Вървежни тупалки / Въргали (beat'em ups)

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Вървежни тупалки / Въргали (beat'em ups)

Мнение Bobiпреди 13 години

Правя тази тема специално за хората, които си падат по игри от жанра "Вървежни тупалки", като Strееts of rage, Final fight, Caddilacs and dinosaurs, Warriors of fate и други.
Започвам с някои вече издадени триизмерни игри от жанра:

Die Hard Arcade (Dynamite Deka) - SAT

Dynamite Cop ( Dynamite Deka 2) - DC

Fighting Force - PSX/N64/PC

Hokuto no Ken: Seiki Matsukyu Seishi Densetsu (Fist of the North Star: Legend of the Messiah) - PSX

Guardian Heroes - SAT

Gekido - PSX

The Rage - PC

Crisis Beat - PSX

Zombie Revenge - DC

The Bouncer - PS2

SpikeOut: Battle street - XBOX

Хубавото е, че се задават още 3 игри, една от които мисля, че вече излезе, но не се сещам за името и, но подзаглавието и беше Fist of vengeance :wink:
Последна промяна от Bobi на 19 авг 2007, 02:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Re: Вървежни тупалки (beat'em ups)

Мнение Sathпреди 13 години

Bobi написа: Хубавото е, че се задават още 3 игри, една от които мисля, че вече излезе, но не се сещам за името и, но подзаглавието и беше Fist of vengeance :wink:
да Beat Down - Fist of Vengeance се казва - но се оказа супер слаба :twisted:
На 13-ти този месец излиза Urban Reign :wink:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Задават се и Final Fight и Urban Reign
За Beat Down четох наскоро в едно списание за XBOX (Rinaldo пусна връзка към 4 от PDF-броевете му някъде тук), и също пишеше, че било голямо разочарование.

Аз пък вчера си изтеглих обновеното демо на The Rage (една стара игричка отпреди няколко години, копираща класическите двуизмерни игри в жанра), обаче беше само 2 нива и половина (все пак е демо), и управлението беше доста зле, макар и на по-добро ниво от Fighting Force :roll:

Именно от страничката на
http://www.fluidgames.net/cgi%2Dbin/for ... 4dab50ca3f
научих преди няколко месеца за тези 3 игри, които са за PS2 и някои други конзоли :P

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 13 години

слаба е да , бях се навил да я житкам , ама като видях снимки от играта и насекаде я плюеха , и ми мина мерака , макар геройте да са ги напраили що годе добре уж . SPIKE OUT e яка обаче :) , който е фен.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

По-добра е от SpikeOut, гарантирам ти :roll:
Самите движения са по-готини, а това е най-важното нещо в този жанр (освен камерата).

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 13 години

Bobi написа:По-добра е от SpikeOut, гарантирам ти :roll:
Самите движения са по-готини, а това е най-важното нещо в този жанр (освен камерата).
е щом ти казвам че е яка ;) начи и движнията са и по яки :) ко искаш по хубави .. погрижи се СОР да е най добрата :twisted: :lol:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Rinaldo написа:
е щом ти казвам че е яка ;) начи и движнията са и по яки :) ко искаш по хубави .. погрижи се СОР да е най добрата :twisted: :lol:

Работи се по въпроса :twisted:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 13 години

Bobi задължително гледай трейлъра на тази игра
http://ftp.gameaholic.com/pub/mirrors/f ... _1300k.wmv :lol: 13 MB
Да не се излъжеш обаче да гледаш сериала по FOX :)

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Филмчета от играта Бъфи:Убийцата на вампири съм гледал преди няколко години в нощния Мист. Май беше за ZBOZ. Сега ще погледна филмчета :wink:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Изгледах филмчето, нищо особено не е тази игричка, а сега пък се смея на една игра (Urban Reign), понеже ударите в нея се изпълняват с 2 копчета (предимно с кръга), и глупавото е, че стават самостоятелно - ти си помпиш копчето, пък играта решава какви да са ударите. Леко можеш да влияеш на движенията, като насочваш ръчката в дадена посока, и играта сама те насочва към най-близкия противник (или двама), докато в това време останалите противници НЕ те нападат и първо трябва да убиеш тези, към които играта те е насочила :-?
Което е адски глупаво, защото например ако искаш да трепеш няколко човека наведнъж и постоянно да размахваш юмруци и ритници в различни посоки, не става :roll: В крайна сметка се получава нещо като двубой, и след всеки победен противник идва редът на следващия :evil:

http://media.ps2.ign.com/media/744/744407/vids_1.html

На второто филмче се вижда "24 combo", което си е чиста гавра с жанра - тези невъзможни серии ми напомнят на Tekken-стила на битките, при които двигаш противника във въздуха и му вкарваш двайсетина удара докато онзи си лети на един метър над земята :?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 13 години

Хахаха то си го пишат хората "Tekken meets Street Of Rage" :P
Не знам от къде разбра с кои бутони се играе ама от гледането на филмчета доста ми хареса. Namco я прават за това прилича не Текен. Пише че има 60 играеми персонажа :? Хареса ми от първото филмче как се бие момичето и от третото пича с бялата фанелка и лентата на главата :lol:На гледане е добра играта ама на игране не съм много сигорен. Има и по-хубава графика от Бъфи и движенията ми изглеждат по добри. В Бъфи ми хареса мултиплейера (Двойна игра на един екран в стил новите костенурки нинджа) и възможноста да използваш огнестрелни оръжия като в "Кадилаците" :D

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

@Bobi - Urban Reign си е мноого добра beat 'em up игрица - ако можеш изиграй я :P Дооста по добра е от Spike Out & Beat Down :)
Играта на hard & very hard си е дооста трудна :?
иначе най готино е да си я джиткаш със още 3-ма човека с мултитаб :P

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

The Demon, препоръчвам ти да изиграеш Guardian Heroes с още 5 приятели :P
Иначе то си го пише, че основно се играе с кръга (при PS2-версията) и останалото се получава като местиш ръчката в някоя посока. Може би ако помпиш кръга и дадеш назад ръчката, е заден удар, или пък се изпълнява с отделно копче, но това тяхно "опростяване" на начина на игра ми се вижда глупаво :roll: Както ти сам беше казал, истинският играч си е играч и не се плаши от повече копчета или команди, които не са с 1-2 копчета като за първокласници :P
А мен не ме кефят игри като UR, където си заключен в нещо като двубой и нямаш пълната свобода на действие и да гледаш целия екран отдалече као в SOR3 :roll:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Какво им липсва на триизмерните тупалки:

1. Често няма скок!!! Или пък има, но ударите от скок са крайно недодялани и неефективни (докато в двуизмерните им събратя това е около 1/3 от бойната тактика)

2. Също доста често срещан проблем е липсата на 360-градусово управление, а в повечето случаи е 8-посочно.

3. Това пък обуславя и липсата на тичане, и заменянето му с отделно копче за тичане (пълна простотия). Дори и управлението да е аналогово в 360 градуса, нерядко също липсва аналогово засилване и ходене.

4. Липсата на пълен контрол над камерата и гледните точки.

5. Зле направена или липсваща възможност за 2 или повече играчи в отбор.

6. Прекалено забавени реакции на героите при изпълнение на движенията. Пример - натискаш удар.... изчакваш 1-2 секунди,.... героя ти замахва и (може би) удря противника :-?

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 13 години

абе Боби тази игра dynamite cop за DC става ли?
Щото преди дни ме учуди като я мернах в един торент сайт. За другите игрии сийдърите бяха по 10-15 най-много а тя имаше 1400(!!!!!!!!!!!) сийдъра
PC mustard race

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Да, тя е само за Dreamcast.

Dynamite Deka 2 / Dynamite cop за SEGA Dreamcast са продълженията на Dynamite Deka / Die Hard Arcade за SEGA Saturn :wink:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

The Demon написа:Пише че има 60 играеми персонажа :?
Това е общият брой на противниците и главните герои :twisted:

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Bobi написа:
The Demon написа:Пише че има 60 играеми персонажа :?
Това е общият брой на противниците и главните герои :twisted:
е па не са и малко :twisted:
Все още не мога да кажа дали е така понеже съм още на 45% но Story-то :)
Също има и двама персонажа от Tekken за unlock :twisted:
играта си рулира - особено като си я играеш с още няколко приятели :twisted: :!:
- Bobi - все пак пробвай я :twisted:

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Обещавам ти да я превъртим като ти дойда на гости :lol:
Героите за отключване са Law и Paul. Само дето играта ми прилича повече на Tekken с възможност за обикаляне из арените :roll:

Изображение

Потребителски аватар
Lu/*\Bu-Spirit Of China
Square
Square

Мнение Lu/*\Bu-Spirit Of Chinaпреди 13 години

Dynasty Warriors 5 e nai-dobrata suvremenna Beat Them Up tupalka koqto sum vijdal.Ima bukvalno stotici neshta za izkarvane i mnogo chalenge za horata reshili da igraqt na visoka trudnost.Igraite q ako imate vuzmojnost.
--------------------------------------------------------
Изображение
--------------------------------------------------------
Dynasty Warriors 5-Best Beat Them Up Out There

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост