Поредицата Resident Evil

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Re: Коя е последната добра игра, която си играл?

Мнение Rinaldoпреди 4 години

ъъъъъъ кой играе ремейка вече бре... тцць искам и аз :) януари го чакаме явно с Демона :)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 4 години

Като не ни дават нов RE след Zero-то, ще преиграваме. Добре че човешката памет забравя и римейка съм го играл само веднъж. Ще ми е почти като нова игра. :) Аз може би щях да се изкефя повече на Zero-то в HD, че него го играх неприлично малко. Някъде го спрях след влака.

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение epedosпреди 4 години

Аз преди година изиграх за сефте Вероника ХД за сефте и я заебах на последния бос, познайте що - тъпотията с патроните, бяха останали всиките в другия персонаж (безбожна простотия). Имах доволно треви и спрейове и мъчих само с нож да го убия 2 часа, но не се получи. И те така.

Но нямах никакви проблеми с управлението или оправията (като изпечен РЕ ветеран), въпреки че не бях барал РЕ от 10 години (РЕ4 не е РЕ!!!).

Но признавам, че който не ги е играл - сега ще му се сторят безумни. Колкото до гайдовете - еми поне се води пъзел игра. И ако РЕ ти е тегава, Сайлънт Хил ще ти ракзаже играта. Докато в Окарината пъзела е как трябва да интерактна с обекта. Сетих се да изсвиря Епона мелодията, яхнах коня, но кой да ти се сети, че от гърба му трябва да таргетна и интерактна мустакатия гъз от ранчото. Че после и 2 пъти да го бягам за да избягам с коня. Пълна скръб.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

epedos написа:Че после и 2 пъти да го бягам за да избягам с коня.
Голямо бягане ще да е било. :lol:
Jim Raynor написа: Да не говорим как постоянно се движа отърквайки се в някоя стена заради танковото управление :lol:, което съвсем ме изкарва от филма.
Играй Ревълейшънса: старо РЕ усещане + нормално управление = епик уин.

Аз поцъках тия дни...Хироус 3!!! :lol: :lol: :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 години

Днес набрах скорост в гигантския зомби слалом, а и най-накрая дойде момента, в който играта изведнъж дръпва щото нещата почват да си идват рязко на мястото. Въпросът беше да добутам дотук :)

Иначе Silent Hill 2 ми е от най-любимите игри въобще, но там нещата стоят по съвсем различен начин. Враговете са по-малко агресивни и меле оръжията работят по друг начин. Там като хванеш да налупиш някого с бухалката той стои и си го отнася, докато тук аз го стрелям, а то върви право в мен и го боли гренясалия. Имаш и много ясна представа къде трябва да ходиш, маркери на картата.

За мен отвъд механиките са несравними де - Silent Hill 2 ми счупи мозъка, атмосферата въобще е на съвсем друго ниво. REmake ме радва, има някакво напрежение, но просто е правен със съвсем друга идея - действително стряска тук и там, има някакъв съспенс. Но Silent Hill 2 и досега си остава единствената игра, която през цялото време исках да изключа, деинсталирам и изгоря компютъра след това. Произведение на изкуството от-до. И то я играх миналата година, няма носталгия или да съм бил малък, че да я усетя.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Re: Поредицата Resident Evil

Римейкът бил 30 fps на PS4. И това игра дето рендва по два полигонални обекта и един jpeg на екрана.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Не знам за вас, ама аз нямам търпение да пусна танковото управление в действие. :ura:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 4 години

The Demon написа:Не знам за вас, ама аз нямам търпение да пусна танковото управление в действие. :ura:
Никакъв мерак нямам за танкиране...Дано вторият Ревълейшънс е добър като първия. :pls:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
andycole
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение andycoleпреди 4 години

Jim Raynor написа:Римейкът бил 30 fps на PS4. И това игра дето рендва по два полигонални обекта и един jpeg на екрана.
Точно в старите Ре-та няма смисъл от 60 фпс :Д По-скоро има смисъл jpeg-a да е по-хай рес :lol:
Доста зле остарели са Re от 1 до 3, последно превъртях римейка за куб преди 7-8 години и преди няколко години Re2 с емулатор на псп при едно по дълго пътуване с кола. По-ми е мерак HD римастъра на Re4 - любимата ми игра от поредицата (да, знам какво ще кажете :lol: )

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

И аз не съм ама капка надъхан да играя отново точно пък първата част на RE в поредният й remake. Далеч по-интересно ми е да видя истинско продължение за текущото поколение не Revelations (вместо порта на първият, който беше приличен, но все пак грозноват). И пак не ми е особено интересно де, просто с времето RE ме загубиха напълно.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Ам, първо: РЕмейка с 60фпс ми звучи не само излишно, ама кофти идея.
Второ: @andycole, не само ще кажа нещо, ами ще те зашлевя като те видя, преди да съм ти казал здрасти още. RE4 не е RE, за твое сведение. Достойнствата и като игра няма да коментирам, защото ще сме офтопик.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 години

epedos написа:...защото ще сме офтопик.
Пхаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааахахахахахахахахахахахахахахахаах.. :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Правилно! Всичко след RE Zero-то си е офтопик. Трябва да има 2 теми. Едната за комерсиалните RE-та и една за истинските. :)

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Той по-скоро ме гавреше, щото аз винаги съм офтопик :D Дори и сега. :P

/on
Zero-то си беше пълнокръвно РЕ, но РЕ4 не е никакво РЕ. Казах! Дума!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

Както пиша все път в тая тема, Зерото е кръгла нула. Лъскава графика и обещаващо начало (влака), ама от там насетне е някаква пародия...

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе една идея под останалите е, ма то и Верониката е малко прекалена. РЕ3 пък беше малко ръшнато продължение, но с доста свежи идеи и за ония времена си го усетих на нивото на РЕ2. РЕ2 Леон сценарио Б си остава любимото ми РЕ за всички времена обаче. След него РЕмейка и РЕ3. Онова там в Европа с дъщерята на президента е нелоша игра (въпреки че мен не ми допадна чак толкова като я играх скапания РС порд с геймпад навремето), но не е никакво РЕ.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Zerо-то беше единственото от старите RE-та, което не можах да превъртя. Минах влака и малко поиграх след това, ама ми се получиха някакви технически проблеми с геймкюба (беше американски и му изгоря трансформатора на тока) Не можах да видя слабата част от играта, за която vvarp говори. :)

Аз първите 3 игри ги изиграх в обратен ред. Първо 3ката, след това двойката и накрая единицата. Най-любима обаче ми стана първата част. (не само в поредицата, а е и в топ 5 вобще) И аз не знам защо, има нещо в тая игра. След това тройката, двойката и най-накрая Veronica. Верониката е с лош баланс. Преигравах големи части от играта, за да ми стигнах патроните на един бос. Чудя се коя ли е по-слаба, Вероника или Зиро. :) Трябва някой ден и нея да изиграя Зирото докрая. Чуват се слухове, че и на нея и готвят HD римейк.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Благодарско ;)

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Сега попрегледах коментарите за римейка и са ми малко странни едни неща. Как хората коментират и казват че пъзелите били много яки и трудни, имало загадки и т.н. А аз като се сетя, пъзелите RE бяха най-голямото дъно изобщо. Някакви от сорта на - мигащи лампички които като ги пускаш една светва, две изгасват и трябва да ги пуснеш всички. Тия пъзели се нареждаха сами само като пробваш 2-3 пъти, а понякога и от първият път. Други от сорта на "Липсва синьото окото на тигъра, намери го и го сложи" няма изобщо да ги коментирам. Толкова изчезнаха пъзелите в игрите, че дори самото им наличие прави играта мисловна. Иначе римейка е бая трудна игра, но не заради пъзелите.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост