Поредицата Metal Gear

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
SNAKE
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Metal Gear Solid Trilogy - CutScenes

Мнение SNAKEпреди 12 години

На кратко - над 10 часа гледане и над 6GB сваляне :P

Metal Gear Solid Trilogy - CutScenes

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 12 години

Евала за труда!А качеството как е?
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 12 години

винаги съм искал да изгледам кът сцените от римейка за гейм кюб...
треаше да го пуснат и за ps2 дееба.от трите тя ме завладя най много.

Потребителски аватар
SNAKE
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение SNAKEпреди 12 години

Качеството не е като на DVDRip филм, но е възможно най-доброто - 640х480, добър саунд и картина.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 12 години

абе тук е момента да питам нещо
значи на mgs3 имам ntsc версията и след изиграването на играта нямам demo theatre и не мога да си изгледам cut scenes
тва е огромен минус.в пал версията има ли тази опция и заслужава ли си да я търся ?

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 12 години

andycole написа:абе тук е момента да питам нещо
значи на mgs3 имам ntsc версията и след изиграването на играта нямам demo theatre и не мога да си изгледам cut scenes
тва е огромен минус.в пал версията има ли тази опция и заслужава ли си да я търся ?
ми в мойта версия-пал-я има тая опция и като я врътнах си гледах некои филмчета эа детайли и ми се иэясниха некои ситуации эащо са били така :) :wink:
edit:хора кажете ми ко ми трябва да го гледам че не ще да тръгне-само эвук :cry:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Поредицата Metal Gear

Мнение DETONATOR-Mпреди 10 години

Толкова да не ми пука за тази игра...много ме е срам ама...ок, ще се хайпна и аз. Имам Туин Снейка за Кюб. Ще го врътна, а след това имам МГС2 за РС ( РС рулез) и там ще се опитам да поиграя. Дано се зарибя та.
Нещо хронологията на играта ми убягва.
МГС3
МГС
МГС2
МГС4

В какъв ред да ги изпраскам,че да се зарадвам максимално на играта?
Или да загрея със Сплинтер Села, че ми е по-американска.
Хора, помогнете ми - толкова искам да се нахайпа и аз
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: PS3| Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Мнение andycoleпреди 10 години

Играй ги в ред на излизане,а не по хронология на историята.Въпреки,че 3 се развива след 1 и 2 е желателно да я изиграеш след тях.Най-добре мини първо обикновената единица за psx ,после 2,а на mgs3 играй subsistence версията,заради пълния контрол над камерата,а не snake eater-a.Чак тогава изиграй twin snake-a за gamecube.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 10 години

Детонаторе,то ако не си ги играл е нормално да не знаеш за какво е целият хайп.Изиграй поне една от тях и ще разбереш,че може би няма по-въздействаща и емоционална игра :wink:

Потребителски аватар
ShadowSong
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение ShadowSongпреди 10 години

samfisher5 написа:Детонаторе,то ако не си ги играл е нормално да не знаеш за какво е целият хайп.Изиграй поне една от тях и ще разбереш,че може би няма по-въздействаща и емоционална игра :wink:
Робот ли съм ? Изиграл съм ги (хич не ми въздействаха) и някак си все ми е едно дали ще играя 4 или няма.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 10 години

Разбира се, че винаги има личен интерес и вкус. Това, че не са ти допаднали не те прави по-малко геймър от който и да е тук, но samfisher5 като че ли искаше да изтъкне популярността на поредицата, което е и причината толкова много хора да се точат да играят МГС4. Човек, който оценява и харесва изпипан стелт екшън, драматичен сюжет и невероятна режисура на кът-сценките, няма как да сбърка с тази поредица.
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
ShadowSong
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение ShadowSongпреди 10 години

hellfire написа:Разбира се, че винаги има личен интерес и вкус. Това, че не са ти допаднали не те прави по-малко геймър от който и да е тук, но samfisher5 като че ли искаше да изтъкне популярността на поредицата, което е и причината толкова много хора да се точат да играят МГС4. Човек, който оценява и харесва изпипан стелт екшън, драматичен сюжет и невероятна режисура на кът-сценките, няма как да сбърка с тази поредица.
Лятото като си взема PS3 ще я видя играта, но като гледам клипчетата из нета започва да ме грабва.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 10 години

hellfire написа:Разбира се, че винаги има личен интерес и вкус. Това, че не са ти допаднали не те прави по-малко геймър от който и да е тук, но samfisher5 като че ли искаше да изтъкне популярността на поредицата, което е и причината толкова много хора да се точат да играят МГС4. Човек, който оценява и харесва изпипан стелт екшън, драматичен сюжет и невероятна режисура на кът-сценките, няма как да сбърка с тази поредица.
Невероятната режисура на кът сцените... Играх ги две и три, и по-скоро у мен остана усещането, че господин Коджима "много искал да стане режисьор като малък, обаче в университета го приели за програмист". Филмчетатат са готини, ама с леко досаден диалог и прекалено дълги, на фона на геймплея като брой часове.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Jim Raynor написа:
Невероятната режисура на кът сцените... Играх ги две и три, и по-скоро у мен остана усещането, че господин Коджима "много искал да стане режисьор като малък, обаче в университета го приели за програмист". Филмчетатат са готини, ама с леко досаден диалог и прекалено дълги, на фона на геймплея като брой часове.
Именно в това се крие чарът на поредицата. MGS не е просто Tactical Espionage Action игра, а цяло изживяване в пълният смисъл на думата. Според мен всяка думичка от диалога в кът сценките има своето значение по отношение на придаване точно намеренията за развитието на конкретната ситуация и нейнте нюанси. А относно оплакванията за съотнешението филмчета/геймплей моето лично виждане е, че видео игрите от край време вече не представляват просто графично изображение на команди, зададени от джойстика към конзолата, а уникална съвкупност от множество елементи, които всъщност имат за цел да провокират някакви чувства у играча към конкретно заглавие, вместо едно обикновено "средство за убиване на време". Аз оценявам с висока оценка не една перфектно технически изпипана игра, а такава каквато ме е пленила с нещо паметно и за опрелен период от време ме прави част от своя свят, със всичките му проблеми и радости. Коджима постига това именно с прекрасна режисура на кът-сценките и затова си е спечелил уважението на милиони хора по света. Щом геймплеят е водеща характеристика за теб в MGS, бих те насочил към VR/Bonus мисиите на съответните игри :wink: .
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

dante
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение danteпреди 10 години

MGS-ите трябва да се играят като излязат. Просто голяма част от ефекта им е геймплей-а и графиката на фона на това което е на пазара в момента. Няма да забравя колко ошашавен бях като играех на двойката, просто не можех да повярвам че възможно да съществува такава игра ... Не е като Silent Hill, там и сега за първи път да я пипаш пак ще се психясаш :Р

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

На мен времето не ми повлия особено. Миналата година изиграх MGS, MGS2 и MGS3 за първи път и въпреки това бях :? . Даже MGS за Playstation ме впечатли най-много, въпреки че е най стара от изброените.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

hellfire написа: Именно в това се крие чарът на поредицата. MGS не е просто Tactical Espionage Action игра, а цяло изживяване в пълният смисъл на думата. Според мен всяка думичка от диалога в кът сценките има своето значение по отношение на придаване точно намеренията за развитието на конкретната ситуация и нейнте нюанси. А относно оплакванията за съотнешението филмчета/геймплей моето лично виждане е, че видео игрите от край време вече не представляват просто графично изображение на команди, зададени от джойстика към конзолата, а уникална съвкупност от множество елементи, които всъщност имат за цел да провокират някакви чувства у играча към конкретно заглавие, вместо едно обикновено "средство за убиване на време". Аз оценявам с висока оценка не една перфектно технически изпипана игра, а такава каквато ме е пленила с нещо паметно и за опрелен период от време ме прави част от своя свят, със всичките му проблеми и радости. Коджима постига това именно с прекрасна режисура на кът-сценките и затова си е спечелил уважението на милиони хора по света. Щом геймплеят е водеща характеристика за теб в MGS, бих те насочил към VR/Bonus мисиите на съответните игри :wink: .
Не съм съгласен (което изобщо не значи,че не си прав). Ако искаш игра, която да остави у теб усещането за филм - начина не са анимациите. Направи си справка с Макс Пейн, Принца на Персия, Обливиън, Кал ъф Дюти(особено двойката, макар че и единицата си има много моменти) - там това киноусещане се интегрира в геймплея. Не че в МГ го няма, но - втората част се превърта за четири часа, ако решиш да не си много любознателен, аз бях и я минах за 7. Като сигурно повече от един бяха междинни филмчета. И на мен са ми присъщи тия утопични идеи, че играта е съвкупност от много елементи, за това и предпочитания ми жанр е оупън уърълд игри като СТАЛКЪР и Обливиън(но не и ГТА) и най-вече обичам тия със задълбочен сторилайн, но някои от филмчетата в МГ обаче определено ми скапваха усещането по някое време, накъсвайки геймплея и се натрапвайки се - сиреч усещането, че аз играя главната роля, изчезва, щото всъщност си влача персонажа от А до Б(което в случая е изумително интересно, бъди далеч от мисълта, че не харесвам играта) и чакам следваща порция филмчета. В това отношение дори Хало се справя по-успешно според мен, макар ФПС шутърите никога да не са били голямата ми страст - просто хората те "вкарват във филма", а не те оставят да го гледаш. Дано в МГ4 да са го попипнали тоя елемент, въпреки че едва ли ще го изиграя, вече избрах 360 + Wii комбото.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 10 години

Jim Raynor написа:
но - втората част се превърта за четири часа, ако решиш да не си много любознателен, аз бях и я минах за 7
vvarp намери си майстора :lol: Играта от първя път я минах за 15-18 часа, не е възможно да я минеш за 7!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Metal Gear Solid

Е, абсолютно няма как да ти го докажа :) и все пак, за да намаля малко феноменалното звучене, това е чисто геймплей време, без междинни анимации и лоудинг. И все пак рекорда ми е 4.42(тъкмо защото наистина исках да проверя един стейтмънт в нета, че се въртяла за четири часа). Е, напълно е възможно, като се има впредвид, че умрях три пъти. И,разбира се, скипвате филчетата.

dante
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Re: Metal Gear Solid

Мнение danteпреди 10 години

Филмчетата и кодек разговорите в двойката са над 10 часа, нямам друго обяснение защо иначе са ми трябвали 22 часа да я превъртя първия път... след това със скипването я въртях за около 5 часа...

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост