Бизнес информация, пазарни позиции, продажби

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Бизнес информация, пазарни позиции, продажби

Мнение niki_преди 1 месец

То доводи има, къде правилни, къкде нищо общо с реалността.Нямам предвид това разбира се.

Колелото се върти, нещатс са едни и същи винаги. Едни западат, други се надигат, после пак и те така. Винаги тия компании са били обвързани със възсходи и спадове. Батълфилд 1 е неуспешен проект, Тайтънфолл 2 беше също, Heroes of the Storm също, FallOut 76 също, макае да е необяснимо лайно за мен... но и Max Payn 3 беше, Dead Space 3 беше, Rage беше, DMC reboot беше, Castlevania, беше.... да се връщам ли до PS2?
Все едно преди 10 години положението е било различно, било то за геймърите или за компаниите.
За едни да, за други не.
Ако чуе човек видото и прочете на Пешо Демон-а мнението , ще каже че е гейминга е в някъв пост апокалипсис пред разспад... съжалявам ама не.

Игри има, и то не малко, и то много разнообразни. Не разбирам цялото това реване, поне не на тоя scale.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 1 месец

Никой не реве - даже се радвам като западат (дори и бавно) концепциите за рециклажи сървиси и фирмите зад тях.
Да се надяваме че колетото ще се завърти към големи сингъл плеър игри за хардкорите а рециклажа ще го насочат към мобилния пазар който ще стане масов.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 1 месец

Еми ще видим какво носи бъдещето, но Валв не са компания за игри от 10 години поне, Близърд са сървис за точене на пари от 15 години... ЕА... са ЕА. Не знам какво точно се обсъжда.
Обвниненията , че западните игри са стерилни и еднакви в някаква форма...  no shit sherlock.
Компаниите не са изобщо в толкова плачевно положението, нищо не нормално няма скаличката в графиката да е паднала след слаб продукт.

Иначе тия дни се готвим за RE2 и реших да си припомня една стара тема в Евокор относно поредицата.
Bobi написа:
преди 10 години
Това ми напомня на смъртта на вървежните тупалки (side-scrolling beat 'em ups) към средата на 90-те, когато изведнъж всички, усещайки миризмата на $$$$$, се втурнаха към правенето на редките тогава триизмерни игри (макар и повечето да бяха отврат)... :roll: Горе-долу по това време загинаха геройски и доста приключенски игри (поредицата Monkey island буквално се провали, откакто премина в трите измерения, а такива игри адски много ме кефят). След време ще има огромен глад за по-нестандартни игри, защото сега се пръкват все повече ЕДНАКВИ, които откровено се копират една друга, така че нищо чудно RE7 да не е толкова бойно ориентиран, а отново залагащ на страха, усещането за обреченост, откъснатост от Света, безизходица... 8)
Преди 10 години! Всеки който е спорил с Боби по някаква тема да замълчи сега :D :yes:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Абе не е така с Близард - доскоро каквото си имаха си го подържаха , дори Диабло 3 му наливаха кънтент доскоро. Не е като всяка година нов COD или Destiny и старите сървъри спрени. Или ФИФА - набутваш пари и следващата година си от нулата .искат да направят сега . Пак си точеха като всички ама поне се знаеше че като купиш една игра си остава вложеното в нея - а май точно това искат да премахнат.
И не мисля че е но шит Шерлок и всичко по старому защото досега вървяха номерата и всяка година всички големи пожънваха все по-големи печалби - до тази година където всички имат обща стагнация и фейлове.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 1 месец

Аз също понякога се изненадвам като прочета нещо старо във форума, как хората познават какво ще се случи години по-рано. Случаят с Боби не е единствен. Опитът си казва думата. :lol:

Ако сървис игрите губят продажби, много се радвам. Да останат там няколко големи и толкоз. :) Не че нещо ми пречат, ама е супер дразнещо че са някакъв тренд и всеки тръгва да го копира. От това страдат други, понякога по-качествени игри. Има нещо в тоя сървис модел, което е сбъркано за мен. Това че се опитват да ти казват кога да играеш, когато има "ивент". Това че награждават честото влизане всеки ден. Чакай бе, как така ще ми казват, кога ще играя и ще ми контролират времето? Харесваше ми преди време когато игрите не контролираха играчите, кога и как да си разпределят времето за игра и играчите се съобразяваха с игрите (а не игрите с по-голямото количество играчи :mrgreen: ). Нали, който си го кефи, да си влиза всеки ден. Знам че има и такива хора и няма нищо лошо в това. Обаче дразни как изведнъж всички скачат да правят подобни неща и да бъркат от буркана с меда. Просто тоя вид модел е дискриминация към с хората с по-малко време и тези които не искат да играят само една игра. Не е подходящ за всяка игра, въпреки че вкарват елементи от него навсякъде. Контрола от пъблишъра, контрола кога да играеш когато има ивент, страх че можеш да изпуснеш нещо, хазартната тръпка какво ще ти се падне... тръпката да купиш вътрешна валута да вземеш нещото което не ти се пада. :roll: Игра която яростно се опитва да ме кара да играя само нея, по изкуствен начин, постига обратният ефект. Дори да има хубави неща в нея, това ме отблъсква. Както навремето започнаха масово да вкарват кежуъл геймплей механики... (разбирайте стрелба с прицелване в почти всяка голяма игра от който и да е жанр, малоумен туториал и еднакво управление и камера и т.н.) развиваш някаква неприязън към тях и ги усещаш отдалече. :)

Аз съм оптимистично настроен за гейм индустрията, макар да не си личи. Ще се промени много в близките 10 години, но винаги ще има яки игри. Дай да направя едно евокорска прогноза за финал. :lol: След 10 години няма да има конзоли и физически копия. Рядко ще се продават и игри на бройка. Много ще навлезе геймърския нетфликс. Прогнозирам и разцвет на ретро гейминга в някаква форма. Най-вече, Евокор ще е още жив. :yes:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз нямам нищо против игрите като сървис на теория и като цяло ивентите не са ми пречили - споменатата Heroes of the storm я играх на няколко пъти с разлики от години и месеци като ми е идвала музата. Който с е фен така играе без пари . Даже нямам нищо напротив да пускат експанжъни които да се плащат.
Единственото което искам обаче е всичко което съм вложил в играта да си остава - може да не съм играл 1 година - като се върна всичко което съм отключил да си е достъпно. И те просто да са добавяли съдържание към една и съща игра - както е с League of Legends , както е CS както поне за момента е в Heartstone.
Това което обаче правят педерасите и което ме дразни е вместо включват новото си съдържание като допълнение , те го пускат като нова игра и така ти анулират всичко ами ти и убиват всякъкъв смисъл да си купуваш играта на първо място защото както казва Demon един вид те задължават - или играеш веднага или после не играеш изобщо. Ако Близард са се насочили в тази посока се надявам да фалират злостно.

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Bobi_Tupalkaпреди 1 месец

"Нинтендо" също сурвакат потребителите си за щяло и нещяло извън основните игри, но го правят по малко по-завоалиран начин и поне ти дават нещо физическо срещу парите ти. Амибо-тата са един от хитрите способи да припечелват допълнително, без да го правят по изнудвачески за играчите начин. Поне аз не се сещам за тяхна игра, която да е сериозно осакатена, ако нямаш сътветното Амибо. Естествено, изцепката с прескъпите картони, които продават сега за Switch, е висша форма на грубо печалбарство, но всеки си решава дали да се изръси или не.

Ето тук, обаче, ми допада идеята как си купуваш кораби и оборудване за тях, а същите после ги имаш и в самата игра и се биеш с това, което си си закупил. Поне се опитват да вкарат и сантиментална стойност в тези дипълнителни покупки, с които децата (и не само) могат да си играят и извън самата видео игра пред екрана. Само да видим с какви суми ще трябва да се разделим, за да си ги купим.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Е при тях от типа бонус за фенове и си остава физически сувенир за колекционерите така, че вълкът сит и агнето цяло. Пък и знаеш както получаваш - няма лотария в която да хвърляш зара с надеждата, че ще ти се падне каквото ти трябва .

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 1 месец

Не съм дал и една стотинка за DLC! Винаги съм чакал физически GOTY издания и от сорта - излезе ли такова, продавам си ванилата и доплащам. Дори и когато играех на доста сериозно ниво HALO2, си бях хакнал бокса та си накатерих DLC картите през FTP на харда. Като цяло не съм фен на всичките тези онлайн цоцания. Дигитално купувам мнооого рядко, и то само неща на някви диви диилове от сорта на 80-90% OFF. Това на конзолния фронт. За PC нещата определено ми идват малко по тегави, тъй като там докопването до физически носители взе да граничи с абсурдното. Като цяло не съм хепи като гледам на къде вървят нещата, определено има извиване на ръце, но в крайна сметка аз трябва да си играя игрите така или иначе. Няма мърдане - Факт/Fuck! Другия проблем(поне за мен) в момента идва от там, че конзолите определено вече издишат чисто като възможности - дори one x се гърчи могъщо в 4k, а от друга страна Just Cause 4 върви в нативна 720p на ps4 ванила lol Което обаче ме връща отново в началото - нуждата да пазаря дигитално за PC. Всичко! Или по скоро до като видя по рафтовете ps5/xboxnext. Колкото до Blizzard - лично за мен след Wings of Liberty всичко свърши. Дори и най зомбираните фенове на wow им показаха средния. Но щом няма креативност, няма и пазар - рано или късно всичко лъсва. Това важи в пълна сила за всички големи франчайзи, които разчитаха на ''сигурното''. Просто интересното в момента е, че тая година най накрая всички до един удариха на камък с продажбите, което впрочем ме прави адски щастлив. Очаквам ответна реакция, в случай, че пожелаят да си запазят поредиците ''живи''. Опции и идеи колкото щеш. Ресурс също. Определено ми предстои крайно интересна 2019. Като за начало Capcom ми са повече от достатъчни - за тези заглавия бих платил фул прайс дигитално, та дори и само за едното врътване (: А и всичките трипъл ей девове работят над Next gen проекти от не малко време, тъй че скоро време ще се покаже туй-онуй. Като цяло сред всичките тия лайна в момента, съм залят с маса оптимизъм за идната година. А защо не и нов конзолен хардуеър.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Отговори

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 2 госта