Поредицата Metal Gear

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Re: Поредицата Metal Gear

Мнение Bobiпреди 6 години

При XBOX със сигурност копчетата са чувствителни на натиск (имат по 256 степени), а при XBOX360 не зная как е положението.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

niki_ написа:
epedos написа:Коя игра точно си почнал, щото МГС2 специално със сигурност се управлява с ЛЕВИЯ, когато се прицелваш от първо лице (което след пийсуокъра и мгс4 се наложи да му свиквам наново), т.е. няма как с левия да махаш пищова. В МГС3 също си мисля, че беше така.

Идеята е, че на PS просто отпускаш леко копчето и не стреля, а на XBOX трябва да натиснеш левия стик на вътре. Също при рязането на гърла трябва да натиснеш Y, докато държиш B, а не просто да натиснеш копчето по силно.
Иначе не знаех, че бутоните на XBOX контролерът не са pressure sensitive :-?
Да, просто мислех, че натискаш посоката, а не стика навътре - така може. :)
Еми не знам дали са или не са, но явно не са полезни дори в една от малкото игри, където е използвана функцията.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 години

Друг прешър сенситив елемент в МГС е като се целиш от първо лице в 2 и 3 и натиснеш л2 и р2 едновременно - повдигането на мерника/пистолета отгоре сякаш героят се вдига на пръсти.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

А с кое копче Снейк си лъска... пищова?

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

хахах, тва се прави като погледнеш плаката на жената в първото помещение с гардероби в танкера и докато го гледаш от първо лице се обадиш на Отакон. В ПСН сега ти дава трофи за това - SNake BEater :lol: :lol:
Иначе има още едно трофи с нея, като влезеш в гардероба и я зуумнеш.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 6 години

Откъде разбра че шансът е 0 процента не ми стана ясно !
Ей го линкът , силно се надявам да е истина има потенциал :
http://www.nowgamer.com/news/1168584/ko ... ideas.html

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Хаха, би било странно, но донякъде интересно ако има МГС5 по време на втората световна и да се играе с женски персонаж - The Boss.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе айде дано, просто ми прозвуча доста невероятно така написано без източника, но сега като го прочетох - определено WWII MGS с The Boss би било по-силно от най-смелите ми мечти :)

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Тъкмо минах и HD Remaster-a на Metal Gear Solid 3 на Extreme трудност. Това ми е първо изиграване на играта от над две години и бях позабравил поне тактиките за някои босове и ми беше предизвикателство.
По принцип и тук, както и на всеки останал МГС играта трябва да се превърти веднъж, преди да се отключи extreme, но тук (както и в субсистънс) като даваш new game и ти задава въпроса коя ти е любимата МГС игра, ако избереш МГС3 получаваш директно екстрийм трудност.
Искам да драсна някой и друг ред за тази трудност. Понеже на няколко пъти чета безумни твърдения че мгс-тата били лесни... е искам който го твърди това да направи последователен рън - mgs twin snakes, mgs2,3,4 на extreme, а не на hard и да си признае колко пъти е умирал и колко пъти е имало alerts ! Играта е доволно трудна така, мен тройката ми взе близо 30 часа на екстрийм - с гледане на всички кът сцени + експлорейшън за скрити оръжия и айтъми и разни базици като взривяване на складове за храни и складове за оръжия, с цел отслабване на амунициите на враговете. Също и слушах кодек разговори - примерно като заловя някое животно или намеря друг вид храна - се обаждах на докторката за разговори и информация, а на Сигинт за оръжия, камуфлажи и тнт. Тук има култови разговори, скъсах се от смях при разговора на Биг Бос и Сигинт, когато героят е в картонена кутия.
Та няколко реда за extreme трудността - говоря за обикновен extreme, а не european extreme, при който е тъпо защото дава гейм оувър като те открият.

- Гардовете те виждат от доста голяма дистанция, за разлика от другите трудности.
- Всяка област има 1 или 2 гарда в повече
- Снейк има по-малко кръв и по принцип кръвта му се въстановява по-бавно
- Има босове, които те убиват с 2 удара.
- Оръжията побират по-малко амуниции, също и можеш да имаш само по 3 гранати от всеки вид.
- В инвентара липсват някой айтъми, които по принцип правят играта по-лесна
- Ако те видят и има аларма (alert) дори и да успееш да дотичаш до нова арена/местност, то алармата продължава да е в действие и там също гъмжи от войници които те стрелят.
Та на екстрийм отпадат всякакви cheap елементи като просто притичване из нивата.

А МГС3 е огромна, истински достойно продължение спрямо 2. Особено субсистънс версията, която въведе перфектна камера и реши един от основните проблеми на поредицата. Наистина много новости спрямо 2
- МНОГО по-обширни местности и арени
- много повече опции за стелт игра и места за криене
- лекуването на прострелни рани, изгаряния, счупени кости
- ловуването на животни и търсенето на храна в джунглата с цел поддържане на stamina-та
- CQC елемента и всичките му екстри - прерязването на гърло, нокаутиране, заплахи с нож ( с натискане на L3 при държене на войника, с цел получаване на радио честоти, които спират алармата, лекуват, или получаване на информация за самата област
- капаните в джунглата - много ме изкефиха във всичките им разновидности

Босовете не са толкова колоритни като персонажи и история като тези от МГС1, но като чисто геймплейни битки са супер, особено битките с The End, The Fury, The Boss. Кефи това че към всеки бос има няколко различни начина да бъде победен- нещо типично за поредицата.

Относно техническото изпълнение на HD Remaster-а, играта изглежда ПРЕВЪЗХОДНО на 16:9 и висока резолюция. Дори може да съперничи на игри от тази генерация. За съжаление тези 60 фпс явно си бяха само пропаганда да зарибят хората, пак има падане на кадри при напечени ситуации.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Хубаво мнение Анди :yes:

Като цяло аз винаги така играя MGS3. Пак казвам, че ако човек тръгне да се заиграва с възможностите в играта, може да използва тонове неща и да екпериментира в различните ситуации. Скокът спрямо 2-ката е доста голям и развива солидно геймплеят. Естествено това важи, ако не играеш само с tranq. постолета...

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

niki_ написа:Скокът спрямо 2-ката е доста голям и развива солидно геймплеят. Естествено това важи, ако не играеш само с tranq. постолета...
На екстрийм на МГС3 и МГС4 самата игра ти ограничава донякъде използването на пистолета с преспивни стрели. В мгс4 на екстрийм не можеш да си купуваш от Дребин амуниции за нито едно от упояващите оръжия.
В МГС3 заглушителят се изхабява след определен брой изтрели. Ако не обикаляш по разни забутани места от картите да търсиш нови заглушители си оставаш без и така се губи смисълът на tranquilizer pistol-a, защото те чуват като стреляш.
Въобще не са лесни МГС-тата на екстрийм, особено някой, който е нов за поредицата и му пуснат игрите на конзоли с отключена тази трудност и започне директно на нея... ще има големи трудности в превъртането и ще мре много, особено на бос битки.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Аз имах предвид повече, че в MGS3, ако иска човек може да си я пусне на по- лесна трудност и да прелети през нивата, само с tranq. пистолетът и чист екшън, а така трудно ще оцени скокът спрямо предходната част.
Последна промяна от niki_ на 13 фев 2012, 03:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Между другото, радвам се че си запазих МГС3 субсистанс копието също, защото в ХД ремастъра има и орязано съдържание. Няма го boss survival режима от втория диск, няма я мини играта Снейк срещу маймуните, няма го и secret theater режима от втория диск, който се отключва след превъртане.
Ако някой не знае :
http://metalgear.wikia.com/wiki/Secret_Theatre
Всичко това са алтернативни хумористични версии на кът сцени от МГС3. Някой от тях са адски забавни.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

А и още нещо, кефи ме колко много начини има да се изиграят повечето ситуации в играта. Създава усещане за относителна нелинейност, поне що се касае до геймплеят.
Примерно може да се
избяга от килията по много начини:
- да се хвърли обратно изгнила храна към гарда, той получава хранително натравяне и тича към тоалетната
- от сървайвъл вюъра да започнеш да въртиш Снейк в кръг - той повръща - гарда влиза в килията и го нападаш
- взима се фалшивото хапче за смърт, гардът си мисли че Снейк е мъртъв, влиза да провери, взимаш ривайвъл пил и го нападаш
- при кът сцените - гледаш табелата с радио код, който Дъ Сороу вдига - с този код се отваря вратата

Друг начин - от това клипче - радио честотата е написана под снимката

Ето - 5 различни начина за минаване само на една ситуация. Има и безброй други примери. Велика игра, просто съм изумен как са се задълбали в толкова детайли, като се има в предвид че повече от половината ще останат невидяни от играча при едно изиграване, а и много от тях ще останат невидяни, ако не си проверил за тях в някой гайд.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Как се активира Джони сцената? Какво му подхвърля Снейк?
И как я игра? Летърбокс или ФС?

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

epedos написа:Как се активира Джони сцената? Какво му подхвърля Снейк?
И как я игра? Летърбокс или ФС?
Full Screen. Активира се като му хвърлиш обратно развалената храна която той ти дава и се натрови, трябва да отиде 3 пъти до кенефа, на 3тия път се активира.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Тъкмо си завърших поредния МГС маратон който си спретнах, в последния месец, всяка седмица по 1 игра от поредицата. Този път се изрази в последователно минаване на MGS:Twin Snakes, MGS 2 & 3 HD Remasters, MGS4.

Ето мнението ми за МГС4:
Противоречива. Просто ме е яд за страхотният потенциал на играта, че не е използван напълно по предназначение. Геймплеят е изключително полиран що се касае до управление.
Би трябвало играта да радва много, решава много проблеми, от които хората се оплакваха в предишните части:
- Няма backtracking
- Камерата е перфектна ( в МГС3 Субсистанс версията също)
- Този път целенето от трето лице е супер удобно - над рамото и с мерник на екрана, като търд пърсън шуутър.
- Подобрена механика за стрелба от първо лице - този път може да се върви и да се стреля от първо лице в движение
- Още по-просторни локации
- Още по-голяма свобода на това дали да играеш рамбо-стайл, смесен стил, или да превъртиш играта без да те видят нито веднъж и без да убиеш никого
- Има тонове страхотни нови джаджи като МК робота, i-pod, drum can, ТОНОВЕ оръжия с огромен набор от customize добавки към тях
- Този път проблемът със постоянното паузиране от МГС3 за слагане на по-подходящ камуфлаж е решен с октокамо-то. Начинът по който си сменя скинът е супер ефектен

НО ! (нататък който не я е играл може да не чете, защото има спойлери, не относно историята, а за геймплейни моменти)

Не ме кефи сетингът. Първите 2 чаптъра могат да бъдат изиграни стелт, неутрално, или да заемеш страна във бушуващата война. На теория - ок, но стелт елементите остават на заден план. В тези огромни локации просто не ми прави кеф да се промъквам. Някак играта те стимулира да вземеш участие в действието - да помагаш на съпротивата, да разбиваш танкове, да сваляш хеликоптери, да превземаш бази и тнт. Ако се промъкнеш (а в тези големи нива е лесно), изпускаш доста от това което можеш да видиш в играта. Ясно е че е игра за много изигравания, но все пак.
- 3тия детективски чаптър ме кефи доста. Там промъкването в източна европа и следенето е доста добре реализирано. Жалко че чаптърът е кратък.
В 4 и 5 чаптър геймплей на практика няма.
Ок, добре, решили са да направят фен сървис и да сложат Шадоу Мозес, защо обаче имат толкова идиотско оправдание да няма патрулиращи хора на острова ? Само някакви дебилни търкалящи се топки с ръце и Гекко роботи.
В 5 чаптър на кораба.... МАЛКОТО геймплей срещу специализирания отряд на палубата е страхотен. Но това е една много кратка част.
Останалото - екшън изпълнения, гонки, бос битки, рей вс рекс (адски култово)

И НЯКОЛКО РЕДА КОЕ МЕ ДРАЗНИ МНОГО...

- Хидео се е осрал от Кът сцени. Верно, в този МГС са може би най-ефектните кът сцени виждани в игра някога, с най-красиви модели (въпреки че е на 3 години и половина)... Но кът сцените са ТВЪРДЕ много. Спокойно можеше да са 2 пъти по-малко като времетраене и пак щяха да са много. Защо са ми напълнили двуслоен блу рей диск с тонове кът сцени, вместо да реализират страхотната геймплейна система, в повече игрови часове. Да, точно това липсва на играта, повече игрови часове.
Иначе технически е за десятка.
Геймплейно е страхотна, саундтракът е убиийствен отново, кът сцените са впечатляващи...

пп.
Съветвам да се играе на The Boss Extreme(трябва да си превъртял играта веднъж, за да се отключи). Там не могат да се купуват амуниции за приспивателните оръжия, и трябва да се промъкваш повече, вместо да приспиваш наред гардовете от безопасна дистанция.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 6 години

Общо взето съм съгласен с всичко написано, andy.
Изключителна игра, но... наистина, язък за неуползотворения потенциал. Геймплеят, там където го има е изключителен, но...
Изображение

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 6 години

бтв логото на 4 е най-зле от всичките мГС-и ! :lol:
Графиката иначе беше убиец - сещам се че постоянно зуумвах кътсцените за да се уверя че са в реално време ( е някои не бяха )! :lol:
мГС4 ми е едно от най-големите разочарования в гейминга - като пристигна буквално тичах към колата на куриера за да я взема - толкова ентусиазиран за игра не съм бил никога - и след една седмица като я изиграх се чудих същите хора ли са я правили като предишните ! Кофти тръпка ! :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

samfisher5 написа:бтв логото на 4 е най-зле от всичките мГС-и ! :lol:
За обложката на играта ли говориш ?
Моята версия на МГС4 е американската, обложката ми е със снимка на мустакатия Снейк :lol: В европейската е някав арт на физиономията му.
За съжаление с американската версия версия не можех да си купя длц-тата с карта с паундове за пс стор, а ваучър с долари май не се намира в България.
Някой от форума играл ли е повечко онлайн режима и има ли наблюдения ? Аз само за около час преди около 3 години, много ме издразни че иска отделна регистрация, която е супер мудна. Поиграх малко и се отказах, а сега не си помня акаунта и паролата.

ПП.
Забравих да спомена и друга адски готина екстра в МГС4. Като вземеш фотоапарата ( намира се по време на брифингите, мисля че на втория етаж в самолета, в брифинга на чаптър 1 или 2 беше. Тогава можеш да правиш снимки на всичко в играта от първо лице, а може и да мине в режим в трето лице. Там си играеш нормално с първия пад, а с втория пад вече можеш да снимаш как Снейк тича, стреля и какво ли не. И якото е че после снимките от фотоалбумът може да се експортват на харда на пс3-то, а от там и на флашка.
След всеки от бос боевете, след като The Beauty & The Beast са победени и си махнат броните, трябва може около 5 минути да не убиваш мацките, после минавате в някаква бяла стая. И там при всяко следващо equip/unequip на камерата те застават в различна поза за фотосесия. Ако им пуснеш една определена jpop песен от i-pod-a те започват да танцуват :lol: Мога да кача някои снимки, направих им стабилна фотосесия :lol:

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост