Game Controllers

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Console Game Controllers

Мнение samfisher5преди 7 години

На Геймкюб джойстика не ме кефи това че жълтият аналог не е същият като другия - много тъпо решение ! И кръстачката също , останалото супер много ме кефи !

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

RRSunknown написа:Ами много просто - играем шутъри като управляваме гъбите не с върха на палеца а с дебелата му част за по-голяма стабилност. Пробвай да ги хванеш така - и в шутър да стрейфаш надясно и ще видиш за какво говорим.

Тригърите е масово оплакването от тях - показателен факта че измислиха специално приставка за тях ;)
И аз играя шутъри и точно с дебелото на палеца, между пръстите ми има 3-4 милиметра разстояние. За да се срещнат трябва буквално първата става на палеца да опира в налога което ми е безкрайно не удобно.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 7 години

Значи само си мислиш че са ти големи ръцете а всъщност са миниатюрни :P .
Аз лично хващам аналозите отстрани така че палците ми са точно един срещу друг.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 7 години

RRSunknown написа:Ами много просто - играем шутъри като управляваме гъбите не с върха на палеца а с дебелата му част за по-голяма стабилност. Пробвай да ги хванеш така - и в шутър да стрейфаш надясно и ще видиш за какво говорим.
Аналозите на майкрото имат "легла" в които ляга върха на палеца и така хем се играе по прецизно, хем имаш и стабилност. Докато при DS е съвсем друга конструкцията и става доста по неудобно. Тук не говорим за свикване, а как стоят нещата по принцип.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 7 години

RRSunknown написа:Значи само си мислиш че са ти големи ръцете а всъщност са миниатюрни :P .
Или просто под "дебелото на палеца" и "връх" разбираме различни неща :lol:

@me3x няма по принцип ня някои хора им е удобно едно на други друго. Аз лично намирам гъбките за по удобни, при падовете на майкро трябва със върха на пръста си да бутам ръба на аналога понякога, доста по неудобно според мен.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

me3x написа:
Аналозите на майкрото имат "легла" в които ляга върха на палеца и така хем се играе по прецизно, хем имаш и стабилност. Докато при DS е съвсем друга конструкцията и става доста по неудобно. Тук не говорим за свикване, а как стоят нещата по принцип.
Естествено че говоря замо за дуалшока в който ако ги играя с върха на палеца трябва да ги натискам силно защото иначе се изплъзват -> респективно да ги счупя и после да се вайкам по форумите колко са неиздръжливи.

Така и не се научих да играя шутъри на PS2 точно поради тази причина.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 7 години

ZaG написа:Какви пръсти имате и как държите контролерите че ви се срещат пръстите на аналозите и изтървате тригърите на дс3 незнам, на мен такова нещо не ми се е случвало нито 1 път, хем не е като да са ми малки ръцете. Дори не мога да си го представя...
+100000
Единствено левия аналог изпускам сравнително често като играя ПЕС, но няма скоро да го играя на 360 че да дам мнение там как е. Но май ще е по-добре, така ми се струва.
Доста неестествен и неудобен захват, който бързо изморява. Едно от главните неудобства при ПСвита още само на пръв поглед - тъпите аналози са разположени доста зле и трябва палците да са настрани, вместо нагоре. Затова и левия аналог при х360 ме кефи повече къде е разположен.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

не знам какви ръце имате но аз НЕ МОГА да държа по друг начин геймпада защото средните ми пръсти не достига до предните бутони L2 и R2.
Като тоя човек държа
http://external.ak.fbcdn.net/safe_image ... efault.jpg

Потребителски аватар
blumentopff
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение blumentopffпреди 7 години

Имам един приятел, с който преди играехме PES на Х360. Той е доста дълъг (2м. може би) и съответно има доста дълги пръсти. Принципно си играе на PS и там няма проблеми с управлението, но когато хванеше 360 пада започваше да се оплаква, защото отзад нямало място за пръстите му хахаха
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
Senbonzakura
www.sonydefenseforce.com
www.sonydefenseforce.com

Мнение Senbonzakuraпреди 7 години

me3x написа:
Не съм усетил подобрение с тези легълца, като играх малко gears of war и като пострелях на други места, но без тези легълца ми се струва, че този стиковете ще имат много по-малко чувститеност при стреляне и следователно ще са зле. Иначе определено не са по-добри или удобни, но не са по-лоши от тези на DS.

Played with DS?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Сори че дигам тая тема, ама не знаех къде да пиша. :) Наслушах се на много приказки, колко добър бил новият контролер на PS4. Ми изобщо не съм съгласен. Най-добрите контролери за мен си остават Dualshock 2 и този на 360. Държа го, натискам бутоните и веднага след това хващам Dualshock 2... разликата е голяма. Старият се усеща по стабилен, бутоните се натискат по сигурно. Особено задните. Тригъра на новият пад не струва, точно като при Dualshock 3. При DS2 има някакво по-голямо разстояние при задните бутони, че и долният е 2 пъти по-голям, можеш да го натиснеш в долната част и пак е стабилен. Може би затова е по-удобно за хора с по-големи пръсти. Toва особено се усеща когато трябва да натиснеш R1 и R2 заедно (например при супер кансела в PES) Трябва някакси да си извъртя ръката и да си изкълча пръстите за да ги натисна здраво. :D Този проблем не го усещам при контролера на 360. Не знам защо на DS4 са ги направили по дребнички и с по-малко разтояние. (почти слепени са и заради това че са малки, площа на натискане на двата заедно е малка) Освен това, не могат ли да изкопират тригърите на Майкрософт? Сони винаги са копирали от другите. Патент ли има, не мога да разбера. :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

The Demon написа: Ми изобщо не съм съгласен. Най-добрите контролери за мен си остават Dualshock 2 и този на 360.
Брат, губиш много стрийт кред, ако не споменеш Gamecube контролера в тая класация. Падаш два левела поне.

Иначе за ПЦ-то си вземи X1 джойпада. Много е силен и ще видиш истинската еволюция в това отношение. Форс фийдбека на тригърите е секс в копчета. Ай шит ю нот.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Не съм играл чак толкова на Геймкюб и не ми е направил впечатление. Екстра си е за геймкюб игрите. Ама D-pad-a му е дребен помня. Малко се разочаровах че искат 120 лв за тоя DS4 пад, нищо че аз го взех за 64. Той си е направо даунгрейд, защо го хвалят не ми е ясно.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 4 години

Kaто се вдигна въпроса за ДС4 пада, аз си държа на мнението че като цяло е ъпгрейд и е ергономично много удобен. НО, аналоговите гъбки са ужасни, ужаааасниииииии! Тая смесена форма между конвекс и конкейв е пълен булшит. Просто като играех 5 часа дестини и после хвана за няколко секунди ДС3 и си викам баахти кефа колко по удобни са аналозите! Та дс4 според мен задължително трябва да му се сложат 3рд парти гъбки иначе е много не удобно.

Иначе Демоне, мисля че си попаднал на контролер от керливите ревизии. Виждал съм същото и при пс3 - моя дс3 е да кажем 5 годишен (ако не повече) и на скоро го сравнявах с един чистак нов дс3. Моя не можеш да го накараш да скръцне, новия скърца като врата от соца. Лееекичко да го стиснеш и почва да писка. ДС4 от конзолата ми е на почти същото ниво като стария ми дс3. Казвам почти защото заради формата му има едно движение при което няма как да не скръцне (леко но все пак) и това ме дразни.
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 години

X360>Ps3
Ps4>X1
В отношение на падовете.
В момента най-много играя на Ps4, на работа сме с X360, но съм пукал доста и с X1. Новата му форма е позагубила от удобството на X360. И да - ритането на моторите в спусъка е яко.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

NES/SNES - перфектни за игрите на конзолките и много издръжливи.
SMD 4 front buttons - виж по-горе.
SMD 6 front buttons - за пианисти.
Saturn - става за игрите, за които е предвиден.
PS1 analog - и досега ми работи перфектно!
N64 - wtf is this shit! Прилича на трикурник.
Dreamcast - не остава много по-назад от N64, шитав е.
PS2 - става за всичко, по-чуплив е от PS1 analog.
PS3 - уж става, но е по-чуплив и от PS2. Отвратителни тригъри.
PS4 - при тази цена и липса на заглавия не ме вълнува.
Gamecube - удобен за Рези 4 и безобразен за Калибур 2, примерно.
Wii - Нинтендо да си го заврат отзад, барабар с меча, лъка, щита, дъската и т.н. Жив мазохизъм за игране на нормални игри.
WiiU - ще се жертвам само заради Байо 2 :roll:
Xbox - стандартен - перфектен за шутъри и шитав за тупалки.
Xbox - голям - перфектен за Детонатора и за шутъри и шитав за тупалки.
X360 - виж Xbox - стандартен. Добри тригъри.
Xbox1 - при тази цена и липса на заглавия не ме вълнува.

VF5 и SF4 се играят перфе само с аркадни стикове. Западните ролевки и стратегии се играят перфе само с клавиатура.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Game Controllers

Мнение me3xпреди 1 седмица

Тъй като играя на суича си предимно в хендхелд моуд, реших да намеря някаква по удобна алтернатива на оригиналните joycons, тъй като имам големи ''лопати'' и ми става доста дискомфортно, особенно при по дългите сесии. Поразрових се из Амазон и попаднах на HORI Split Pad Pro:

Изображение

Изглежда ми доста по удобен, а и си има кръстачка. Отчитам като минус липсата на вибрация, но се преглъща лесно, на фона на останалото, което ми е в огромен плюс.

Отделно се ослушах и за някви нормални контролери, че в docked моуд е пълна драма с тия joycons. Pro контролера е няква дива цифра, а на мен ми трябват два. После ми дойде на акъла, че в шкафа имам два чисто нови, оригинални за Gamecube(DOL-003) та реших да поразровя за инфо дали няма начин да ги вържа към суича. Оказа се, че имало някви адаптери по 10-ина паунда, които позволявали да се навържат до 4 бройки безпроблемно.

Изображение

Заръчах и един такъв.
Като пристигнат ще споделя впечатления - в моента HORI пада е на приордър, тъй като ще е наличен в края на месеца.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Game Controllers

Мнение The Demonпреди 1 седмица

Това ще е интересно. Задължително сподели впечатления и за двете неща. И аз съм фен на по-традиционните контроли и вероятно ще се оглеждам за такива работи. :)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост