Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Dementiusпреди 7 месеца

Хаха, и аз съм се заредил за петък!

А иначе за Mариото с котките - да, едно от любимите ми и е много по-добро от 2D изданието за Wii U преди него.

Сингъл и кооперативката се играят много по-различно, особено ако си с хора, които не са много добри на платформъри като цяло. А ако сте отбор корави платформъджии, нивата се превръщат в бой за шибаната корона, която освен да ви скара няма никаква практическа стойност :)

Малко кофти, че покрай слабите продажби на Wii U това Mарио остана малко незабелязано. Но е много добър кандидат за Суич порт (заедно с Tropical Freeze).

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 7 месеца

Аз ще си направя тениска "Всяка Wii U игра да се превърне в Switch порт" , защото има доста качествени неща там, дето никой не игра.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 7 месеца

Divinity: Original Sin Enhanced Edition (PC и PS4)

9/10

На втория ми опит успях да преживея първите няколко мудни часа и после още 120 + часа минаха неусетно. Сега почвам конзолната версия. Такова внимание към детайлите и към походовите битки не бях виждал от много игри насам. Озвучаването на всички НПЦ-та с хумористично-героично барнати реплики и истории, включително и на животните, което променя коренно цялостното изживяване към много по-добро от ванила версията. Музиката, както винаги, е на топ ниво, като включва и леко ремиксирани парчета от предходни Дивинитита.

Уникален плюс: играта е свежарска олд-скуул ДиД ролевка, която става за канапеен и онлайн кооп!

Леки минуси: тромав инвентар и тежко начало, коването и другите чалъми не са добре обяснени, няколко лишени от логика пъзела, няма ню гейм плюс, в която да се изходиш с фул пауър върху гадовете, които са ти мъчили недоразвитите герои в първото изиграване. :)

Чакам с нетърпение пълното енханснато издание на ДОС2.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 7 месеца

Последно изиграните неща:

Implosion: Never Lose Hope (Switch) - изненадващо барната игричка, особено предвид цената си (горещо препоръчвам покупка от американския eShop, цената е значително по-ниска). Isometric hack 'n' slash с роботи. Има двама герои за игра, като историята лееееееко се променя, в зависимост с кой се играе, маса customisation, и естествено, забавен геймплей. Доста е repetitive, ако трябва да съм честен, но пък е забавна. Има разни challenge-и и тук-там различни пътища, да добавят replay value на нивата (повечето, от които са доста кратки). Отделно има и втора по-кратка кампания с нова история, вървяща паралелно на другата, в която се използват патлаци вместо мечове. По отношение презентация - графиката е добра, всички реплики са озвучени, тук-там има и филмчета, но те не са нищо особено. Много удобна и за portable play поради кратките нива.

The Mummy: Demastered (Switch) - накратко от другата тема - чудна игричка. Прекрасен геймплей, разкошен пиксел арт и доста приятен саундтрак. А и опасността да се изгубите е малка, понеже подобно на Metroid Fusion винаги показва следващата цел.

Metroid Prime и Metroid Prime 2: Echoes (Wii) - срам и позор за мен като Метройд фен, ама си признавам - оригиналната Прайм трилогия не я бях играл (само спинофите й за DS и 3DS). А предвид, че заради MP Trilogy основно исках Wii навремето и че съм я купил преди 5-6 години още, извинение нямах. Все чаках да дойде някоя ваканция или нещо от сорта, за да ги изиграя трите накуп, ама като видях, че възможност явно няма да има за това, ги почнах лека-полека.
Ами, какво да ви кажа, Прайм 1 направо ме отнесе. Сигурно същият е бил ефектът и за всички Метройд маниаци, които са я цъкали преди 15 години като е излязла. Невероятен преход към 3D, разкошен свят за изследване и всичко, което бих очаквал от един Метройд. Даже сканирането на всичко наред ми беше забавно.
MP2 не ме очарова толкова. Дали защото бях burned out на метройдщини напоследък или че ми се налагаха доста дълги паузи между сесиите за играене... незнам. Не е лоша игра, в никакъв случай, но към края почна да ми става леко досадна. Цялата тая механика със светлото и тъмното имерение нещо не ми допадна, особено на местата, на които беше просто безцелно прехвърляне от едното в другото за по 2 крачки. За някои пъзели се възползваха обаче добре от механиката. Друго нещо, което АДСКИ ме издразни беше, че накрая пак снасят същата глупост с fetch quest-а от края на първата игра. Тогава поне можеха да се събират и на по-ранен етап, а тук чак на самия край се разбира, че ще има нещо такова... Финалът иначе е готин. Emperor Ing определено беше по-труден бос от Metroid Prime, а и битката с Dark Samus накрая беше приятна изненада.

Ще си направя почивка преди да подхвана Metroid Prime 3. Но вярвам, че като цяло, и тя ще е на ниво.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 7 месеца

Shinobi-X(SEGA SATURN)-изиграх европейското издание,и след това разбрах че музиката за трите региона е била различна,а точно за еврото била най-добра,и мога да го потвърдя.Страхотна музика,gameplay достатъчно трудно колкото и третата част за Genesis.Някой нива даже и има наченки от тези на третата част.Немога да скрия че именно третата част ми е най любима и тази определено е достойно лично за мене продължение.Доста нива,като продължителност достатъчно.Върнах се както се казва в 1-ви клас но положително,без save почваш от начало и докрай бухаш,запомняш кой от къде те чакали,кой бос как да го ушеташ.А пък за филмчетата между невата доста.се позабавлявах,все едно гледах Американска Нинджа,един пък от любимите ми филми.Общо взето играта имаше всичко от което исках.Единственно по сложното движение беше двойния скок,но с достатъчно практика се овладява,а определно се използва доста.Графиката също ме накефи-тип Мортал Комбат актьорски с предварително заснети движения.Отдавна небях блъскал по джойстик и да пусувам.Чак се зачудих как съм ги играл игрите без save,но определено е било по интересно.Но пък и игрите тогава небяха чак толкова дълги в този жанр.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Ах, Shinobi X (Legions)... как ми е мерак да я изиграя, ама със Сатурн-а съм доста незапознат като цяло и така и не съм наливал пари в моя да натрупам някакви игрички и да го приведа в приличен за игра вид. Инак на Шинобито винаги съм му точил лиги и ми е било интересно как се е получила. Вдъхнови ме май да дръпна емулатор най-накрая да я поразцъкам :D
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Чипчето за Сатурна е 65 кинта,монтажа е елементарен-два лентови кабела.Единственно по важната част е качествените дискове,купих уж най-хубавите-Tayo Yuiden,има една бг фирма която ги предлага.Аз на емулатор винаги можей да цъкам,но исках да е на оригинал,така ми изпадна една конзола и я напомпах.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Сатурнът ми на първо време се нуждае от хубав AV кабел, че е само с RF :D Ще му дойде и на него времето...надявам се.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 7 месеца

Saturn-a си е класа. Преди две седмици ходих до къщата на село със CRT телевизорите и си го взех. Тествах новият превод да Policenauts и направо се размазах. Уникална игра, която е остаряла доста добре. Като атмосфера смазва. Жалко че бях записал само първият диск (те са 3). Скоро ще натисна яко ретро гейминг и ще го проверя Шинобито. Проблема е че нямам ЦРТ телевизор... Не искам да си развалям кефа да играя САТУРН на LED TV. То по добре емулатор от колкото такава гавра :) Аз карам на swap trick-a. По-неудобно е от чип, ама работи перфектно също. Вземи си и чинчов и РГБ кабел -да имаш за различни типове тв-та.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Аз съм си го сложил в офиса на 17-ка LCD което си го ползвам по принцип само за музичка да върви нещо,и през един китайски конвертор Composite към VGA го изкарвам на LCD-то.В интерес на истината се вижда както на CRT като качество,но по-малко и на цял екран.Самия конвертор реално не upscale-ва картината,а просто пренася Composite сигнала към VGA-а.Пробвах с една страхотна DELL 20-ка с IPS матрица която имаше вграден Composite,но не изкара сигнал,явно все пак има някаква разлика я в ток я в нещо друго.
В нета има доста инфо както да го подкараш на 720p,но си е парична инвестиция която чак толкова не ми се занимава.
А отосно кабелите,в ebay има големи мошенници,не ми е за 10-те лева толкова,но три пъти поръчвах от които 2 кабела бяха за Genesis,а в обявата беше посочено че са за Saturn.Единия ми върна парите,другия не,дори и PayPal и EBAY не ме защитиха,явно ония е открил някаква вратичка в системата и жули наред.Беше от Франция,да го имаш впредвид.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Battle Chasers: Nightwar (PS4)

8/10

Много добра джей ролевка, която, макар и очевидно да е правена с джобни пари и то от западняци, е по-хардкор японска, по -смислена и приятна за игра от сегашните ФФ-та, Оушъни, Блейдове и разни други претенции. Разкошна походова бойна система, добре обмислена левъл ап система (към вдигането на нивата са вързани цяла сюрия магийки и точки за пасивни умения) , красив, макар и стандартен Мадуро (тм) арт на западен тийн комикс, че и за капак - японски dub за ентусиастите. :D Данджъните могат да се минават многократно на 3 различни трудности, по-високите от които пускат по-редки предмети. Рисет на данджън генерира нова карта на данджъна, съживява враговете и пълни сандъците с по-различни съкровища. На високи трудности очаквайте епични битки с босове, че и с по-назобани обикновени мобове и батки.

Минуси:
-неприятни бъгавини, които лека-полека оправят с пачове. Ванила-PS4 версията имаше бъг, който преебаваше сейфа, сега май са го оправили;
-герои, абсолютни стандартници за жанра (Конан, Тенеке, Крадла и т.н.).

На ниската цена, на която се продава за РС и PS4 (20-30 евро), играта е тотална далавера, защото зарибява олд-скул феновете много повече от двойно и тройно по-скъпи повърни. Очаква се да излезе и за Суич по някое време, където сигурно ще "облажи" от Нинти-политиката на малко бройки на високи цени, но очаквам да пасне перфектно като преносима ролевка.
Последна промяна от king_of_the_universe на 21 ное 2017, 07:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Delegat
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение Delegatпреди 7 месеца

king_of_the_universe написа:
преди 7 месеца
fixed :D

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Изглежда много хубаво,загледах се по gameplay-а и ми харесва ама мисля че ще е дълга,а пък на тоя етап цъкам само по кратки игри.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

GEX(SEGA Saturn)-ще и сложа направо 10/10,за мене лично.Не прекалено дълга,много и разнообразни power-up-и,готина анимация,лафовете бяха навсякъде и на ниво,най си ме изкефи като един фен на Star Trek,на последното ниво има 2-3 лафа от вселената.Не много трудни босове,само последния бая ме озори.Нивата доволно скрити места,животчетата са на колограм,но е разбирателно впредвид (поне аз) колко много умирах,колко пусувах и колко ми се изкаше да изръгам конзолата от кабелите и да я засиля пред офиса(даже се и представях как го правя гледайки през отворената врата),напомни ми за старите времена и особенно факта да тръпна и да се моля да ми даде код за следващото ниво,защото не дава след всяко.Да не забравя и готината музика.Самата жаба много ми хареса как се движи плавно,без дървени движения.Невярвах че някой като напишe може би най-добрата ако не,поне от най-добрите игри е реалност,защото напоследък все чета за уж страхотни игри съвременни и накрая пълна боза.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Delegat написа:
преди 7 месеца
king_of_the_universe написа:
преди 7 месеца
fixed :D
Найт уор е. Не знам откъде ми се е лепнало в главата Найт фол. Или ми звучи по-логично, или са ми облъчвали мозъка със скрита реклама на Дестини 2. :lol:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 месеца

Захванал съм безбожна бройка игри, но реших да купя няколко от PSN за PS4 и едната беше отдавна набелязаната Slain: Back from Hell. Мога смело да кажа, че играта е 2d prepare to die, с много проста но прилепчива механика, очарователна хеви метъл атмосфера не само като графика, която напомня силно на 16 битовата ера, но и като музика.
Изглежда в началото когато играта е пусната на пазара е била доста счупена, за това и оценките й не са особено високи. Но след редица пачове в момента тя е повече от играема и си заслужава всяка стотинка... особено за 2d фенове като мен.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 6 месеца

Super Mario Odyssey - 8.5(9)/10
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 месеца

Dark Souls 3 GOTY

8/10 с триста зора

+ : като цяло традиционен ДС геймплей (тм), приятен ПвЕ, броните не искат ъпгрейди, разкошни сетове брони, готини босове, големи нива, интересни ковенанти, велика музика. Магията логично точи доста издръжливост.
- : рециклирани местности и врагове от Бладборн и предходните игри от поредицата, почти няма запомнящи се локации, някой си е наумил, че всички босове трябва да са с по 2 форми. Отвратително и ненужно усложнени НПЦ куестове (да се ебат и да го духат, няма да се ровя из нета). Най-праволинейната игра в цялата поредица. Лесно и смешно, почти нон-стоп ролване, при което, ако припомпаш кълбото със закъснение и те засекат преди кълбото, героят си го прави след удара.

Колкото повече играя ДС3, толкова повече ми се преиграват 1 и 2. :roll:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 месеца

А на мен Диймънс Соул. :) Сега като обявиха затварянето на сървърите на 28 Февруари, мисля да я поцъкакам отново по-сериозно.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 6 месеца

"The Legend of Zelda: Breath of the Wild" (Switch) - не съм я "изиграл" напълно все още, но минах основната история и с двата ending-а. Ами...супер много си ми хареса игричката. Едната такава спокойна, почти винаги лежерна и разкошна за гледане. Гадовете са еднообразни, но някои от пъзелите са доста интересни и определено ми харесва колко свобода има играчът. Героите, предвид колко семпли са, също ми допаднаха. С радост ще се връщам към нея да си довършвам куестове.

"Doom"
(2016, Switch) - Уааааааа! Направо ме отнесе! От ГОДИНИ не съм се забавлявал така с FPS. Играх го на т.нар. Normal ("Hurt me plenty") и не ме озори особено, даже босовете примерно се учудих колко лесни бяха. Допада ми self-aware тонът и цялостният геймплей. Играта свършва вероятно точно преди да почне да дотяга, но пък ending-ът ме издразни. Дизайнът на нивата си го бива - обикалях във всякакви затънтени кътчета и пак не съм открил всички secret-и (което пък донякъде е разочароващо, да стигнеш до някое забатачено място и там да няма нищо) и layout-а на арените помага да разнообрази битките една спрямо друга. Поздравления и на Panic Button за изключително качествения порт! Осезаемо падане на кадрите имах само 2 пъти за цялото изиграване, през останалото време всичко беше пушка! Браво!

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост