Поредицата Resident Evil

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Resident Evil

Мнение epedosпреди 6 години

Клифи е шефа :)
Като толкова я мъчат да е западна, нека се обадят на гуруто :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 6 години

Праскам Resident Evil 6 в кооператив и е доста забавна. Кампанията с Лео е 8 часа - има тъпи моменти, но пък за сметка на това финалният бос кърти :)
Ся пукаме с Крис
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 6 години

И аз от началото на седмицата започнах да играя по-сериозно RE6, вече излезе и дългоочаквания patch за отдръпване на камерата (нови опции има ако не сте ги видяли) и това комбинирано с възможността да си пуснеш старият лазерен мерник на мен ми "оправя" голяма част от проблемите.

Като цяло пак някой кампании (като тая на Крис) някак не пасват на цялостната ми идея за RE, но поне всичко се играе и някак се усеща като RE в крайна сметка. Не мога да кажа, че особено много харесвам играта, но се играе и ако имаш добър партньор носи и удоволетворение.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 години

Capcom Confirms Resident Evil Revelations for Home Console Release in May 2013
Resident Evil Revelations will release at retail for the Xbox 360 video game and entertainment system from Microsoft, PlayStation 3 computer entertainment system, Windows PC and Nintendo’s Wii U console across North America on May 21st and Europe on May 24th 2013. The title will also be available to download digitally from the same dates on PlayStation 3 for €49.99 and Windows PC for €39.99 with details on digital versions for Xbox 360 and Nintendo’s Wii U console to follow.
:rolf:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Портове, портдължения и портарини

втф тва не беше ли 3дс чекия?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 6 години

Еми така е в гейминдустрията, хубавите неща се случват наполовина. Излиза игра за 3DS на PS360, oбаче играта не се казва Spirit Camera. :) За какво бе? Тия конзоли се пръсват от екшъни, защо са ни още? Малоумна работа.

Тази мисъл ме кара да си спомня как навремето....2005-тагодина, издаваха още и още j-rpgта за PS2, когато на платформата конкуренцията вече беше убийственна и нямаше смисъл/място за още. Още им се чудя защо примерно игри като Grandia 3 не ги пуснаха за XBOX, където щяха да бъдат забелязани. Това са си мои мисли разбира се. Има го тоя момент в живота на една конзола. Този в който старите игри от каталога са вдигнали толкова летвата, че чак пречат на нови да изпъкнат. (като в случая с въпросният екшън горе) Още една причина за минаването в ново поколение. Всичко започва на чисто.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 години

Или другия момент, когато конзола като 3DS страда от каталог и портнат една от малкото й игри за още 4 платформи.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Независимо от това реално RE: Revelations е една изключително добра игра, която в доста отношения беше ограничена от хардуера на 3DS. Кой-знае може пък сега версията й за текущите конзоли да я направи дори по-добра.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 6 години

Просто нейна HD версия.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Най-големият майтап е, че се продава full price (50 евро) :lol:
danailkiller написа:RE: Revelations е една изключително добра игра
:dizzy:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Много ме кефят хората с емоиконките ;). Нямаш думи, така ли? Е нека да ти дам малко думи да си четеш, защото очевидно не си я виждал дори:
http://www.metacritic.com/game/3ds/resi ... evelations

Дори и само HD версия да бъде то пак е по-добре човек да играе Revelations отколкото провала RE6 и честно казано бих я играл пак на текущите конзоли стига поне да върви в прилични кадри.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Да издадат некъв PSN/portable ИСТИНСКИ RE (явно само тва е шанса да стане) или да се самозакриват.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Добре знаеш, че Цапцом са си Цапцом и за съжаление, няма да получим нито едно от двете.

Иначе, има една специално смайли за хората с метакритик: :facepalm:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Хаха не бъди лош, метакритик е някакъв показател все пак. В геймранкингс също има 83.57% от 53 Reviews. Сигурно не е чак такова дърво като РЕ6 или Операция Ракуун Сити, но чак 3ДС порт и то на фул прайс...
Макар, че тя РЕ5 има повече, а за мен е ултимативно дърво (и тва си говорим за РЕ игра). А РЕ6 има 75%. Прав си - Данаиле, скрий се :lol: :P

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

@epedos гледай си работата, все така не си я виждал и няма за какво да говориш реално погледнато. Очевидно и @vvarp не я в виждал също и именно затова дадох като линк обобщеният metacritic, който е повече от показателен освен ако не си някой напълно анти-социален тип и просто не се отнасят за теб тея неща.

Аз специално за vvarp имам и друго смайли, но хайде днеска няма да го покажа - то е специално за хората с глава завряна в задника 8) . Защото сега всеки си има вкусовете, това е вярно, но стойностните неща и игри в частност си остават стойностни във всеки един от случаите.

Напълно съм съгласен, че АКО е директен не пипнат port от 3DS и то на пълна цена то това си е здрава зашивка, НО това не променя стойността на играта като такава. Много сте ми интересни вие дървените философи обаче, просто, защото била за 3DS и хайде това вече е лоша игра а? :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е шегувах се ве, кавал. :lol: Не съм я виждал, но съм играл ре5, която има същата оценка и никакво РЕ не е, та не се съмнявам, че и тая ше е сопа. Още повече 3ДС порт на фул прайс. Кво пищиш... играл ли си РЕ1 2 и 3, Вероника, че дори и 0? Е колко па да е добра РЕ:Р 3ДС? Кажи ми, ако си - щом и тази си играл...

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мдам, играл съм логично RE 1, 2, 3 както и Code Veronica игрите, съвсем логично съм играл и RE4, както и RE5 и 6. Реално цялата Resident Evil поредица е в много части и някой и друг spin-off и не мога да кажа, че съм играл всичките, примерно така и не играх Raccoon City, която очаквах да е дъска и се оказа дъска с ръждиви гвоздеи по нея.

И всяка една от игрите си беше добре за времето си, кефел съм се на всяка една когато съм я играл, но ако честно ме питаш то да - ако в наши дни трябва да седна да играя RE1/2, че дори и Code Veronica бих предпочел да играя RE: R за 3DS пред тях. Това са вече крайно стари игри човек, с толкова остарели механики, че просто е трудно да не се дразни човек.

На мен като цяло ми е странно когато започнете да ревете за някакви простотии - то човек ще каже, че сме се засипали до коленете с дори просто прилични survival horror заглавия и вече започваме да подбираме?! RE: R е много добра игра в своя жанр и особено ако се играе с вторият аналогов стик (Circle Pad Pro) то се и управлява доста добре. За мен тя беше доста по-близка до най-добрата игра в поредицата (RE4) отколкото всичко друго, което сме виждали последните години от Capcom.

Именно затова се радвам, че ще излиза за домашните конзоли - аз самият през голяма част от времето като играя на джобните конзолки ме е яд, че не мога същата тая игра да я играя на телевизора си вместо да седя наведен над малкото екранче. Примери много, но последното беше като играх Dragon Quest IX - през цялото време си мислех колко по-яко можеше да е ако беше на телевизора ми това нещо.

Тъй, че понякога портовете са лошо нещо, но в конкретният случай (стига да не го осерат) поне тоя порт ще допринесе за разширяването на жанра и ако има успех - защо и не към връщането на RE поредицата в посока RE4.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Е аз съм с 4 ръце и 3 крака. Даже няма да си платя за тая игра, дори и да искам да я изиграя, най-вероятно. Така че още повече съм ЗА. Чудно ми е графично дали няма да е някъв долен урод...
За мен РЕ5 никъв сървайвъл хорър не е :D Дори 4 не ми хареса кой знае колко с почти нулевия експлоринг и пъзели, а само безкрайни коридори...

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

danailkiller написа: Тъй, че понякога портовете са лошо нещо, но в конкретният случай (стига да не го осерат) поне тоя порт ще допринесе за разширяването на жанра и ако има успех - защо и не към връщането на RE поредицата в посока RE4.
Всичко звучи много хубаво, но колко успех очакваш да има HD remaster на 3ds игра? Колко успех очакваш за играта, след като крайните делиби в Capcom ще и искат full price. Сериозно колко акъл има в цялата им работа, че да се радваме. Изобщо не очаквам това да промени курса на поредицата.

Всичко е за цоцане на стотинки, като гледам как върви, май отдавна са се отказали да правят игри с марката RE.Дори играта да е по- читава, видяхме с колко похвали бяха затрупани след DLC-тата на RE5, а след това ни изсраха помия като RE6 в стемежа си да налапат колкото може повече пазар...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Прав си, мамка му. А РЕ усещане може да се постигне и без танковото управление, да го еВа. Не кой знае пък колко трудно.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост