TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: TV - Нека обсъдим най-подходящите за игра

Мнение RRSunknownпреди 9 месеца

Много чудно аз моя телевизор не го спирам от 6 години насам на 90 % яркост и няма изгорял пиксел. Старите по-издръжливи ли са ?

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Bobi_Tupalkaпреди 9 месеца

RRSunknown написа:
преди 9 месеца
Много чудно аз моя телевизор не го спирам от 6 години насам на 90 % яркост и няма изгорял пиксел. Старите по-издръжливи ли са ?
Кой е твоят модел OLED на 6 години? :-)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не бе , аз съм съм с обикновено LCD - те по-издръжливи ли са от LED и ОЛЕД ?

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

В много редки случаи по-некачествените TN, IPS и VA панели прогарят, и то само ако оставиш една и съща картина часове наред. При повечето такива проблеми няма, а при средния клас панели остават леки следи от застояла картина, които до 10-20 минути изчезват напълно. Дълготрайността е единственото предимство на течнокристалната технология. OLED ги бие във всяко друго отношение. Но плазмените панели все пак имат едно предимство пред OLED и това е по-плавната картина при бързи движения. Това се дължи на 600-те импулса на пикселите за секунда (60 кадъра с по 10 пресяткания на пикселите за всеки кадър, до достигане на пълната им яркост). Е, точно това създава усещане у човешкото око, че движението е много по-плавно, отколкото е входящият сигнал. С OLED и LCD също може да се докара измамно плавна картина, като се включи обработка на междинни кадри, добавяне на междинни черни кадри и/или премигване на подсветката, но това вкарва и осезаемо забавяне на сигнала и не става за бързи игри. Но освен забавяне и вреда за очите, това е причина и за до наполовина намалена яркост на картината.

По подобен начин се получаваше и измамното усещане за двойно по-плавна картина при кинескопните телевизори, тъй като те изобразяват картината презредово и така "позамазват" съседните кадри. Това е и причината на кинескоп игрите за N64 да изглеждат плавни като при 30-40 к/с, макар че на практика повечето кретаха на 15-20 к/с. А при течнокристалните телевизори е мъка да се играе на N64, SAT или PSX именно заради липсата на презредова разгъвка и изчакването всеки кадър да се изобрази изцяло. Миналата година сравнявах на два такива телевизора "Ocarina of time" на моето N64 и падаше голяма сеч при течнокристалните ми "Сони" и "Панасоник" :lol: , докато при кинескопния Самсунг кадровата честота се усещаше като 30+.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 9 месеца

Bobi_Tupalka написа:
преди 9 месеца
И при OLED е така и е силно препоръчително в първия месец, да речем, да не го пускаш с яркост над 30% спрямо най-високата възможна (която е 100%), а и по принцип е добре по-нататък да не надвишава 50%. Самият телевизор си има поне три вида защити именно с тази цел, една от които е да намалява яркостта при неподвижна картина (например като удариш пауза на някой филм, след половин минута би трябвало телевизирът да "усети" това и да намали яркостта до около 10%). Друга защита е изместването на цялата акртина с 1 пиксел наляво, надясно, нагоре и надолу през 10-ина секунди, което ти като зрител няма да го забележиш, но може донякъде да помогне за избягване на прогаряне на пикселите при изобразяване на текст, тънки линии, менюта и като цяло интернет страници (YouTube и т.н.). Има и друга защита, при която телевизорът вкарва допълнителен черен кадър, т.е. изключва всичките пиксели за момент, за да може те да се "нулират" периодично, а да не са постоянно ярки. Обаче това добавя и премигване на картината, подобно на ШИМ при течнокристалните телевизори (където само Сони не премигват и щадят зрението), така че не зная доколко ще ти понесе на очите. По-скъпите серии имат и друга защита, която следи колко време са работили на по-голяма яркост определени пиксели и периодично им намалява яркостта или цвета, за да забави стареенето им и да ги изравни като "изхабеност" спрямо другите пиксели, които повечето време са изобразявали тъмни цветове.
Желателно е да избягваш да гледаш HDR филми или да играеш игрите в този режим твърде дълго, защото яркост над 50% ускорява в пъти похабяването на пикселите при OLED. Ако например при 50% яркост пикселите имат 5-10 години живот, то при 100% яркост може да не доживеят и 1 една година без сериозни прогаряния.
Хмм, интересно колко по зле е от плазмите. Примерно старият ми телевизор ( до вчера) 50VT60 , една последните топ плазми на Панасоник я държах на доста ярки настойки, заради лимитираните възможности на панела, но така и не прегоря мн видимо.
Дам избягвал съм прекалено дълги статични картини и съм внимал, но не съм бил чак толкова агресивен да я държа на нисък контраст ( той добавяше много яркост на тези панели, но самата настойка brightness не я вдигах на 50, защото над това чупеше и черното)

Не виждам и как ще играя/ гледам с OLED backlit под 80 ( brightness-a няма смисъл да е над 50) след първият месец... смисъла се губи много. А в HDR няма да коментирам, че става скоро стандарт в игрите... как да го пропусна, а там яркоста на панела избухва, особено този C8, но звучи логично.

Иначе и плазмите премсетваха пиксели и това много помагаше, спрямо старите модели. Отделно това LG прави някъв pixel reshift когато е изключено пак уж да помага, макар да не се вижда нищо на екрана докато става това.
Няма да си губя сънят , просто ще внимавам както винаги пък квото стане.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 9 месеца

От LG гарантират за 100.000 нормална работа на пикселите в SDR режим(170 нита). Дори и да го бичиш само в HDR, самия той не обхваща цялата картина, а и пиковете му като такъв са на доста рядко(750 нита например в случая). Да приемем, че появата му ускорява деградацията на пикселите х4. Да приемем че обхваща цялата картина(което няма как да стане)@750 нита в 5% от времето което се гледа. Това прави около 3 минути на час. Умножено по х4(ускорен ефект на деградация)=12. Което ускорява деградацията на пикселите с 1/5 на час, което прави 80.000 часа без промяна в цветоподаването при 100% работа в HDR режим(което също няма как да се случи при нормални условия). По скоро ще ме надживее, преди да започне какъвто и да е процес на деградация в цветоподаването при нормална употреба(без статични изображения часове наред).

А относно прегарянето мога да взема примера на един профи екип, който стартира тест през януари с C7. В теста oled-овете работят 20 часа нонстоп на ден, с четири часова пауза, през която се стартира автоматично функцията им ''Pixel Refresher''. На единия от тях е Call of Duty: WWII. Това до днес прави около 7000 часа, което прави по 4 часа, една и съща игра, всеки ден за период от 5 години. В момента няма и следа от burn in или каквато и да било разлика в цветоподаването.

Та извода поне за мен е, че ако не издевателстваш дивашката над oled-а си, то нямаш база за никакви притеснения.

Нямам намерение да изпадам в глупави спорове. Просто ми е леко крайно, когато има някви плашещи заключения без факти. Това само по себе си може да лиши не малко oled потребители от възможността да се наслаждават на технологията както подобава. А и хора, които именно заради философии от сорта никога няма да станат потребители на въпросната. Аз лично никога не бих се върнал на плазмен панел, колкото и да си го харесвам. А LCD технологията, чисто като възможности, даже няма и смъсъл да се намесва в този разговор. Та визирайки дори и флагшипа и Q9.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

И аз ще купувам скоро телевизор, че моя ташак ми омръзна затова чета с интерес.

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Един познат имаше LG OLED от 2016 г (не зная B ли беше, C ли), който при играене на "Halo 5" и "Forza Motorsport 6" прогоря още в първите седмици, защото му беше набичил почти пълната яркост, без HDR. Това значи картината постоянно да показва яркост, която е в пъти над здравословната за болшинството пиксели. Не само в 5% от времето. И в двете игри през почти цялото време горната половина от екрана е ярка, където се намира небето, а в "Halo 5" има и ледени нива, както и доста ярки светлинни ефекти през почти цялото време. Проблемът беше с отпечатъците на самите показатели за скоростта, обиколките и т.н. във "Forza" и тези горе за щита в "Halo". След това му замениха OLED-а с друг и вече внимава с яркостта, като до момента няма оплаквания. Мен това не ме спира да си взема OLED, защото не съм маниак на най-ярката възможна картина. Само чакам да пуснат модели с поддръжка на 4K/120 Хц и купувам моментално. Сега редовно цъкаме с един друг приятел с неговия PS4 на LG 65 B7 и картината е къртач дори на ниска яркост. На практика няма нужда от голяма яркост, защото панелът си е достатъчно наситен и черен, а ъглите на видимост също допринасят за това. Гледаме от коло 2 метра разстояние и дори това вече започна да ми малее. :lol: Като свикнеш веднъж, искаш още и още.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 9 месеца

Eми аз ще внимавам в тоя break even период, но съм склонен да се съглася с Me3x, при минимално внимание, нещата трябва да са окей.Знам за какво да се оглеждам вече, а положението ми е познато.
Аз имам познат който дори не знаеше що е burn in и блъскаше яко на vivid mode, именно на b6 - 2016 модел - но няма проблеми.
Иначе, 4к/120 най- вероятно догодина ще е факт с hdmi 2.1, така че е твой ред :-)
Аз лично нямам претенции към 120хрз към момента

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

В момента имам Сони 8-ма серия с IPS на 100 Хц, отделно през лятото вече бачках на един 27" IPS на 165 Хц и оттогава 60-те Хц на обикновените телевизори ми се струват твърде мажещи. То идеята на повечето Херци е да се избегнат гадните рамазани следи при резки движения и отчетливите двойни очертания от поредовата разгъвка на картината, което в момента телевизорите с 60 Хц го позамаскират донякъде с добавяне на изкуствени междинни кадри, вмъкване на черни междинни кадри и/или премигване на подсветката, но особено първото вкарва такова чудовищно забавяне на сигнала (+ 70-160 мс), че не си заслужава да се ползва, особено ако играта и без това си влачи. Такива са например мудното ходене и тичане в GTAV, RDR2 и някои други игри, които с телевизорските изкуствени кадри отгоре на това стават практически неиграваеми. :lol:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

C8 поддържа 120hz@1080p(native - any source) и 120hz@4k(internal - Youtube, over USB etc). Но тук идва въпроса: Дали допълнителното опресняване ще реши проблема, който има Bobi с мазането? Твърдо НЕ! Има сумати странични фактори, които оказват влияние за прехода от фрейм във фрейм, а рефреш рейта е просто една спомагателна. Най важния и решаващ фактор е ядрото - технологията, над която е изградена матрицата. Дори и при 144hz множеството lcd дисплей си ''мажат'' стабилно - именно заради тях е създадена нуждата от добавянето на допълнително опресняване за да се намали въпросното ''мазане'' при LCD технологията. Тъй че съвсем не се подлъгвайте по маркетинговите ''FreeSync, G-Sync, 144hz etc - това са просто спомагателни, които в комбинация с по-правилната lcd матрица, се биха доближили повече до търсения резултат. Доказано е, че OLED технолията by default има в пъти по бърз Response Time от който и да е тип LCD панел. За справка давам за пример, на дълго и на широко дискутирания LG C8 oled, срещу може би най доброто на пазара в момента lcd - Samsung Q9. Oled-a е с 1.7 ms response time в motion тестовете, а Q9 e с 15.5 ms. Q9 е с FreeSync, 144hz бла-бла....
Лично съм се убедил с очите си, в това което написах по горе - сравнявал съм ги един до друг. Факторите тук са технологиите - просто и ясно. Обичам да се информирам и да си намеря фактите, които отъждествяват това което виждам - да си го обясня защо е така. За това и си направих труда да го обясня по горе. Сложете c8 до един 144hz lcd тв/монитор и се убедете сами.

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Аз си вадя изводите от това, което виждат очите ми при практическо ползване с игри и е неоспорим факт, че екраните с по 144 Хц и 165 Хц мажат в пъти по-малко от тези с по 60 Хц. С IPS 165 Хц се играе къде-къде по-приятно, дори и самата игра да върви на 30 или 60 кадъра. Просто пикселите се опресняват много по-бързо и почти отсъства мажене на картината. Последното все пак го има в малка степен дори и тогава, но е в рамките на едва няколко милиметра оставена следа след бързодвижещ се обект, за разлика от няколкото сантиметра и при обикновените матрици с по 60 Хц. Ако имаше голям телевизор на 165 Хц, щях да съм го отнесъл отдавна, но преди 2 години се примирих с такъв със само 100 Хц при FullHD (обаче при 4К е само 60 к/с през HDMI) и сега чакам новите OLED-и 4К на 120 Хц, понеже при тях усещането ще е като LCD на 400 Хц (примерно) заради значително по-малките оставяни следи при бързи движения. Надявам се да са на сносни цени, а не да ги надуят само заради това, че са с по-висока кадрова честота или с HDMI 2.1, който на първо време сигурно ще липсва при моделите от среден клас, за да може все пак потребителите да бъдат принудени да развържат кесията за скъпите такива.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Bobi_Tupalka написа:
преди 9 месеца
Аз си вадя изводите от това, което виждат очите ми при практическо ползване с игри и е неоспорим факт, че екраните с по 144 Хц и 165 Хц мажат в пъти по-малко от тези с по 60 Хц. С IPS 165 Хц се играе къде-къде по-приятно, дори и самата игра да върви на 30 или 60 кадъра.
На LCD. Толкоз...btw Ти изобщо прочете ли ми поста?

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Разбира се, но е важно и ти да четеш моите думи, преди да пишеш за спорове, както се случи няколко мнения по-напред. Аз спорове не съм видял някой да води. Аз съм писал, че при OLED опресняването на пикселите е по-бързо, отколкото при LCD и това се усеща лесно дори и да са с еднаквакадрова честота, а ти също си писал горе-долу същото. Неоспорим факт е, че по-бързото опресняване си е по-бързо опресняване и тук две мнения няма. 165 > 60. Оставяните след бързодвижещите се обекти следи са милиметри срещу сантиметри в полза на 165-те Херца. Неслучайно преди въпроса ти написах следното...
Bobi_Tupalka написа:
преди 9 месеца
сега чакам новите OLED-и 4К на 120 Хц, понеже при тях усещането ще е като LCD на 400 Хц (примерно) заради значително по-малките оставяни следи при бързи движения.
... и въпреки тези мои думи е странно веднага след това да задаваш такъв въпрос.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Bobi_Tupalka написа:Неоспорим факт е, че по-бързото опресняване си е по-бързо опресняване и тук две мнения няма
Разбира се че няма. Въпроса е, че при различните технологии има различни резултати. А в крайна сметка са важни резултатите(какво виждаш), а не цифрите, кое е по голямо, кое по малко и тн. А и нямам намерение да продължвам, при положение, че във всяко едно мое мнение си служа с факти, плод на трудовете на хора, които знаят какво правят, а от другия край си ти, с твоите теории. Когато започнеш да си служиш с факти, тогава може да продължим по нататък.
Да не говорим, че имам и двато продукта в къщи един до друг. Просто няма смисъл....

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

me3x написа:
преди 9 месеца
Bobi_Tupalka написа:Неоспорим факт е, че по-бързото опресняване си е по-бързо опресняване и тук две мнения няма
Разбира се че няма. Въпроса е, че при различните технологии има различни резултати. А в крайна сметка са важни резултатите(какво виждаш), а не цифрите, кое е по голямо, кое по малко и тн. А и нямам намерение да продължвам, при положение, че във всяко едно мое мнение си служа с факти, плод на трудовете на хора, които знаят какво правят, а от другия край си ти, с твоите теории. Когато започнеш да си служиш с факти, тогава може да продължим по нататък.
Да не говорим, че имам и двато продукта в къщи един до друг. Просто няма смисъл....
От година играя на OLED-а на мой приятел и имаме сигурно над 500 часа навъртяна игра на него на PS4 и XBONE, успоредно с това вкъщи 2 години ползвам IPS на 100 Хц и тази година играх месеци на друг IPS на 165 Хц (също на моя приятел с OLED-а), а ти онзи ден си взе OLED и изведнъж започна да казваш как били нещата и как моите думи не били верни, а само твоите. :pls: Мислиш, че аз не съм ги сравнявал обстойно във всякаки режими един до друг ли? Не съди по това, че OLED-ът не е моя собственост, а на приятел. Това, че си ти чел някакви материали по темата, не ти дава правото самонадеяно да се изказваш, че едва ли не аз не съм чел същите неща.
В кое "всяко твое мнение си служиш с факти, плод на трудовете на хора, които знаят какво правят" и защо твърдиш, че "от другия край съм аз, с моите теории"? Я давай малко с точни цитати, че така да развяваш прахоляк във въздуха е лесно, но и смешно. Послушай собствения си съвет и действително започни да си служиш с факти, а не с ядлив език. Пак ще те подканя да прочетеш внимателно какво съм написал точно над твоето мнение, защото нещо си се зачепкал там, където няма нужда да чепкаш. Какви спорове те гонят, какви 5 лева!? :roll:

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

C8 Review
Q9 Review
Real Life OLED Burn-In Test

Ако не си ок с анализите в линковете, можеш да пишеш на авторите и да им обясниш за твоите обстойни проучвания до като си играл у приятели. Не си прави труда да ми отговаряш тъй като от този момент на сетне няма да видя нищо, което си написал в темата и по принцип.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 9 месеца

Интересно е да ви чета техническите анализи, обаче много се радвам за това че "не знам" разликите между Oled и Led телевизорите. Е, знам че цените са им 1 Oled, за 2 Led в еднакъв раьмер. Но лично аз, като иман евтинината технология , нито усещам лаг, нито мазането( ако го има) ме дразни, нито съм виждал Другото черно. Така че да е блажено незнанието (знам ги разликите на теория, но не съм свикнал с по скъпите) , че иначе щях да се разоря :D

Bobi_Tupalka
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

me3x написа:
преди 9 месеца
C8 Review
Q9 Review
Real Life OLED Burn-In Test

Ако не си ок с анализите в линковете, можеш да пишеш на авторите и да им обясниш за твоите обстойни проучвания до като си играл у приятели. Не си прави труда да ми отговаряш тъй като от този момент на сетне няма да видя нищо, което си написал в темата и по принцип.
Не виждам къде във всяко едно от предишните ти мнения си поместил "факти, плод на трудовете на хора, които знаят какво правят", както ти твърдеше по-горе в язвителното си мнение с цел да придадеш изкуствена тежест на думите си. Това, че ден по-късно след това изсипваш някакви връзки към интернет страница, които стотици хиляди други хора сме чели още преди теб, нищо не значи. Чудно защо пропускаш факта, че долу в статията се уточнява следното :wink: :
This test alone only demonstrates the effect of one of the use cases described above. It does not show the effect of changing between multiple sources (such as watching football 20% of the time, playing high-risk video games 50% of the time, and playing low risk video games 30% of the time).
Правили ли ти впечатление как казват, че не са пускали в теста за прогаряне на OLED високорискови игри? Провели са ги идинствено с две игри, при които хем общата яркост на картината е ниска в сравнение с "Halo 5" и "Forza 6" (които горе бях дал като пример за игри, прогорили OLED-а ня друг мой приятел преди 2 години), хем и камерата се сменя доста често при редовните повторение и междинни сцени. А игрите, които аз споменах, в почти цялото време имат показатели за щита и скоростта в ярък цвят и се отпечатват на OLED при продължителна игра на набичена висока яркост. При игрите с коли повечето време горната част на екрана показва ярко небе, а долната тъмна писта. Това няма нищо общо с "Fifa 18" и "Call of Duty: WWII". Точно същото "Call of Duty: WWII" с десанта на Нормандия го цъкахме на PS4 на OLED-а преди година и съм пределно наясно колко по-мрачна е картината при него и как много рядко се вижда нещо ярко на него, камо ли пък за дълго време. Но за сметка на това почти постоянно се показват облачно небе, тъмни пръст и отломки от взривове и клатеща се камера, която не дава възможност на пикселите на OLED да прогорят, и при положение, че при тази игра няма трайно или постоянно изобразяване на ярка картина с отчетливи надписи и менюта.

Добре, че не пусна връзка и към видеата на Винсент Тео, мислейки си, че само ти ги следиш. Такива изхвърляния са смешни и не прилягат на човек на твоите години.

Като се пишеш такъв голям спец, ще използвам точно призива ти и към теб отправям предизвикателството да помолиш същите "твои спецове" да оборят неколкократните ми твърдения, че по-бързото опресняване на пикселите от типа на 144-165 Херца спомага за значително по-малко мажене на картината при резки движения. Също поне на два пъти писах и това, че дори и при еднаква честота на опресняване пикселите на OLED се опресняват значително по-бързо от тези на LCD и човешкото око възприема по-плавна картина именно при първите. Ти след това повтори точни същите неща, но с малко по-други думи, а накрая взе да се инатиш, че сме "от другата страна" един спрямо друг в твърденията си и да ти се привиждат "спорове". :yes:

Спомни си, че ти си същият човек, който преди 10 години за 300 лева ми продаде лаптоп IBM T30, за който беше излъгал нагло в обявата си, че "си го пазил като очите си", а в действителност се оказа със сериозно неравномерна TN матрица към края на живота ѝ и тъмни петна от също умиращата подсветка в някои части от екрана, плюс редица протърквания и одрасквания по корпуса. Но тогава все пак преглътнах тези лъжи и го купих, защото ми трябваше да си управлявам ЦПУ-фрезата с него в работното хале и ти спестих опровергаване на лъжите ти в обявата ти.

Точно ти си и човекът, който пак някъде преди около 10 години се заяждаше и се отнасяше крайно зле към хората, които си продаваха игрите и конзолите на цени, които *на теб не ти харесваха, макар да бяха според ценовия списък с препоръчителни цени на форума, но в същото време реши да се възползваш от дадените ти права във форума като един от няколкото разпоредители тук и погази същите тези форумни правила, продавайки редица твои неща за значително повече пари, отколкото форумните правила поволяваха. Една от най-наглите от обявите ти беше за Xbox с две жълти управления на 3-та фирма (не истинските Xbox controller S), която тогава успоредно се предлагаше в раздела за продажби наред с още два Xbox-а на "обикновени" потребители, които предлагаха хем по-добра окомплектовка, хем и по-ниски цени. Обаче ти тогава показа онази добре позната част от нрава си непременно да се налагаш над останалите и си постигна целта чрез прекрачване на правомощията ти във форума.

Иначе се радвам, че реши да биеш отбой, след като осъзнаваш как не можеш да докажеш заневерни моите твърдения относно кадровата честота иопресняването при OLED и LCD. И никой от твоите или който и да е специалист на Света не може, точно защото моите впечатления от практически опит се придържат към техните такива.

Като си толкова добър в изравянето на материали в Мрежата, бъди също толкова старателен и при даването на връзки към форумите, в които хиляди притежатели на OLED са имали нещастието панелите им да прогорят при играене с набичена яркост и най-вече наопределени игри. Много е удобно така избирателно да показваш само някакъв тест с щадящи OLED-панелите картина и яркост, затваряйки си очите за това, че извън тези контролирани тестове има собственици на OLED телевизори с действително проблемни прогаряния.

*по подобие на един друг известен съфорумец, който дори умишлено беше прецакал форума наскоро

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 месеца

Боби, моля без провокации, разчистване на сметки и пр. реваншизми, че да не играе тупалката :smug:

За да не съм съвсем извън темата и аз споделям виждането на @The Demon, даже наскоро взех един такъв за вкъщи. Най-добрият телевизор за мен беше великотърновецът, плод на българо-японската дружба, на който цъках 8 и16-битовките <3

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост