Game Controllers

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Console Game Controllers

Мнение Jeruпреди 7 години

RRSunknown написа:2. Каква е нормата за имане на опит?
Да си играл Shining Force когато останалите българи не са знаели какво са игри, да си най-добрия на Dead or Alive 4 в Света и разни други такива подобни. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 7 години

RRSunknown написа:
не си играл достатъчно игри и такива при които ще видиш, че джойстиците които ползваш са прецакани.. това става при игрането на определени игри и с повечко игра, а не 2-3часа на седмица(или ако щеш 5000 милиона часа на РПТ-та).. немаш много опит с игрите и падовете..
Не съм и искал да играя игри които ЩЕ ми прецакат хардуера. Ако знаеш такива кажи ми да ги избягвам.

Бях забравил че за вас игра = само тупалки. Макар че аз ако бях краен, болен фен на тупалките и знаех че други игри няма да бутвам а ще цикля по 5 часа на ден комбота - бих си взел Аркаден стик вместо да се занимавам с каквито и е да геймпадове защото абсолютно всички падове са ми неудобни за такива игри и се принуждавам да ги играя с геймпада на коляното за да мога да натискам бутоните с три пръста отгоре.

Какво значи не си играл достатъчно игри - някаква норма ли има за която не зная ?
не знам кой говори за само тупалки? или пък броя на игрите, които си играл има някво значение... нещо през просото караш, играят се всякви игри и жанрове, и да някой от игрите прецакват падовете ... било то с малко или много игра в зависимост от игрите и в зависимост от качеството на падовете. Логично не си играл достъчно часове такива игри. А и за какво ти е да правиш 5 часа комбота кат тия 5 часа са ти офлайн? Съвсем не на място е това изкаване, разбирам да играеше онлайн, тогава ще са 24ч комбота през ден примерно, останали 24ч шутър бърстове... или може да ги разнообразяваш през 2 дни, за да запълниш време за друг вид игри тип Ninja Gaiden, Bayoneta Rez etc...

Нормално е аркаден тип игри, от какъвто и да е жанр игра с бързо настикане постоянно на бутоните да намалява живота на джойстиците.

При положение, че половината играете игри в който отвреме на време се натискат бутоните и играете игра която за 7-8ч се врътка и отива после на рафта и при положение, че половината от играта са филмчета, няма как да ви се прецакат падовете. И да си мислите, че това е много навъртян опит ЛМАО
RRSunknown написа:Аз пък чета всички мнения и ако има нещо интересно си го запомням.

Не ми отговори на въпросите обаче
1. Кои заглавия да избягвам за да не счупят геймпада ?
2. Каква е нормата за имане на опит?
ми пишех ти нов пост с който да разбереш за какво говоря... ти така или иначе избягваш определен тип игри и определен вид игране, така че не би трябвало да те бърка, така че споко.. Casual и Mid-Core играчите не ги бърка, ако нещо им е прецакано дори леко. Ако някога решиш да ставаш Hardcore или Progamer, тогава пак няма да те бърка, ще си търсиш нови падове :)

нормата? няма норма ... всичко е според зависи, дали играеш абсолютно всякакъв вид игри, дали ги играеш casual, core(mid core), HARDCORE или си стигнал до про- на дадени игри, също така общото време прекарано на всичко това и тн...

Опитът, който се трупа при hardcore и про ти дава съвсем друго виждане и разбиране за игрите, същото важи дали играеш онлайн срещу хора, или дори офлайн срещу такива.

В по предния ми пост съм написал +1 за боби и king of universe, т.е всичките им постове са на 99,9% съгласен с това което казват. Факт е че играят подобен тип игри и им отдават достатъчно време едни повече други по-малко, същото важи като цяло за danail, jim raynor ,me3x и други..

така може да видиш как мid-core Сони фенбойс, се съгласяват един с друг за мид-кор опита си, играейки едни и същи неща по един и същи начин.

с 3-4часа на ден не се стига до хардкор гейминг, камо ли до про.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Jeru написа: Да си играл Shining Force когато останалите българи не са знаели какво са игри, да си най-добрия на Dead or Alive 4 в Света и разни други такива подобни. :lol:
хахаха ще се напикая на нубския ти тъпизъм :)

Едит: отивам до WC.

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 7 години

Rinaldo написа:така може да видиш как мid-core Сони фенбойс, се съгласяват един с друг за мид-кор опита си, играейки едни и същи неща по един и същи начин.
Изображение
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Ясно - разбрах ти мисълта. Не съм съгласен с нея но няма да изпадам в спорове.
някой друг път може би.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

RRSunknown написа:Ясно - разбрах ти мисълта. Не съм съгласен с нея но няма да изпадам в спорове.
някой друг път може би.
може да ми пишеш на ЛС , на мен са ми интересни мненията ти :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Дълга и широка е - може би трябва да докарам в темата лекар който да обясни научно защо някой хора при психическо натоварване имат неволни мускулни контракции - респективно си повреждат геймпадовете защото не осъзнават силата с която стискат, докато други хора нямат такива телесни процеси- респективно не си чупят нищо независимо от ситуацията.

Най-добре се вижда като застанеш отстрани и гледаш хора които играят в ръцете.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Риналдо, ти като про-геймър (или по-точно ноулайфър, не виждам друг начин) колко часа на ден играеш точно, я кажи, че ми стана супер интересно, съвсем сериозно.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

При все глупостите, които, както обикновено, Риналдо изписа, всъщност има право до известна степен.

Вероятно няма как да го проверя и докажа, но съм сигурен, че PS3 падът си съм го изтормозил мнооого повече в играене на последните 3 PES-а и (S)SFIV, отколкото с всички останали заглавия, които съм изиграл на конзолата. :lol: Не опира до блъскане поради нервност, а поради гонене на бързина и светкавични реакции, от които идва и силата при натискането.

По един начин си третирам джойпада като играя Uncharted, Vanquish или Final Fantasy XIII и по съвсем друг когато играя PES SSF или VF. :-)
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Колко мача имаш на SSF?

Защото само да спомена - човека от който купих конзолата имаше платина в трофея си за SF4 И SSF4 и платина на MK9 - не знам колко е играл но едва ли е било за 7-8 часа а както казах - геймпада няма проблеми.

И пак повтарям защото някой може би не е прочел - имам вкъщи 5 повредени геймпада с вдлъбнати бутони, разхлабени ръчки - все геймпадове на които съм играл много по-малко време от пада ми от X360

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

На Ванила и Супер имам общо над 400ч. само на моята конзола и сигурно още поне 100ч.+ на чужди, но с моите падове. И в тоя ред на мисли, тия часове са прекарани с два различни геймпада, един DS2 и един DS3.
На PES-овете от тая ера пък сигурно имам 1000ч.+.

Но аз никъде не виждам да съм написал, че съм си счупил падовете. На DS2 пада му омекна много кръстачката за вкуса ми, но него го мъча още от PS2 ерата. DS3-то все още е бомба и не е мръднал.

Мисълта ми беше, че с подобен тип игри си тормозиш МНОГО повече пада, отколкото с кежуъл заглавията и несъревнователните такива (или дори и да са съревнователни не винаги това е показателно).
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз на DS2 който си купих последно му омекна хикса за 6 месеца.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

Риналдо, аз че съм Сони фенбой не крия и за миг, но ти че си 10 пъти по-голям СЕГА фенбой не знам защо отричаш. И после храниш и говориш за фенбойс. Стига бе, пс1 и пс2 били "дървен боклук", нали заглавията бяха определящи, а не платформата?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 7 години

Oт тукашните хардкор геймъри кой на колко турнира е бил и колко първи места има, или поне класиране в топ 3 :lol: :lol: :lol:
Не е като да нямаше турнири в последните 5 години - на virtua fighter, soul calibur, street fighter,tekken, куп турнири на pes/winning eleven ? Ако не газите поне на национално ниво за какво "про" става дума ? А про геймър е човек, който печели пари от уменията си в игри.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Това което се опитвам да обясня е че да - ако си поставяш за цел да циклиш ТУПАЛИ и ПЕС по цял ден ще съсипеш всеки геймпад- много ясно. Особено пък 360 пада с недъгавия Д-пад. Въпроса е че ние УЖ говорим по- принцип за здравина и като говорим за проблеми говорим именно за кежул мид-кор или както там го наричате гейминг при който се играят най-различни игри без да се набляга на heavy -combo съревнователни игри.
Ако някъкъв геймпад не издържа и стандартен гейминг (както твърдят мнозина в темата) то няма смисъл да коментираме хардкор помпанията - то е ясно че още повече ще има проблеми.

Още по естествено е да си скапеш геймпад ползвайки му бутоните НЕ по предназначение. Защото Бъмперите на Ексбокса никога не са дизайнирани или направени да ги ръчкаш с Лека Ръка и Крак на Стрийт Файтъра. Тия бъмперчета са направени да чукнеш някое бързо скилче което не е основно и като такъв бутон си вършат работата перфектно както са малки.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

Както знаете стопанисвах конзолна зала над десет години, та ето ги и моите пет стинки относно здравината на стиковете. Разглобил съм над 100 пада с кви ли не дефекти. Стиковете за PS1 са най здравите падове евър - независимо със или без аналозите. Силиконовите подложки са с доста по високо качество от всичко останало което съм виждал. Много трудно се късат. Другия им плюс е, че самата им конструкция вътре е замислена доста по идейно за да се избегне разрухата. Имат и друго усещане като се играе - кръстачката например е по твърда и на крайния и ход се усеща едно....като че стъпва в нещо твърдо - няма я мекотата присъща за DS2/DS3. На мен лично това доста повече ми допада като играя. Контролерите за бокса ако трябва да сравнявам с DS2/3 са на кантар като здравина - ако се пазят си карат доволно дълго. А за ергономичноста е ясно - всичко е до свикване, но ако говорим по принцип... пак си имат предимства и недостатъци. Да си призная винаги ме е дразнел момента в който дам левия аналог на дясно, а десния на ляво при Dual Shock и двато ми палеца почнат да си пречат - просто за мен тва си е откровена недомислица в дизайна. Особено в шутърите ми е крайно неудобно. А и тригърите на майкрософтския стик са в пъти по удобни при рейсъри и шутъри - респективно стрелба/газ/спирачка. Тия на DS3(ако изобщо могат да се наречат такива) са ми доста по неудобни. На дуал шока пък му харесвам фейс бутоните и кръстачката при файтърите - доста по удобни от тези на М$ стика. Едва ли някой е на друго мнение относно тези предимства и недостатъци тъй като всичко е очевадно. Има разни търд парти решения, които комбинират предимствата и на двато стика в едно, но не съм се зачитал колко са адекватни и надеждни. Hori имат добри решения, Razer също....не е като да няма. Поне с тях съм играл и ми се стори доста комфортно. Дори стика на Razer работи на коренно различен принцип - ползва се няквa хайпър респонс технология при четирите лицеви бутона. Имах чувството че директно си удрят/кликат на твърдо като на клавиатура - май изобщо не се ползват гумени подложки. Много леки и бързи ходове - не е никак зле IMO. Има и едни оптегачи на аналозите - можеш да си ги правиш по стегнати или отпуснати. Като издаде багажа моя, смятам да взема един такъв - стори ми се доста свестен. 50 евра не са кой знае колко много, при положение че въпросния става и за компютър.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 7 години

Лицевите копчета при Razer Onza са с аналогична микретна технология като при мишките. Много е странно първоначално като усещане, но се свиква и никак не е лошо.

Потребителски аватар
Pchelata
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Pchelataпреди 7 години

Изображение

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

Какви пръсти имате и как държите контролерите че ви се срещат пръстите на аналозите и изтървате тригърите на дс3 незнам, на мен такова нещо не ми се е случвало нито 1 път, хем не е като да са ми малки ръцете. Дори не мога да си го представя...
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Ами много просто - играем шутъри като управляваме гъбите не с върха на палеца а с дебелата му част за по-голяма стабилност. Пробвай да ги хванеш така - и в шутър да стрейфаш надясно и ще видиш за какво говорим.

Тригърите е масово оплакването от тях - показателен факта че измислиха специално приставка за тях ;)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост