Shoot 'em Ups

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: Минаване през куршумите в Arcade игрите

Мнение dra6ko_second_chance11 години

Да,ама точно при новите игри има hit point:) на самолетчетата,които се явява точно в центьра.А сьщо така и куршумите с които биваш засипван сьщо си иамт hit point който си е пак в центьра но различна големина-зависи колко е голям куршума.Така един булет може да мине през твоя hit point с края на окрьжнсотта си или по голямата част(зависи отново колко е окьржносста на hit point-a на куршума) и да не те удари,а трябва двата hit point-a да се засекат
Наскоро бях гледал точно филмче-tutorial за различните методи и реализации
И тьй като в момента играя на Castle of Shikagami 3(Wii),нещата са доста по лесни като знаеш вече как се играе
За сьжаление аркадните шутьри винаги са ме впечатлявали,но никога несьм бил особенно добьр на тях

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Child of Eden

Мнение Sath9 години

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=br96ZwOZ-do[/youtube]

Child of Eden (REZ 2) - първите 15 минути. Изглежда смазващо - както се очакваше. Със стандартния контролер управлението е досущ като в REZ, а трудността е в пъти по-висока. Мисля, че всеки фен ще цвили от кеф. :P

Потребителски аватар
vvarp

Грабете

Мнение vvarp8 години

Child of Eden Full Game Download For Xbox 360 (DLC Code)
Price: $12.99

This game will be delivered by email.
This product works on all Region Accounts
http://www.boxeddeal.com/child-of-eden- ... -dlc-code/

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Kokuga

Мнение BardoSore8 години

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp8 години

Интересно изглежда :yes: Има кооперативно мулти за четирима, което просто трябва да се пробва.

Всички трейлъри до момента:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Nintendo 3DS

Мнение king_of_the_universe8 години

Определено мяза зарибително!

Дори Чък би одобрил! :yes: х 2
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp8 години

Излязла е в Япония и гледам, някой се е наел да качва walkthroughs:
http://www.youtube.com/user/qwerasdf4195

Явно се е наложило да се правят жертви заради мултито - играта е изключително мудна, все едно е походова стратегия.

Потребителски аватар
vvarp

Resogun

Мнение vvarp7 години

Resogun a.k.a. Super Stardust HD на стероиди, отново дело на Housemarque :inlove:
Готвят го за старта на PS4.

Изображение

:hype:

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp7 години

Gameplay записан @ 60fps :bowily:
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... vs-resogun

Видео интервю за евролеймър:
http://www.eurogamer.net/articles/2013- ... ps4-launch

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Re: Resogun

Мнение danailkiller7 години

Че много доволно изглежда, аз навремето вкарах мнооого часове в Super Stardust HD, тая определено стои малко по-опростена може би, защото само наляво-надясно се движеш, а там бяха нещо като планети. Но така де, допада ми определено :D.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Re: Resogun

Мнение me3x7 години

Моята кръвна група, а и доста читаво скалъпена. Ше се жули яката
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Guild: Liberation Maiden

Мнение ZaG6 години

Изображение

Liberation Maiden

Genre: shooter thingy
Developer: Grasshopper Manufacture

Преди доста време си бях направил списък от 3 3дс игри които искам да изиграя. Днес докато разглеждах ешопа попаднах на една от тях, а именно Liebration Maiden. Гледам 7 паунда и след като разбрах че няма физическо издание (за нещастие) стиснах зъби и свалих. В момента съм минал ниво и половина и грата е просто прекрасна, много забавeн геймплей. Сандтрака и войс актинга са учудващо добри. Силно препоръчвам!
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
danailkiller
Console Master
Console Master

Re: [3DS]Liberation Maiden

Мнение danailkiller6 години

Изглежда доста добре и цената му е доста прилична :).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Re: Кратки новини

Мнение DETONATOR-M6 години

FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp4 години

Jim Raynor написа:
vvarp написа:Thexder Neo - тарикатски shoot 'em up, с лабиритни нива и противоречив gameplay.
[...]
Thexder мяза на Bangai-O от трейлъра, или си внушавам?
И аз това си бях внушил като излезе, ама познай защо я зарязах, след като видях за какво става въпрос :lol: Приликите са, че пак има робот и нива-лабиринти. Ама концепцията е доста по-ограничена, а реализацията доста противоречива - посредствен level design, безинтересни врагове, непрактични механики като авто прицелване и авто придвижване и най-вече, оскъдно съдържание (10 нива по <5 мин.).

Bangai-O е единствен и неповторим. Даже трите игри от поредицата са доста различни една от друга :) Жалко, че на Treasure им свършиха животите и така и не издадоха Missile Fury за PC.

Иначе съвременните шмапсове взеха да налитат на други жанрове. Armature пуснаха MOBA хибрид:

А от миналата година се точа на Galak-Z - roguelike хибрид:

Всичко свързано със стрелбата изглежда супер, има разнообразие от врагове, а нивата са обширни и интерактивни. Само дето не съм фен на произволно генерираните неща и на начина, по който са направили системите за пазаруване и ъпгрейди. Обаче, историята и героите изглеждат най-трудни за изтърпяване :facepalm:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Shoot 'em Ups

Мнение king_of_the_universe4 години

Шмапсовете изживяха втора младост на 360-то със съвсем официални портове и нови игри на Cave: DoDonPachi Resurrection, Akai Katana, Death Smiles и т.н. В немския амазон са на по 10-15 евро.

Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 години

Housemarque пак избиха каракудата :yes:

Gameplay от анонса преди няколко месеца:
https://www.youtube.com/watch?v=EhIu4aCkm8I

Точно така трябва да изглежда и да се играе един съвременен Robotron :bow:

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Re:

Мнение me3x3 години

vvarp написа: А от миналата година се точа на Galak-Z - roguelike хибрид:
https://www.youtube.com/watch?v=-iSMZpsnFWIВсичко свързано със стрелбата изглежда супер, има разнообразие от врагове, а нивата са обширни и интерактивни. Само дето не съм фен на произволно генерираните неща и на начина, по който са направили системите за пазаруване и ъпгрейди. Обаче, историята и героите изглеждат най-трудни за изтърпяване :facepalm:
Купих си я преди няколко дни - беше намлена на 3-4 паунда. Тва от 16-17. Играта е нечовешка. Проблема е, че сега почнах и Velocity-тата за Vita и малко мночко ми идва с тия шутъри.
А тоя Nex верно хваща око. Въпроса е, че имам някво огромно предозиране с игри тия месеци та се чудя как ще смогна да обърна внимание на всичко, което си заслужава.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 години

По-добре да има шмапсове, отколкото да няма ;) Щото хем са изчезващ жанр, хем не са свръх ангажиращи и спокойно могат да се играят на кратки сесии.

Velocity действително е интересен puzzle-shmup хибрид. Бях писал за първата, като излезе за PSP. Радвам се, че намериха публика за римейк и продължение.

Конкретно за Вистата, бих ти препоръчал също Stardust Delta, пак на Housemarque - 100% неподправен shmup:

Не съм играл тази версия, но с предишната (Stardust Portable) PSP-то ми има най-много навъртени часове. Даже наскоро пак подобрих някакви рекорди.

А Housemarque са едва ли не новите Treasure - Stardust, Resogun, сега Nex Machina, а в близко бъдеще, Matterfall :yes: Жалко само, че старите Treasure нямат кинти :( Cave също не дават признаци на живот.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp3 години

По въпроса с Matterfall:

Кой е онлайн