Поредицата Metal Gear

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
roBO
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re: Поредицата Metal Gear

Мнение roBOпреди 6 години

Направо качвай снимките без да му мислиш :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Не знаех че МГС5 има длцта, само карти ли са?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 6 години

Има, карти и някои режими доколкото знам. Всички длц-та са 18 долара. Мисля че почти не са останали хора по сървърите вече, но трябва да проверя все пак.

Между другото още нещо не ми хареса в МГС4 - свели са количеството на кодек разговори до минимум. В предишните части ми беше много забавно да звъня и да слушам диалози, бяха култови и с много хумор, имаше и много герои с които да се говори. Сега са само Отакон и Роузмери и количеството диалози с тях е много малко.

Историята - също. Драматизма и сълзливите моменти идват в повече. Докато МГС3 примерно беше интересен шпионски екшън, двойни агенти, студена война и тнт, мгс4 е една сапунена опера с безкрайни кът сцени и досадни 15 минути монолози с мъдрости на всеки преди да умре. Всъщност знам защо е всичко това, просто голяма част от МГС феновете са се вживяли твърде много в историята и героите. До такава степен че чак предпочитат да гледат за тях, отколкото да играят. Особено в the unofficial mgs forum си спомням преди години, вътре анализираха всяко действие на всеки герой, ама защо тва бил направил, какви били истинските мотиви, кой всъщност е добрият, кой е лошият и подобни безумия. Хидео го знае добре това и е решил явно да се хареса точно на тези фенове.
Вместо да бяха пълнили диска с толкова безумно съдържание, да бяха сложили повече геймплей.
Ясен точно каза, геймплеят е страхотен, но там където го има.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Ето разни снимки които направих: Първата е Снейк пред заснежената база в Шадоу Мозес, другите са част от въпросните фотосесии, които направих на женските босове (за малко да напиша боските, хахах )
[IMG=http://img825.imageshack.us/img825/738/ ... liport.jpg][/IMG]

[IMG=http://img215.imageshack.us/img215/899/ ... center.jpg][/IMG]

[IMG=http://img15.imageshack.us/img15/5870/sbeacon1.jpg][/IMG]

[IMG=http://img24.imageshack.us/img24/9421/sbeacon.jpg][/IMG]

[IMG=http://img821.imageshack.us/img821/3486 ... eldcom.jpg][/IMG]

Забравих да направя фотосесия и на скандинавката, а тя е най-яка :lol:
Последна промяна от andycole на 20 фев 2012, 00:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Bobi
Контакти:
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobiпреди 6 години

Втората снимка ми харесва най-много :D

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

И на мен липсата на кодек, ми дойде кофти. Просто преди, каквто и да се случи на екрана винаги може да звънеш и получаваш отговор, или разговорът води до други теми, шеги и тн.. Плюс, че самите разговори доста развиваха характерите на героите.

Чуството, че не си сам в мисията, че наистина хората от другата страна на кодека имат реално отношение към случващото се е страхотно. Дори в RPG игри, като Dragon Age, доста често партито ми не реагираше на случващото се на екрана. Даже след като ги заговория лично с цел да задействам някой диалог, те просто оставаха безучастни към действието и нямаха реплики по- въпроса, което много дразни.

Естествено за доста от играчите, кодекът идват в повече, особенно след обилните кът сцени. И все пак, ако някой желае, може да пропусне голяма част от страничният диалог и не виждам смисъл от почти пълното му премахване в 4-ката.

Иначе и на мен историята в MGS4 ми дойде малко в повече, както съм споменавал. Цялостният сюжет беше добре измислен, нещата бяха добре навързани, но имаше ужасно много излишни неща или странични кът сцени. Просто играта е тотален фен сървиз от което според мен страда. Изглежда Коджима е искал да покаже колкото може повече от старите персонажи и да завърши историята им, но в случая просто изглежда прекалено изкуствено и самоцелно, което прелива чашата.
Последна промяна от niki_ на 20 фев 2012, 02:01, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

niki_ написа: Просто играта е тотален фен сървиз от което според мен страда. Изглежда Коджима е искал да покаже колкото може повече от старите персонажи и да завърши историята им, което вече прелива чашата.
Да. Яд ме е че е показал че може да я направи почти перфектна геймплейно, просто искахме повече часове геймплей, мамка му. Най-много чист геймплей като часове има в МГС3, затова е най-добра.
В МГС4 е махнал функцията за лекуване на рани, вадене на куршуми, слагане на превръзки, дезинфекция и тнт. на пръв поглед е гадно, но всъщност това накъсваше геймплея. Сега в МГС4 нищо не накъсва геймплея, тъй като няма нужда от пауза за смяна на дрехите, заради страхотната функция на октокамото.

Между другото, нещо ВАЖНО
On June 21, 2012, the severs for Metal Gear Online will no longer be available. In the lead up to its closure, Konami will bring down the Metal Gear Online shop, and character creation will go offline in April. The three expansion packs, will be free to download until the servers are shut down for good
Така че който му се играе онлайн и е пропуснал длц-тата ( а всички са скъпи, към 20 долара са), сега е момента да ги дръпне безплатно и да навакса. Аз мисля да поиграя малко, за да не ме е яд че изобщо не съм пробвал като хората :lol:

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

andycole написа: Да. Яд ме е че е показал че може да я направи почти перфектна геймплейно, просто искахме повече часове геймплей, мамка му. Най-много чист геймплей като часове има в МГС3, затова е най-добра.
Абе, ако играта се придържаше към формулата от първите два чаптъра ( или предишните заглавия), като нищо щяхме да получим повече часове. Мен повече ме дразни, че истинският гейплей просто спира изведнъж с краят на 2-ри чаптър.

Не знам в какво точно е проблемът и преди време писах тук, за едно интервю на Коджима в което приема, че играта не е това, което трябваше да е. Споменава също, че в желанието си да остави следващата част на младите членове в екипа, се е наложило да им е остави далеч повече свобода и отговорности, което в крайна сметка се оказало грешка.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 6 години

Ако накрая Снейк си беше пуфнал един патрон в челото щеше да е най- великата игра правена някога ! :lol:

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Kojima : “In Guns of the Patriots [Snake] was supposed to die. Everyone on the staff really wanted to keep him alive, so I caved a little."

За малко се е разминал :lol:

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

niki_ написа:
andycole написа: Да. Яд ме е че е показал че може да я направи почти перфектна геймплейно, просто искахме повече часове геймплей, мамка му. Най-много чист геймплей като часове има в МГС3, затова е най-добра.
Абе, ако играта се придържаше към формулата от първите два чаптъра ( или предишните заглавия), като нищо щяхме да получим повече часове. Мен повече ме дразни, че истинският гейплей просто спира изведнъж с краят на 2-ри чаптър.
Геймплеят в трети чаптър също е много добър за мен.
В 4-ти - базата е пуста, хора няма, само търкалящи се топки с ръце и Гекко роботи , WTF :lol: Там единственото яко нещо което може да се направи е в електрическия коридор, в който в мгс1 се гърмеше с ракети никита електрическото табло, в мгс4 след като Снейк излезе от потрошената лаборатория на Отакон и се натъкне на огромен Геко робот, е да се скриеш, да пуснеш МК робота, да го закраш по най-бързия начин до таблото, от там активираш тока и така се взривява гекото :lol:
В чаптър 5 - малки наченки на геймплей ( и то страхотен) на палубата срещу женския отряд, но трае 3-4 минути и до там, играта свършва. До края часове кът сцени и бос битки.

@Samfisher, ако намекваш че е по-добре вече да няма МГС-та, не, не е така. Нека да има, но да са геймплейно ориентирани. Може да са с напълно други герои и история, нека пак си ги има ефектните кът сцени, но като времтраене трябва да е поне 80 % геймплей.

Потребителски аватар
samfisher5
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение samfisher5преди 6 години

Не намеквам , просто това щеше да остане като един от най -култовите моменти в гейминга !
ма то кой ли се е съмнявал че няма да се самоубие !

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

На фона на първите два чаптъра, третият е сериозна стъпка назад в качеството IMO. В 4-тият наистина е престъпно, че базата е празна.Имам чуството, че в желанието си да изпозват Shadow Moses са се ограничили геймплейно, защото дизайнът е непокътнат спрямо еденицата (отново фен сървиз). Не знам дали е възможно да се използват патрули при толкова по- напреднал AI ( дори на Hard полето им на видимост покрива големи пространства и поне два етажа на височина, да не говорим за слухът), но според мен е имало начин да приспособят нещата, като при всички положения щеше да е по- добре роботите...

andycole написа:@Samfisher, ако намекваш че е по-добре вече да няма МГС-та, не, не е така. Нека да има, но да са геймплейно ориентирани. Може да са с напълно други герои и история, нека пак си ги има ефектните кът сцени, но като времтраене трябва да е поне 80 % геймплей.
И да има следваща част, не вярвам да се откажат от разточителните сцени и диалози, но дори съотношението от MGS3, е повече от достатъчно за мен.

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Трябва да има следваща част и то за Пс3. Искам МГС, което изцежда максимума от платформата, така както МГС3 изцеди максимума от пс2. И МГС2 и МГС4 са ръшнати за мен. МГС4 въпреки че отложиха датата на излизане е претупана към края. В МГС2 пък някои места от Плант чаптъра са толкова голи че нивата изглеждат като от някаква бета.

Ники, ако се замисля това че няма хора в базата в шадоу мозес в мгс4 наистина може би се дължи на развитието на изкуствения интелект на противниците и несъвместимостта му с непроменения левъл дизайна на тази локация.
Иначе, понеже се зачетох в МГС4 темата и гледам че Bobi недоволства от това че като те забележат и срещу Снейк застанат няколко войника, които го стрелят едновременно, кръвта му се точи сравнително бавно. Това е така на ниски трудности, както и на hard. На екстрийм при това положение умираш за около 2 секунди :lol:
Който търси геймплейно изживяване, повтарям за n-ти път, всяко от 4-те мгс-та (5 с twin snakes) да се играе на трудност extreme :-)
Последна промяна от andycole на 20 фев 2012, 02:24, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

Айде, айде, оправданията за прецаканата база. При достатъчно желание винаги се намира начин. Според мен щеше да е мега кул да има игра в играта - фен-сървисът можеше да се изсипе като алтернативно развитие на историята, а не всичко на куп в тюрлю-гювеча. Диск на Снейк (тук Снейк пукясва след тонове геймплей) + бонус диск на Снейк (фенсървис - Снейк вечно ще живее - развръзка след фенски битки с куцо и сакато и тонове кът-сцени). Или пък първо истинската игра, пък после бонус гига фенско съдържание. Нищо не ги оправдава - да са мислили повече И за геймплея.

Примерно ФФ13 - преживееш ли чувалите с кът-сцени (много от които са покъртително сълзливо-малоумни), за награда можеш да се развихриш в геймплея след това. :wink:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе за мен ФФ13 за ФФ-тата е същото което е МГС4, за мгс-тата :lol: Най-полирана технически и от към геймплей и въпреки това най-слаба като цяло. Както много пъти отбелязахме, в МГС4 проблемът не е качеството на геймплея, а количеството му.

Между другото сега се натъкнах на поредно безумие свързано с МГС4. Преди малко писах за онлайна.. МГС4 е единствената пс3 игра, за която не можеш да ползваш ПСН профила ти, а да регистрираш нов акаунт, специално за самата игра. Така наречено Конами ИД. Е не си спомням паролата на акаунта ми от преди 3 години. След мъки и неудобства които минах на 2 пъти преди малко, за да регна акаунт, получих съобщение, че на тази конзола вече е регистриран акаунт и ако искам да играя трябва да си купя нов керактър слот :lol: :lol: :lol:
Той струва 7 долара. Край, няма онлайн за мен. Мога да плащам само в паундове за ПСН съдържание, а МГС4-ТО ми е американско, но и да не беше, просто никакъв случай не бих им дал и 1 паунд за тази наглост.
Конами дали осъзнават колко потребители са отблъснали от и без това спорния онлайн на МГС с дебилния им подход :twisted:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Използвай сайта на конами да си възстановиш айдито. И за ПЕС ти трябваше същото ай ди едно време.'

Тъпо, че убиват МГО, щеше ми се да бях отделил малко време поне да го пробвам. Играх 2-3 часа един път и толкова...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Опитах да си въстановя паролата, но след като попълних и-мейл и username получих съобщение от конами в мейла, там трябваше да следвам някви линкове и да си направя нова парола отговаряйки на secret question, а въобще не си спомням какво съм правил преди 3 години като съм си регвал акаунт.
Идиотска система на Конами, няма как да играя играта онлайн, отдавна е трябвало да закрият сървърите, тъпаците...
Исках да пробвам онлайна малко по-сериозно. Чета че било пълно с гличъри и лаг-суичърс. По принцип от разни видеа, които съм гледал изглежда забавно, но вече няма как да го пробвам, йхаххгах Конами са кретени :lol:

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

andycole написа: На МГС3 при при CQC с силно натискане на кръг се прерязва гърлото на противника, а с леко помпане се зашеметява, как се правят тези неща на 360 без прешър сенситив ?
С натискане на левия стик, вадиш или прибираш пристолетът, без да стреляш.( само се натиска не се задържа)

Рязането става докато държиш B ( кръгче на PS), натискаш и Y ( триъгълник), докато още задържаш B.

Доста неприятно е и прицелването с автомат. Натискаш RB( R1) за режим от първо лице, после натискаш левия стик за да извадиш автомата без да стреляш, след това LB за да минеш в режим с мерникът и тогава чак натискаш стрелбата!

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

http://www.eurogamer.net/articles/2012- ... fox-engine

Hideo Kojima:
"About Metal Gear Solid 5, I can tell you two things. There will be much question of infiltration, espionage, and convincing people to give you favor like in the last Metal Gear Solid," said Kojima.

"I liked the idea of social interactions in Deus Ex: Human Revolution, but we will see."

"This [Revengeance] is not a game about our beloved Solid Snake. It is a spinoff that tries something different. We have not yet finished with Solid Snake, despite the fact that I wanted to let him die at the end of Guns of the Patriots. "

Не е ясно до каква степен е замесен Kojima в проекта, отговорите му във всяко интервю варират, така че ще трябва да почакваме до официялният анонс.
Иначе и да не видим Snake в MGS5, явно пенсията му е преминала в просто дълъг отпуск.

До сега има индикации, че играта ще се появи между април 2013 и май 2014.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост