Action-Adventures

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Ще се дегустира, определено.

Иначе, ето още няколко нови (и не чак толкова) Metroid-like:

Hollow Knight - голяма работа е и може би най-мащабното в жанра от Супера насам :yes: Ще пусна по-задълбочени впечатления, като я мина.

Shin Megami Tensei: Synchronicity
Има демо, доста обещаващо при това. Превод също се намира.
www.youtube.com/watch?v=LllPFcrGsP4

Pharaoh Rebirth, на екипа стоящ зад Synchronicity. Не съм я пробвал, но има бая хитри механики, както и Synchronicity btw, които я издигат над поизтъркания калъп на Metroid.
www.youtube.com/watch?v=nJJ-NYs__IE

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Action-Adventures

Мнение cainпреди 1 година

Hollow knight го има в ГОГ намален до 8,39 евра
PC mustard race

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 1 година

cain написа:
преди 1 година
Hollow knight го има в ГОГ намален до 8,39 евра
Корекция, Hollow Knight (с новото си The Grimm Troupe) съдържание е всъщност $3.99 в GOG през руското прокси:
Изображение
how to upload a photo on internet
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

Разцъквам Мумията от вчера, почти накрая съм й. Супер добра!
Така като гледам, графиката пак е дело на Henk Nieborg, човекът е цар просто! Synth-а в музичката радва също.
Геймплеят е супер, exploration-ът не е особено задълбочен, но като цяло е на ниво, босовете ядат много куршуми, но иначе са сравнително лесни.
Картата не е огромна, но все пак има и достатъчно места за прехвърляне в друг сектор. На места има яко Castlevania vibe.
Вероятно единствената ми по-сериозна забележка е, че няма стаи за heal-ване - трябва да се фарми за кръв или да се издири невзет Health Expansion, което може да е доста досадно преди бос. Иначе играта съобразява обикновено и пуска като drops точно това, от което има нужда играчът - кръв, муниции и тн. Поне при мен, ако съм на под 50% кръв почти всеки drop ще е за лечение.

Много ме радва, само така Wayforward!
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 1 година

Тъкмо ще я пусна на моя комп да я тествам.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 1 година

Аз току-що я врътнах. 0 Deaths, 97% Map, 90% Item Collection. Кратка, но много приятна. Ще се върна към нея скоро, за да издиря неоткритите item-и.

И противно на това, което си мислех, Henk Nieborg не е работил по играта, но художниците определено са се придържали към установения от него стил.
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

Три гаражни попълнения:

Sable - артът на Мьобиус в 3D :inlove:

Продължението на Оri, в което участва и създателят на AM2R :yes:

10+ мин. gameplay

Tunic - лисичи Link to the Past. Липсва шлифованост, но има потенциал.

10 мин. gameplay

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 месеца

Още една закъсняла новина: продължение на Hollow Knight :yes:

Продължение е силно казано в случая, по-скоро е още от същото. Но кой би отказал още от най-мащабното и едновременно с това, най-изпипаното метроидоподобно от 90-те насам.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 5 месеца

Аз явно съм единственият, който въобще не остана впечатлен от Hollow Knight. При все визуалния си разкош, не се сещам да съм играл Metroidvania, която толкова да ми писне и да се превърне от приятно изживяване в "ангажимент" за отрицателно време.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 5 месеца

Тук е момента, да препоръчам с две ръце и два крака Ori and the blind forest. Ще ми държи влага дълго време, макар и продължението да лопа на вратата.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

+1 за Ori. Заедно с Hollow Knight са най-забележителните наследници на Metroid от наистина много време насам. Разбира се, това далеч не значи, че нямат недостатъци.

@Chakan, би ли обяснил по-подробно кои моменти те подразниха? Лично, началните часове за малко да ме откажат с монотонността си, като имаше подобен момент съвсем накрая. Отделно, играта е относително нелинейна и може съвсем отрано да п(р)опаднеш в най-коварните кътчета на картата, които определено не са балансирани с идеята за нелинейност.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 5 месеца

Само неразбрах пък какъв зор видя някой че ми изтри коментара относно това че несъм издържал HK.Явно някой е голям фен и нетърпии критика относно въпросната игра.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Няма такова нещо в модераторските логове. Виж дали не си си пратил коментара в "чернови":
ucp.php?i=ucp_main&mode=drafts

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 5 месеца

Нямам в чернови.Значи системата се опитва да създаде напрежение между нас.Може да е дело на Skynet.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Re:

Мнение Chakanпреди 5 месеца

vvarp написа:
преди 5 месеца
@Chakan, би ли обяснил по-подробно кои моменти те подразниха? Лично, началните часове за малко да ме откажат с монотонността си, като имаше подобен момент съвсем накрая. Отделно, играта е относително нелинейна и може съвсем отрано да п(р)опаднеш в най-коварните кътчета на картата, които определено не са балансирани с идеята за нелинейност.
С небалансираността си имах ядове в началото, но не ми е там основният проблем. Самият лейаут на секторите беше крайно дразнещ за наложителен backtracking на много места, а на моменти и доста скучен. Козметичните промени между секторите ми се сториха недостатъчни, за да ги разграничат достатъчно един от друг. По никакъв начин не се чувствах награждаван от играта за напредъка си, ъпгрейдите идваха прекалено дълго, след като се е появило мястото, на което да се ползват и вместо да се развълнувам, че ще мога да разгледам някакво ново място си казвах просто "Разгеле! А дано се свършва скоро!". Играта ми дойде супер изкуствено разтеглена, имах кратък период, в който се бях запилял без да имам представа накъде всъщност трябва да вървя (което, макар да не смятам, че играта постоянно трябва да ме държи за ръчичка, определено не го имам за плюс) и при все DLC-та, смятам че 15тина часа са й в повечко. Радвам се, че не изчаках физическото издание, в което да налея пари, а я взех от eShop-а като беше 3-4 паунда по едно време, че иначе щеше доста да ме е яд. А рядко ме е яд на игра, за която съм дал пари.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Съгласен съм с повечето забележки.

Най-общо казано, режисурата не е овладяна. Това е видно от мудния ритъм, до момента в който се набавят повечето умения. Генералният проблем се проявява и при нивата, част от които спокойно минават за що-годе изпипани, даже за запомнящи се (мината, гнездото, подземния град), докато други са с една и съща архитектура, нищо че уж се падат в различни зони. Определено е имало нужда от пресяване на плявата. Колкото до DLC-тата, те също демонстрират неумелата режисура - помъчили са се да компенсират недостатъчното разнообразие с количество, което прави още по-очевидна тази липса.

Редно е обаче да се отбележат и заслугите. Картата е наистина огромна, като мащабите си съперничат със Symphony of the Night. И въпреки известното еднообразие, нивата са с поне няколко идеи по-изпипани от тези на Кесълите. Най-голяма похвала заслужава екшън-платформената част. Вярно, няма невиждани механики, но боят и подскачането са реализирани майсторски и безупречно шлифовани. Налице е също и доволно количество врагове, босове, препятствия. Всичко това са фундаментални направления за един достоен наследник на Metroid и затова в края на краищата Hollow Knight е по-скоро добро попълнение.

А и честно казано, не се сещам за друго заглавие, което да комбинира с такъв успех мащабност и екшън-платформена шлифованост. Това от поне 20 години. След Symphony of the Night, разните Кесъли удариха дъното, а Метроидите, при все, че са бащицата на жанра и че Суперът дори днес остава недостижим образец, жертваха мащаба (Zero Mission) и даже навързаността на картата (Fusion).

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Преди няколко дни от Inti снесоха Blaster Master Zero II, която нямам търпение да тествам. Първата много ми хареса...днес от Yacht Club обявиха, че ще издават това:

ЛУДНИЦААААААА! Все едно гледам игра на Natsume! Пълни ми душата направо!

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост