Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 9 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Chakan4 месеца

"River City Girls" - размазах се от кеф! Wayforward, както винаги, са се раздали абсолютно! Има някои дребни трески за дялане, но ми хареса достатъчно, че да я изиграя на един дъх. Чуден pixel art, много як саундтрак и е beat 'em up! Печеливша комбинация!

"Super Mario Odyssey" - не бях играл 3D Марио от години и този доста ми допадна. Типичната весела Нинтендо шарения с много въображение.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение The Demon4 месеца

A Plague Tale - 8.5/10

Изображение

Taзи игра се появи от нищото, без много хайп и реклама. Или поне аз случайно я видях някъде. :mrgreen: Грабна ме злокобната приказна атмосфера, малкона помня на филм на дел Торо. Играта се играеше много леко и бързо стигнах до финала, нещо което напоследък по-рядко ми се случва. Това студио определено е много талантливо. Изненадах се че използват собствен енджин, защото изглежда супер добре. Светлини, сенки, герои, стотиците плъхове на екрана... всичко е на топ ниво. Героите ти говорят много по време на приключението, постепенно ти стават близки и започва да ти пука за тях. Играта най-лесно се описва като стори дривън стелт приключение. Има и някакви отворени локации, но за радост не е Open World, а е добре режесирана и се върви само напред като хубав филм. Не харесвам много стелта, но тук беше направен като пъзел, уменията които имаше главната героиня се вписваха в геймплея перфектно и всичко се използваше с идея и фантазия. Постоянно се добавят нови скилове, които променят или обогатяват изцяло начинът на игра и рядко използват повтаряеми похвати. Колкото и да се чудя, не мога да намеря нещо което беше лошо в тази игра. :) Това е второто френско студио след Dontnot (Vampyr, Remember Me, Life is strange) , което ми прави такова добро впечатление. Чух че работят по продължение, ще ги следя внимателно. Ей такива игри ми връщат вярата, че могат да се появят от време на време, по-разчупени и по-оригинални високобюджетни игри в съвременният гейминг.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon2 месеца

Gears Of War 4 7/10

Като цяло е ОК, аз на всички Гиърси давам 7ца. Това им е тавана. :lol: Истината е, че ако ги играя по повече от 1 час наведнъж и сам, са ми скучни тия игри. Просто единственото което се случва са само престрелки.... няма пъзели, няма нищо. Сюжета е ташак, лафовете на героите са умилително дебилни и те карат да се засмееш понякога. :lol: Кампанията е дизайната за кооп с войсчат. Няма какво да се лъжем. Но поне шутинга и оръжията са яки. Онлайн режимите не съм играл, само кампанията.

Извади късмет играта, че сега имам много свободно време и гледам да превъртам зарязани неща до половината, за да освобождавам място. В противен случай можеше и да си остане незавършена. Особено като нямам с кой да я изиграя.

Синът на Маркус е същия като него. Бицепс по голям от гигантската му главата. Налична е и задължителната политкоректност. До главният бял, има индентичен негър, има си и мадама облечена като мъж (която разбира се не се дава на мъжете и вдига наравно с тях тежките врати) Кървища, черва, карантии и разфасоване в огромни количества. Играта не е мръднала за добро или лошо. Остава си типичният кавър шутър, без никакви опити за нововъведения. Или не могат да измислят нищо или са на принципа "Което работи добре, не го пипай" . Което ми подсказва, че тази концепция е била по-скоро модно течение и скоро сигурно ще изчезне. Графиката е яка и т.н. но не става само с графика, дърпане на ръчки, пукане и изкормване на извънземни. И точно като си ги мислех тия неща накрая на играта, те като че ли ме чуха и ми дадоха нещо ново. Това с управляването на гигантските Мековете и шанса да сгазиш силните гадове от играта като мравки... БЕШЕ ВЕЛИКО! Действително някои гадове бяха много тегави за убиване и държаха на бой, но възмездието беше страхотно! :lol: Имаше и една сцена с мотори, която също разнообрази монотонността. Като цяло обаче, съвета е да се играе само с приятели, бира и задължителен войсчат. Само така можеш да убиеш скуката от повтаряемият геймплей, лафчето с приятели върви, че и тактика се вкарва понякога. Дори гадовете които ми даваха зор, щяха да се убиват доста по забавно с хора, вместо тъпите ми AI съотборници. И реално да се възползваш от интересните тактически възможности на прикритията.

За 5цата не бързам. Най-важното е че освободих 100 гигабайта. :lol:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x2 месеца

"Remnant: From the Ashes" aka When Gears of War meets Dark Souls
Крайно читава игра, и може би най недоотценената за тоя джен. Интересна и добре напасната колаборация между жанрове, достатъчно челиндж, онлайн кооп до трима, що годе добре балансирана и разнообразна...в общи линии съм доста приятно изненадан. Препоръчвам я на всеки Souls/Gears фен, а и на всеки, който търси предизвикателството, или пък просто нещо свежо.
btw все още я играя, тъй че няма да я отценявам, но на този етап ми е поне за 8.5/10
Tag-a в Live ми е me3x, тъй че на който му е мерак да заповяда.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos2 месеца

Мерси, ще се чекне!

Аз подпуках Dead Cells на суича и е мадафака! Голяма краста е и за разлика от Hollow Knight, който ми дотегавя към средата (15тия час), тая не мисля да я спирам, докато не я изрина!
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor2 месеца

Psychonauts

Винаги се радвам когато някоя всеизвестна като уж "недооценена класика" игра вземе, че вярно се окаже страхотна. Нямам представа защо навремето Psychonauts се е продала толкова зле, но няма нито един значителен недостатък, а за сметка на това достойнствата и са повече от похвални и ми беше огромен кеф да я изиграя.

Играете с РаЗпутин, който има дарба да прониква в човешките съзнания и отива на зелено училище да става Психонавт. Естествено, фекалиите бързо стигат до вентилатора, останалите деца са отвлечени, а подготвото вместо за вода, отива да ги спасява.

Реално е 3D платформър, но по-близко до школата на Сони (Jak/Ratchet), отколкото на Нинтендо или дори Rare. Има скачане и суперсили, които не са кой знае какво като прецизност на механиката (floaty jumps, щедър lock on, etc.), но и в интерес на истината играта никога не очаква от играча кой знае какви умения, което в крайна сметка е абсолютно окей.

Това, което тотално ми обра точките, беше изкючително вдъхновеният дизайн на нивата, които всъщност са съзнанията на различни персонажи от играта. Нито едно не си прилича с друго - имате първата световна, Годзила, бородова игра, театрална пиеса, 60-тарски параноичен филм, и едно - любимото ми - вдъхновено от коридата в Памплона. Всичко това е подплатено със страхотен хумор и чаровни по Pixar-ски герои, което вероятно се дължи на Шейфър, но тъй като не съм му играл нито една друга игра, не мога да съм сигурен. И е цветна и с уникална художествена насока - помните ли как едно време имаше и AA/A игри, които имаха различен и собствен стил, преди 7 и 8 генерация да решат, че всичко трябва да е някакъв фотореализъм и да гледаме (непринудено) криви мутри навсякъде :lol:
Минусчета - последното ниво беше лека досада на моменти, но и те се минават за има няма 15-20 мин, така че не е драма. На PS4 порта дава blue screen, но има autosave.

Рядко съм усминхат през цялото време докато играя, но с Psychonauts беше така - онова усещане просто да нямаш търпение да видиш какво ще измислят още и да не можеш да оставиш играта - има голяма харизма. Трябва да се види и предвид, че не е трудна и се играе на един дъх, ако случайно сте я пропуснали, запишете си да наваксате, няма да съжалите за тия 10-тина часа.
Последна промяна от Jim Raynor на 17 апр 2020, 11:14, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp2 месеца

Добре звучи. Дано и продължението е стока за да наваксам и аз, че отлежава сигурно от 15 години.

Иначе, по темата:

Silent Bomber - съвременен Bomberman с щипка Vanquish. Да, ама не. Има попадения при някои нива и босове, както и известно разнообразие; но като цяло може да се пропусне, особено ако човек не изпитва сантименти към Bomberman.

Megasphere - в края на краищата, не е много за препоръчване. Харесва ми разнообразието от пушкала, както и босовете-пъзели. Само че процедурните нива водят до голямо лутане и мотане, което е още по-задълбочено от непрецизното управление, смъртносните капани и бъгавините.

EDIT:
Да, този Silent Bomber е. Наскоро си пусках Bomberman на PSP-то, та се сетих за Silent Bomber. Не съм споменал най-големият позитив, 2-3 часа е :)

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore2 месеца

Silent Bomber не е ли PS1 заглавие? Само питам. Винаги съм искал да я поиграя.
Иначе повечето метроидвании ме отблъскват точно с това "дееба на къде и wtf къде съм".

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

"Облажих" от промоцията на Сони с безплатната Uncharted Trilogy и Journey.

Journey ми хареса. Walking sim или не, губил съм два часа и по-зле. Гради впечатляваща атмосфера с art и музика и има смисъл да е интерактивно приключение, а не филм, дори само заради простичкият, но емоционален мултиплеър.

За трилогията, не бях играл 1 и 3, само 2. Навремето много я храних дори нея, но сега си казах, че няма да се държа като някакъв префърцунен сомелиер и ще седна да ги поиграя, за да разпусна с пуцане и да се насладя на яки set-pieces.

Ама не можах, защото са ебаси пръчките и са остарели още по-зле :D

Първата е неиграема, въпреки че я изиграх - не я играйте/преигравайте, ако толкова ви дожалее за малкото история в нея, изгледайте клипчетата в нета. Като лош спомен от началото на 7-ма генерация е, когато повечето игри бяха такива, следвайки завета на Gears of War. Имах чувството, че всички двайсе и кусур чаптъра се развиват в едно и също ниво - малко гора, малко руини, някаква вода. Геймплеят е стрелба по гадове в коридор, стрелба по гадове в арена (където извират отвсякъде) и вял платформинг, който е линеен, но за сметка на това да намериш къде трябва да скочиш често е руска рулетка. Стрелбата е страшна скука - долнопробна версия на pop-and-shot със скучни оръжия без никакво усещане по-два три вида врагове. Пълен провал е и като сетинг и история - нашият човек решава пъзели и минава през смъртоносни препятствие, за да влезе в отдавна забравена гробница/храм, а там вече го чакат лошковците (вероятно телепортирали се) - дори Дрейк им се чуди на глас какво правят там. В уж приключенска история със забавен льохман за главен персонаж основното ми занимание беше да чистя картечни гнезда с гранати и да убивам стотици хора, без пъзели и интересен експлорейшън. Най-слабата игра на Ноти Дог.

Двойката е доста по-добре и става за игра. Обстановките са разнообразни, set-pieces си държат. Не я помнех толкова грозна, прогресът в третата част е огромен, особено като се пуснат една след друга - Drake's Deception си е като ранно PS4 заглавие на неин фон. Боят си е все същата скука, като за тази минах от hard на normal, за да не си удължавам агонията (но и така я имаше). По-проблемно е когато си извън скриптираните моменти - има камари недосмислици и смотан гейм дизайн, които ме отегчаваха многократно - от безумни spawn points, през несправедливи начини да те убият, до невидими платформи за катерене.
Написана е добре, навремето ми издуха главата, но от тогава изтече доста вода - сега ми се стори просто ок, с големи сюжетни дупки. Любимо ми беше Дрейк като каже "It's this way", вървейки по единствената възможна пътечка напред, и също така как големият пъзел с ключа, който трябваше да открие пътя към Шангрила се оказа, че просто отваря врата на балкон, от който в съседство се вижда шахта, където вече бяха лошковците - wut?

Иначе скриптираните сцени са впечатляващи, setting-ът също - няма аналог в гейминга. Това, което се играе извън тях, е освен малко и досадно. Няма да ми остане любимо заглавие - според мен е повече игра на епохата си, отколкото някаква вечна класика.

Третата я почнах, но мисля да си почина малко.
Последна промяна от Jim Raynor на 23 апр 2020, 11:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown2 месеца

Интересно и аз играх единицата Uncharted и общо взето същите мисли като твоите ми се въртяха в главата.
Ще добавя само две неща:
1.Историята се продънва още с първата сцена - през цялото време се чудих как така все решавам някакви "загадки" от тефтера (който по логиката на играта дори не трябва да е написан защото Дрейк уж го пише и тогава тръгва за острова пък защо изобщо да го пише, че и оставял предвид как го намираш) и когато ги реша винаги лошите ме чакат с телепорт (макар че "уж" през цялото време се мъчат да разгадават и те).
2.През цялата игра се играе с един вид пистолет защото всички останали оръжия нямат патрони а враговете са като гъби и издържат половината ти запас от максимални патрони за автомата преди да се гътнат. Та в един момент смених на easy колкото да си вкарам малко разнообразие и да ползвам различни оръжия, ръкопашен бой и стрелба по време на движение без да ме убиват с по един два удара докато съм на открито.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy
Регистриран преди: 2 години

Мнение Claude2 месеца

Първата си беше доста здрава навремето, когато излезе. Една от първите истински некст-джен игри. В някои отношения ми е любимата заради сетинга(един остров за разлика от пътуване по света). Наскоро преиграх двойката и бях доста впечатлен, много майсторска игра. Четворката ме кефи най-малко for the record.

Иначе последно преиграх тези игри:

Jak 2- супер здрава и свежа, добро предизвикателство и свеж хумор. Една от любимите ми игри
Call of Duty 2 на Ветеран- бая зор беше. Хареса ми доста, едно от силните Call of Duty.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos2 месеца

Изиграни:
Бая неща изиграх напоследък, но препоръчвам Metro Last Light Redux за който се кефи на жанра. Миналата година Метро 2033 не ме очарова, но гледах STALKER и се надъхах да дам шанс на Last Light и определено ми легна на сърцето, а от допълнителните мисии Kshatriya е задължителна краста, която ми загуби още няколко часа <3. Сега как съм се наточил за Ексодуса само аз си знам.

Spec Ops The Line беше фън, но не знам защо е овърхайпвана толкова от някви хора... има 1 момент в сторито дето си мислех, че ще обърнат палачинаката тотално и ще достави, но уви си остана нищо особено до края.

Call of Duty: MW remastered - ами извън визията и Shock and Awe и може би още 1-2 момента, нищо кой знае колко впечатляващшо, но все оай оценявам влиянието ѝ и не беше никак лоша, най-хубавата ѝ черта е, че е кратка :lol:

Deadly Premonition Origins е скандален мазохизъм, който след 15тия час наистина едва добутах (до 20тия). Определено не бих я препоръчал, преебахте ме, Демона и Джим Рейнър. :lol:

Witcher 2 - малко се наложи да я напъна след средата, там с краля в лагера ми беше леко тъпо, но като минах на второ изиграване другия бранч (по пътя с Елфа) и ми хареса много. Уви геймплей почти йок, ама стори има.

За Deus Ex HR писах в темата, не е остаряла добре (освен геймплейно).

Batman Arkham Origins е доволна за който иска още от поредицата, макар и по-мех, захапва стабилно след средата и доставя умерен кеф.

Mad Max-а ме изненада приятно и с кеф си го играх от-до. Не е честно да има 69% метаскор, честно.

Jedi Fallen Order - малко недъгава на места както технически, така и като дизайн, но определено носи един такъв дух на по-старите игри и ми хареса доста. Само жените ми дойдоха в повече в тая игра, но 2019... тва е положението...

Death Stranding - на лаунч я минах, но да се разпиша тук - не ми хареса и ми развали мнението за Коджима и игрите му като цяло :lol:

Започнати:
Alien Isolation - на 1/3 съм и си лъха на пс3 отвсякъде. Кефи ме, но и не ме впечатлява. Ще я доиграя, дано да има нещо по-запомнящо се до края.

Dead Cells ѝ отделих една вечер и също ме изкефи страшно много. Нямам търпение да се потопя пак.

Super Mario Odyssey - стигнах втория свят (този след пясъчния). Ами дженерик е, нищо общо с Галаски. Тонове луни и някои са забутани,
други са на един гъз разстояние (буквално, скок + гъз в земята и имаш луна). Това убива чувството на completion и честно казано играта се вижда като пропилян потенциал - това с шапката дето контролираш различни герои е много яко, но явно опропастено.

На Witcher 3 отделих 1 уикенд и не ме е грабвала игра така от доста време насам, трябва да я добутам, сериозно...

Fallout 3 мъчих две сядания стигнах до някво малко градче (не първото, а второто) и нещо нямам сили да я пусна, мнооого сухарска и скучна... и грозна.

Monster Hunter World - едно сядане мъчихме кооп - той е зверски счупен (тоя в кампанията), а и като цяло играта май не е моята бира.

Заебани:
Sekiro - стигнах почти 2/3 от играта мисля и просто нямах сили да я пусна повече и я продадох. Прекалено много плеър скил се иска, за разлика от Соулс игрите не мога да си помогна със качване на някви статс. В същото време като свят, сетинг, разнообразие на енемита и много други неща не е на нивото на Соулс игрите, а сторито е по-добр еда го нямаше и просто реших, че няма какво повече да ми даде.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown2 месеца

Да се разпиша и аз по темата какво играя в последно време
Uncharted 1 вече я споменах - исках да видя римастъред графиката - хареса ми как са я направили/най-големия импрувмънт в колекцията от трите/ , шутинга и контрола също са ги оправили - дори и сега са зле генерално , но като знам колко още по-зле бяха в оригинала на Jim Raynor щеше да му се приплаче след Gears ако я беше играл тогава. Мислех да почвам двойката но нещо ми мина желанието. Пък и там не видях разлика кой знае каква в графиката.
Лирично отклонение - /това е може би защото все още играя на клет 32 инчов телевизор нисък клас с limited цветове поради липса на финанси и място където да сложа един голям защото в момента телевизора ми стои на едно тясно шкафче а точно до него има врата до тераса и ако сложа по голям телевизор няма да мога да си отварям вратата зад телевизора има прозорец и няма как да го окача отдясната страна е компютъра ми :). А на всичкото отгоре не мога да намеря модели с стойка в средата - почти всички са с четири крачета в краищата на екрана и няма как да ги сложа на шкафа защото няма място/ Край на отклонението.

Преди това изиграх вече древната Medal of Honor с експанжъните и - оригинала е чудесен пример защо предизвикатество и трудност винаги трябва да са в различно изречение. Рядко чийзи игра с основен дизайнерски похват - спаунване на снайпери зад мъгла и текстури на камъни и зад гърба ти. Освен че те убиват от 2-3 удара при всяко попадение ти измятат камерата с 90 градуса нагоре така , че единствения начин да напредваш е да бягаш напред - да чакаш да те убият , да отгатнеш откъде идва стрелбата и при следващия опит да стреляш на сляпо надявайки се да изпревариш скрипта. Левъл дизайна е буквален коридор - уж си на поле а реално си един два метра път и около теб непробиваеми стени от храсти. Експанжъните са друга бира - първия е истинското първо Call of Duty със много по- орктити нива, стръвен екшън , другарчета , скриптове и ситуации даже и капитан Прайс се появява за пръв път. Втория експанжън не го доиграх заради странния дизайнерски похват противниците да не пускат муниции които уж е за да си внимаваш с ресурсите но практика превръща еккшъна в в някаква пародия с дебнене.

Играх Quake 3 Arena - учудващо добре се държи и за разлика от Medal of Honor не ми бяха нужни сто пача, фикса и настройки за да я подкарам на съвременна резолюция. Ето това е пример за предизвикателство с трудност - чист геймплей със скил, дори сега сървърите са пълни и се пука яко.

Rayman Legends - някъкъв римастър играх на PS4 мисля, че разлика в графиката не видях но за 10 лева перфект -все така добра си е , бях позабравил ,че включва почти всички нива от origins и се разцепих от кеф.

NBA Playgrounds 2 - Цикля я много сериозно на соло, като настолна игра ми стана преди лягане от 2-3 месеца . По-добрата версия на NBA JAM a аз съм голям фен на баскетбола и на NBA JAM. Има някакви микротранзакции но така щедро пуска играчи а съм фен на всичките и не ме бърка кой се пада, че вианги имам с кои да играя нов сезон. Още не съм минал сезон и с половината отбори а съм отворил един 80% от играчите.

На PC си купих Rebel Inc която я бях играл на телефона но там се оказа супер орязана версията. Уникална стратегия без аналог - чист геймплей - игра в която с кеф играя на последната наречена Mega brutal трудност - чист геймплей - сядаш играеш 20 минути и или биеш или падаш.

И последно попаднах на една уникална игрица - The messenger
Това чудо уж е някъкъв трибут на Ninja gaiden със стилистика на модерните ретро стайл игри тип Shovel knight но се играе по съвсем различен начин. Купуваш си скилове, ъпгрейдваш има яката графика и музика , платформинг мой стил с мазно управление и босове. Има и хумор и интересни персонажи и историйка . Следва лют спойлер който ще развали играта на всички които не са я играл - не четете ако не сте я играли!
Та това дето го написах по-горе си важи и си играя аз с кеф и по- едно време си викам превъртях я , добра игрица ама кратка - и какво става - един от персонажите в играта ми казва - "абе ти не гледа ли трейлъра" (а пък аз не съм) и изведнъж графиката се променя он флах и става 16 битов стил тип шиноби и ми се отварят някакви коренно различни нови нива със всичко ново WTF !!!!! :? Нищо не ме беше подготвило за това. Размазваш се от кеф и когато си мислиш ,че пак си я превъртял изведнъж се оказва че един скрол който го носиш от първите 2 минути в началото всъщност е карта на света и играта се променя за трети път и става метроидвания със смяна на световете тип Соул Рийвър само че в движение на скорост между двата свята и и двете графики (и музиката се променя он флай). И тук вече си ебало майката - значи тази игра директно ми влиза в топ 10 . Най -доброто ново нещо което съм играл през последната година - заеби тия ААА игри дето ми стоят на рафта . Това е истината.

P.S. Беше ми се доиграл някъкъв файтър и се преебах със неиграната от мен Street Fighter 5 за 16 лева. Преебах се два пъти - първия път се подлъгах от заглавието Championship Edition обаче се оказа, че макар това това заглавие да излиза като пуснеш играта реално и на практика си с най-орязана версия с 8 бойци отключени и 4-5 арени в които не влизат нито любимите ми бойци нито класическите арени. Видях че има някъкъв Upgrade Kit който отклюва всичко и понеже съм пълен тъпанар си го купих за 50 лева. Оказа се обаче,че има уловка - аз по принцип си купувам с BG картата си всички игри и DLC-та с български акаунт от BG магазина и после играя на същата конзола на мейн акаунта си който се води UK и който създадох още от PS3 когато нямаше БГ магазин. /пробвал съм и не успях да пазарувам директно от UK стора - ако някой знае как да измамя системата ще съм благодарен/. Та досега нямало е случай в който игра или DLC на не се шерне, PLUS също шерва . Първото изключение се оказа този upgrade kit - активира се само на акаунта в който имам нула трофеи и нула приятели . Подадох оплакване за рефънд - уж обещаха да ми върнат парите ама вече трети ден не са ги върнали а upgrade kit -а не смея да го тествам да не кажат че съм ползвал съдържанието.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon2 месеца

epedos написа:
2 месеца
Deadly Premonition Origins е скандален мазохизъм, който след 15тия час наистина едва добутах (до 20тия). Определено не бих я препоръчал, преебахте ме, Демона и Джим Рейнър. :lol:
Киро, ако ме беше питал лично, щях да ти кажа, че не е за тебе играта. Като те знам как се дразниш на 720p резолюцията и осветлението на ПС3 игрите. Но не е само това. Това не е игра за претупване по мейн сторито. Трябва да се потопиш в света, да разцъкаш мини игрите, да научиш хората които живеят там, да се опиташ да правиш неща извън мейн сторито... все неща които знам, че няма да направиш. Та питай следващият път, за какво да те лъжа. :lol: Може би ще и се изкефят и фенове на Туин Пийкс и старите хоръри от Dreamcast поколението. Най-силното поколение за този жанр. Особено на PS2 колко такива игри има... А Monster Hunter поредицата не е френдли към новаци. Трябва някой да те въведе малко. Въпреки че World e малко по достъпна от миналите части... пак си изисква да положиш усилия, да прочетеш или изгледаш някакво видео. Как да играеш с оръжието което си си избрал, други работи свързани с прогресията и хънтването. Пълно е в нета с такива, които обясняват тънкостите на новите играчи. Тя не е като Batman, пускаш и играеш. С цялото ми уважения за Батман разбира се. :D

Аз покрай карантината пробвах бая неща и гледам да наблягам на игри, които изискват много време. Реших да се върна на любимата ми Demon's Souls. По принцип не правя трофита, нямам нито едно платинено, но по някаква причина си казах, че единственото ще ми е на Demons Soul.... 3 дни се мъча, изкарах някакви трофита, но няма да успея за платината. Играта изисква много сериозно планиране, защото някои трофита се застъпват едно с друго и са нужни поне 3-4 превъртания и то с план. Както и да е, оставих го за някоя друга година. Все някога ще го направя. :lol: Но това което си припомних е колко велика е тази игра и какво удоволствие ми доставя просто да я играя. Истината е, че много хора я пропуснаха и започнаха поредицата от Dark Souls, но за мен тази си остава най-добрата.Много се тръби за вързаността на зоните в Dark Souls и едва ли не изкарват минус това че Диймънса има хъб.... Обаче какви феноменални и запомнящи се светове и левъл дизайн има въпреки това. :shock: Такава игра много рядко се пръква. Всяко нещо в нея е феноменално замислено, от най-дребните неща в левъл дизайна, до враговете и тяхното положение, до различните предмети и оръжия в тях. Това че се играе с хъб дава възможност да ходиш до всеки от 5те свята още в самото начало, което от своя страна дава разнообразни начини за прогресия. Такова нещо много трудно се балансира. Не знам колко време им е дадено да я правят, но или не са били ръшнати или са си оставили душата в игра. Колкото по-навътре навлизаш и колкото повече превъртания и различни герои създадеш, толкова повече осъзнаваш колко е велика. :) 10/10 и в ТОП10 завинаги.

Persona 5 Royal - Почнах я и тази и съм на 20-30 час. Общо взето за момента е точно това което си представях. В началото не се усещаше, ама вече почвам да разбирам, че бая неща са вкарали. Нови герои, нови геймплей работи и промени по механиките тук там. Вече обаче като знам сюжета, не ми е толкова спешно да я изигравам и ще си я цъкам бавно и спокойно. Все пак Persona игри правят веднъж на 10 години, а и скоро не се очаква нова. Ще си я пазя и ще опитам да направя максимално много неща в нея.

Virtua Striker 2 - На дриймкаста поразцъках този аркаден футбол за няколко часа. Много трудно се минава от PES към нещо за аркади. Накараме да съжалявам, че не притежавам Dreamcast аркадния стик за по автентична игра . Буквално ме върна във времето когато като лапе играех на един футбол за Neo geo аркада нонстоп и си давах всички пари от закуски . Ама му забравих името в момента. Sidekicks нещо си, май :D

Super Sidekicks
Игрите мисля са 4 поред, следвани от Neo Geo Cup 98, посветена на световното през 1998.
BardoSore

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe2 месеца

Шогун Тотал Уор 2 - бях позабравил как даймьотата нареждат като реднеци в дипломаси скрийна. :lol:
Играта обаче хич не ми се видя остаряла: все същата стратегическа пушка си е.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Drake's Deception - май най ми хареса - оказа се, че съм я играл, но ми се е смесила с двойката. Пак е пълен автоматик, но саймъните са впечатляващи, има няколко добри пъзела, а престрелките са по-малко досадни, защото не се протакват толкова много (играта рядко хвърля повече от 5-6 гада). Оръжията са с подобрено усещане, но или са с някакъв безумен spread или има някакъв бъг, защото гарантирани глави тук просто не влизаха. Историята и персонажите са пълно безумие, много се смях на глупостите през цялото време - ноти дог са докарали дисонанса между "геймплей" и сюжет на ново ниво. Първата игра Ленчето от кумова срама я караха да седи на място, докато ходиш да й отваряш врати и ти казваше как не може да скача като теб - сега всички, в това число 60 годишния чичо Станчо, скачат като антилопи след Натьо. Друг любим момент ми е как с Ленка избиват цял взвод, тя наби пет хедшота пред мен докато поема помпи както поема на Натьо хоята, но нашиот в следващата сцена прескача зад една ограда и й вика "нема та взема, много е опасно". Ко? :lol:

DMC HD Collection

От Bayo насам бях зарязал stylish actions, та реших да припомня старото преди петицата.

DMC1

Първата не я помнех толкова зле и проблемът не е само до остаряването. При все статусът й на бащица на жанра, стои като закърпена от различни и несъпоставими идеи - все едно не знае дали иска да бъде RE или нещо по-близко до следващите DMC, като резултатът е по средата, но предимно за лошо. Замъкът е много постен и няма харизмата на класическа РЕ локация, бойната система на свой ред е много по-семпла от тази на наследниците. По-лошо впечатление правят проблемите с камерата - не защото е фиксирана, а защото е фиксирана зле - много често се случваше да не виждам какво удрям или какво трябва да отбягвам защото ме скриваше бос или колона, което никога не се е случвало дори в RE2 (а Камия дори е бил камера директор на RE1, поради което проблемите тук още повече ме изненадват).

Тази схванатост се пренася и в геймплея. Лошковците са малко, босовете се повтарят няколко пъти. Балансът на трудността просто го няма - последният бос особено ми събуди стари и забравени спомени (кошмари) от това какво беше едно време, когато такива неща не бяха нещо странно - изведнъж играеш някакъв абсолютно недъгав shmup, който обаче е безмилостен (тези сегменти Камия повтори и в Байонета, но без непосилната и досадна трудност). Вероятно затова и са оставили възможността да можеш да си счупиш тотално играта с предмети, както и направих за въпросния бос, без абсолютно никакви скрупули.

Не бих я препоръчал за преиграване в наши дни - просто не е особено приятна или интересна за игра, и се зарадвах, че свърши за около 6 часа. Може би е най-слабото заглавие, режисирано от Камия (VJ и W101 не съм играл все пак), което сигурно е причината да се натискаше да я преправя по едно време. Той може и да е духовният татко на Данте, но тройката за мен е колкото reboot на втората, толкова и на първата игра, а Ицуно е истинският баща на DMC.

DMC3

Тройката, за голям мой кеф, си остава шедьовър. Първата половина е неоставима (буквално играх шест часа нонстоп, докато не почнах да заспивам на втория бой с Вергилий) и сред най-доброто в гейминга въобще. Втората половина е сглобена от първата, поради което играта малко губи пара, но пак я довърших с второто сядане. Предвид, че има поне 10-12 часа съдържание на първо преиграване (почти нищо не помнех от 2006-та, когато я играх за сефте, а и последно), спокойно можеха да орежат 2-3 мисии, които са откровен филър - типични за епохата и притесненията тогава, че игрите са къси.

Дори да оставим настрана бойната система (аз лично съм много слаб играч и не мога да кажа, че някога съм навръзвал мега серии, та не мога да коментирам много по нея), тук останалото от играта е на не по-ниско ниво - добре пейсната, с интересни врагове, босове, дизайн на нивата и цялостна художествена насока, което е и прякото ѝ предимство пред наследника ѝ за мен. Дори филмчета и диалог пълнят душата като апотеоз на PS2 сиренето, което се носеше от всичките японски игри.

Special Edition-ът е съвсем милостив за преиграване в наши дни - има вариант с безкрайни check points, та няма повтаряне на мисии, а трудността на normal си е normal и я усетих перфектно балансирана. Играх без да експлоатирам предметите и умирах доволно, но не прекалено - колкото да се надъхам да вляза отново и да ги пребия.

Освен, че си остава сред най-яките игри въобще, според мен е и една от най-влиятелните - ако сте забравили като мен и преиграете, ще видите колко много дължат Platinum и FromSoft на нея - от техники, през оръжия и босове, та дори до нива - DMC3 явно е вдъхновявала наред. Палци горе, припомняйте смело.

Потребителски аватар
sephiroth2nd
Mobile Gamer
Mobile Gamer
Регистриран преди: 11 месеца

Мнение sephiroth2nd2 месеца

Заиграх Persona 5 Royal.

Изиграх петицата още като излезна и доста ми хареса, ама историята на четворката май ми допадна повече.
Геймплейно си е най-добрата персона, а рояла надгражда драстично дори само в началните 15-20 часа.
На оригиналната изкарах около 200 часа, нямам търпение за още толкова и тук.

И божественият саундтрак.

Впрочем се пуснах на хард, както и последният път. Мисля че играта се променя драстично и става още по тактическа. Много ме кефи, че далекобойните оръжия вече са използваеми освен на босове или по напечени ситуации.

Но много ми се иска и нещо да се раздвижи около smt5.

пс: от всичките смт/персона игри все се каня да си направя перфектни персони и парти и никога не стигам до там, а им отделям страшно много време. :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

epedos написа:
2 месеца

На Witcher 3 отделих 1 уикенд и не ме е грабвала игра така от доста време насам, трябва да я добутам, сериозно...
Завидях ти искрено, че ще я играеш за сефте - аз я млящих от декември до февруари - ~120 часа по ingame timer-а, без да пипам картите (не са моето нещо), а реално вероятно и повече. На едно ми е с Dark Souls-а за любима игра, Silent Hill 2 допълва тройката. Има проблеми и много възможности за подобрение в механиките и системността, но просто атмосфера, история, персонажи, разнообразие без аналог (има материал за 5 игри) и фактът, че от-до (дори геймплейно) всичко, в това число най-дребните side quests, варира като качество от много добре до велико, компенсират недостатъците. Не знам как са успели да вкарат толкова полиране поляците в игра с такъв колосален мащаб, но ако съм Бетсофт бих хлопнал кепенците. На всичкото отгоре, след като свърших основната игра и вече бях на такова мнение, двете DLC-та се оказаха дори по-добри, специално Blood and Wine аз бих го пуснал като отделна игра на 60 евра без никакъв свян.

Бонус: музикалната тема за битките е по мотиви от българска народна песен. Цялото озвучение е велико от-до.

По темата, минах и Dеvil May Cry 4

Клането още си е бомба. Дори Нено е ок и може достатъчно да се дълбае с него, особено около паленето на меча и ръката, а и ме отучи да злоупотребявам с dodge-a на trickster, както правех в тройката. Има десетки frame-perfect grabs, дори при босовете, и като ги нацелиш искаш да се прекръстиш на Хесус, щото си толкова печен. Учебник са за това как да направиш ефектни контекстуални атаки без да има "press X to pay respect". При бай Данте, дори и аз, въпреки че съм слаб играч, със свободното сменяне на стилове правех някакви невероятни касапници и красоти.

Играта под тая бойна система обаче е сол ташак и не е случайно, че дори DMC нърдовете играят само Bloody Palace, две-три мисии на Legendary Dark Knight и ръшват босове. Рециклирането на съдържание е най-малкият проблем - нямам против да минавам през едни и същи локации два пъти (както в RE или Metroid). Проблемът е, че и тези, дето ги има, са скучни и постни, но най-вече - досадни и чупещи ритъма. Имам чувството, че не повече от 50-60 процента от времето е бой, за който нали все пак сме се събрали, а през останалото време играта държеше да ми губи времето със зарчета, пумпали и сновене по безкрайни и еднакви коридори, в които дори не spawn-ват врагове. А ако ги нямаше тия времегубщини вероятно от 8-9 часа, общото време щеше да падне на 4-5.
Цялостната художествена насока е никаква, всичко изглежда еднакво - и в замъка и в гората ориентацията е потресаваща - буквално се губех в зони, които имат два изхода и са почти права линия. Тройката се развиваше в една локация и нямаше такива драми, как са срали толкова много тия хора?

Враговете също са малко и зле - босовете са 5-6, едни добри, други не, а някои ги биеш и по три пъти (с Нено, Данте и пак с Нено накрая). При обикновените врагове положението е същото - пак малко и недотам качествени, неконсистентни като тематика (демони динозаври?). Взели са едни от най-досадните гадове в тройката - "ангелите", които там се появяваха само в последните мисии на два-три пъти, и са ги наслагали навсякъде - има ли смисъл да обяснявам защо е простотия нонстоп да се биеш с враг, дето е влязъл в текстурата на стената и не можеш да го пипнеш, но той е способен да те маризи с атаки от далече? Рицарите с щитове и те са скука. В тройката gimmick вразите бяха относителна рядкост и имаха за цел да ти разнообразят играта. Тук са основна част повече ме дразнеха. Има и добри попадения, все пак - електричката примерно е много динамичен враг, напомня на Grace and Glory от Байонета.

Не мога да се въздържа да не напиша и за сюжета, въпреки че е безсмислено. Капком явно са били на фаза да гонят анимутардс, дори в началото излизат кредити на двама "режисьори" на филмчетата. Резултатът е безкраен бълвоч от абсолютни безсмислици - уникално е как 4-5 минути филмче могат да са лишени от всякакво съдържание. Не че тройката е шекспирово произведение, ама поне не се вземаше на сериозно и героите бяха печени. Тук около любовната мелодрама между Нено и неговото waifu Кире (за това не се ебавам, наистина се казва Кире и ако някога играете, пийте по един шот ракия всеки път когато Нено или друг герой извика "КИРЕЕЕ") се въртят персонажи, дето не мога да повярвам, че на някой му е платено да ги напише, не знам за какво са там и към края откровено почнах да скипвам излиянията. Поне бай Данте е пич.

Дано петицата е читава, захапвам я.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 месец

Продължих си Уичъра аз и стигнах до Новиград (още не съм почнал куестовете там). Блъд Барън беше мега, но си прав, цялостното ниво на наратива във всеки куест е това, което ме държи закачен на макс. Че и боя почна да ми харесва (на нормал играя - 2ра от 4 трудности) - 12ти левел съм, качих няколко скила и се поотвори малко мегдан да ги горя живи и да се кефя да хвърчат глави.

Dead Cells също поцъках пак - много яка е и тя, само че явно ще я играя от време на време, поне няма стори да ми пречи да си я влача.

Но тия дни откакто излезе Streets of Rage 4 само нея я маризя - доволка е, макар и да има много какво да се желае. Повече - в темата.

А да, снощи пуснах и Байонета за половин час и си повърнах в устата. :lol:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynor1 месец

За Вуйчера: Аз лично махнах minimap-a и повечето неща от HUD-а - помага за вглъбяването, иначе само гледаш жълтата точка и таблиците. Като минах първите пет-шест нива, се пуснах на последна трудност. Не е нещо невъзможно, напротив (нищо общо със Soulsborne), но поне усещаш нуждата от алхимията и бомбите, а към края на играта като посъбереш комплектите брони вече си OP и на нея. Освен това махнах автоматичното вадене на мечовете, защото е много по пичовско да ги вадиш ръчно.

Бойната система се поотваря с рецептите, посъбери тези за бомбите особено, страхотен crowd control правят - молотовката е веднъж. Има един perk, който позволява да се лекуваш от храна за 20 минути вместо 30-секунди, ако това те дразни и не си видял още.

Завърших DMC5 аз, вместо подробното мнение, плюсове, минуси и под въпрос:

+ Достоен наследник и част от Капкомовото възраждане заедно с MonHun World, RE7 и RE2 Remake, макар да не е на нивото на последната;
+ Правена е с пари и желание - всичко по презентацията е много полирано, няма ги компромисите от P* игрите;
+ Пикът на тази бойна система - перфектен контрол (>4SE, 3SE), разнообразен Неро (макар че трябваше да можеш да сменяш Devil Breakers свободно, а не само като унищожиш някой, можеха да го мапнат на d-pada, не ти трябват всички за devil trigger) и облагороден Данте. Като отключиш повечето умения (enemy step отново е задължителен), става невероятно меле;
+Добри обстановки - основно линейни с малко, но достатъчно експлорейшън, както и трябва, за да не разсейват прекомерно от боя - няма пумпали, зарчета и малоумни пъзели; същевременно са просторни, имаш добър поглед над бойното поле и по-лесно се ориентираш за crowd control и Royal Guard париране;
+ страхотен дизайн на враговете, дори стари досадници като рицарите от 4 и ножарите от 1 са преработени до нещо, което изисква стратегия без да отегчава и да те вади от касапницата;
+ Много съдържание;
+ Добър саундтрак, ако харесвате и традиционния за поредицата;
+ внимание към детайла, всичко е пипнато (хареса ми как звъниш на Нико, за да дойде да те upgrade-ва) и много fan service

- престъпно лесна ми се видя на Devil Hunter. Умишлено не ползвах съживявания, за да си я направя по-трудна, но чак Urizen и Virgil дадоха някакъв по-сериозен отпор. Трябваше Son of Sparda да е отключена от началото;
- Не прави някаква голяма стъпка напред за поредицата, както RE2R Remake - всичко e полирано и доработено, но правено и на PS2;
- V е машър - понаучих му комботата, но особено като призовеш и трите става хаос и си помпах - пак имаше SS-SSS;

? Художествената насока ми е на ръба с тоя фотореализъм. Добре реализирана е, оставили са си душата на места, но за мен е по-скучна от тройката - няма тук нещо като дискотеката, влакчето или кулата в 3;
? Персонажите са добре написани и не дразнят (както в повечето игри на Капком напоследък), при Нено само за добро (Кирето правилно е оставена в кухнята, това не е майтап). Данте и останалите обаче са като нови герои с нови характери и нов дизайн, откровено казано ме оставиха с усещането, че играя нещо, базирано на DMC, но не и директно продължение;
? Като цялостна насока, сякаш DMC3 правеше повече с по-малко - по интересни босове и герои, повече харизма, с някой условности и по-добре структурирана;

Мисля да я изиграя още веднъж и да мина Bloody Palace - фактът, че пак ме сърбят ръцете, след като ги изиграх четирите подред, е красноречив за качеството на геймплея. DMC3 си остава, според мен, с малко отгоре като цялостен и завършен продукт, но тази се играе по-приятно.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост