Как започнахте да играете игри ?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Как започнахте да играете игри ?

Мнение ZaGпреди 11 години

Заглавието казва всичко. В тая тема нека да кажем кой как е започнал да играе игри , как се е сдобил с първата си конзола и тези след нея. Коя е била най най първата игра до която се е докосвал и такива неща.
По късно като имам време ще напиша за себе си
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Zygot
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Как започнахте да играете игри ?

Мнение Zygotпреди 11 години

Спомням си, че дядо ми беше купил топка и така започнах да я ритам доста голям кеф беше ( е още се учех да пазя равновение). След това играех на криеница, стражари и апаши и др. До 6-7 годишна възраст когато видях служебното пц на баща ми. Тогава го гледах как играе ( аз не можех ебати ,сега какво правят децата на тия годинки) след това и аз пипах и така до днес.

Потребителски аватар
MuJIuHka
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение MuJIuHkaпреди 11 години

Да разбирам, че темата се отнася за електронни/видео игри :-)
Бях на около 8-9 години, когато от училище ни заведоха в една зала за да видим какво представлява компютъра. Един батко ни пусна една игра с някво самолетче...
А първата ми игра беше джобна...от онези дета са с по една игра/тенис, със самурай, с демони.../. След време дойде и първия NES. Еххххх...Марио, Марио.... И така вече 16-17 години

Потребителски аватар
maze
Console Ninja
Console Ninja

Мнение mazeпреди 11 години

Първата ми игра беше от тези Тетреси с много игри(коли,самолети и др.) :D .После играх на
НЕС -а на братчед ми,a после си взех Sega Mega Drive 2.Това се случи до 8 годишна възраст.На 9 си нашите ми взеха комп и си спомням , че на него съм цъкал Delta Force 1 до 3. До 8 клас си направих 2 ъпгрейда на компа 9 клас werk дойде в нас с PS2 си и ме зариби и си взех PS2.Преди една седмица си взех и DS lite.А за бъдещето е редно да си взема някоя next gen конзолка. :pls: :D :D И така аз започнах да играя игри и как (на какво ) мисля да ги в бъдеще. :D :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
werk
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение werkпреди 11 години

Почна се на NES-a на братчет ми (Mario,Galaga,Street Fighter,Bubble Trouble..) по нататъка на Sega-та на приятели a после и на PS1 (пак на приятели) и после ми взеха комп.Играх Age of Empires,Heroes,Brood War после вече Diablo,War Craft,Icewind Dale,Baldur's Gate и т.н.Първата конзола си взех преди 1 година (PS2).В интерес на истината си я взех заради FF игрите :wink: А сега имам PS1/PS2/NDS (скоро си взех) и НЕС-чето на братчет ми :wink: И може би следващото ще е PSP :-)

TerrorX
Console Master
Console Master

Мнение TerrorXпреди 11 години

Майками е виновна :roll: Като още бях мноого малък (нямах 1-ви клас) и ме водеше чат пат с нея в работата й и ме оставяше на 1 служебен правец и по цял ден :fire: После почнах по аркадите и т.н.
LITTLE SONA-MA-GUN
RAPAPAM-PAM RAPAPAM-PAM YO SONA-MA-GUN
Aко все още не знаете как да се обръщате към мен, обръщайте се с гръб !

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 11 години

Аз пък започнах да играя на 6 годинки . Бяхме на почивка и попаднах в аркаден клуб , цъках на някаква игра подобна на Контра. Бях сигурен че аркадната машина се нарича електронна игра :crazy: та мрънках на татко да ми вземе електронна игра и се сдобих с нес до тогава не бях виждал конзола и незнаех що е то. Имах оригинални марио и контра тукашните игри ги играех с адаптер. После за рождения ми ден мама ми взе геймбой ( тулестия) с покемон ред , стар уорс (супер завръщането на джедаите) и марио ланд 1. Тъпото че веднъж го дадох на татко като пътуваше и някакъв негов колега го заляв с кафе :evil: . Та с това като предпоставка убедих татко да ми земе н64 - тъпото купиха последното 30мин преди мен и повече не заредиха , сдобих се с сега мега драйв 2 и ултимейт мортал комбат 3 . 2000г ми подариха за ден-ден пс1 слим. 2004 татко ми прати от САЩ пс2 ... получих го на части :| 2006 бях събрал пари и си купих гба сп (първата конзола която купих само с лично мои пари) и супер кард. Миналата година си купи кашонец. Живот и здраве в бъдеще Въй и СтейПлейшън 3.
Ъ такова дълго мнение не бях писал :lol:
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 11 години

Така като се сетя започнах да играя на 8 годинки. Бяхме на почивка в Пещера и там едно момче ми вика "искаш ли да играем на игра?" . Аз си помислих, че има предвид някаква тип "Не се сърди човече".
Онзи отиде и докара две електронни игри "Касио" - едната някакъв жираф препуска и едни маймуни го замярат с банани, другата - има една нива с моркови. Някакви гарги я нападат постояно и Зайо ги млати с една сопа. Те тогава стоях ококорен и млатех игричките до побъркване. Като се вземе предвид, че беше 1985 година и Комунизмът аха-аха да го построим и такива неща липсваха.
Иначе - Русе - гаражче в кв. Здравец - 1994/5 някъде . Играта - Панзер Драгон Орта. Седях и си виках - ЕБАСИМАМАТА! След това дойде Плейстейшън и света вече беше друг. Разбира се имаше и 3ДО и Мега Драйв моменти, но там нямаше ОМГ-та. Освен, може би Х-мен и Аладин. Добре де и Земниячервей Джим. Със СНЕС не съм си играл много.

АКо включа РС моментите и аркадните автомати историята ще стане дебела....
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 11 години

DETONATOR-M написа: Иначе - Русе - гаражче в кв. Здравец - 1994/5 някъде . Играта - Панзер Драгон Орта. Седях и си виках - ЕБАСИМАМАТА!
Това беше яко :crazy:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 11 години

Почна се от едно ATARI през 1987. Бяха го накиприли в едно стрелбище близо до нас. Коли, галаксиан, четката за зъби и тн. Майка ми не малко пъти ме е прибирала с шамари от там. След година отвориха як аркаден клуб пак не далеч от нас. Тогава вече еуфорията беше пълна - Terra Cresta, Donkey Kong, Gradius и тн. Играех по цял ден. Такъв майстор бях станал на Крестата, че шефа ми изключваше играта тъй като играех по час и нагоре с един кредит :mrgreen: Да но винаги нещо ми липсваше. Липсваше ми дъбочината в игрите - история, многопластов геймплей и тн. Все неща, които малко или много са били далеч от аркадите. През 1992 един приятел ми каза, че открили нова игрална зала на другия край на града. Аз естествено още на секундата отидох да видя дереджето. Конзолите бяха SMD и SNES - тогава ги видях за сефте. До тогава бях чувал само легенди за тях, а сега изведнъж зала в нашия мижав град с тези машини :? Идваха дори хора от други градове в залата за да играят - тогава притежанието на такава машина с прилежащите добри заглавия си беше лукс та пушек се дига. Собственика си беше геймър, но на възраст. Това допринасяше за постоянното зареждане на пресни заглавия. Тази зала се превърна в мой втори дом, тъй като в последствие се преместих да уча в едно училище наблизо. Още тогава се зароди мечтата ми, някои слънчев ден като стана голям да си направя такъв клуб :D Един ден през 1993 както си пушех цигара в едно междучасие пред залата, забелязах че едно момче играе на игра, в която зелено човече млати с меч разни чудовища, пътешествайки из някакъв замък. Видя ми се интересна. Влезнах да го погледам. Интереса ми скочи до небесата след като забелязах, че човечето освен да млати с меча и да ползва разни магии, трябваше да решава интересни логически задачи до като пътешества за да продължава напред. Света в играта беше огромен, а приключенията мега интересни. "Точно тази игра търся мамка му" си казах аз. Питах момчето за името на играта - отговори ми че се казвала Zelda: A Link to the Past. Заебах училището и седнах да играя. След 4-5 часа игра дойде шефа и затвърди предположенията ми, че играта е много интересна, дълга и трудна. Точно за това имало опция за запаметяване на прогреса - той бил играл много, а още не и се виждал края. На другия ден без да се замислям взех играта с конзолата под наем. Отидох в къщи и се почна един 48 часов маратон без спане, училище и излизане - само гейминг. Играейки осъзнавах, че това е мега приключението в геймърския ми животец. Точно от този момент и тази игра, аз заобичах до болка игрите - любов, която и до ден днешен тая в сърцето си. Със собственика на залата станахме големи приятели в последствие, а и до преди няколко години с удоволствие сме дискутирали с часове, бъдещето и настоящето на гейминга, както и другите аспекти от индустрията като цяло.

ps: Поклон пред Nintendo и Петър Вълков(собственика на клуба), който всъщност вече не е между живите. Благодарение на тях, аз имах възможноста да се докосна за първи път до това, което толкова много обичам години наред - да играя.

Мир на прахта ти Петьо!
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

knarfiol
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение knarfiolпреди 11 години

me3x написа:ps: Поклон пред Nintendo и Петър Вълков(собственика на клуба), който всъщност вече не е между живите. Благодарение на тях, аз имах възможноста да се докосна за първи път до това, което толкова много обичам години наред - да играя.

Мир на прахта ти Петьо!
Велик беше! :bow:
За първи път видях що е SMD, SNES и PSX в неговата зала, а по-късно и DC и Xbox.
Да почива в мир! Няма да го забравим.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cainпреди 11 години

За пръв път видях електронна игра някъде 83 или 84 година. Бях в детската градина и на едно от децата баща му работеше в чужбина и му беше донесъл някаква portable игра с колички. Игра е силно казано защото беше свръх опростена и се състоеше от някакви лампички които светкаха в червено и имитираха кола към която се приближават препятствия и трябва да се избягват.
След това следва бродене из аркадните зали. Тоест малки задимени помещения понякога дори фургони (пред стадиона) джиткане на контра, altered beast (а.к.а. "легендата"), шиноби и прочее зарибявки от епохата.
Паралелно с това се сдобих с хендхелд от италия представляващ самурай който трябва да отбива атаки от въздуха от падащи нинджи. геймплеен аналог е руската игра с вълка дето трябва да носи яйца.
След това се сдобих с Nes (разбира се) от ония версии с 1000000 вградени игри. Най-запомняща игри - Capt. America and the Avenger, флинстоун, Milk and honey, mario, duck hunt
И така нататък накратко - Sega MD2, PC, PS2, GC, DC и днес основно джиткам на PC. Некстджена го проспивам

и днешно време е понамаляло желанието за игра ама веднъж геймър, завинаги геймър :D
PC mustard race

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 11 години

Не си спомням точно , мисля че първия ми сблъсък с игра беше на аркадна машина. Нещо подобно като ZaG. Бил съм доста малък и нашите са ме завили в някакъв курорт на почивка. Там имаше едно заведе и отстрани бяха сложени някакви "сандъци". Беше едно самолетче което стои в среда и стреля в във всички посоки. Ако някой я знае тази игра да казва :lol: Имаше и някакви олимпийски игри, като тия за нинтендо, ама ми бяха сложни тогава и само гледах. После някъде 89-та или 90-та ми купиха ATARI, следваха аркадите в квартала. Нашия човек се казваше Тошо, не знам дали е жив, но на това място в момента има авто сервиз. Имаше и друг аркаден клуб, на който в момента се подвизава кафе-кръчма. Не е истина как се промени тоя квартал :D

Потребителски аватар
VooDoo
True Gamer
True Gamer

Мнение VooDooпреди 11 години

DETONATOR-M написа:Иначе - Русе - гаражче в кв. Здравец - 1994/5 някъде . Играта - Панзер Драгон Орта. Седях и си виках - ЕБАСИМАМАТА!
За гаража на Митко ли става дума? Ако е така, това е мястото където сефте видях Сатурн, после Н64 и накрая Дриймкаст (месеци след като го пуснаха в Япония, и месеци преди да го пуснат в Европа и Щатите!!)

Иначе при мен, по разкази на очевидци, всичко е започнало някъде през лятото на 1983 (бил съм на две). Загубил съм се в центъра на гр.Добрич (тогавашния "Толбухин") ... и след половин час издирване по магазини и кафенета съм бил заварен да зяпам "електронните игри" в една голяма аркадна зала! Може би две години по-късно, помня че за да играя на "самолета", "подводницата" или "колата", трябваше някой да слага един дървен сандък пред машината та да виждам екрана. На въпросната кола дори ми трябваше помощник, който да натиска педала за гаста (беше чак долу в основата!!) .... не знам дали ги помните тези машини - нямаха кинескоп, гледаше се през стъкло, но зад него имаше просто подвижни фигурки, лампички и картонени пейзажи... мисля че бяха някакви руски умотворения от 70-те. А "подводницата" дори се гледаше/управляваше с "истински" перископ (отделно имаше прозорче за зяпане отвън)!! Колата пък беше с волан и педал, а самолета - с огромна ръчка и ръбат метален бутон отгоре!!

Първите "истински" игри които виидях обаче (пак на аркадите из Добрич и Русе) бяха Фрогър, Диг-Дъг и Пакман... май тогава имаше и Муун Патрул и едно хоризонтално пъстро хеликоптерче. Навсякъде в залите помня имаше по няколко машини Фрогър - абсолютния хит на ранните '80 в България!

После видях и "компютърните игри" - Пит, Муун Бьгс, Роло, Дейв...

Работата обаче стана дебела когато през 1988 видях (и месеци по-късно получих за подарък) АТАРИ!! ...по онова време известно само и единствено като "Телевизионна Игра"!! При това със 120 вградени игри!! Ех какви времена - нямаше такава радост просто.

Оттам нататък нещата можеха да вървят само към по-добро - '91 Нинтендо (НЕС) - Контра, Марио, Адвенчър Айлънд и всичките стари класики; ....последва период с МегаДрайв (Соник, Костенурките Нинджа, Кастелвания) и аркадни класики по залите (Уондърбой, Стрийт Файтър, Пънишер, Кадилаците, Найтс аф да Раунд, Кинд аф Драгънс и почти всичко на Нео-Джео); '95 Копютър (там съм играл просто ВСИЧКО излизало от '90 до '00 + СНЕС и Н64 на емулатор); .....по-късно се сдобих с ГеймБой, Дриймкаст, ГБА и ХБокс и наскоро ПС2 и Уий.

А за новото поколение конзоли ще мисля, след като наваксам всички пропуснати добри заглавия за ПС2 и Геймкюб - всичко с времето си (или малко след това)!

Потребителски аватар
svilkunata
Контакти:
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение svilkunataпреди 10 години

Първият ми сблъсък с игрите беше далечната 1991-1992г.Бях първи клас и с нашите бяхме на море.Разхождахме се покрай плажа и забелязах фургон,пълен с аркади.Изтичах да видя какво сттава понеже се беше насъбрал бая народ.не можех да вляза и единствената машина ,която виждах от стълбичките беше невероятния за времето си,а и оставащ такъв за винаги Mortal Kombat 1.Спомням си как бях едновременно изумен и ужасен от гледката.В следващите дни дори не ходех на плаж,а киснех във фургона.и така се започна-Nes,Sega MD2,Playstation,N64,Playstation 2,Playstation 3,и от време на време PC.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 10 години

Аз спомен нямам как сьм почнал много много,по скоро пьрвата ми зарибявка беше....хм кьм 89г-90г,когато в квартала имаше само флипери,едно гаражче с 6 флипера,беше amaizing,светлинки,звуци и..........броячите на точки бяха не електронни,а като тия на касовите машини -лентови,е имаше и 2-3 от по новото поколение кьдето бяха с електронни и разбира се те бяха вечно заети.Спомням си High speed на WILLIAMS които за мене си остават най-големите в тоя бизнес,преследване с полицай,разговори с диспечер и ефекта от радисотанцията беше като на истинско,имаше една полицейска лампа отгоре и като пуснеше мултибал почваше да свири като сирена и да се вьрти с червен цвят и в гаража наставаше една особенна атмосфера:).По това време живеех при баба ми и с нетьрпение чаках да дойде сьбота и неделя да се прибера при наще и да ходя да играя:).След като се принесах вече за окончателно при майка ми и баща ми,почна и истинския Arcade живот-жетони,жетони и пак жетони

EDIT:А иначе пьрвата ми игра беше SNOOPY TENNIS на NINTENDO GAME & WATCH,и една година по кьсно оригинално ATARI Jr,но това е пак в този период долу горе 89г-90г

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 10 години

ми 87 ми купиха: «Электроника ИМ-02» Ну, погоди! (1986) — аналог Nintendo EG-26 Egg, не помня какво стана с играта, помня че така и не я превъртях..., но 89, ми взеха: «Электроника ИМ-04», «Merry cook MG-04» Весёлый повар (1989) — аналог Nintendo FP-24 Chef, нея я врътнах. направих голям рекорд и играта заби и не се оправи повече... :) по същото време съм играл «Электроника ИМ-03» Тайны океана (1989) — аналог Nintendo OC-22 Octopus ( с някой сме менкали игри още тогава явно, щото имам спомен да съм я играл, но със сигурност не е била моя играта, също имах и «Электроника ИМ-23» Автослалом (1990), но по него време помня, че не ми беше толкова интересна, сравнена с аркадите и конзолите, който се навъдиха.. 91 играх на SF, MK1, и още доста аркади, + 1вата ми ТВ конзола 8бит нес и 2-3месеца след това я смениха за 16бит sega, 92 играх на 8 бит sega и 16 бит nintendo и 4 бит атари (1вата ми игра на PC :) prince of persia :), някой друг месец след това се появи и за 16bit sega, интересното е, че 1вата ми игра на PC e била на портативно PC -> apple macintosh, 93 sega mega cd, 94 sega saturn и тн...

пс: снимки на руските игрички, някой може да са ги играли и да искат да си примнопнят някой много много стар спомен... ако има стари играчи като мен ;) електроника

Потребителски аватар
svilkunata
Контакти:
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение svilkunataпреди 10 години

Даам,на мен също първата ми игра от 1991,1992 беше Електроника Космический Мост.Така и не можах да я врътна,а много ми се искаше понеже на времето се носеха слухове че като я врътнеш и разказвала приказка на руски :).Сега от снимките се сетих как имаха малко лостче отзад за да стоят изправени,като някой от новите смартфони на Nokia(ето от къде са го копирали финландците).

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 10 години

VooDoo написа: Иначе при мен, по разкази на очевидци, всичко е започнало някъде през лятото на 1983 (бил съм на две). Загубил съм се в центъра на гр.Добрич (тогавашния "Толбухин") ... и след половин час издирване по магазини и кафенета съм бил заварен да зяпам "електронните игри" в една голяма аркадна зала! Може би две години по-късно, помня че за да играя на "самолета", "подводницата" или "колата", трябваше някой да слага един дървен сандък пред машината та да виждам екрана. На въпросната кола дори ми трябваше помощник, който да натиска педала за гаста (беше чак долу в основата!!) .... не знам дали ги помните тези машини - нямаха кинескоп, гледаше се през стъкло, но зад него имаше просто подвижни фигурки, лампички и картонени пейзажи... мисля че бяха някакви руски умотворения от 70-те. А "подводницата" дори се гледаше/управляваше с "истински" перископ (отделно имаше прозорче за зяпане отвън)!! Колата пък беше с волан и педал, а самолета - с огромна ръчка и ръбат метален бутон отгоре!!
Вуду, гейменето ти е започнало от първата аркадна зала в Добрич! :D

И аз оттам, и аз от подводницата! :lol: вероятно 83-а или 84-а, не помня чак толкова добре. Помня само, че тогава ходех на предучилищен курс по рисуване, който понякога пропусках, за да избрицам руската подводница със стотинките за закуска. :lol: Направо й стопявах лагерите: 10 кораба с десет торпеда, и после те пускат на по-висока трудност, която вече не можех да мина (8 кораба с 10 торпеда макс). Голямата мания дойде пак около три години по-късно, когато баща ми ме снабди с Атари. Джугахме здраво на тениса и на бокса. Някъде в началото на 90-те набарах менте-НЕС и малко по-късно Мега Драйв. На НЕС-а спуквах Контрата, Рокмена и Диг-дага, а на Мегадрайва - Соник 3 и невероятно здравия файтър по анимето Ю Ю Хакушо. Велика, уникална игра: избираш си боец, избираш и съотборник, командван автоматично доста прилично. Същото прави и твой приятел, и после става едно мазало! Уникум! :pls: На тази игра имам повече часове, отколкото на всички МК взети заедно, колкото и да се кефех на МК2.

Разбира се, аркадните зали продължиха да ми гълтат джобните, особено една аркадна зала с Нео-Гео аркади.
Стрийт Файтър 2, Уърлд Хироус 2 и Джет, Самурай Спиритс 1 и 2, Фетъл Фюри 2 и Спешъл, Арт ъв Файтинг 1 и 2, Файнъл Файт и по-късно Кинг ъв Файтърс. На Фетъл Фюри Спешъл бях дъ бест. Пребил съм много тарикати, правещи неуспешни опити да победят моя Джо Хигаши, мойта Маи или моя Тери с по-имба бойци като Ким Кафуан и Били Кейн. Играта я превъртах с всички герои.

98-а през лятната ваканция набарах Плей 1. Първите ми две игри: Теккен 3 и Стрийт Файтър ЕХ. Това незабравимо лято изиграх Файнъл Фентъзи 7, Кесълвения СоТН, МГС...Размазах се!! :mrgreen:
Don't shoot! I'm a human!

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост