Колекции от оригинални игри.

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
ShadowSong
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Колекции от оригинални игри.

Мнение ShadowSongпреди 11 години

BardoSore написа:Прекрасна колекция за българския стандарт!
Също е красиво подредена. БРАВО !!!!

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Мнение Sympoziumпреди 11 години

Eто и част от моята колекция, снимал съм всичко което имам на SEGA без 2-те ми игри за Game Gear, по натам ще пусна и останалата част.

Mega Drive, Mega CD, 32X
Изображение

Saturn
Изображение

Изображение

Dreamcast
Изображение

Изображение

Изображение

И най-важното :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Купувам конзолите:Nes,Snes, SegaMasterSystem,32x,Sega Cd, Saturn,Panasonic3DO,Neo-geo.
Купувам оригинални игри:Sega Mega Drive, Sega cd, Saturn, Dreamcast, ps1, NES, SNES, N64, GameGear, Gameboy, GBA.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 11 години

:inlove:

max_payne
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение max_payneпреди 11 години

@Sympozium
Дееейм!!!
Ти не си Sega Fanboy!! Невероятна колекция!!!
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 11 години

Браво ве мен!Дай да видиме и другите игри.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 11 години

Ето и мойта колекция, малка е, защото оригиналните игри не са ми били приоритет досега.

Изображение

Потребителски аватар
Sympozium
True Gamer
True Gamer

Мнение Sympoziumпреди 11 години

Радвам се че ви харесва колекцията ми на SEGА. Слабост ми е и за това съм събрал най-много игри за нея, ето какво друго имам :D

Game Boy и Game Gear

Изображение

Game Boy Advance, DS

Изображение
Изображение
Изображение

SNES

Изображение

Nintendo 64

Изображение

Изображение

GameCube

Изображение

PSX

Изображение

Това е всичко, извинявам се за лошото качество на някои снимки .
Купувам конзолите:Nes,Snes, SegaMasterSystem,32x,Sega Cd, Saturn,Panasonic3DO,Neo-geo.
Купувам оригинални игри:Sega Mega Drive, Sega cd, Saturn, Dreamcast, ps1, NES, SNES, N64, GameGear, Gameboy, GBA.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 месеца

Малко да освежим яката шарена тема. :yes:

Успях наскоро да си събера пълна J-RPG PAL 360 колекция. Това са физически релийзи за Xbox 360. Само в Европа.

18 са на брой. Засега съм превъртял 8/18. Поставил съм си ъчийвмънт, някой ден да ги превъртя всичките. :lol: Кой знае, може и да го направя. Оставащите 10 са якички горе долу, най-лошото мина. :lol:

Изображение

В USA са излезли още 5 на английски, но всички са регионално заключени и няма смисъл да се взимат ако нямаш хакнат бокс. За преводи от японски не съм чувал. Разбира се има и дигитални, но тук броим само физическите.

Spectral Force 3
Record of Agarest War
Record of Agarest War Zero
Operation Darkness
Zoid Assault (стратегия с RPG елементи)

Второто нещо е Пълна колекция на любимите ми Tomb Raider игри, за любимите конзоли. А именно всички игри на Core Design. Следващите продължения не ме радват толкова. Дори по-слабичките Chronicles и недовършената Angel of Darkness ги играх с кеф като излезнаха.

Изображение

Да живее класическата Лара с първите и 6 приключения. :yes:

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 месеца

Или Лара, която беше милфка с цици. А не девствено анорексично пиче както е сега.

sephiroth2nd
Square
Square

Мнение sephiroth2ndпреди 3 месеца

По покана на The Demon. Цялата ми колекция соу фар. Липсват няколко игри, които съм дал на приятели да цъкат.
Не са подредени по азбучен ред.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В този ред на мисли, ползвате ли някакви апликации, прочее за тракване на колекциите си.
В един момент почвам да забравям, какво имам и какво нямам. Ползвам CLZ Games и се замислям дали да не си платя пълната версия на апликацията. Доста е прилична, по бар код разпознава каква е играта и какво е изданието, регион, прочее. С много редки изключения е правилна.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 месеца

Има доста добри попадения. Тия дни ще снимам това, което имам в UK.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Доста, доста солидна колекция! Надмина ми очакванията, особено бройката на кълекторсите. :) Видях неща които никога няма да имам, но и такива които съм искал да си взема (за пс2 и джобните), но съм забравил за тях. Добре ме подсети. :) С твоята колекция се чувствам напълно у дома си, явно имаме сходни вкусове за 80 процента от нещата. Final Fantasy, Resident Evil, екшъни, много нови работи, портативни, че даже и Atelier. :lol:

Досега нямах проблем да помня какво имам, но напоследък нямам много време да се занимавам със всичко което купувам и доста неща остават непуснати даже. Та не е лошо да се потърси и софтуер който да ти помни какво имаш. Май само един път ми се случи да си взема нещо два пъти, но е хубаво да имаш и повтарящи, да разменяш с други хора. :lol:

Me3x пускай и ти, голям кеф е да се разглеждат колекции. :mrgreen: :yes:

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 3 месеца

Чудна колекция!
И аз много обичам да разглеждам, най-вече за да си крадвам идеи за подредба. Стаята ми е сравнително скромна, а предвид прекомерно многото колекции, не мога да отделя на игрите толкова място, колкото ми се иска. Рафтовете в момента са посветени основно на комикси, арт книги и Зорди :D

Ето обаче няколко стари снимки, които са що-годе все още актуални:
Изображение

Изображение

С тази разлика, че там вече са и игри за 3DS, и все още търся подходящо място на игрите за Switch няколкото CE-та.
Зад игрите, които се виждат са PS1, PS2 и X-Box колекциите...А MD/Genesis и Famicom нещата, уви, до голяма степен в момента са заточени на село.

Надявам се тия дни да пусна нещо по-актуално откъм снимков материал.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 месеца

Изображение

Изображение

Изображение

По принцип абсолютно всичко, което не е за последната генерация машини е купувано за по паунд. Не ми е кой знае ква мания да ги колекционирам, трошейки една камара кинти за реър неща - по скоро като видя нещо що годе ок за по без пари си го купувам. Имам доста неща и в България, както и такива в дигитален формат.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

sephiroth2nd
Square
Square

Мнение sephiroth2ndпреди 3 месеца

Атлиерите са ми много силен гилти плежър. Даже сега цъкам един. :D

Иначе и аз също много обичам да разглеждам колекции.
Но отдавна съм го минал момента минаване на всичко купено. Напоследък е доста повече в полза на купуването от колкото на самото цъкане. Старая да комбинирам стари и нови игри, но масивния беклог не намалява.

Една не малка част от игрите ми съм ги намерил в OLX/продавалник. :lol:
Доста от тях в mint condition за стотинки, хората не знаят какво продават понякога. Отоги-то ми е от там. SMT 3-ката също.

ICO-то ми е от английския магазин в Пловдив за 10 лв... картонената кутийка. :D

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 3 месеца

sephiroth2nd написа:
преди 3 месеца
Една не малка част от игрите ми съм ги намерил в OLX/продавалник. :lol:
Доста от тях в mint condition за стотинки, хората не знаят какво продават понякога. Отоги-то ми е от там. SMT 3-ката също.
Говориш с човека, който навремето си купи CIB "Musha" за Genesis за 10 лв от обява в Arena BG :lol:
Големият ми удар от OLX пък беше "Megaman: The Wily Wars" :mrgreen:

sephiroth2nd написа:
преди 3 месеца
ICO-то ми е от английския магазин в Пловдив за 10 лв... картонената кутийка. :D
Какво съвпадение, на мен Shadow of the Colossus ми е от там :lol:
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 месеца

Понеже се навършват 20 години от 9.9.99, когато конзолата излиза на запад.... Почти цяла година след Япония, вчера си снимах пълното Dreamcast бойно снаражение. В бъдеще планирам да понапълня още малко колекцията с игрите и да си взема Arcade Stick.

Изображение

Изображение

Koга минаха 20 години... чувствам се много стар. :lol: И все още не мога да възприема конзолата за ретро със всичките неща които продължават да се случват около нея. Ако имате някаква дриймкаст игра или игри, пускайте да се накефим. :yes:

sephiroth2nd
Square
Square

Мнение sephiroth2ndпреди 2 месеца

Доста яки неща - Jet Set, Shenmue-тата, Nomad Soul-a и Silver-a. Като последната, така и не съм я играл, а толкова много искам.
А Jet Set-a наскоро забелязах, че я има в ПС стора за тройка... както и Nights Into Dreams и бяха за по паунд и нещо. Нямаше какво да му мисля.
Също така палци горе за шутърите - SoF и KISS.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 месеца

Има един интересен период от 99-та до 2001-ва в който PC игрите станаха прекалено мощни за PS1 и Dreamcast пое на плещите си тия хай енд за времето си PC заглавия. Като се замисля, дриймкаст има само 1 година и 4 месеца в щатите, преди изявлението януари 2001-ва, че спират с хардуера. Прекалено малко, но достатъчно да покрие един период в който конзолите значително изостават и да хване някакви портове на PC Класики.

2000ната година, като беден тийн, нямах никакъв шанс да си издействам Dreamcast. Поне успях да убедя родителите да ми вземат ново PC. Много от тия игри не съм ги играл на Dreamcast, но имат супер силна сантиментална стойност за мен. Silver - едно рпг което четох в списания и навсякъде оценките бяха добри. Малко го поиграх, ама не стигнах далече. Nomad Soul по-известна у нас като "Omicron" по някаква причина. Shadow Man и Alone in the dark 4 - Две игри с които се запалихме по хоръра с един приятел. Tomb Raider 4 и 5. Шутери - Quake 3, Unreal, KISS, Soldier of fortune, Half Life.... все игри които съм се счупил да играя. Сега даже си поръчах други PC игри от тоя период за Дриймкаст, да се трийтна за годишнината. Revolt и Trick Style. Особено Revolt е съдрана от игра. :lol:

Та ако дриймкаста беше успешен, съм сигурен че щяха да излезнат още много игри с Unreal и Quake III енджина, които вървяха перфектно на конзолата. Убеден съм че щяхме да видим Heavy Metal FAKK2, American MacGees Alice, Rune, може би The Wheel Of Time, Drakan.... Не всички от излезлите портове са перфектни обаче. Примерно KISS е доста орязана, защото работи на Windows CE. Някои нива ги няма, други са съкратени...ToЙ е лесен за портване, но не използва цялата мощ на конзолата. Играта обаче е чист кеф и дори орязана доставя удоволствие. Soldier Of Fortune бавно зарежда нивата, но се играе добре и някои казват че е по-добра от PS2 версията. Като цяло всички портове от ПЦ периода 99-2001 са страхотни игри и много се кефя да ги преигравам с контролера на Дриймкаст. Това беше времето в което гледах много невинно на гейминга и всичко ме впечатляваше. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 месеца

Soul Reaver най-добрата и версия е именно за Dreamcast. На PC е по-зле .

Отговори

Кой е онлайн

1 гост