Засега само дуене, риъл ризълт след 3-4 години.

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Mobile Gamer
Mobile Gamer
Регистриран преди: 11 месеца

Мнение sephiroth2nd2 седмици

https://www.gematsu.com/2020/06/square- ... -to-august
We had planned to have a press conference as a replacement event, but were unable to do so since assets were not complete.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Много ми се иска нов DQ. Последният до колкото чета е продал 5.5м до края на 2019, тоест навярно вече са 6+, което са страхотни цифри за тази поредица. :pls:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 седмици

Рано е за Куест - тях ги вадят по-нарядко. ФФ покрай 7Р едва ли ще има. Кингдъм Фартс да мре в ужасна смърт. Най-много би ме зарадвало продължение на нещо брадато: Паразита, примерно. Кинематографично екшън РПГ би заспало на Плей 5 или пък Вейгрънт 2 като модерна Догма. :yes:

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Mobile Gamer
Mobile Gamer
Регистриран преди: 11 месеца

Мнение sephiroth2nd2 седмици

Нещо в рамките на много дълбоката фикция - Xenogears - абслютно пълен римейк с подкрепата на Нинтендо и Монолит Софт, Суич ексклузив. :D

Иначе да, обратно на земята - Паразитче няма да откажа и бих се зарадвал, както и на Вагрант или Валкирия.

Кингдъм Хартсовете ще бъдат милквани още много дълго време, както се видя от края на тройката. Единицата и двойката са ми много любими, но историята в днешно време бледнее единствено и само пред Дързост и Красота.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 седмици

Today in a new trailer Square Enix announced Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition Lite, which will be free-to-play for the first three dungeons.

:lol: :| :lol:

Кой е онлайн