Поредицата Metal Gear

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Metal Gear

Мнение epedosпреди 6 години

Ако го направят в WW2, какъвто слух имаше ще ми е много любопитно...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Изображение

Изображение

A solitary image from San Diego Comic Con has given Metal Gear fans a look a Metal Gear Solid 5, now revealed as Project Ogre.

The image was posted to Reddit and granted, it’s only a title logo but it’s certainly something to get excited about!.
The logo has also revealed that the OGRE in Project Ogre stands for Open Ground Reconnaissance Endeavors, the sub-title for Metal Gear Solid 5. The text beneath it reads “The moment we were cast out of heaven, we became monsters.”

Hideo Kojima has stated previously that Project Ogre “is some game that has a very wide entrance, a very open entrance” and that “rather than making something very cinematic, make something very free.”

He also previously said when the first screenshot for Project Ogre was released that the title is “a little bit different to what I’ve done up until now. On the surface it will look similar, but once you get into it, it will be a different experience.” That certainly ties up with the familiar look of Metal Gear but with the inclusion of this new open-entrance feel.
We have contacted Konami and Kojima Productions, who are developing Project Ogre on their new FOX Engine, for a statement around the legitimacy of the image. The Konami UK Twitter feed has tweeted in response that “Fake or real, we love a bit of speculation!”

Играта преди всеки MGS, май официално започна. Спекулациите ще завалят, като порой. Ако наистина Project Ogre е MGS, поне ни очаква качествена игра, а не съмнителните опити на младите в екипа.
Под втората снимка пише.
A paradise is born of the bloodstained Earth
- Would she have wanted this?
- That doesn’t matter now."

She= The Boss?

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

:? :silence:
МГС5 и да се развива след снейк ийтър фап фап фап фап

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Нещо се опитват да отричат слуховете от Конами, но ще видим, какво ще излезе. Очаквам на TGS да видим нещо от KojimaPro. В крайна сметка Коджима със сигурност е показвал нещо интересно още на Comic-Con :

Cliff Bleszinski от Epic в Twitter:
“Just got pulled into a back room at Comic-Con by @HIDEO_KOJIMA_EN and showed some crazy new secret stuff. Wow.”

едит: И Коджима твърди в twitter, че шотовете са fake.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

Коджима каквото иска да твърди, само да вкара достатъчно геймплей в петарата. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Пуснали са пача за четворката с трофитата и далеч по-важното - пълен инстал :yes:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 5 години

FAP FAP FAP
Четворката се преиграва съвсем скоро

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 5 години

Обявиха официален филм по Metal gear

http://www.ign.com/articles/2012/08/30/ ... -announced

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

danailkiller написа:една невероятна игра каквато беше Peace Walker.
Мен пък не ми хареса PW. Слаб Metal Gear е. Идеята беше окей, но реализацията не струваше, поради слабият хардуер.

Най- важното е core механиката. Еми тя е дори под нивото на MGS2, игра с 10 години по- стара. Само това би било достатъчно да я зарежа.
Играл съм десетки пъти игрите в поредицата и бях доста разочарован от голямата балтия която е изяла механиката. Ai очаквах да е зле. Изобщо целият гейм дизайн не е на нужното ниво.

Обезвреждането на бомби, снайпериските нива, финалната гонка в MGS3, превеждането на ранени хора през нивата, тичането гол на Райдън ако щеш :lol: и какво ли не... MGS винаги е търсил начин да раздвижва изживяване. В PW този елемент почти го няма, а където се появи е зле.
Това вероятно е и заради недъгавия контрол, освен жалкият хардуер.

Нивата също бяха слаби. Освен, че зоните са прекалено малки, но и гардовете бяха видимо подредени на удобни позиции за да може с лекота да се отстраняват. Играта е и с фиксирана трудност.

Босовете винаги са били оновна част от MGS. В PW ги няма. Роботите се бият по- един и същ начин, не представляват никакво предизвикателство и даже отнемат сумати време в соло... :sleep:

Събирането на части заMetal Gear не бих си го причинил сам по- горният повод.

Mother Base e ок, като идея, но освен разработката на оръжия, останалото беше типичната скука за подобни режими. Пращаш ги на мисии, събират парички, умират, лекуват се, взимаш пленици, строят и какво ли не. Изобщо има доста опции на пръв поглед, но в крайна сметка само цъкам из някакви менюта до безобразие - за мен това не е нещо особенно интересно.
Надявам се в GZ да раздвижат нещата с готини мини игри ли, знам ли. Коджима каза, че не е задължително да развиваш базата, ако не ти се занимава, така че и ползите от нея няма да са чак толкова осезателни.

Събирането на качествени войници е идейно, но няма смисъл. Така или иначе трябва да опразниш нивата за да събереш максималният капацитет, което убива смисъла да търсиш качествен персонал до голяма степен. Събирането също като играта е лесно - Изпразвал съм цели нива и пак не напълних щаба, просто е скучно... да не говорим колко нелепо изглежда това с балона. Поне в PO имаше предизвикателство да го докараш до камион в началото на нивото и тогава може би има смиъл да отделиш време на по- качествен персонал, за да не губиш време или да рискуваш да бъдеш открит докато го влачиш. :wink:

Като тегля чертата нищо не беше на нужното ниво, а основното - геймплеят е по- зле от игра в поредицата на 10 години. За десерт даже са махнали босовете. :blue:
Не ме интересува, че е за PSP, като не могат да я докарат да не я правят. Чисто статистически е окей за хендхелд, но това не значи, че задължително е нещо невероятно. По- добре да си пусна някое Jrpg на DS или да пукам Luminess в метрото. :-P

За това ще имаме Ground Zeroes за PS360. :twisted:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Съгласен с всичко казано, с изключение на недъгавия контрол - аз играх ХД версията, не помня с коя от опциите, но ми допадна и ми беше лесен. Само от МГС4 не бих казал че е по-интуитивен, от останалите ми се стори по-добър.

И тъпите босове са правени са мути, а поседния даже е имба. Бил съм го 2-3 часа и винаги ми СВЪРШВАХА АМУНИЦИИТЕ, лол. Скъсах си нервите.
Един въпрос: как сканирате тия хора за качества?

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

Е контрола е недъгав за PSP. Играта е мислена за тази платформа и предполагам, че за да не оплитат пръстите на хората са спестили някои движения. Иначе и аз го играх на домашна конзола и контрола беше стегнат, просто липсваха доста неща.

Босове освен, че не струват са и мъка за игра! Правени са да се атакуват в co-op и съответно в соло се бият супер дълго!
Лесно се хващащна последователността на атаките и после само ботиш- изхарчваш амунициите, supply drop и повтаряш.

На последният бос и мен ме изнерви как ми свършиха патроните, а бях викнал N пъти supply drop да ми пуснат. Нямах друг избор освен да се оставя да ме убие. Не си направих и MetalGearточно, защото не ми се занимваше сам да ги бия на ново и да събирам части.

Сканирането става с Analyzer , който си правиш в mother base. Колкото по- висок level го направиш, толкова повече информация ти снася.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: Кратки новини

Мнение me3xпреди 5 години

METAL GEAR V

By

David Hayter

So,

Here’s a recap of events:

I have been up in Toronto, for the past eight months, directing my first film, (WOLVES -- 2013, TF1/COPPERHEART). On the December break, I came home to Los Angeles for the holidays. I heard then, that recording sessions for MG:V were being put together.

But I didn’t hear anything about whether I’d be needed or not.

So, I got in touch with someone involved in the production. We got together for lunch, and he told me that they "wouldn’t be needing me" on this game. No reason, or explanation was given beyond that.

And that was it.

I drove home through Laurel Canyon, bummed, and thinking about Snake.

To be clear, I love being a part of the world of Metal Gear. I admire its technological innovations, the gameplay, the political message of it all. But primarily, I love the fans of these games. Two grown men burst into tears upon meeting me at the Vancouver Fan Expo last year.

Now that... Is a rare and excellent role. You know you’re making an impact.

And I love doing it.

In 1998, I tried to do come up with a voice which epitomized the kind of worn, put-upon, genetically-engineered clone-soldier that I saw Snake to be. Over time, as the games became more stunning and visually sophisticated, I tried to transition that initial voice into the increasingly real environments in which Snake found himself. My level of success is up to you, but any perceived deficiencies were not for lack of hard work. I have dedicated a huge amount of time and effort into creating a compelling character, capable of expressing the myriad emotional, physical and psychological hurdles that Snake has to face.

Anyway, now it’s been fifteen years, nine games, and an enormous blast to undertake.

If it were my choice, I would do this role forever. To hear anyone else’s voice coming from Snake’s battered throat, makes me a little ill, to be honest.

But the truth is -- it’s not my choice. Any and all casting decisions are the sole purview of Hideo Kojima, and Konami itself. And that’s fair.

And I’ll get by. I am not lacking for employment on any level.

But I didn’t want anybody to think that I was intentionally abandoning them.

And know that I will miss this job, and this character, very much.

My best wishes to you all,

David Hayter

April 1, 2013
So fucking sad
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

David Hayter

April 1, 2013
gotcha.
He went too far...

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

To hear anyone else’s voice coming from Snake’s battered throat, makes me a little ill, to be honest.
Все пак това е доста вярно, поне за мен Т_Т
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Е, как бе, ей сега ше излезе Коджимата да обясни как войс-ектингът в МГС5 щял да бъде по специална технология и щял реално да изразява зачервено гърло, запушен нос, изгорен език, изваден зъб и т.н. :lol:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе според мен е някъв ташак това, не виждам как ше го зачеркнат ей така с лека ръка - феновете нали ще оревем света.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:Абе според мен е някъв ташак това, не виждам как ше го зачеркнат ей така с лека ръка - феновете нали ще оревем света.
А може ташакът да е в това, че не е ташак. :lol: Всъщност първоаприлска най-вероятно.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 5 години

На вчерашни новини не трябва да се вярва... и аз се полъгах по една много яка новина, че пуска ли нов сезон на Smallvile, със същите герой обаче му сменили името на Метрополис и тн. дълга и широка информация, ама накрая мернах дата 1 април и се сетих, че никви новини не трябва да се четат него ден.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

Че тoва Хайтър си го беше казал още миналата седмица (27-ми). Тъй че новината действително е вчерашна :-)
Изображение

What's with the drama anyway?

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

It's all about honour. N traditions. N respect. N fanboys :P