Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Jim Raynorпреди 5 месеца

Припомних си Max Payne 1&2. С почитателските модификации за 16:9 и високите резолюции се играят съвсем приемливо в наши дни. Изискват се 30тина минути, за да се подкарат на 64 битови системи.

Gunplay-ът е все така стабилен и сред по-доброто в жанра, а еднообразният геймплей не успя да ми досади - игрите са кратки (5-7 часа), а обстановките- разнообразни.

Със всички обосновани критики към сюжет и диалог все още са, поне за мен, сред най-атмосферичните неща в гейминга. Безобразните метафори, ноар клишетата, драмата и hard boiled персоната се допълват в някакъв работещ миш-маш, който очарова. Стилизираните комикси изглеждат добре и днес.

Навремето като играх Max Payne 3 ми хареса, но вероятно защото бяха минали толкова години откакто бях играл първите части. Макар геймплейно да беше доста усъвършенстван и престрелките да бяха с по тежко и сурово усещане, не бих си го причинил след тези двете.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 месеца

Купих си Civ 6 от някаква промоция и към нея няколко DLC-та (не бяха на промоция с кое общата цена стана колкото стандартната). Вече направих две игри и както винаги с поредицата няма нищо общо с бъркоча който оплюх на рилийза. Пак не може да се сравнява с CIv 5 във финалната си версия (но се чака февруари истински експанжън) обаче са оправили голяма част от нещата които ме дразнеха или бяха неработещи и сбъгясани, оправили са баланса и са ремонтирали интерфейса . Дето беше писал king of universe , че им дава една година да я постегнат - ами постегнали са я :).Като Контент са добавили 6 цивилизации Кхмер, Индонезия, Нубия, Полша, Австралия, Македония, Персия, 6 градове държави и 3 чудеса както и интересни сценарии. Хубавото, че новите цивилизации са добре замислени и имат такива бонуси, че да не дублират стандартните -например Александър при завземане на град с чудо освен, че си хийлва цялата войска , печели еврика и инспирация и на всичкото отгоре няма War Wearness което прави перфектен за за непрестанен бой докато не изостава в технологията и културата. А уникалната им сграда създава наука докато строиш армия . Персийците пък са имат бонус към вътрешната търговия пътищата си и бонус към движенията при изненадваща война (която при тях се развнява на формалната при другите) и никакви наказания при завземане на град тъй че при тях стратегията изненадваща атака и после задържане на завзетото.

Изиграх 2 игри и ми беше забавно - при втората игра успях да създам търговско дипломатическа империя с много злато и влияние над градовете държави и когато дойде момента за война (защото ме нападнаха ) вместо да разчитам на жалките ми войскисъстоящи се от 4 броя антични стрелци наех гигантската армия на един от градовете държави и понеже имах напредък в науката и много пари им ъпгрейднах армиите до модерни и букавално смазах опозицията без да се налага да строя никакъв войник. След което изпратих инквизитори в завзетите градове и обърнах всичко в моята религия.

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 5 месеца

Преди няколко дни намерих малко повечко време и се върнах в 94-та (бях на 14 годинки), когато изиграх любимата ми игра за всички времена а именно Shining Force. Седнах си в ретро кътчето, пуснах 21 инчовата тухла LG Flatron, извадих от кутията оригиналката, пъхнах я в конзолката, включих си мегадрайвката и магията започна. Е, няма такава наслада, 24 годишна красота, поне за мен, така я чуствам ;-). Да не казвам с какъв кеф си разгледах цялата книжка отново, какви книжки имаше навреметоооо. Обожавам да се връщам назад между всичките игри от ново поколение. Тази седмица ще се метна на Aleks Kid-a на мастър систем-а, нека ми е зле :-)!

10/10

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 5 месеца

Една от най-добрите особенно 2-рата част.Дадох шанс на третата за Saturn,но за мен е мега зле-3D е много грозно и объркващо,няма нищо общо с красивото 2D.Чак ме е яд защото много ми се играеше.

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 5 месеца

Двойката не ме изкефи колкото единицата, героите бяха по-недъгави, не знам, може би единицата ме грабна толкова силно, че не обърнах чак толкова внимание на двойката, но и тя е силна де. Всичко що е Shining force след това е боклуче.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 5 месеца

Uncharted 4 8/10 - геймплеят е бая омазан, взели са доста неща от Last of Us като недоклатения стелт и дългия експлорейшън. Историята и героите кефят както обикновено, презентацията е перфектна. Чисто геймплейно обаче не ми беше кеф да я играя и се фрустрирах доста. Най-слабия uncharted imo. Ще пробвам и lost legacy, дано тя достави.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 месеца

Lost Vikings 2 (Sega Saturn)-7/10.Мога да кажа че си начесах крастата с отново добре замислени пъзели по нивата.Dостоен наследник на първата част,но лично за мене като цяло втората е по слаба и с една идея по лесна,може би защото бяха сменили единия от героите вместо с лък беше с биомеханична ръка.Идеята е че когато беше с лъка имаше доста моменти в който стрелваш със стрела че после предвижваш екрана с някой от геройте и ако не уцелиш момента айде пак наново и така до спукване-музиката изобщо не ме накефи с изкл. на последното ниво.Но най-големия минус за мене си остава графиката която тази си идея 2.5D на доста моменти неможех да видя от къде да се мине.Както си беше 2D рисувана за Genesis в пъти по лесно се ориентирвах.Но като цяло поразцъках си мозъка.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Доколкото си спомням аз навремето играх SNES порта и визуално поне радваше доста повече от другите версии.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 месеца

SNES втората част също е рисувана като първата,просто версията за Saturn с тази си графика според мене не се е получило.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Snatcher (Sega CD) - баси, все съм знаел, че ще ми хареса, ама не очаквах чак толкова много да ми допадне! Дръпнал съм я от 100 години, но едва миналия уикенд я записах на един диск и я пуснах на конзолката. Доста се забавлявах. Реално погледнато е супер елементарна и праволинейна игра, изкуствено удължена от това, че трябва да повтаряш по едно и също действие на един и същи предмет 100 пъти. Ама кефи толкова много откъм атмосфера, история и (окрадени) дизайни, че нямаше как да не ми хареса. Изненадващо релаксираща и приятна за игра, хареса ми как трите действия имат самостоятелни сюжети, но и се навързват идеално в голяма история.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 месеца

Uncharted: The Lost Legacy - 8/10
Oще от същото, даже ми хареса малко повече 4-ката заради последните 2 чаптъра. Останах доволен като цяло.

Limbo (PS4) - 7.5/10
Не ме впечатли особено, но все пак беше приятна и не съжалявам, че я изиграх.

The Last of Us (PS4) - 9/10
Все така ми беше леко еднообразна като геймплей, както ми беше и на първо изиграване. Иначе всичко друго е еталон.

Shadow of The Colossus (PS4) - 10/10
По-добра от всякога с новата визия. Усещането при някои колоси е зверско и епично - точно както беше и преди. Безсмъртна.

Overcooked (PS4) - 7/10
Фън е, но ако не беше намалена на 14лв си е пладнешки обир.
Последна промяна от epedos на 20 фев 2018, 10:44, променено общо 1 път.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 4 месеца

Last Guardian 7/10 - не ми хареса особено. Геймплеят е доста повърхностен, на моменти даже отсъстващ, пъзелите са доста семпли и елементарни. Не ми харесва как са вкарали uncharted способа играта да се играе сама и да я гледаш. Точно в ико игра това няма място. Артистично и визуално доста ме изкефи, поведението на животното, идеята за кооп с AI партньор. Камерата е проблематична. Като цяло много сериозна крачка назад спрямо двете ико, които си бяха почти революционни навремето и предлагаха много съдържателен геймплей.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 4 месеца

Uncharted Lost Legacy 7.5/10 - кефи общо взето. Правена е с геймплея на 4, за който съм си писал вече мнението, та с оглед на материала е свършена добра работа. Особено началото е от най-добрите в ънчартед. Геймплеят пак ми късаше нервите, хареса ми да играя с Клоуи и графиката беше добра. Като цяло ънчартед вече е изчерпан и 4 и Изгубеното наследство ми дойдоха малко дежа вю. Дано Last of us 2 e на ниво.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 месеца

Ratchet & Clank (PS4) - 7.5/10
Липсата на чалендж и по-отворени и дълги нива е основен недостатък. Историята... по-добре да не се бяха опитвали - някви откъснати от филма синематици плеснати между нивата. Но иначе е доста краста с оръжията и ъпгрейдите и наистина ми се искаше да имаше повечко кънтент, деба. Минах я до средата в Чалендж моуда и липсата на чалендж ме отказа да довърша второто изиграване. В крайна сметка съм доволен.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 месеца

Uncharted Lost Legacy - [8 и малко/10]
Началото, визирам open world-а, беше доста дърварско направено.
Като имаше и добри интерпретации как да се накара играча да следва обджективи.
После взе да става все по-добре и по-добре като накрая имаше супер яка линейна част со тренът.
Персонажите така и не успяха да ми станат симпатични - направо си бяха някакви мъжкарани тама - никаква химия между тях като отношения. Личи си как актьорите рецитират пред микрофона и повече мислят за хонорара си.

Графиката в по-голямата част си е супер, малко ми омръзна, обаче, сетингът - колкото и да се напъваха да го поднасят под различен ъгъл, все си оставаше джунгла и некакви пещери с различни индийски статуйки.

В края на тази игра мога да кажа, че Uncharted има бъдеще без Дрейк, стига да се измислят по-симпатични персонажи.
И играта може да е пре спокойно open world ама по-доборе да не е.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 3 месеца

Uncharted Lost Legacy - 8/10

И на мен open world частта ми беше доста скучна и мех, и все едно правена с mission generator, беше ми чийп. Отделно 2те героини почти не си говореха и не бяха развити. Има една част, която си предлага бесен скриптиран a ala Uncharted 2 и 3 геймплей, в комбинация с по завъртяна и интересна голяма локация, което спасява експенжъна.

Wolfenstein: The New Order 7.5/10

Изиграх кампанията (то мултиплейър няма). Играта е ps3/ps4 и това се усеща, особено после като си пуснах демото на The New Colossus разликата в графиката беше титанична. Иначе като геймплей е доста приятна, гадовете се пръскат яко , а да вървиш и да пуцаш с 2 оръжия едновременно кефи доста. Има и прилична история, като за шутър от 1во лице. Нямам търпение да набарам The New Colossus обаче, изглежда ми наистина епик и огромен скок визуално.

Crash N Sane Trilogy 7/10

Не съм ги доиграл, започнах 1 , щях да изпадна в нервна криза, после минах на 2 и 3 и ги редувам. Те са доста по добре от 1вия Crash. Парадоксът е, че дори самите developer-и препоръчват да се започне директно от 2 и 3 и като геймърът натрупа опит да се върне на 1 :lol: Общо взето си беше така и на пс1 де, това си е remaster, а не remake за мен. Геймплеят е прехвърлен почти дословно, с всичките му плюсове и недостатъци. И ако за пс1 игрите бяха много впечатляващи, сега са просто ужасно остарели.

Относно графиката - много е приятна, цветна, шарена, с надупени цветове. Нивата са доста съживени визуално, не са директно копие, а предлагат нова визия. За съжаление трилогията е 30 кадъра, скандално за римейк/ремастър на ps1 игра, и то платформър, в който 60те кадъра биха дали по прецизен контрол.

Геймплеят еволюира във всяка следваща игра. Crash 1 е пълен с несправедливи и чийп умирания, общо взето подходът е да минаваш нивото на парче и да назубряш как се минават отделните му пасажи. Отделно в 1вата версия имаш само скок и удар.
Crash 2 е най-добра според мен като цяло. Чийпните още ги има, но контролът е доста по прецизен и по-богат спрямо 1вата. Нивата са супер разнообразни и си е истински платформър.
Crash 3 е най-полирана като геймплей и има доста нови движения и плодова базука :lol: Дразни ме обаче, че половината игра е дървен рейсинг с мотори и стрелба със самолети - 2 мини игри, които ги пуска в нива с различен скин. Относно платформинг нивата - пак са само в 2-3-4 повтарящи се локации. Няма го разнообразието в нивата на 1 и 2, а половината игра не е платформинг.

В крашовете има нещо обаче - адски закачащи и предизвикателни са и макар и трудни по нечестен начин тестват геймърските рефлекси и умения по начин, който го има в много малко игри вече.
Моля се за Crash Team Racing римейк с 60 кадъра , това си остава най-добрата Crash игра.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 3 месеца

На пс1 играл ли си ги? Там първата е доста по-трудна доколкото си спомням, защото на всеки няколко нива имаше чекпойнти и сейването ставаше така. Демек като гушнеш букета, ядеш дървото. Пробвах я първата от трилогията и нещо не ме кефи тая версия. Много ми е кичозна визуално, липсва ми арта на ноти дог. Отделно с пс1 джойстика е по-удобно.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 месеца

Claude написа:
преди 3 месеца
На пс1 играл ли си ги? Там първата е доста по-трудна доколкото си спомням, защото на всеки няколко нива имаше чекпойнти и сейването ставаше така. Демек като гушнеш букета, ядеш дървото. Пробвах я първата от трилогията и нещо не ме кефи тая версия. Много ми е кичозна визуално, липсва ми арта на ноти дог. Отделно с пс1 джойстика е по-удобно.
Специално този римейк не пипа нищо по нивата и управлението, тоест точно както на PSOne се играе първата част и точно както там - това е най-трудната и тегава за игране.

Колкото за това какво ти се струва кичозно или не, няма да коментирам - всеки с вкуса си, но първият Dual Shock няма никаква дори теоретична обосновка да кажеш, че помага по някакъв начин спрямо текущите контроли - това е просто, защото ти явно си му свикнал повече ;). Тоест недей да говориш глупости тук хората да се хвърлят да търсят стари контролери, защото са "по-удобни" :-D.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 3 месеца

дюалшок 4 на мен лично ми е много неудобен и ме се схващат ръцете, но това е индивидуално. Краш 1 на пс1 имаше чекпойнти на всеки няколко нива, а тук те сейва след всяко, така че тук е по-лесно. На пс1 ако умреш, те връща няколко нива назад.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 месеца

Doom (PS4) - 7.5/10
Мнението ми не се промени и докрая:
viewtopic.php?p=128818#p128818
Много дълга дойде, леко ми писна накрая, въпреки появата на босовете, но поне мелетата станаха много интензивни, чувството да се измъкнеш на косъм в последните секунди с BFG-то. :D
Мултито го тествах, 20мин чаках за 3ма човека да се намерят. Приятно е, но защо си избираш 2 оръжия като в COD, а не са по картата а'ла ол' скул?!!! И те така.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост