Коя е последната добра игра, която си играл?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение DETONATOR-Mпреди 1 година

Амм не знам дали е тука мястото да обсъдим ама май ни липсва тема от вида "Какво играеш в момента".
В тази тема гледам да пиша за игри дето съм изиграл или почти изиграл, а междувременно поразцъквам но никога не завършвам
една камара други игри.

Та в момента играя няколко Xbox игри.

Sunset Overdrive - след прекъсване. Подтикът да я продължа откъдето я прекъснах, е че я намерих за 10 лв и си викам "бокс нямам, ама тая игра ще я имам".
Доста приятна игра. В началото малко се издразних на скучните мисии и контрола. Постепенно набра сили и сега доста се забавлявам да търча и пуцам. Освен това си направих аватар дето прилича на Азис. Много приятна игра.

след това намерих Rare Replay също за 10 лв. Клъвнах я. Какво да кажа - отлична колекция от игри.
Пускам по някоя за да видя припомня някоя класика.
В този ред на мисли Камеото все още минава и все още е тегаво да се научи кой звер какво прави и защо не прави нещата дето искаш от него. Контролната схема е адова поне в началото - точно както я помня. После става тип-топ. Жалко че няма да направят втора част.

Gears of War 4 - засега я виждам да е по-слаба е от предишните.
Набухали са я с едни ярки цветове от палитрата на Unacharted 2, дето е нямало нужда.
Героите са на ръба на геЙройството като дизайн, но все пак не я преминават границата.
Пуцалката е както си я помните. Общо взето е солидно зася.

Sea of Thieves - както и да е. Взимам играта. Пускам играта. Иска ми Gold. Стипцата в мен я преборвам. Пускам един месец голд.
Влизам в играта. Приятели в бокса нямам. Играя я сам. Обикалям.
Подкарвам кораба. Търча между каютата и руля на кораба. Опъвам платната. Докопвам се до първият остров.Голям е два метра, има 6 палми, 5 бъчви и 7 скелета. Избивам скелетите. Това ме кара да намразя боя със саби в играта. Не е куц ами направо параолимпиец. Викам - па изтърепах скелетите, дай да огледам острова, който е точно колкото апартамент. Нанай си - скелетите се респоунват до безкрай. Викем абе я се махайте - и отпрашвам към кораба. Всичко това ми отне 2 часа и нещо.
След малко излизам от играта. Отивам в сайта на Майкрософт и си рефъндвам единия месец голд. Оставам доволен, че загубата ми е само 18 стотинки от целият игрови експириънс.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Камеото бе страшна игра навремето, но не ми се вярва да е остаряла добре. Плаче за втора част, ама няма кой да се бъркне.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

king_of_the_universe написа:
преди 1 година
Камеото бе страшна игра навремето, но не ми се вярва да е остаряла добре. Плаче за втора част, ама няма кой да се бъркне.
Ами поне от моя гледна точка Камео не е остаряла никак добре. Аз я играх в края на 360 цикъла (бях я пропуснал и накрая реших да я пробвам) и вече имаше доста кофти проблеми и трудно я довърших дори.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 11 месеца

FAR: Lone Sails

Е една доста нехарактерна игра, която напомня за Inside и може би малко на дедо limbo.
Макар да е близо до тяхната класа, все пак не и достигат няколко неща. Например малко по-дълга кампания и малко по-голямо предизвикателство и не на последно място - с една идея по-голямо разнообразие.

Иначе идеята е уникална. Играчът управлява малко типче с червени дрехи, което един ден решава, че трябва да стигне някъде и се юрва със своя супер странен кораб. Цялата работа че трябва да се менажират така нещата из кораба-влак-валяк-стийпънк-нещо, че то/й да продължава напред.

За да стане това трябва да се захранва двигателят му с някакви предмети, вместо въглища, които се трансферират в енергия.
Натискаш копчето на двигателите, осбождаваш парата или налягането с друго копче и нещото си пътува напред.

По-натам намираш платна и когато дуа ветер ги опъваш, та да спестиш малко ток. Още малко припомпване по калдъръмите и си инсталираш пожарна система и ремонтен маркуч, та да си поправяш кораба като се наложи. Пожари има, защото често мяташ за гориво газови бутилки или варели с гориво - та му идва в повече.

От време на време слизаш от ходещата си крепост, за да се разблокират някакви неща или да се премине през хитроумен и все пак семпъл пъзел.

Това е то - няма врагове, няма умиране или фейл.
Има обаче убер-дупер яка атмосфера и като цяло т.н. художествено направление е с-м-аааазващо.
Рутещ сюреилзъм, лъснат минимализъм и изгладена стилизация!

Естествено, чичак като мен няма как да не хареса тези неща, а освен това дължината е колкото на къс марвел филм - 3 часа и малко.
Другари, ако ви допадат такива неща нападайте на моя отговорност.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 11 месеца

DETONATOR-M написа:
преди 11 месеца
Другари, ако ви допадат такива неща нападайте на моя отговорност.
Мерси за препоръката, аз също я бях загледал, но така и не се бях хванал да я купя и да я изиграя. Но сега вече става задължително!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 11 месеца

God of War - 8/10 Не съм голям фен. Нито историята, нито геймплеят са на топ ниво. Опитали са се да съберат много елементи от различни игри плюс god of war екшъна, но се е получила малко манджа. Пъзелите почти отсъстваха или бяха повърхностни. РПГ елемнтите също ми идват малко в повече. Гадовете бяха еднообразни, трябваше да има повече босове. Също така харесвах гръцкия сетинг много повече. Плюсовете са супер презентацията плюс десетките часове геймплей. Контролът също е доста изпипан и е фън за игра. Като цяло добра игра с добър потенциал да изпипат продължението.

Last of us remastered - 10/10 много доволен останах от тази версия. Изглежда видимо по-добре и се играе по-плавно. Играта си е доста специална, един от върховете на модерните игри. Ще мина и експанжъна.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 10 месеца

Night in The Woods за Суитч

Изображение

Много въздействаща игра - прекрасно написана - това е narrative игра. Историята ме заинтригува, презентацията е на ниво като за инди игра. Музиката е мехлем. Препоръчвам горещо.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 10 месеца

Разкъцах и аз няколко неща на Суича напоследък:

- Battle Chef Brigade - доста семпъл hack 'n' slash платформър, примесен с пъзел игра. Историята не е нищо особено, но е достатъчно ангажираща, играта идва малко статична, но иначе визуално кефи и озвучаването е на ниво. Готвенето от средата на играта нататък става доста напечено и наистина вълнуващо, дори на по-ниската трудност.

- Icey - уж 2D hack 'n' slash, ама го избива повече на meta game. Изглежда добре, играе се добре, единствената ми забележка е небивало дългия Challenge Mode. Играта е идеална за убиване на 2 часа, малко повече може би ако решите да видите всичко, което има да се види.

- A Robot Named Fight - очаквах да е просто Метройд клонинг, в което само по себе си няма нищо лошо, ако е направено както трябва, а то се оказа roguelike. Прогресивно генерирани карти, с 4-5 различни сектора, която отнема към час-час и половина за 100% run. Много от предметите имат еднаква функция, но са достатъчно различни, за да променят леко геймплея. Атмосферата е приятна, музичката готина, босовете са разнообразни. Направил съм 4-5 run-а и ми допада доста.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 9 месеца

Току-що приключих с Xenoblade Chronicles 2...е, приключих с основната история.

Ами, какво да ви кажа, хубава игра е, но определено за мен е най-слабата от трите Xenoblade-а в много отношения. Като се почне от дизайните на много от героите, през яко anime bullshit на моменти, който хич не ми се връзва с тона на играта (гигантски maid роботи и хумор за цици? Сериозно?!), музиката, при все че е великолепна, далеч не ми беше толкова запомняща се колкото в предните игри. Самата история също не ми хареса кой знае колко, почва да има някакво наистина интересно развитие чак в последните глави (някъде към 7-ма от общо 10) и самият край ми се стори супер претупан , макар и много приятно навързан с първия Xenoblade..

Има някакви опити за размах, но са много далеч от епичния сюжет на първия Xenoblade, а дизайните на много от нещата са далеч от класата на X. Местата, на които се ходи бяха по-празни и скучни, създанията не бяха толкова многообразни и не бих казал, че нещо ми спря дъха като Noctilum примерно. Много от дизайните изглеждат адски по-добре в артбука, отколкото в самата игра и има много по-голямо усещане за мащабност.

Голямото й предимство пред предните две е, че много от механиките са значително опростени. Тук се набляга като че ли основно на Affinity Chart-а и далеч няма толкова customization колкото в предишните две части. Новият дизайн на менюто за битки, в който всеки герой и атака си има посветен бутон, вместо да се скролва по 5 минути улеснява и ускорява нещата значително. Също така ми се стори най-добре балансирана от трите игри - много рядко ми се случваше да ме затрудни някой бос, повечето ги бих от първия, най-много втория път, при все че пак бях по няколко левела над тях (е, далеч обаче от това да съм 10-тина левела под тях като при първия Xenoblade :lol: ), не съм срещал нужда от фармене, а за улеснение са добавили и смяна на трудността по всяко време, в което играчът има достъп до менюто.

Всички тези неща я правят вероятно най-достъпната за новобранци и, поне в моя случай, я направиха и най-кратката (50 часа за основната история с доволно количество странични куестове, за сравнение - първата ми беше на 70 часа, X на 85 с малко фармене към края).

Като цяло, не съжалявам, че съм я изиграл, вероятно другия месец като излезе ще взема и физическото издание на prequel-а - Torna: The Golden Country, но през цялото време само си мислех как просто бих предпочел да ми пуснат порт на "Xenoblade Chronicles X", в който да мога да си вкарам сейва от Wii U-то :(
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Shining Force 3 (SEGA Saturn) 9/10

Изображение

Врътнах я и тази класика. :D Имам някакви такива странности, да довършвам зарязани от преди 10 години неща. Добре че е картата на Сатурна, да помни сейва, че батерията нямаше да го запази. За тая игра се подсетих по Коледа. Помня че я бях зарязал на финалните битки... Ако някой няма представа каква е тая 3-та част, накратко това е много сложен военен конфликт, който се разпростира на 3 различни игри (сценарий 1,2 и 3), две от които остават само в япония. Играта има много разговори, политически интриги, разнообразни герои и както казах се вижда от 3 различни гледни точки. Някакси е подходяща и за по възрастни геймъри, не само за деца... както са и впрочем всички големи игри от жанра като Tactics Ogre и FFT. Може би най-машабния Shining Force проект правен някога, за съжаление пръкнал се на умираща конзола. Няма нужда да обяснявам, че нищо не си спомнях от играното преди 7-10 години. Много хора ми се чудят как довършвам игри зарязани толкова отдавна, като 90% от хората които искат да ги играят, ще ги почнат отново. То не ми пречи да ги почна и наново като реша, ама сейва си е сейв и трябва да се довърши. :lol: Tази поредица е супер френдли, няма някакви сложни механики и за нула време си припомняш как се играе. Същински Dragon Quest на Turn Based J-RPG-тата. Много е якичка, чак ме е яд, че СОНИ прецакаха тренда с мини конзолите и няма да видим SATURN mini или Dreamcast mini. Много яки игри за СЕГА ще останат така забравени, а при липса на добри алтернативи, мисля че са добре остаряли и разни ремастъри и колекции, ще са чудесен подарък за феновете. SEGA и без това разчитат само на стара слава, за нова част на поредицата дори и най-големите мечтатели не могат да бленуват. Битките се развиват на мрежова карта, но всички атаки на различните герои са напревени на отделен екран с готини 3D анимации (Сатурн пауър в целият му блясък :P ). Силата на играта е заплетеният сюжет, достъпния геймплей, интересните герои, всеки с разнообразни спешъл атаки и стратегическия геймплей на битките запазена марка на поредицата. Едно уникално продължение на велики Mega Drive игри. Мисля да видя и сценарий 2 и сценарий 3 понатам, които би трябвало да са почти преведени от феновете. Много е впечатляващо и колко скрити съкровища и герои за присъедняване има в играта. В последствие разбрах че не съм присъединил и половината от възможните, а така и не направих нито един treasure map и скрит дънджън. CAMELOT в целият им блясък, преди да почнат да правят нинтендо спортни игри. :roll:

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 месеца

Демоне, както винаги много се кефих да те чета, дори за нещо, което сам аз не бих играл. Просто пишеш геймърски и с душа. Молбата ми е да слагаш по един enter тук и там, защото с годините качвам диоптъра и става все по-трудно да те следя в стената от текст. :lol:

Аз изиграх Vanquish. Бих казал пак, но истината е, че първия път го зарязах на последния бос, не помня защо. 6-7 години по-късно го пуснах на hard и го изблъсках докрай, за да си докажа, че още съм много хардкор. Е, умрях 118 пъти (30 от които на последната стая с Бърнс, дгд), но все пак я добутах. :lol: Няма много смисъл да пиша, всички тук сигурно са я играли, но все пак да си почеша езика:

За proof-of-concept е много яка - стилна и динамична пуцалка, един от най-сполучливите шутъри от трето лице в игрово отношение и със заслужени хвалби в тази насока. Механиките са силни и играта просто те кара да надобрееш, за да продължиш напред. А като надобрееш, започваш да правиш красоти от типа на slide - kick - slow-mo headshot. Старали са се да има arcade усещане, напомни ми на After Burner climax примерно - кратки нива, всичко се случва много бързо, има някаква (посредствена) score система. Оръжията биха могли да са по-оригинални и да се усещат и по-добре.

Аз лично обаче не съм убеден, че ще я играя пак, защото всичко останало е много претупано. Няма атмосферата и чара на една Байонета - обстановките са страшно постни и безцветни, враговете също, макар че някои от тях са много интересни като механики за убиване. Същото важи и за начина, по който е написана, като правя бележката, че въпросът не е в това да е Война и мир, а все пак да предложи нещо, което да заинтригува - тук само са отбили номера с някакви безумни клишета. Няма и някакъв особен стимул да преиграеш - нито костюмът, нито оръжията подлежат на подобрения, които да пренасяш в преиграванията, всъщност няма почти никаква разлика в геймплея от-до, но пък е под 8 часа, та няма време да отегчи.

Очевидно е правена на бюджет и резултатът е достоен за уважение - забавлявах се през почти цялото време. Миками е искал да покаже, че неща като Gears of War могат да не са скучни соло и е научил всички как се прави. С удоволствие щях да разцъкам едно продължение в което да доразвият нещата, защото има огромен потенциал за още - boost механиката може да има толкова много други приложения (някои дори показват в cut-сцените), оръжията биха могли да са много по-интересни, а и малко по-мощни машини биха помогнали за 60 кадъра и по-малка цялостна пластмасовост на преживяването (играта има проблеми с физика и pop-up). Уви, няма да го получим, но - и това не е лошо.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост