Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Ju1968преди 1 година

Night in The Woods за Суитч

Изображение

Много въздействаща игра - прекрасно написана - това е narrative игра. Историята ме заинтригува, презентацията е на ниво като за инди игра. Музиката е мехлем. Препоръчвам горещо.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

Разкъцах и аз няколко неща на Суича напоследък:

- Battle Chef Brigade - доста семпъл hack 'n' slash платформър, примесен с пъзел игра. Историята не е нищо особено, но е достатъчно ангажираща, играта идва малко статична, но иначе визуално кефи и озвучаването е на ниво. Готвенето от средата на играта нататък става доста напечено и наистина вълнуващо, дори на по-ниската трудност.

- Icey - уж 2D hack 'n' slash, ама го избива повече на meta game. Изглежда добре, играе се добре, единствената ми забележка е небивало дългия Challenge Mode. Играта е идеална за убиване на 2 часа, малко повече може би ако решите да видите всичко, което има да се види.

- A Robot Named Fight - очаквах да е просто Метройд клонинг, в което само по себе си няма нищо лошо, ако е направено както трябва, а то се оказа roguelike. Прогресивно генерирани карти, с 4-5 различни сектора, която отнема към час-час и половина за 100% run. Много от предметите имат еднаква функция, но са достатъчно различни, за да променят леко геймплея. Атмосферата е приятна, музичката готина, босовете са разнообразни. Направил съм 4-5 run-а и ми допада доста.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

Току-що приключих с Xenoblade Chronicles 2...е, приключих с основната история.

Ами, какво да ви кажа, хубава игра е, но определено за мен е най-слабата от трите Xenoblade-а в много отношения. Като се почне от дизайните на много от героите, през яко anime bullshit на моменти, който хич не ми се връзва с тона на играта (гигантски maid роботи и хумор за цици? Сериозно?!), музиката, при все че е великолепна, далеч не ми беше толкова запомняща се колкото в предните игри. Самата история също не ми хареса кой знае колко, почва да има някакво наистина интересно развитие чак в последните глави (някъде към 7-ма от общо 10) и самият край ми се стори супер претупан , макар и много приятно навързан с първия Xenoblade..

Има някакви опити за размах, но са много далеч от епичния сюжет на първия Xenoblade, а дизайните на много от нещата са далеч от класата на X. Местата, на които се ходи бяха по-празни и скучни, създанията не бяха толкова многообразни и не бих казал, че нещо ми спря дъха като Noctilum примерно. Много от дизайните изглеждат адски по-добре в артбука, отколкото в самата игра и има много по-голямо усещане за мащабност.

Голямото й предимство пред предните две е, че много от механиките са значително опростени. Тук се набляга като че ли основно на Affinity Chart-а и далеч няма толкова customization колкото в предишните две части. Новият дизайн на менюто за битки, в който всеки герой и атака си има посветен бутон, вместо да се скролва по 5 минути улеснява и ускорява нещата значително. Също така ми се стори най-добре балансирана от трите игри - много рядко ми се случваше да ме затрудни някой бос, повечето ги бих от първия, най-много втория път, при все че пак бях по няколко левела над тях (е, далеч обаче от това да съм 10-тина левела под тях като при първия Xenoblade :lol: ), не съм срещал нужда от фармене, а за улеснение са добавили и смяна на трудността по всяко време, в което играчът има достъп до менюто.

Всички тези неща я правят вероятно най-достъпната за новобранци и, поне в моя случай, я направиха и най-кратката (50 часа за основната история с доволно количество странични куестове, за сравнение - първата ми беше на 70 часа, X на 85 с малко фармене към края).

Като цяло, не съжалявам, че съм я изиграл, вероятно другия месец като излезе ще взема и физическото издание на prequel-а - Torna: The Golden Country, но през цялото време само си мислех как просто бих предпочел да ми пуснат порт на "Xenoblade Chronicles X", в който да мога да си вкарам сейва от Wii U-то :(
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 8 месеца

Shining Force 3 (SEGA Saturn) 9/10

Изображение

Врътнах я и тази класика. :D Имам някакви такива странности, да довършвам зарязани от преди 10 години неща. Добре че е картата на Сатурна, да помни сейва, че батерията нямаше да го запази. За тая игра се подсетих по Коледа. Помня че я бях зарязал на финалните битки... Ако някой няма представа каква е тая 3-та част, накратко това е много сложен военен конфликт, който се разпростира на 3 различни игри (сценарий 1,2 и 3), две от които остават само в япония. Играта има много разговори, политически интриги, разнообразни герои и както казах се вижда от 3 различни гледни точки. Някакси е подходяща и за по възрастни геймъри, не само за деца... както са и впрочем всички големи игри от жанра като Tactics Ogre и FFT. Може би най-машабния Shining Force проект правен някога, за съжаление пръкнал се на умираща конзола. Няма нужда да обяснявам, че нищо не си спомнях от играното преди 7-10 години. Много хора ми се чудят как довършвам игри зарязани толкова отдавна, като 90% от хората които искат да ги играят, ще ги почнат отново. То не ми пречи да ги почна и наново като реша, ама сейва си е сейв и трябва да се довърши. :lol: Tази поредица е супер френдли, няма някакви сложни механики и за нула време си припомняш как се играе. Същински Dragon Quest на Turn Based J-RPG-тата. Много е якичка, чак ме е яд, че СОНИ прецакаха тренда с мини конзолите и няма да видим SATURN mini или Dreamcast mini. Много яки игри за СЕГА ще останат така забравени, а при липса на добри алтернативи, мисля че са добре остаряли и разни ремастъри и колекции, ще са чудесен подарък за феновете. SEGA и без това разчитат само на стара слава, за нова част на поредицата дори и най-големите мечтатели не могат да бленуват. Битките се развиват на мрежова карта, но всички атаки на различните герои са напревени на отделен екран с готини 3D анимации (Сатурн пауър в целият му блясък :P ). Силата на играта е заплетеният сюжет, достъпния геймплей, интересните герои, всеки с разнообразни спешъл атаки и стратегическия геймплей на битките запазена марка на поредицата. Едно уникално продължение на велики Mega Drive игри. Мисля да видя и сценарий 2 и сценарий 3 понатам, които би трябвало да са почти преведени от феновете. Много е впечатляващо и колко скрити съкровища и герои за присъедняване има в играта. В последствие разбрах че не съм присъединил и половината от възможните, а така и не направих нито един treasure map и скрит дънджън. CAMELOT в целият им блясък, преди да почнат да правят нинтендо спортни игри. :roll:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 6 месеца

Демоне, както винаги много се кефих да те чета, дори за нещо, което сам аз не бих играл. Просто пишеш геймърски и с душа. Молбата ми е да слагаш по един enter тук и там, защото с годините качвам диоптъра и става все по-трудно да те следя в стената от текст. :lol:

Аз изиграх Vanquish. Бих казал пак, но истината е, че първия път го зарязах на последния бос, не помня защо. 6-7 години по-късно го пуснах на hard и го изблъсках докрай, за да си докажа, че още съм много хардкор. Е, умрях 118 пъти (30 от които на последната стая с Бърнс, дгд), но все пак я добутах. :lol: Няма много смисъл да пиша, всички тук сигурно са я играли, но все пак да си почеша езика:

За proof-of-concept е много яка - стилна и динамична пуцалка, един от най-сполучливите шутъри от трето лице в игрово отношение и със заслужени хвалби в тази насока. Механиките са силни и играта просто те кара да надобрееш, за да продължиш напред. А като надобрееш, започваш да правиш красоти от типа на slide - kick - slow-mo headshot. Старали са се да има arcade усещане, напомни ми на After Burner climax примерно - кратки нива, всичко се случва много бързо, има някаква (посредствена) score система. Оръжията биха могли да са по-оригинални и да се усещат и по-добре.

Аз лично обаче не съм убеден, че ще я играя пак, защото всичко останало е много претупано. Няма атмосферата и чара на една Байонета - обстановките са страшно постни и безцветни, враговете също, макар че някои от тях са много интересни като механики за убиване. Същото важи и за начина, по който е написана, като правя бележката, че въпросът не е в това да е Война и мир, а все пак да предложи нещо, което да заинтригува - тук само са отбили номера с някакви безумни клишета. Няма и някакъв особен стимул да преиграеш - нито костюмът, нито оръжията подлежат на подобрения, които да пренасяш в преиграванията, всъщност няма почти никаква разлика в геймплея от-до, но пък е под 8 часа, та няма време да отегчи.

Очевидно е правена на бюджет и резултатът е достоен за уважение - забавлявах се през почти цялото време. Миками е искал да покаже, че неща като Gears of War могат да не са скучни соло и е научил всички как се прави. С удоволствие щях да разцъкам едно продължение в което да доразвият нещата, защото има огромен потенциал за още - boost механиката може да има толкова много други приложения (някои дори показват в cut-сцените), оръжията биха могли да са много по-интересни, а и малко по-мощни машини биха помогнали за 60 кадъра и по-малка цялостна пластмасовост на преживяването (играта има проблеми с физика и pop-up). Уви, няма да го получим, но - и това не е лошо.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 седмици

Shin Megami Tensei - Soul Hackers 3DS - 8/10

Изображение

Врътнах я тази игрица преди известно време. Дай да напиша нещо, докато още си спомням, че едва ли друг ще напише за нея. Да има някаква информация за играта в евокора. :-) За мен си е сбъдната мечта... игра която чаках толкова време да преведат за SEGA Saturn. Обаче няма какво да се лъжем, по една или друга причина може би ще се окаже най-малко играната от всички Shin Megami Tensei игри за 3ds. Всеки би играл новите Shin megami tensei IV, Shin Megami Tensei IV Apocalypse , Persona Q, Persona Q 2, Devil Survivor, Devil Survivor 2 ... че даже и Strange Journey REDUX. Горкия Soul Hackers няма никакъв шанс :lol: Дефиницията Saturn/PS1 порт, по някаква неясна за мен причина отблъсква хората.

Играта е Dungeon Crawler RPG и сега като се замислих, ми е първата превъртяна докрай игра от жанра. Тоя жанр не ми върви като цяло. :lol: Тука има повече разговори и сюжет, от повечето представители на въпросният жанр. Има яка автентична деведесетарска атмосфера... от времето когато компютрите бяха нещо "Кул", а хакерите съвременни магьосници. Много неща в играта са изпреварили времето си. Става въпрос за някакъв свръх технологичен град, финансиран от правителството и разни частни организации. Нещо като тест за навлизането на нови технологии. Та в този град има някаква виртуална реалност, където хората влизат... Подобна на сегашните форуми, ММО рпг-та, Фейсбук и т.н. Към тях се добавя зла корпорация и демони, които се опитват да превземат ума на хората чрез интернет. Ние влизаме в роляната на млад хакер и групата му, които получават достъп до Бетата на тази Виртуална игра.... и общо взето, сюжена се разплита малко по-малко, като минаваш дънджън след дънджън и трепеш демони и босове . :wink:

Самият геймплей както си и прилича със стандартните Megami Tensei игри, така и се различава с много уникални неща. Няма да изпадам в подробности, но играта се усеща свежа и различна до ден днешен. Имаш нещо като мини компютърче, с което призоваваш демони. В него си инсталираш и различни хакерски програми, част от които са козметични, други са много полезни. Трудноста е DARK SOULS на дънджън кроу рпг-тата. Умира се мноооого и често те убиват без право на обжалване. Затова програмата за сейв по всяко време на дънджъна, заема 2-слота в компютъра ти през цялата игра. Просто няма как да разчиташ на рандъм сейвове през няколко етажа... или поне би бил нечовешки челиндж за маниаци. :lol:

Сега като се замисля, дори да беше излязла на запад за SEGA SATURN, едва ли щеше да промени много битката с PS1. Най-много щеше да бъде поредното рпг за конзолата което да е рядко и да се продава за 200 плюс лири. :lol: Е, поне щяхме да го изпиратстваме по-рано, ако не друго. Като цяло тази игра бих я оценил още повече, ако бях по-малък и с повече свободно време. Сега я изиграх за 2 години с големи прекъсвания... при пътувания в метро, по време на работа, когато няма работа и на почивки на морето. Друго си е на голям екран, както играта е била замислена и в някакъв по-кратък период. Пак ме изкефи много и съм благодарен на Нинтендо че се появи изобщо. Самият факт че е единствената игра от тоя под жанр, на която съм стигнал до финалните надписи, говори много. :) Обаче пак искам фенски превод на сатурн и пс1 версиите. Искам да ги пробвам на голям екран.

За разлики с оригинала и има ли добавени новости... предполагам че има и такива. Например войс актинга е прекалено добър да е правен през 90-те. :D Има и някакви чийтове за намаляване на трудността, които аз естествено не използвах. Като я врътнеш се отваря NEW GAME + с разни мега трудни бонус нива, които май бяха 8 на брой. Там трябва да изкараш демоните от най-високо ниво... Минах играта с демони на около 60 левъл, а имаше и такива над 80. Явно тия най-силните са за пост гейм кънтенда. На финал да кажа и за пъзелите в дънджъните. Много са оригинални и интересни. Действително те карат да помислиш как се минават, защото са бая засукани и не е просто прочистване на коридори с битки. Като цяло такъв предизвикателен геймплей с мислене, пъзели, тактика, стратегии е прекалено много за днешният геймър. Донякъде е добре, че ще е най-малко играната shin megami tensei игра за 3ds. Само аз си знам през какво минах. :mrgreen:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 седмици

Браво за наваксаната класика :)

Може да е най-малко играна, но е най-добрата и за съжаление, единствената истинска Мегатенка за 3DS. През вече далечната 2012, се бях наточил да вземам 3DS основно заради нея и още няколко неща. След всичкото това време и особено след фалшивеещата Shin Megami IV, съжалявам само за Soul Hackers.

Вярно, има добра емулация, но джобният формат е доста подходящ за такива неща. Няма как иначе в днешно време да навъртиш десетки, че и стотици часове. Дано я преиздадат, а ако освежат и Shin Megami III, тогава може да се наточа и за Суич :monocle:

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 2 седмици

Horizon Chase Turbo(PC)-от известно време си мислех колко яка беше Top Gear 2 за Mega Drive и съвсем случайно попаднах на тази игра,която се оказа 100% наследник на въпросната за Mega Drive,само че с по готина графика и озвучение.Останали са си пак upgrade-тите,макар и не толкова много както в Top Gear 2,но това не ми беше проблем изобщо.Всички писти си бяха напълно различни за разлика в MD изданеието където си бяха малко еднакви.
Наистина тази игра си ме върна много години назаде където Top Gear 2 беше най-доброто рали за всички конзоли и го играхме не само single но и на split screen на телевизора с приятели.
И най-вече играта си е неангажираща с приятно ниво на трудност.Имаше си ги разбира се и ругатните и ядовете като за типично аркадно рали,но това си е и част от чара да завършиш на 100% на първо място.
Давам и 10/10

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 седмица

Gunlord X - беше точно това, от което имах нужда, кратка, не особено трудна old-school игра с разкошна графика и забавен геймплей. Gunlord е общо взето духовно продължение на Turrican - типичен европейски collect-a-thon с обширни нива и стабилна доза екшън. Играта е сравнително лесна - животите са много, продължения не липсват, пуска те от мястото, на което си умрял...така че е идеална за моментите, в които на човек му се цъка екшън игра, но не иска да се напряга особено. Pixel art-ът е разкошен, музичката също е доста приятна. Играта е 10-тина нива, в зависимост от това, колко обикаля човек из нивата може да отнеме около 2-3 часа, но ако не се мъчите да съберете всичко, вероятно може да се вмести и в час.
Горещо я препоръчвам!

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 1 седмица

Гледам че Gunlord я има за Dreamcast,всъщност съм я и записал вече,но X-а нещо по различно ли е?

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 седмица

Обновен порт на играта за Switch.

Features added to Gunlord X:

Enlarged levels offering new secrets and challenges.
4 new boss enemies
Jet Pack action in a horizontal shmup stage!
Earn continues by collecting all big diamonds per stage.
Autosaving level progression. Finishing a level allows you to restart from the last level you died on.
Accomplishment and statistics screens
Newgame+ mode for speedrunners
Increased the viewport to support 16:9 widescreen
Scanline/RGB CRT TV shader
Increased sprite/particle effects
Alpha blending special FX
Nice parallax scrolling elements
Improved controls (direct control over the 360° snake beam with R Stick)
Optional modern twin stick controls (control movement and shooting direction independently)
Fully customizable controls
Improved difficulty curve
Rebalanced weapon powerlevels
Stable 60fps in both docked/undocked mode
HD Rumble

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

2 госта