Поредицата Resident Evil

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Портове, портдължения и портарини

Мнение danailkillerпреди 6 години

@niki_ много ме кефи как "3DS игра" го използва като някаква мръсна дума обаче ;). Играта ще има толкова голям успех колкото хора я харесат, аз лично не знам какво да очаквам, защото както виждам доста голяма от хората (включая присъстващите) очевидно са доста негативно предразположени към подобен порт. Самата игра е една от най-красивите за 3DS и реално всички зависи от това дали създателите й имат в ръкава си модели и резолюции в нормално за текущото поколение конзоли качество.

Спрямо това как се държат Capcom напоследък аз лично не съм отговорен за това и чесно казано предпочитам по-оптимистично да гледам и да се надявам отколкото да мърморя само ;). Специално RE: R имаше изключително добри моменти и много яко "RE усещане" в голямата си част. Имаше и някой явно изрично плеснати екшън моменти за по-нетърпеливата публика, но бяха достатъчно малко, че да не правят неприятно впечатление.

@epedos точно като за усещане като казах и се сетих, че точно в RE: R имаше една локация, в която направо се върнах в годините като играх на RE1 там в оная голямата къща - направо се изкъртих!
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 6 години

Да мръсна дума е 3ds.... какво говориш? :blue: В случая имам предвид, че определено няма да е стандартите на презентацията за домашни платформи ( а ми е интересно и като мащаб за какво иде реч). Просто няма как хората да не гледат на криво на 3ds порт, на пълна цена.
danailkiller написа:Спрямо това как се държат Capcom напоследък аз лично не съм отговорен за това и чесно казано предпочитам по-оптимистично да гледам и да се надявам отколкото да мърморя само ;).

Еми аз не обвинявам теб и sorry, че не споделям оптимизма ти за бъдещетите и заглавия, но то реално почти не остана нищо за гледане от Capcom, пък ние нека само си "мърморим". Между временно ти се забавлявай с Racoon City и RE6 от които единственото оптимистично нещо което произлиза е, че по- надолу почти не остана. :-?
Последна промяна от niki_ на 25 яну 2013, 22:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 6 години

Ок, нека не прекаляваме. С Ники горе долу споделяме мнение, явни са недостатъците, а с тая цена плюсове почти не виждам за нормалния потребител (аз съм с дървен крак и превръзка на окото :смиг:). Не виждам къде в ръкава ще са тия модели с високи резолюции. Но поне положителното е това, което каза за РЕ1 носталгията :)
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 6 години

Явно след разделянето на темата са ми убегнали по-новите коментари за Revelations. niki и epedos добре са изтъкнали "ползите" от този порт, затова ще говоря само за "качествата" на Revelations.

Не бих казал, че е добро заглавие (за разлика от петицата да речем), изключително - определено не е. Всякакви съпоставки с 1, 2 и 4 хич не са в полза на Revelations. Ето какво бях писал преди време, на базата на първите няколко чаптърa:
Revelations е някаква пародия на старите Bio-та: без изпипаните локации, без загадките, без атмосферата.
Ама каква атмосфера може да се създаде от коридори и комично клатещи се врагове (едва 2-3 вида). Имайте предвид и че умните глави от Цапцом са я разбили на епизоди, играеш 10-15 мин, играта спира и те пускат на друго място, с друг герой :facepalm: Няма да намесвам дървените престрелки и адски проблемната камера, след като те са един вид, запазена марка. Общо взето, кооперативният режим е единственото читаво нещо (поне като за 3DS).

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Resident Evil

Мнение The Demonпреди 6 години

Преди малко се рових из торентите на Underground-gamer и видях че след години чакане, най-после се е появила някаква версия на RE 1.5

Май все пак ще видим някакво добро RE от Capcom. :lol: Гледам че фенове се опитват да преведат въпросното демо и да го изчистят от бъгове колкото е възможно. Ако бях на мястото на Капком, щях да се възползвам от натрупалото се желание на феновете през годините и да издам тази алтернативна версия на двойката. Днес често се издават игри с ретро усещане, тази щеше да е тотален хит. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

Демоне, дръж се, ЗАЩОТО!!!!!!

http://www.eurogamer.net/articles/2014- ... d-xbox-one

:bow: :bow: :bow: :bowily: :bowily: :bowily:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Ако знаеш че наскоро точно ми се играеше Gamecube версията. Обаче нали смених старият телевизир и си представях колко гадно ще изглежда. Даже обмислях как отивам с Gamecube-a на село, да играя на старото TV. Някой от Капком ми е прочел мислите. :) Тази версия си заслужава да се преиграе, особено леко подобрена!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Изображение
:crazy: :crazy: :crazy:

Capcom нямат КАПЧИЦА срам.

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 4 години

Йесссс... :yes:

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

Jim Raynor написа:Capcom нямат КАПЧИЦА срам.
Що бе, я виж какъв къртовски труд са положили при ъпскейла:

Изображение

:rolf:

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Сега съм прекалено доволен от това, че вероятно ще изиграя една стара любима игра в нов вид. Докато не я видя в действие, няма да съдя или критикувам. Все пак това е първото нещо от поредицата, което не е екшън за последните 10 и повече години. :) Capcom така ни свалиха критериите, че се радваме не на претоплена манджа, а буквално на полуфабрикат.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 години

Изиграл съм римейка няколко пъти - последния беше лятото на 2013 мисля. Имам си я за кюб и не мисля, че точно тази игра в hd ver. има място в колекцията ми, тъй че съм пас.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Който се хайпва по това е луд. Но нямам против да я поцъкам в HD без пари, така че...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Resident Evil: Revelations (PS3 port-a)

7.5/10

Графиката е безобразна (типичен порт от по-слаба платформа) - почти всички полигони са впрегнати в имиджа на задните части на Джилл. По аналогия с други екшънки, явно това е новият стандарт - яко ръгане на полигони в женски задници и мъжки бицепси. Музиката е приемлива и не досажда. Има опция за японски гласове, от която незабавно се възползвах.

Геймплеят на кампанията се характеризира с типичното за първите RE-та лутане напред-назад из коридори и стаички, плюс 1 основна луксозна локация с няколко входа/изхода. Управлението не е танково, но при все това е достатъчно мазохистично ориентирано (иде реч за избягването на атаки). Минаването на мисии от кампанията отключва мисии и точки за другия режим - Raid, плюс 1-2 имбави оръжия (ако се играе на нормал и нагоре).

Raid-ът е като Mercenaries в старите Ийвъли, но по-завършен и по-ролево ориентиран: вдигат се нива, събират се точки, с които се купуват по-мощни оръжия (има и редки и уникални оръжия) и чарколяци, отварят се костюми. Този режим може да се е играе в кооп.

Незнайно защо, но играта ми допадна - вероятно защото има само 1 куик-тайм и няма малоумни главоблъсканици (като статуята в RE3), има камеота, свързани с първите игри и е доста по-RE от шитнята RE6. Още цъкам Raid-а и мисля да го мина на 100%. :yes:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Коя статуя в ре3 визираш? Хареса ми, че всички (дори и ти) я сравняват с олд скул игрите от поредицарта (най-вече с лутането из една локация). Наистина ли е така, защото това би ме мотивирало да я изиграя, а не друго.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Аз изиграх демото, но нещо не ми изглеждаше като старите РЕ-та. По-скоро на РЕ4 ми мязаше, но така и не я потърсих цялата след това.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

epedos написа:Коя статуя в ре3 визираш? Хареса ми, че всички (дори и ти) я сравняват с олд скул игрите от поредицарта (най-вече с лутането из една локация). Наистина ли е така, защото това би ме мотивирало да я изиграя, а не друго.
Някъде малко след началото на 3: нещо се пъхаше/вадеше (гаечен ключ, кабел?) откъм гърба на статуя (или фонтан?) - много малоумно ми се стори, защото изобщо не бе логично.

В RE: Revelations почти цялото действие се развива на огромен туристически лайнер, с изключение на няколко кратки тунелни подмисийки. Има ключове за различни врати, мини-загадки и, както казах, камеота, свързани със старите игри. Изключително RЕ2 фийлинг, ако изключим 2 подмисии с плуване в стил старите Рейдъри и една живописна локация като от RE1. Ако пиша по-подробно по играта, ще е спойл, така че спирам дотук.
The Demon написа:Аз изиграх демото, но нещо не ми изглеждаше като старите РЕ-та. По-скоро на РЕ4 ми мязаше, но така и не я потърсих цялата след това.
Не, в RE: Revelations няма толкова отворени, широки зони като в 4. Най-често са стаички, тунели, коридори. Както писах по-горе, има няколко тунелни мисии като в 5, но те са малко на брой, основното е лутането из огромния кораб. Няма и търговец, който непрекъснато да ти доставя екшън-пушкала и провизии. :wink:

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Пъхаше се кабел да спре късото съединение май :P
Иначе по описанието ти звучи примамливо!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

хем липсата на елементарни обяснения ми губят часове
Хахаха. Тъкмо играя Resident Evil Remake и направо ми къса нервите със същото. От една страна редовно псувам новите игри, че ти държат ръката, от друга да се мотая с часове из едни и същи места вече не ми носи особено удоволствие.

Другото е управлението което бях забравил колко си е е*ало майката. Пуснах се и на normal за което съжалявам. Навремето клатих DS порта доста надалече - докато къщата я налазиха тия лигавите розови гущери, но така и не я завърших.

Какъвто и кеф да изпитвам от атмосферата и звука, просто това да те набият в тесни коридори с почти неубиваеми зомбита, в които се мотаеш до полуда, ми убива всякакво вглъбяване. Въобще не схващам и някои от механиките на играта - един път като ми скочи куче ме пуска, един път не. Може би не играя правилно, но и пистолетът е напълно безполезен - някой път им вкарам хедшот от първия изстрел, друг път седем куршума дори не ги събарят. А нямам никакъв контрол върху нищо от това и като ме убие нещо е така от никъде и ме върне двайсет минути назад - хайде лека. Да не говорим как постоянно се движа отърквайки се в някоя стена заради танковото управление :lol:, което съвсем ме изкарва от филма.

Ще я добутам де и съм сигурен че в някакъв момент ще ми стане интересно, но се радвам че някои неща сме ги надживели вече като механики.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Resident Evil Първата част и особено римейка е много трудна игра. Не си мисли, че току така ще я превъртиш. :D Аз съм по-склонен на повярвам че ще се откажеш. Убивай зомбитата които не можеш да заобикаляш, а останалите дето са на по-широко заобикаляй. Прави си системи от пътища, така че да се връщаш на по напечените места възможно най-малко пъти. Има маршрути които са по-опасни и такива което си прочистил. Ако има два пътя за да стигнеш до нещо, избирай този дето е лесен, макар и по заобиколен. Имаше някакви техники, като стъпваш назат и зомбито върви към теб, в един момент тръгва леко настрани и тогава го заобикаляш. Или като се приближи достатъчно, насочваш помпата нагоре и с един патрон му пръсваш главата. Eх, спомени. :D Аз ще чакам да я пуснат януари месец за 360 и я почвам наново. :) Вече позабравих тоя тип геймплей и съм убеден, че доста ще се озоря. Първата част съм я минавал 4-5 пъти, но римейка е много различен и действително тежка игра. Иначе ми харесва това че различните зомбита умират от различен брой патрони. Винаги го има напрежението, колко ще му стигнат на тоя и ако са ти малко може да се окаже че не са достатъчно. Може да умре от 6 патрона, може и от 8...

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост