TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Pchelata
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Мнение Pchelataпреди 5 години

Ако не намериш запечатка проверяваш всички мостри за работните и часове,и която най-малко е работила взимаш нея.Колкото до отстъпката аз също се поинтересyвах,и ми казаха 5% за мострите.Отделно си закупих още една допълнителна година гаранция за 70лв.че от личен опит знам че части за такива телевизори по сервизите няма.Все още издирвам един Logic Board за старата ми плазма но за сега без успех.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 5 години

То в нормален режим, настроиките са точно на средата до колкото помня ( не съм в нас тия дни да видя). Иначе най добре се вижда в true cinema режим с контраст към 50 ( от 60 максимално). Това дава възможност на модела да изстисква яркост без загуба на черното, иначе ми е тъмен. Останалото държа на средата, но не бих отказал про калибрация на цветовете.
Първите 200 часа за мен са задължителни. Иначе за толкова малко намаление не си заслужава мостра, ебаси нещасниците.

Картината в домашни условия гази най много вечер, през деня ако е много осветено си гълта светлина. Иначе за мен плазматаси е капризна технология и за това не я препоръчвам винаги на всички.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 5 години

Ходих да гледам Pansocinc-а - картината е добра, но ми се стори че пече малко повече отколкото може да ми поне се хола и освен това издава някакъв убер дразнещ звук на вентилатори или бог знае какви неща.
Чудя се за някакво алтернативно решение в лицето на LED телевизор.
Та в диапазона 1500-1700 лв какво е най-доброто, което може да се купи?
И дали Sony все още правят добри телевизори. Да речем този SONY KDL-46EX650B LED дали е достатъчно добър.
Най-важното за мен е картината но все пак да не е готварска печка.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

А. благодаря ти - това изглежда добре! Ще отида да му метна един поглед.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

А, Sony как се справят като ТВ?

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 години

След проучване на моментния пазар и това което предлагат моделите като цена/качество следните модели са моята силна препоръка към потребителите. Моделите са в диапазона 40/42'', LED LCD, всички към днешна дата на цена до 999 лева, подходящи за гейминг и са подредени според личното ми предпочитание както следва:

Sony KDL-40W605 ***РЕВЮ***
Samsung UE-40H6400 ***РЕВЮ***
Toshiba 42L7453 ***РЕВЮ***
Panasonic TX-40AS640 ***РЕВЮ***

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Аз тъкмо се чудя какво да купувам, но тъй като искам инчове, май ще е проектор ACER H6500, който е намален на 1200лв, а от Германия излиза 500 евро.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 години

Bardo - всичките примери са със сериозен лаг, като единствено при тошибата може да мине за ъсептъбъл:
1.29ms in [Game] mode
2.43ms
3.18ms
4.59ms in [Game] mode

Иначе скоро купих от колега 50" FullHD плазма Panasonic TH50PZ81B тъй като той мина на 4K. G11 lag free панел с реално черно/разбиващ контраст. Няма смарт и 3д изгъзици, но не ми и трябват. Бях забравил къв кеф е да играеш на голяма плазма Panasonic. Мляс-мляс :mrgreen:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 години

Модел на 6 години...стига де. Взел си го щото е на далавера.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Реално има ли ТВ, което да е над 42 инча и да е прилично на пазара в момента, до 1200-1300лв? Защото май наистина проектора ще гепя.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

BardoSore написа:Модел на 6 години...стига де. Взел си го щото е на далавера.
Идеята беше, че когато си продадох моята преди 4 години като заминавах, бях си наумил един ден да си купя същата, но по голяма. Panasonic преустановиха производството им тази година, както направи Pioneer по рано с техните, добили култов статус PDP панели. Просто е жалко как заради предразсъдъците на едни, другите бяха лишени от тези качествени, и същевременно достъпни продукти. Иначе последните им TV-та с 3d панелите лагваха леко, тъй че нямаше как да взема такъв(доооста евтини btw), а само те все още се намират нови в UK. Е като няма нови, ше си купим позлвани. Иначе не - взех го за 150 паунда. В смисъл не съм го взел "без пари" при положение че това им e нормалната цена, на която се търгуват тук при мен втора ръка.
От друга страна от плазмите на Panasonic появили се през 2008(G11) до LED LCD-тата през 2014 визирайки единствено и само панелите не откривам никаква разлика. Лага при LCD-та си е все така стабилен, а нивото на черния цвят се доближава до това на плазмите едва в елитните серии($$$) на някои от производителите. Единствената разлика е в Smart екстрите които предлагат по новите модели, но друг е въпроса дали ми трябват Skype и Youtube в TV-то. Do you..?

epedos - като за нов, не лош, големичък и евтин е добре да се ориентираш към тошибите. Повечето от тях са с приемлив лаг и не лоша картина като цяло при средния им клас - повечето от 2014 са със Samsung и LG панели. Сериите L1..., L2... се правят в турските заводи на Vestel, а L8 и L9 са в 2060p тъй че и те отпадат тъй като лягат много дебело. Серията L3 си е типичното TV, а четворката е Smart, но панелите не са нищо особенно. Седмата е на промо(47L7453/1199лв)със сумати екстри и с най важното - IPS панел. Верно че инчовете са 47, но пък картината определено е доста добра, а и нямам нищо против пасивното 3D. За лагът съм сигурен че е доста малък при точно този модел, но нивото на черния цвят не е като при топ моделите на лидерите в производството, което е разбираемо визирайки цената все пак. Ако ти са наблизо мини и виж как е седмицата - обърни внимание най вече как ти е черният цвят тъй като с останалото знам че ще си ок. Те умишлено пускат някви заспали аквариуми(подбран материал), но не биха имали против да ти вържат един блурей плеър/ps4 с нещо по така ако си поискаш. Ревюто на модела го има в поста на Bardo по горе. Успех!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ревюто е за 42-ка тошиба Л7, останалите параметри еднакви ли са по принцип?

http://www.technopolis.bg/b2c/cat/0/DEB ... 056218BC#0

Разтърсих се и видях, че до 1300лв всъщност мога да си взема и 50" тв. Въпроса е дали ще е качествено, гледам Панасоник, Самсунг, Тошиба... нямам представа какво да избера, но проектора, който споменах по-горе Acer H6500 е 1200лв, а в ибей чисто нов се намира и за 500евро, за него знам, че преди година и половина Jeru го взе за 1700лв, избирайки го пред всички ТВ-та от тоя ценови диапазон. С него ще докарам минимум 80-90 инча. Единственото, което ме спира, е че лампата има средно около 3000ч живот и струва 350лв, както и необходимостта да затъмнявам стаята.. Затова много се чудя дали все пак да не клъвна едно 50" ТВ до 1200лв. Проблемът е, че не разбирам - ако ида в магазина да гледам и "сравнявам" сам - 100% няма да взема най-доброто...

След бърз гугъл най-доброто до 1400лв уж е Panasonic Viera TXP50X50B, който не го намирам никъде в БГ, а Samsung UE48H6400 го има в плесио за 1369лв, ама малко скъпо ми идва.

Тия двете как ви се струват?
http://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plas ... 227303980/
http://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plas ... 225384900/

Ако бях в щатите 60 инча за 800$
http://www.bestbuy.com/site/samsung-60- ... &cp=1&lp=1

или

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Ревюто се отнася точно за 47" модела. Линка към техномаркет води до 42" модела.
Този Panasonic TXP50X50B който спомена като най добър e плазма(защо ли :D ), но е HD Ready(720p). Не го намираш защото вече не се произвеждат както споменах по горе.
Samsung UE48H6400 има сериозен лаг, но останалото е топ. Ако можеш да го преглътнеш не е никак лош.
Относно линковете към pazaruvaj:
Първият има страхотни цветове и контраст поради добрата дълбочина на черния цвят, но лагът е доста сериозен - 52ms. Демек ако смяташ да играеш често на него не е за препоръчване.
Другият има абсолютно същият проблем.
Относно последните два линка към плазмата на Samsung:
Input lag: 70.8 ms - Демек не си го причинявай.
А колкото до въпросния Ейсър проектор...лагът и е минимален(15 ms), но цветовете са леко студени/измити заради липсващата дълбочина при черния цвят. Демек черното леко сивее, вместо да си е черно. Отлично се забелязва в пълен мрак при филм или игра с черни ленти отгоре и отдолу - просто ще забележиш как черните ленти сe открояват доста видимо(при евтините панели направо си сивеят) от тъмнината около екрана.
Ако си търсиш TV предимно за гейминг, то се насочи към въпросната Toshiba - при всички положения ще има или същото, или по добро черно спрямо проектора, а инпут лага си е същия. А и все пак си има всичко останало - читаво 3D, смарт изгъзици и тн.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Благодаря ти много за супер изчерпателния отговор. Като цяло изборът е между проектора и Тошибата, като Джеру има такъв проектор и мен ми харесват цветовете му, не съм забелязал черното да сивее, а пък инчовете са много и това също ми е цел. Тъпото е, че трябва да кибича нон стоп на тъмно при проектора, а 47 инча ми се малеят, затова изборът е доооста труден.
Затова един последен въпрос, нещо 50 инчово, но до 1300-1400лв, примерно:
http://www.technomarket.bg/products/091 ... -50l7335dg

Струва ли си...
Забравих да спомена, че ме интересува единствено размер, цена, качество на картина и инпут лаг - никакви смарт функции, 3д-та и прочие.
me3x написа:черните ленти сe открояват доста видимо(при евтините панели направо си сивеят)
Това не го разбрах, за платна ли става дума? Аз имам бяла стена и мисля направо там :lol:

Проектора е 1200лв тук, 1000лв от ибей, а май и за 800 може да изпадне с 10% използван живот на лампата. Джеру го взе преди година и половина за 1700лв като в този ценови диапазон не си хареса ТВ и затова реши да вземе проектор, избирайки го пред ТВ-тата на тези пари.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

epedos написа:
me3x написа:черните ленти сe открояват доста видимо(при евтините панели направо си сивеят)
Това не го разбрах, за платна ли става дума? Аз имам бяла стена и мисля направо там :lol:
Ставаше въпрос за TV/проектор - при проекторите платното не играе роля в качеството на изображението освен ако не е няква не шпаклована и накъртена стена.
А иначе в момента няма такова животно като нов телевизор със страхотна картина без тъпи екстри. Обикновенно е точно обратното, тъй като точно това се търси в момента, излиза доста евтино на производителя, а и от там приемливата цена в магазина. Демек ще се продава. Именно и за това не пожелах да си купя нов, а си купих 5 годишен, но такъв, какъвто ти си търсиш. Брутална картина без излишни екстри. Е има вграден HD цифров тунер, но то тва си е по скоро стандарт в момента.
Иначе ако ти е толкова до инчовете и лага си направи компромис с посредствени цветове/контраст(щом на ейсъра ти са се сторили ок) - не лош избор имаш в този случай, само че сега нямам време да ти ги изровя. Утре ако имам такова ще драсна.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ходих до техномаркет и технополис, гледах, разпитвах и общо взето сведох избора до:

Въпросната Тошиба:
http://www.technomarket.bg/products/091 ... ba-47l7453
и
http://www.technopolis.bg/b2c/details/1 ... 50E-3D-LED
като сега виждам подобен на панасоника, но явно го нямаше в магазина. Разиката е активното 3д, ако не се лъжа.
http://www.technopolis.bg/b2c/details/1 ... 40E-3D-LED

http://www.flatpanels.dk/flatforum/view ... =2&t=31711 - според пичовете тук и гъгъл транслейт, VA панела на AS640 натежава пред IPS-а на AS650, а Тошибата и тя е IPS. Панасоник е по-добрата марка в моите очи, но и двата имат по 57-59ms лаг в гейм режим, срещу 18ms за Тошибата. Аз не съм много сигурен, че ще ги усещам 57ms лаг. Досега не съм го забелязвал с моя архаичен Philips 37PFL5603D, за който успях да намеря по официални спецификации, че е 6ms (което сииилно ме съмнява). Цената и на трите е кажи-речи еднаква, с разлика от максимум 50лв, като размер също са еднакви, така че остава все да ги тествам на място.
Последна промяна от epedos на 21 окт 2014, 03:50, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

48 инчовия Panasonic има прекрасна картина и всичко останало което се сетиш, но инпут лагът му е 52ms което за мен е МНОГО. Поиграй нещо на него в магазина и виж как ще ти се стори.
Абсолютно същия лаг го има и в 47 инчовия.
За Toshiba-та вече писах: доста приемлив лаг, но черният цвят и е слабото място, което само по себе си води до леки отклонения в картината, която би намерил в Панасониците например.
Просто разбери, че няма TV в този ценови диапазон и тези инчове, което да има това, което си търсиш.
А иначе ако искаш да дадеш с 250лв отгоре(демек 1499лв) ще получиш това, което си търсиш - 50", smart но липса на 3D, перфектната картина и минималния като за LED инпут лаг(14мс).
SONY KDL-50W705/Review
Ако бях на твое място щях да прежаля още 250лв, но щях да знам че съм взел това което е трябвало. Умишлено не ти го препоръчвах тъй като ми спомена бюджета си, но според мен не е никак зле да се замислиш.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Всъщност имам възможност за намаление 7% от Технополис на продукти не в промоция, така че ми стъпва на 1394лв, което е точно максимума на бюджета ми :)
Имайки предвид, че е добре откъм лаг, 50 инча е (колкото повече - толкова повече), точно колкото исках по принцип, то остава картината да е добра поне колкото на панасоник 640-цата и направо няма кво да го мисля. :yes:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Скандал! Тествахме 1 час с Ники Сонито и има макар и с много малко по-осезаем лаг от Филипс ЛСД-то ми на 6 години. Хем не ми пука, хем ми се уби всякакво желание да го взимам. Представям си при Панасоника колко по-осезаем ще е. Освен това не открихме на пръв поглед ГЕЙМ режим, имаше някакви други, като единия беше с изключени всякакви гъзарийки и при него правихме теста за лага.

По-тъпото е че като се прибрах и си пуснах пс3ката със същите игри (пес13, ФФ13, дарк солс) и картината си ми хареса :D Даже мойто ТВ маже и е само 37 инча и ПЕС13 ми се стори, че изглежда по-добре. :lol:

Навих се да купувам ново ТВ само защото ще взимам пс4 и niki_, Jeru и andycole настояваха, че е безсмислено със сегашното ми ТВ, щото е много гадно. Ма аз явно съм сериозно кьорав, щом продължавам да не виждам кое му е чак толкова крайно гадното, дори след час прекаран пред 50 инчовото Сони. Go figure. Май ще си спестя парите засега. По принцип ме е леко яд винаги като се изръся толкова пари за нещо, а какво остава, като се насилвам да видя разликата в качеството...

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост