TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Re: TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Мнение Jim Raynor3 месеца

me3x написа:
6 месеца
Марките са Sony и Samsung. Щом искаш нещо що годе стока на ок цена се насочи към миналогодишни топ серии с уговорката че това е отразено в цената им.
От миналогодишните модели препоръчвам Sony XF90 и Samsung Q9. Всичко останало е компромис. И все пак ако искаш нещо читаво от тази година, на по солена цена - Samsung Q80/Q80R.

Това четиво също би ти спомогнало, а и сайта им като цяло. Ако има нещо питай. Успех
Взех си 55 инчов Samsung Q80R - много съм доволен. Нисък input лаг и HDR-ът е просто жесток. Мерси за съвета!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore3 месеца

Всъщност преди месец грубо и аз наблегнах на опознаването на моментия пазар. Идеален телевизор... няма. Всички имат недъзи. И в тоя стил, qled на Samsung е зле от към ъгъл на видимост заради VA матрицата. Jim ще сподели надявам се впечатление.
Аз противно (или не) на всички трендове, бих си вземал TCL. Горния клас естествено. Лошото е, че се намира малко трудно в Европа, особено по-скъпите модели.
В САЩ TCL и Vizio мачкат пазара с евтини и качествени продукти.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor3 месеца

Едва ли съм правилният човек за това сравнение - от една страна не разбирам и не съм сравнявал толкова телевизори, за да ти кажа, а от друга - идвам от 37 инчово LCD на 10 години.

Все пак заради тебе си обикалях телевизора днес и не бих използвал думата зле - по-трудно (но не и съвсем лошо, както при старите лаптоп монитори) става при ъгъл под 50 (съответно над 130) градуса, което поне в моя апартамент е невъзможно да се случи. 55 инча се оказаха нещо огромно - 5 човека гледахме Висша лига тия дни и при разстоянието от около 2,5 метра при мен всички седяхме комфортно в златната среда между 70 и 110 градуса.

Гледах това ревю иначе:

(стойката при мен е различна - т-образна)

Не се оплакват от viewing angle-а също, но явно не е с идеалното черно и има други минуси - за мен просто не са забележими поради липсата на опит с друго. За мен решаващото в крайна сметка беше цената - намален до малко над 2к беше no brainer в сравнение с останалите. В момента не бих си взел по-скъп телевизор просто защото нямат пълна HDMI 2.1. готовност - след 5-6 години като се поразвие и технологията, живи и здрави и стига да имам възможност, бих сменил за такъв.

Някои други плюсове, които дойдоха с употребата:
+ Страхотен anti-reflective coating. Поради разположението на мебелите у нас прозорецът ми с гледка на запад е точно срещу телевизора, поради което следобед на стария ми не се виждаше нищо. С новия имах известни отражения в единия ъгъл само в пиковия час, но не бяха пречка да се гледа.
+ Може би най-якият и бърз OS на телевизор, който съм пипал. Netflix и HBO GO работят по-бързо от всяко друго устройство, което имам у нас - епъл, андроид и уиндоус. Много е пъргъв, няма нищо излишно в менютата и като цяло е много изчистен.
+ Колкото и абсурдно да звучи, дистанционното е на ръба на съвършенството - адски елегантно измислено и удобно. Яд ме е само, че два от бутоните са dedicated за Netflix (което е ок) и RakutenTv –(което бих препрограмирал на HBO/Spotify, но не съм проверявал дали е възможно).

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 14 години

Мнение me3x3 месеца

@Jim Raynor добър избор и честито! Може би най близкото изображение до oled матриците за момента. Иначе OLED-а продължава да господства и през 2019 - най правилната технология за цветоподаване. Иска с една идея малко повече "обгрижване", но няма как - красотата си иска "жертви". Така беше и при плазмите. Вчера ходих в локалния tech маркет и няма как да кажа на черното бяло - дори и топ модела на Самсунг не може да стигне контраста при oled матриците - очевадно е. LCD матриците никога не могат да се доближат до OLED цветоподаването. Дори и плазмата ми все още господства при сресния клас LCD-та - просто HDR-a при високия клас lcd печели точки, но и там идваме с уговорките, но това е друга тема на разговор.
пс: Трябваше да забиеш 65" - ценообразуването е вече що годе приемливо в тоя размер, освен ако помещението не го позволява.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост