TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Re: TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Мнение me3xпреди 4 години

Ето защо си купих отново плазма Panasonic. Не че ги нямам парите за ново TV - просто лагът им ме изнервя.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 години

Има вероятност да си пробвал на някакъв режим, който товари яко чипсета и от там да идва нечовешкия лаг.
Не може да няма game mode!
Boasting the lowest input lag we’ve ever recorded, and also full 4:4:4 reproduction in [Game] mode, the Sony W7 is an ideal large-sized display for both console and PC gamers.
Furthermore, [Game] mode offers two presets, namely [Game-Standard] and [Game-Original], the latter of which can be configured to provide a less garish and more accurate colour palette for playing games

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Бардо, не става дума за нечовшекия лаг в режим "ярък" с всички включени екстри, той е ясен. Режимът, в който тествахме, беше "стандартен" - с всички екстри изключени на ръка и след това "потребителски", който сам изключваше всичко. И при двата имаше много малък лаг, но повече от моето ЛСД. И аз съм го чел това, но не намерих този "гейм" режим. Ще ида пак днес или утре...
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
roBO
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение roBOпреди 4 години

Пичове от къде мога да изкопая информация за инпут лага на различни модели ТВ, закачката е служебна... и тъй като никой не обръща внимание на [game mode] режима при различните телевизори и би било много по-удачно да се спомене колко в крайна е инпут лага при различните модели.. При всяка помощ ще съм благодарен!

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 години

Ще си самоцитирам мнението от един форум, относно разликите между LCD и Plasma дисплеите за да добиеш някаква представа на какъв принцип работят технологиите.
При плазмите по дифолт Leo Bodnar теста не го вдига, тъй като теста брои завършени фреймове, достигнали определена яркост. При LCD технологията фрейма започва по хоризонталата отгоре(първия ред пиксели) и завършва съответно когато се запълни най долния. Зрението и мозъкът ни отчитат това като една частична пауза, до като фрейма не бъде завършен, тъй като субфреймовете не могат да бъдат уловени от сетивата ни поради простата причина, че дефакто те не изобразяват нищо конкретно. Да го наречем "дупка". При плазмите фрейма представлява едно "премигване" - изобразяване на целия образ още в първия субфрейм едновременно върху целия PDP панел, което с всеки следващ субфрейм достига определена яркост. Така човешкото зрение и мозък улавят субфреймовете без никакъв проблем и резултатът е в пъти по флуидна и правилна картина спрямо LCD технологията. Проблемът е, че Bodnar засича фрейма при плазмите като завършен едва след като въпросния фрейм достигне максималната си яркост, макар самият той да се е появил отдавна. Има го много добре обяснено от главният им ревюър David Mackenzie в ето тази статия. Самият той си го казва, че с едно елементарно заиграване на "яркост" бутона на плазмата можеш да манипулираш теста както си искаш. Сега ти ми кажи коя технология е по правилната и коя технология дефакто няма и има response time. Bodnar теста просто е създаван за LCD-та - да им брои колко бързо запълват въпросните "дупки".
Като пояснение към горе написаното искам да спомена, че въпросния Bodnar тест е един от методите, които спомагат да се улови инпут лагът при дисплеите. Има няколко места в мрежата където сравняват лагът, но като начало бих ти препоръчал това място. Ползвай таблицата и си търси моделите които те вълнуват. Хората там знаят какво правят. Листът не е кой знае колко изчерпателен, но обхваща по популярните модели. В момента нямам времето за да се разровя за повече инфо, но ако това не ти е достатъчно бих едитнал поста си като имам повечко време.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 3 години

Така, наближава моментът да избирам тв 50-55 инча за до 2000-2200 лв.
Минах през технополис, full hd за тези пари масово са им по 1500-1800 лв, а за 2100 вече има 55 инча панасоник 4k.
Въпросът ми е дали за около 2000 лв си струва да се вземе 4k тв, или по-добре тези пари да се дадат за full hd такова и без всяквите там 3д-та.
Разбира се супер важен е инпут лагът и някакви прилични херци(различни от 50). Доколкото разбирам при lcd-тата всяка марка има различни стандарти и обявават някакви измислени hz, а реално са 100-200.
Друг е моментът кога ще ми трябва 4k. От една страна - освен ако не си взема геймърско пц след 3 години значи този джен няма да играя игри с тази резолюция. От друга, може да излязат филми скоро, а и ако го взема сега ще е инвестиция за 5-6 години :-)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

Трудни въпроси задаваш като цяло, и всеки вероятно ще ти каже различно, затова ето моите 5 стинки :)
- Според мен това са доста пари за толкова малък телевизор, а ако не го вземаш изрично за филми то идва пък малко голям; за мен златната среда за гейминг е 47 инча и в около 1500лв можеш да вземеш чуден такъв, който ще е и бърз и с добри цветове и всичко
- 4K в момента не е особено използваем стандарт и не се и чува дори скоро да започне да става; за PC гейминг дори професионален монитор да вземеш ще се мъчи да ти го покаже като хората, а какво остава за телевизор за ~2000лв, да не говорим пък каква видео карта ще ти трябва да вкараш, за да подкараш някоя игра в 4K. За филмите по-има бъдеще, чува се, че до година някъде ще има 4K Blu-ray плейъри и филми, но тогава ще се наложи да вложиш в такъв плейър (500+ лв на старта, ако не и повече), а и във самите дискове
- За херците правилно си разбрал, като цяло всяка марка, че и дори всеки модел си е различна хава и е вече супер-специфично, като вземеш да гледаш модели опитвай да търсиш ревюта за тях с мерене на лаг и истински херци. Но те херците за игрите не те топлят особено много да знаеш, повечето по-бързи игри са невъзможни за игра ако си пуснал изкуственото увеличаване на кадрите, а ако не си го пуснал то телевизора ще ти опреснява с кадрите на играта (30~60)
- Инвестиция в скъп телевизор за 5-6 години е относително безмислена, никой не знае какво ще се гледа след 5 години, по-добре вложи по-малко пари в достатъчно добър за сегашното положение и го смени след 3 години примерно
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 години

Е ако са високи херците няма ли да е по-мазно движението на бързите обекти .

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 години

В Ozone гледах че продават някакви 4K блу рей филми. На 100% обаче ще ти трябва някакъв по специален плейър, както казва Данаил.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

RRSunknown написа:Е ако са високи херците няма ли да е по-мазно движението на бързите обекти .
Само и единствено ако си пуснал изкуственото създаване на допълнителни кадри от текущата картина. Тогава гарантирано ще се вижда видимо по-мазно всяко движение, но това добавя допълнителен input лаг, защото все пак изображението трябва да се обработи, да се изчака следващият кадър, че да знае какви кадри да направи междувременно и т.н. Като цяло съм виждал хора да успяват да играят с пуснат тоя ефект, но не мога да кажа, че на мен ми е било комфортно с тоя допълнителният лаг.
The Demon написа:В Ozone гледах че продават някакви 4K блу рей филми. На 100% обаче ще ти трябва някакъв по специален плейър, както казва Данаил.
Аз имам такива филми, за които ми говориш, НО те не са 4K, а се водят re-mastered from 4K. Тоест самият им source код е бил истинско 4K, но сега са стандартно 1080p, защото това е стандарта за Blu-ray дисковете. Все още чакаме някакъв официален протокол за Blu-ray 4K и тепърва ще видим филми издадени така и плейъри, които ги поддържат.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 години

Безумно е да купуваш 4к. Грабни нещо прилично 50" до 1500-1600лв, намират се.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Вчера гледах телевизия 4к - имаме един абонат собственик на охранителна фирма с доста възможности и тъмни връзки която стриймва директно от сорсовете на телевизията - но отказа да ни сподели как и откъде е получил достъп до сорсовете - каза, че не е за всеки такава информация а само за свои хора. Телевизора беше 65 инчов с укривен екран. Картината беше нещо невероятно - такава не съм виждал досега , няма дори далечна връзка с това което предлагат на пазара като HD разни булсати и подобни. Стрийминга му изискваше 50 мегабита даунлоад.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Тоя се е правил на много таен, по принцип няколко сателитни телевизии започнаха да пускат 4K стрийминг, но само избрани канали и избрани неща по простата причина, че то просто няма особено много източници, от които да вземат такова качество. Все пак филми/сериали/спорт с такова качество изисква и съответните камери и техника. Както и сам си видял това изисква и доста голям трафик и съотвено и добър интернет от двете страни.

От големите "доставчици" на поточно видео и Netflix и Amazon започнаха да пускат филми и сериали с 4K качество, примерно имат:
- House of Cards, Breaking Bad, The Blacklist от по-популярните сериали
- Philadelphia, Jerry Macguire, Crouching Tiger, Hidden Dragon, Hitch, Captain Philips и The Amazing Spider Man от филмите

Чувам, че някой от големите сателитни телевизии тук в Европа са започнали футбол специално да опитват да сменят камери и да го предават в 4K. Но това си е чисто началото, знаете, че тея технологии текат относително бавно, най-вече заради това, че относително малко хора имат подобен сериозен download, който да не прекъсва и/или намалява в рамките на часове.

Все пак всеки сам си решава де, аз само давам някакви съвети ;).

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 3 години

Абе ТВ 4К за тия пари ще трябва да го сменя точно като навлезе 4К по-масово, няма смисъл.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не беше официално със сигурност - ползваше професионален софтуер предназначен за кабелни и сателитни оператори а откъдеи дваха източниците не стана ясно - имаше избор от над 6000 канала , естествено повечето които ни показа бяха само full HD и около 20-тина които ни показа бяха 4К.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Да бе, закачил се е нелегално за няколко от по-големите сателити, това и тук има фенове дето го правят, но е страшна занимавка по принцип. Аз говоря за официалните неща ;).

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

vsv написа:Е, не си представях как в ерата на 4K телевизори освен такъв, ще си взема и едно 21 инчово LG :D . Целта ли, целта беше да се върна назад във времето с мегадрайвката и да ви кажа успях! Вече чакам да ми пристигнат Aladin и Shining Force :D :D :D !

Изображение
Така е, не можеш да минеш без стар CRT телевизор за не-HD конзоли, затова си пазя моето LG :)
Емулираните версии и портовете за PC и за по-новите конзоли работят на по-висока резолюция и не вадят очи на съвременните телевизори, ама не е същото. Друг е въпросът, че портовете рядко са 1:1 с оригинала като графика, геймплей и звук.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 години

И като управление.

Потребителски аватар
Pchelata
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja