Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja
Регистриран преди: 5 години

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Ju19681 година

Night in The Woods за Суитч

Изображение

Много въздействаща игра - прекрасно написана - това е narrative игра. Историята ме заинтригува, презентацията е на ниво като за инди игра. Музиката е мехлем. Препоръчвам горещо.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 8 години

Мнение Chakan1 година

Разкъцах и аз няколко неща на Суича напоследък:

- Battle Chef Brigade - доста семпъл hack 'n' slash платформър, примесен с пъзел игра. Историята не е нищо особено, но е достатъчно ангажираща, играта идва малко статична, но иначе визуално кефи и озвучаването е на ниво. Готвенето от средата на играта нататък става доста напечено и наистина вълнуващо, дори на по-ниската трудност.

- Icey - уж 2D hack 'n' slash, ама го избива повече на meta game. Изглежда добре, играе се добре, единствената ми забележка е небивало дългия Challenge Mode. Играта е идеална за убиване на 2 часа, малко повече може би ако решите да видите всичко, което има да се види.

- A Robot Named Fight - очаквах да е просто Метройд клонинг, в което само по себе си няма нищо лошо, ако е направено както трябва, а то се оказа roguelike. Прогресивно генерирани карти, с 4-5 различни сектора, която отнема към час-час и половина за 100% run. Много от предметите имат еднаква функция, но са достатъчно различни, за да променят леко геймплея. Атмосферата е приятна, музичката готина, босовете са разнообразни. Направил съм 4-5 run-а и ми допада доста.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan1 година

Току-що приключих с Xenoblade Chronicles 2...е, приключих с основната история.

Ами, какво да ви кажа, хубава игра е, но определено за мен е най-слабата от трите Xenoblade-а в много отношения. Като се почне от дизайните на много от героите, през яко anime bullshit на моменти, който хич не ми се връзва с тона на играта (гигантски maid роботи и хумор за цици? Сериозно?!), музиката, при все че е великолепна, далеч не ми беше толкова запомняща се колкото в предните игри. Самата история също не ми хареса кой знае колко, почва да има някакво наистина интересно развитие чак в последните глави (някъде към 7-ма от общо 10) и самият край ми се стори супер претупан , макар и много приятно навързан с първия Xenoblade..

Има някакви опити за размах, но са много далеч от епичния сюжет на първия Xenoblade, а дизайните на много от нещата са далеч от класата на X. Местата, на които се ходи бяха по-празни и скучни, създанията не бяха толкова многообразни и не бих казал, че нещо ми спря дъха като Noctilum примерно. Много от дизайните изглеждат адски по-добре в артбука, отколкото в самата игра и има много по-голямо усещане за мащабност.

Голямото й предимство пред предните две е, че много от механиките са значително опростени. Тук се набляга като че ли основно на Affinity Chart-а и далеч няма толкова customization колкото в предишните две части. Новият дизайн на менюто за битки, в който всеки герой и атака си има посветен бутон, вместо да се скролва по 5 минути улеснява и ускорява нещата значително. Също така ми се стори най-добре балансирана от трите игри - много рядко ми се случваше да ме затрудни някой бос, повечето ги бих от първия, най-много втория път, при все че пак бях по няколко левела над тях (е, далеч обаче от това да съм 10-тина левела под тях като при първия Xenoblade :lol: ), не съм срещал нужда от фармене, а за улеснение са добавили и смяна на трудността по всяко време, в което играчът има достъп до менюто.

Всички тези неща я правят вероятно най-достъпната за новобранци и, поне в моя случай, я направиха и най-кратката (50 часа за основната история с доволно количество странични куестове, за сравнение - първата ми беше на 70 часа, X на 85 с малко фармене към края).

Като цяло, не съжалявам, че съм я изиграл, вероятно другия месец като излезе ще взема и физическото издание на prequel-а - Torna: The Golden Country, но през цялото време само си мислех как просто бих предпочел да ми пуснат порт на "Xenoblade Chronicles X", в който да мога да си вкарам сейва от Wii U-то :(
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение The Demon10 месеца

Shining Force 3 (SEGA Saturn) 9/10

Изображение

Врътнах я и тази класика. :D Имам някакви такива странности, да довършвам зарязани от преди 10 години неща. Добре че е картата на Сатурна, да помни сейва, че батерията нямаше да го запази. За тая игра се подсетих по Коледа. Помня че я бях зарязал на финалните битки... Ако някой няма представа каква е тая 3-та част, накратко това е много сложен военен конфликт, който се разпростира на 3 различни игри (сценарий 1,2 и 3), две от които остават само в япония. Играта има много разговори, политически интриги, разнообразни герои и както казах се вижда от 3 различни гледни точки. Някакси е подходяща и за по възрастни геймъри, не само за деца... както са и впрочем всички големи игри от жанра като Tactics Ogre и FFT. Може би най-машабния Shining Force проект правен някога, за съжаление пръкнал се на умираща конзола. Няма нужда да обяснявам, че нищо не си спомнях от играното преди 7-10 години. Много хора ми се чудят как довършвам игри зарязани толкова отдавна, като 90% от хората които искат да ги играят, ще ги почнат отново. То не ми пречи да ги почна и наново като реша, ама сейва си е сейв и трябва да се довърши. :lol: Tази поредица е супер френдли, няма някакви сложни механики и за нула време си припомняш как се играе. Същински Dragon Quest на Turn Based J-RPG-тата. Много е якичка, чак ме е яд, че СОНИ прецакаха тренда с мини конзолите и няма да видим SATURN mini или Dreamcast mini. Много яки игри за СЕГА ще останат така забравени, а при липса на добри алтернативи, мисля че са добре остаряли и разни ремастъри и колекции, ще са чудесен подарък за феновете. SEGA и без това разчитат само на стара слава, за нова част на поредицата дори и най-големите мечтатели не могат да бленуват. Битките се развиват на мрежова карта, но всички атаки на различните герои са напревени на отделен екран с готини 3D анимации (Сатурн пауър в целият му блясък :P ). Силата на играта е заплетеният сюжет, достъпния геймплей, интересните герои, всеки с разнообразни спешъл атаки и стратегическия геймплей на битките запазена марка на поредицата. Едно уникално продължение на велики Mega Drive игри. Мисля да видя и сценарий 2 и сценарий 3 понатам, които би трябвало да са почти преведени от феновете. Много е впечатляващо и колко скрити съкровища и герои за присъедняване има в играта. В последствие разбрах че не съм присъединил и половината от възможните, а така и не направих нито един treasure map и скрит дънджън. CAMELOT в целият им блясък, преди да почнат да правят нинтендо спортни игри. :roll:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение Jim Raynor8 месеца

Демоне, както винаги много се кефих да те чета, дори за нещо, което сам аз не бих играл. Просто пишеш геймърски и с душа. Молбата ми е да слагаш по един enter тук и там, защото с годините качвам диоптъра и става все по-трудно да те следя в стената от текст. :lol:

Аз изиграх Vanquish. Бих казал пак, но истината е, че първия път го зарязах на последния бос, не помня защо. 6-7 години по-късно го пуснах на hard и го изблъсках докрай, за да си докажа, че още съм много хардкор. Е, умрях 118 пъти (30 от които на последната стая с Бърнс, дгд), но все пак я добутах. :lol: Няма много смисъл да пиша, всички тук сигурно са я играли, но все пак да си почеша езика:

За proof-of-concept е много яка - стилна и динамична пуцалка, един от най-сполучливите шутъри от трето лице в игрово отношение и със заслужени хвалби в тази насока. Механиките са силни и играта просто те кара да надобрееш, за да продължиш напред. А като надобрееш, започваш да правиш красоти от типа на slide - kick - slow-mo headshot. Старали са се да има arcade усещане, напомни ми на After Burner climax примерно - кратки нива, всичко се случва много бързо, има някаква (посредствена) score система. Оръжията биха могли да са по-оригинални и да се усещат и по-добре.

Аз лично обаче не съм убеден, че ще я играя пак, защото всичко останало е много претупано. Няма атмосферата и чара на една Байонета - обстановките са страшно постни и безцветни, враговете също, макар че някои от тях са много интересни като механики за убиване. Същото важи и за начина, по който е написана, като правя бележката, че въпросът не е в това да е Война и мир, а все пак да предложи нещо, което да заинтригува - тук само са отбили номера с някакви безумни клишета. Няма и някакъв особен стимул да преиграеш - нито костюмът, нито оръжията подлежат на подобрения, които да пренасяш в преиграванията, всъщност няма почти никаква разлика в геймплея от-до, но пък е под 8 часа, та няма време да отегчи.

Очевидно е правена на бюджет и резултатът е достоен за уважение - забавлявах се през почти цялото време. Миками е искал да покаже, че неща като Gears of War могат да не са скучни соло и е научил всички как се прави. С удоволствие щях да разцъкам едно продължение в което да доразвият нещата, защото има огромен потенциал за още - boost механиката може да има толкова много други приложения (някои дори показват в cut-сцените), оръжията биха могли да са много по-интересни, а и малко по-мощни машини биха помогнали за 60 кадъра и по-малка цялостна пластмасовост на преживяването (играта има проблеми с физика и pop-up). Уви, няма да го получим, но - и това не е лошо.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon2 месеца

Shin Megami Tensei - Soul Hackers 3DS - 8/10

Изображение

Врътнах я тази игрица преди известно време. Дай да напиша нещо, докато още си спомням, че едва ли друг ще напише за нея. Да има някаква информация за играта в евокора. :-) За мен си е сбъдната мечта... игра която чаках толкова време да преведат за SEGA Saturn. Обаче няма какво да се лъжем, по една или друга причина може би ще се окаже най-малко играната от всички Shin Megami Tensei игри за 3ds. Всеки би играл новите Shin megami tensei IV, Shin Megami Tensei IV Apocalypse , Persona Q, Persona Q 2, Devil Survivor, Devil Survivor 2 ... че даже и Strange Journey REDUX. Горкия Soul Hackers няма никакъв шанс :lol: Дефиницията Saturn/PS1 порт, по някаква неясна за мен причина отблъсква хората.

Играта е Dungeon Crawler RPG и сега като се замислих, ми е първата превъртяна докрай игра от жанра. Тоя жанр не ми върви като цяло. :lol: Тука има повече разговори и сюжет, от повечето представители на въпросният жанр. Има яка автентична деведесетарска атмосфера... от времето когато компютрите бяха нещо "Кул", а хакерите съвременни магьосници. Много неща в играта са изпреварили времето си. Става въпрос за някакъв свръх технологичен град, финансиран от правителството и разни частни организации. Нещо като тест за навлизането на нови технологии. Та в този град има някаква виртуална реалност, където хората влизат... Подобна на сегашните форуми, ММО рпг-та, Фейсбук и т.н. Към тях се добавя зла корпорация и демони, които се опитват да превземат ума на хората чрез интернет. Ние влизаме в роляната на млад хакер и групата му, които получават достъп до Бетата на тази Виртуална игра.... и общо взето, сюжена се разплита малко по-малко, като минаваш дънджън след дънджън и трепеш демони и босове . :wink:

Самият геймплей както си и прилича със стандартните Megami Tensei игри, така и се различава с много уникални неща. Няма да изпадам в подробности, но играта се усеща свежа и различна до ден днешен. Имаш нещо като мини компютърче, с което призоваваш демони. В него си инсталираш и различни хакерски програми, част от които са козметични, други са много полезни. Трудноста е DARK SOULS на дънджън кроу рпг-тата. Умира се мноооого и често те убиват без право на обжалване. Затова програмата за сейв по всяко време на дънджъна, заема 2-слота в компютъра ти през цялата игра. Просто няма как да разчиташ на рандъм сейвове през няколко етажа... или поне би бил нечовешки челиндж за маниаци. :lol:

Сега като се замисля, дори да беше излязла на запад за SEGA SATURN, едва ли щеше да промени много битката с PS1. Най-много щеше да бъде поредното рпг за конзолата което да е рядко и да се продава за 200 плюс лири. :lol: Е, поне щяхме да го изпиратстваме по-рано, ако не друго. Като цяло тази игра бих я оценил още повече, ако бях по-малък и с повече свободно време. Сега я изиграх за 2 години с големи прекъсвания... при пътувания в метро, по време на работа, когато няма работа и на почивки на морето. Друго си е на голям екран, както играта е била замислена и в някакъв по-кратък период. Пак ме изкефи много и съм благодарен на Нинтендо че се появи изобщо. Самият факт че е единствената игра от тоя под жанр, на която съм стигнал до финалните надписи, говори много. :) Обаче пак искам фенски превод на сатурн и пс1 версиите. Искам да ги пробвам на голям екран.

За разлики с оригинала и има ли добавени новости... предполагам че има и такива. Например войс актинга е прекалено добър да е правен през 90-те. :D Има и някакви чийтове за намаляване на трудността, които аз естествено не използвах. Като я врътнеш се отваря NEW GAME + с разни мега трудни бонус нива, които май бяха 8 на брой. Там трябва да изкараш демоните от най-високо ниво... Минах играта с демони на около 60 левъл, а имаше и такива над 80. Явно тия най-силните са за пост гейм кънтенда. На финал да кажа и за пъзелите в дънджъните. Много са оригинални и интересни. Действително те карат да помислиш как се минават, защото са бая засукани и не е просто прочистване на коридори с битки. Като цяло такъв предизвикателен геймплей с мислене, пъзели, тактика, стратегии е прекалено много за днешният геймър. Донякъде е добре, че ще е най-малко играната shin megami tensei игра за 3ds. Само аз си знам през какво минах. :mrgreen:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp2 месеца

Браво за наваксаната класика :)

Може да е най-малко играна, но е най-добрата и за съжаление, единствената истинска Мегатенка за 3DS. През вече далечната 2012, се бях наточил да вземам 3DS основно заради нея и още няколко неща. След всичкото това време и особено след фалшивеещата Shin Megami IV, съжалявам само за Soul Hackers.

Вярно, има добра емулация, но джобният формат е доста подходящ за такива неща. Няма как иначе в днешно време да навъртиш десетки, че и стотици часове. Дано я преиздадат, а ако освежат и Shin Megami III, тогава може да се наточа и за Суич :monocle:

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance2 месеца

Horizon Chase Turbo(PC)-от известно време си мислех колко яка беше Top Gear 2 за Mega Drive и съвсем случайно попаднах на тази игра,която се оказа 100% наследник на въпросната за Mega Drive,само че с по готина графика и озвучение.Останали са си пак upgrade-тите,макар и не толкова много както в Top Gear 2,но това не ми беше проблем изобщо.Всички писти си бяха напълно различни за разлика в MD изданеието където си бяха малко еднакви.
Наистина тази игра си ме върна много години назаде където Top Gear 2 беше най-доброто рали за всички конзоли и го играхме не само single но и на split screen на телевизора с приятели.
И най-вече играта си е неангажираща с приятно ниво на трудност.Имаше си ги разбира се и ругатните и ядовете като за типично аркадно рали,но това си е и част от чара да завършиш на 100% на първо място.
Давам и 10/10

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan2 месеца

Gunlord X - беше точно това, от което имах нужда, кратка, не особено трудна old-school игра с разкошна графика и забавен геймплей. Gunlord е общо взето духовно продължение на Turrican - типичен европейски collect-a-thon с обширни нива и стабилна доза екшън. Играта е сравнително лесна - животите са много, продължения не липсват, пуска те от мястото, на което си умрял...така че е идеална за моментите, в които на човек му се цъка екшън игра, но не иска да се напряга особено. Pixel art-ът е разкошен, музичката също е доста приятна. Играта е 10-тина нива, в зависимост от това, колко обикаля човек из нивата може да отнеме около 2-3 часа, но ако не се мъчите да съберете всичко, вероятно може да се вмести и в час.
Горещо я препоръчвам!

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance2 месеца

Гледам че Gunlord я има за Dreamcast,всъщност съм я и записал вече,но X-а нещо по различно ли е?

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan2 месеца

Обновен порт на играта за Switch.

Features added to Gunlord X:

Enlarged levels offering new secrets and challenges.
4 new boss enemies
Jet Pack action in a horizontal shmup stage!
Earn continues by collecting all big diamonds per stage.
Autosaving level progression. Finishing a level allows you to restart from the last level you died on.
Accomplishment and statistics screens
Newgame+ mode for speedrunners
Increased the viewport to support 16:9 widescreen
Scanline/RGB CRT TV shader
Increased sprite/particle effects
Alpha blending special FX
Nice parallax scrolling elements
Improved controls (direct control over the 360° snake beam with R Stick)
Optional modern twin stick controls (control movement and shooting direction independently)
Fully customizable controls
Improved difficulty curve
Rebalanced weapon powerlevels
Stable 60fps in both docked/undocked mode
HD Rumble

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 месец

Бая позанемарих гейминга в последно време, работата излезе на преден план. Набързо две игрици, съживили позабравените бийт ъм ап класики от 80-те и началото на 90-те. И двете близват перфектността, така че 9/10 и за двете.

Fight'n'Rage

По-скоро Файт, отколкото Рейдж, защото играта е направо нов Майти Файнъл Файт (Файнъл Файт-а за НЕС) за РС. И, макар да е нещо като фен версия, всичко родно МФФ-тско е издигнато до нови висоти: перфектен, бърз геймплей с дълги комбота и супери, разнообразен набор от класически нива и като черешка отгоре - приятни екстри за отключване. Доволно трудна и с всички необходими режими на трудност. И това цялото чудо е правено, ако не се лъжа от двамина. Задължителна игра за феновете на жанра.

River City Girls

Арк Систъм Уъркса, които държат лицензите за дъртите бийт'ъм'ап класики ДДрагън, Кунйо-кун, Ривър Сити Ренсъм, явно са случили на разработчик. WayForward най-вероятно са банда фанатизирани фенове на класиките в жанра, като особено осезаемо е влиянието на РСР и ДДрагън. Има го и прословутото ДД-лакътче, но тук не е имбаво. Дългите нива, шарената графика и музиката в играта (с лек Персона вайб) са абсолютна наслада, а разнообразни оръжия, познатата, но и подобрена бойна система, трудността, анимираните кът-сцени, както и вдигането на нива и наличието на инвентар за героя превръщат РСГ в неочаквана свежарка. Не бих имал нищо против WayForward да възкресят и хептен забравената бийт-ъм-ап класика на Текнос Комбатрайбс. Препоръчвам с 2 ръце и три крака!
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakan1 месец

Fight'n'Rage изглежда чудно, и за Суич се появи, така че ще я налазя по някое време. River City Girls си я чакам търпеливо да пристигне, Wayforward рядко разочароват. Ако някой може да съживява франчайзи и да прави стабилни old-school игри, то това са те.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

Elea - 7.5/10 PC

Врътнах играта на tosh от нашият форум. :lol: Ако някой не я знае, тя е инди сай-фай проект правен от 2ма души. Някои неща във визията са направо като ААА проект, там са си скъсали гъза от работа със светлинни ефекти, модерни текстури и интересни локации от далечното бъдеще. Правена е на Unreal 4 енджин и я има и за конзоли също. Впечатлих се като видях някои доста провокативни моменти тип "Туин пийкс" , където не знаеш какво по дяволите се случва.Това е чара на такъв тип инди проекти, че можеш да видиш всякакви неща, с които по принцип не се рискува в блокбъстърите насочени към по-масова аудитория. Освен визуално има и доста силен саундтрак. Щеше ми се да видя повече кътсцени и анимации.Обаче действително това е рядкост в жанра на walking симулаторите, където преобладават бележки и аудио записи. Елеа е доста по разчупено, виждат се npc-та, говори се с тях, не си напълно сам. Изкефих се и на това че вкараха някакви български думички и реплики, като "Ракия" и други. Изобщо, чест им прави на тия пичове, че правят нещо в нашата страна, където не останаха строители да ни ремонтират улиците като хората, пък какво остава за гейм дизайн. :mrgreen:

Бързо се врътва играта, защото се води нещо като първи епизод/пролог. На стийма ми пишеше 5 часа, ама може би са по-малко, защото разглеждах. Ако има успех ще направят и продължението на историята.Евала за труда и успех занапред. :yes:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 месец

UNTIL DOWN - 8.5/10

Изображение

Загрявам с хорърчета за Хелуин. :lol: Още навремето като излезе ми грабна вниманието и бях сигурен че ще я играя. PS2 ерата беше рая за хорърите, после обаче нещата не тръгнаха в посоката в която си мислехме, че ще отидат. Надявахме се, че по-добрият хардуер ще доведе до някакви невероятни неща... Особено след игри като Haunting Ground, Rule Of Rose, Silent Hill 1-4, Project Zero и т.н. Психологическия хорър обаче пое по екшън пътеката... и истински такъв можеше да се види много рядко или главно в разни инди проекти. На Until Down бюджет не му липсва определено, така че малко ми напомня на старите времена. :)

Тая игра, ако я бях видял като тийнейджър щеше да ми е любимата игра. :lol: В ония времена когато с приятели се събирахме да гледаме "Знам какво направи миналото лято", Писък, Wrong Turn и много други Тийн слашъри. Просто жив сън и сбъдната мечта за моето минало аз. :D Всички любими клишета и типажи са налице. Група тийнейджъри отиват на екскурзия в хижа в гората... След това се сещате накъде отиват нещата. Героите са направени перфектно, с много бекграунд, характери, отношения помежду си. В играта са възможни много варианти и както всички могат да оцелеят, така и всички могат да умрат. Дори сега като нямам много време за игра, пак ми се ще да видя всички възможни варианти.

Според мен ако имате някакъв дори минимален интерес към жанра, този ексклузив за PS4 е задължителен за всяка колекция. Даже е евтина играта и скоро няма да я бие нищо уви. Декорите, детайлите, ефектите, атмосферните условия и светлините са феноменални. Една от най-яките графики които съм виждал. Само моуън кепчъра на актьорите е малко странен на места и не е примерно Death Stranding, но декорите компенсират движенията и лицата. Kaто минус бих добави и това че разчитат много на jump scares. Не че това е единственото и няма и други похвати в играта, но прекаляват със стрясканията за моят вкус. Като цяло са опитали да вкрат нещо за всеки и най-големият успех е, че не е станало манджа с грозде. Добра и завършена история с няколко неочаквани обрати и много неща за откриване и преиграване.

При мен оцеляха 3-ма човека накрая, от 8-9 ли бяха. Пак се радвам че и тях успях да ги спася, че беше касапница. :)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост