Clover lives: PlatinumGames

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re:

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

Възможно ли е да им свършват животите, след като са на подарено време от години? Всеки друг дев с по-малко star power зад гърба си отдавна да е обърнал краката с такива пордажби. Колкото още игри от тях да излязат са подарък, а ни чакат поне три.
Естествено и тях никой няма да си ги купи, защото въпреки че вече почти няма игри като техните, или фенбазата ще е одъртяла, или няма да са на любимата й платформа, или ще чака промоции и пиратстване, или звездите няма да са наредени правилно.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Clover lives: PlatinumGames

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Jim Raynor написа: ФАКТ 1: PS4X1 игра на годината в жанр въздушно карате.
ФАКТ 2: Видимо се прави срещу четири цифрен бюджет и пакет дъвки "Турбо" с футболисти.
ФАКТ 3: Still a better combat system than God of War. :lol:
ФАКТ 2.1: Дъвките "Турбо" са с коли.
ФАКТ 5: При издаването на Байо 2 и липсата на заглавия, които да ме зарибяват за Плей4Х1, Дисни-кютекът ще почака поне до догодина. :D
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 5 години

Факт 2.2: За Евро 96 имаше с футболисти. :lol:
Факт 5.1: Играта е и за PS360 и ще струва 20-так. Gief Platinum all da moneyz.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Jim Raynor написа:Факт 2.2: За Евро 96 имаше с футболисти. :lol:
Факт 5.1: Играта е и за PS360 и ще струва 20-так. Gief Platinum all da moneyz.
Пропуснал съм ъпдейта за Евро 96 - факт!
Факт 5.2: Е, за 20-так няма да правим ташак! Ще се купува, но дано да има високи трудности, че като гледам по филмчетата как некадърно и леко се минават гадовете... :roll:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

Смущава ме, че те притеснява трудността в игра на Plat.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 5 години

Мен повече ме смущава, че това се води игра на Platinum предвид как изглежда и върви :). Това ми изглежда като пълна дъскичка такава, която бих купил за $20 наистина, но просто ей-така да ми върви със сериала отколкото, защото е нещо добро ;).

Ето още едно видео:
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

е пс2 модели и бекграунди с хд резолюция за сметка на 60фпс, ако е 30лв няма кво да се мрънкя, геймплея почти сигурно ше е стабиУен.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 5 години

Само ми е чудно как журналистите преценяват кое върви с 60fps и кое с 40-50 fps, ама както и да е.
Иначе е сигурно, че става дума за игра тип "ишлеме" и няма за какво да се притесняваме за :p*: - някой е дал предварително парите.
За самата игра конкретно - нищо иновативно не виждам, прилича ми на Наруто нещо си като геймплей. Който го влече тоя тип игри ще я играе. Аз лично съм пас.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 3 години

Aнонс на новият им съвместен проект с Activision:

Почти няма показан gameplay, но има надежда, особено след трансформаторите.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 години

От една страна жалко, че Платс станаха сол-ташак на изродите Активижън за лоу-баджет игри, но от друга страна не е лошо да припечелват по нещо и да го използват в оригинални проекти. Аз все още си чакам търпеливо нов Год Хенд, макар и под друго заглавие. Трансформаторите ги хвалят много и 100 процента ще ги играя, но да им падне цената. Кората бе, най-оптимистично казано, мех. Яд ме е, че хабих нет да я дърпам за РС.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Трансформърите ги прави екипът стоящ зад Metal Gear Rising. Зад Кора също стоеше стабилен екип, начело с дизайнера на Anarchy Reigns, но нещо ги ръшнаха Activision и закономерно, проектът се издъни. Същият екип прави костенурките.

Междувременно пуснаха gameplay:

Само май са се изхвърлили откъм механики, докато същинската (бойна) част изглежда претупана :roll:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Интересен анализ на чалгализирането на :p*:

Склонен съм да се съглася с повечето неща. Навремето Anarchy Reigns и донякъде MadWorld също не бяха кой знае каква стока, но предлагаха нещо ново и се играеха с кеф, щото бяха правени с желание, не за отбиване на номера, каквото е новата продукция на P*. Само се надявам Камия да не се е издънил със Scalebound, че всичко показано до момента е доста противоречиво.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Може би екипът на Платнинените вече е твърде набъбнал, а и от известно време не правят неща с кеф и за слава, а с нежелание и за бързи пари. Това е огромната разлика между Клавър и ранната Платина и сегашните печалбари. "Костенурките" са върха в падението им - засега.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 3 години

Съгласен съм с анализа, но реално зле им бяха само нещата с Активижън. Вярно е, че няма оправдание за лоша игра, но съм склонен да се обзаложа, че въпросът там е бил пито-платено. С този бюджет - толкова. Едва ли Актата са им наляли стотина милиона и са им казали да ги работят до шедьовър. За Star Fox не знам, някак се съмнявам Минти да са им дали прекомерна свобода, но няма как да съм сигурен.

Друг е въпросът дали си е струвал репутационният риск, ама сиренето е с пари. Ако това е цената да издържат до Nier и Scalebound - ок. Важното е те да са стока, а ако не са - лошо.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Според мен @Raynor е съвсем прав - тея игри направени за Activision са направени по поръчка и за колкото са си платили - то толкова са получили. Сега, че специално Тортите нинджа не са нищо невероятно е ясно, но не са и някаква мега зле игра също така, честно казано и Кора не беше ама нищо особено - аз дори не успях да я изиграя, но не беше лоша игра също.

Всъщност аз доколкото знам сделката с Activision (поне първата й част) е била за три игри - Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, The Legend of Korra и Transformers: Devastation. От тях първите две са да кажем посредствени и крайно опростени, но доста хора харесаха Трансформерите, дори я нарекоха най-добрата Трансформърс игра :).

А говорейки за падения не знам как можете да споменавате Тортите нинджа при условие, че именно те ни "доставиха" Anarchy Reigns, която беше буквално ужасяваща! Да не говорим, че Star Fox Zero отива повече към зле отколкото към посредствена игра, аз още се опитвам да се науча да я играя едновременно на телевизора и на геймпада и не е никак лесно.

Но да кажем, че Star Fox Zero проблемът й е основно наложените от Nintendo изисквания да се ползва вторият екран на пада.

Накрая все пак трябва да си кажа аз и болката - въпреки, че съм фен на бойните системи и на Байонета, и на Vanquish то и двете игри бяха с ужасяващо тъпи истории, разказани страшно зле и може би с едни от най-неподходящите и дразнещи soundtrack-ци дето сме виждали последните поне 10 години. Така, че можем да възхваляваме Platinum/Clover колкото си искаме, но истината е, че имат добри елементи в игрите си, но само елементи, като цяло ако се оцени всички субективно цялостният им пакет просто не струва.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 години

проблема е, че това беше студио от "неразбрани" таланти които напуснаха капком именно защото отказваха да правят игри на ишлеме а сега стигнаха до " не беше лоша игра също" от студио от което с очакват уникати с ГЕЙМПЛЕЙ.

За соундтраците може да поспорим приятелски защото пък на мен са едни малкото изобщо които ми харесват в японски игри.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

danailkiller написа:А говорейки за падения не знам как можете да споменавате Тортите нинджа при условие, че именно те ни "доставиха" Anarchy Reigns, която беше буквално ужасяваща!
...
Накрая все пак трябва да си кажа аз и болката - въпреки, че съм фен на бойните системи и на Байонета, и на Vanquish то и двете игри бяха с ужасяващо тъпи истории, разказани страшно зле и може би с едни от най-неподходящите и дразнещи soundtrack-ци дето сме виждали последните поне 10 години. Така, че можем да възхваляваме Platinum/Clover колкото си искаме, но истината е, че имат добри елементи в игрите си, но само елементи, като цяло ако се оцени всички субективно цялостният им пакет просто не струва.
Аз пък съм тотален фен на Енъркито - няма как игра тип сайдскролър бийт ъм ап с много герои да има бойната система на сингъл плейъри като Байонета и Венкуиш. Геймплеят е достатъчно бърз и динамичен, подобно на други отборни игри има стратегически елементи, саундтракът е подходящ, нахъсващ. Героите се отключват изключително лесно и нормално в хода на двете сингъл кампании, няма изнудвачески момент с ДЛЦ-та и пей2уин. Има ботове и офлайн режими - няма онлайн онли чикии. Единственото ми оплакване е икстиншън ивента, който не може да се изключва от опциите.

Колкото до историите, трябва ли от екшънки от трето лице без никакви ролеви елементи да очакваме шедьоври за Пулицър? ДМС ли има читава история, Гайдена ли, God-a, ли? Има ли приемлива история, която би могла да оправдае непрекъснато млатене, клане и екшън в няколко игри поред, без да става дума за спасяването на света или отмъщение? Само файтингите са с по-неприятна стартова позиция за читава история. Копи-пейст на митология не прави историята оригинална, макар да се възприема по-лесно от нещо шантаво. Да не говорим как новият ГоУ се очертава като нещо драматично-сополиво (Год ъв Ас). Лично мнение. :)

Джим е прав, че за каквото са си платили Акти, получили са го. 100% целта им е била да цоцат от лицензите. Но дано Платината да се усеща навреме кога и за какво да се бори - за пари или за репутация.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Хехехе, аз естествено съвсем приятелски споменах soundtrack-ците на игрите, ако на някой му харесват то аз лично нямам нищо против. Но поне по моя вкус специално на Vanquish и Bayonetta музиката им е сред най-кофтите точно срещу японските. Защото ето дори споменаваните в другата тема (за Суда) игри имат доста приличен soundtrack, аз лично доста харесах примерно този на Shadow of the Damned.

Говорейки за истории - да, съгласен съм, че е трудно да седнеш и да измислиш добра история за точно този тип игри, но всички гореспоменати от теб имат видимо по-добра от дъската, с която ни бият игрите на Platinum :). Не, че всъщност някой от нас играе точно 3rd person beat-em-up екшън специално за историята де... но на фона на това, което като цяло започна да предлага индустрията това започва да бие на очи вече.

Но така де, не искам да останете с впечатление, че не харесвам компанията - напротив - харесвам я, и се надявам следващият им проект да е авторски, да няма ексклузивни изпълнения и пак да блести най-вече с геймплей. А ако пък са взели и някакъв приличен автор, и платят някое лефче за voice acting - само ще е по-добре :).

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

king_of_the_universe написа:Може би екипът на Платнинените вече е твърде набъбнал, а и от известно време не правят неща с кеф и за слава, а с нежелание и за бързи пари. Това е огромната разлика между Клавър и ранната Платина и сегашните печалбари. "Костенурките" са върха в падението им - засега.
Печалбарство в случая е силна дума, но точно за :money: и за оцеляване става въпрос. За да оцелеят идейно им трябват амбициозни собствени начинания като Scalebound. Ама за да оцелеят икономически, си трябват кинти, каквито платинените проекти не изкарват. Или поне не достатъчно за студио с 200+ човека.

Но това не значи, че трябва съвсем да бият отбой, какъвто е случая с Activision. Докато Кора и трансформаторите просто рециклират, костенурките са фундаментално объркани - като бойна система, като дизайн, даже като водене на проект. Star Fox действително е заглавието, при което имаха най-малко свобода, но точно техни дизайнери, програмисти и художници реализираха "мечтата" на Миямото.

С NieR Automata и сега, със сътрудничество със Cygames изглежда се дистанцират от game дизайна за сметка на техническата разработка. Което не е толкова зле, ако наистина нямат желание да правят игри по чужди концепции. Но така всичко зависи от кадърността на поръчителите.

Колкото за историите - MadWorld примерно имаше добре написана история с лафове, образи, даже интриги. Ама под повърхността, пак беше обидно глупава. Та затова, като си знаят стоката, много добре правят, че не злоупотребяват със сериозност, 100-часови насилени филмчета и режисирани сцени.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re:

vvarp написа:Колкото за историите - MadWorld примерно имаше добре написана история с лафове, образи, даже интриги. Ама под повърхността, пак беше обидно глупава. Та затова, като си знаят стоката, много добре правят, че не злоупотребяват със сериозност, 100-часови насилени филмчета и режисирани сцени.
Точно така е. Но и самият жанр не предразполага към сериозна история.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост