Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Role-Playing Games

Мнение Rinaldoпреди 13 години

значи, нямам PS2 и за това чак толкова много не съм запознат с RPG-тата , а те са ми любимия Жанр! , ако някой иска да пуска по някой малко ревю , ще съм му благодарен. Разбира се всеки фен преполагам ще се радва на темата .. мхм щях да забравя да поясна , не само RPG-та за PS2, a и за PSx, ако някой има PSP и за него :)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 13 години

Вчера започнах да играя Suikoden 3. Като го завърша ще прасна едно ревю.

Godland_chosens
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение Godland_chosensпреди 13 години

RPG - та и Сони със сигурност е формулата за успех, изиграл съм много, из най добрите ми е final fantasy 7 и 8 с голям интерес очаквам 12 това ще бъде играта на която със сигурност всички ще се зарибим много поне колкото видях на трейлара се развива в света на 9 същите ушати създания, много мугъли, това ще е играта за тази година

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 13 години

Последните дето превъртях са Final Fantasy IX и X. Десетката ми беше 7-мата покорена игра от поредицата (само първите 3 за Нинтендо ми бягат все още :lol: )

Final Fantasy IX - Тази игра най-вече страда от факта че е за конзола която отдавна си е изпяла песента. Няма почти нищо ново в сравнение с предишните две части. Историята... И тя не е по добра от тази на 7 и 8.Геймплея... нищо ново. Обаче в играта има нещо специално :lol: Светът е страшно шарен и разнообразен. В това Square са много добри. Има 4-ри народи с коренно различни навици и начин на живот. Едни разчитат на техниката, други са по консервативни, абе сещате се :wink: Може би светът във девятката е най-добрия който Square някога са правили. Всеки един град е нарисуван фантастично със много детайли и много фантазия. Другото интересно нещо са героите. Не не са най-добрите, но отстъпват само на 6-цата :P . Главния герой като характер е просто върховен. Точно с такъв винаги съм искал да играя. Има доволно много интересни подържащи герои с които въпреки че не можеш да играеш ти е интересно да срещаш. Най-доброто нещо си остава обаче фантастичния финал. По-добър Square не са правили и с него завършват по феноменален начин трилогията за Playstation :wink: Тази игра се превърна във нещо много специално за мен, въпреки че не е нищо особенно като геймплей и няма никакви нововъведения. 8.9/10

Final Fantasy X - Има доста нови неща за поредицата. Лицеви анимации, говор,нова система за битките, нова система за развитие,всичко е 3D (което проправия път за първата истинска режисура в поредицата). Сюжета е доста добър. Героите ги бива (7 на брой играеми). 150 човека са работили 3 години над заглавието. Обърнато е внимание във всякакви малки детайли из нивата. Заебете сюжета и просто се разхождайте и обърнете внимание на дребни неща като цветчета,храсти и т.н. Нивото на детайли е поразително и създава неповторимо усещане във който и да е район на играта. Друго интересно нещо е Блитцбола. Нещо като футбол и ръгби във кръгъл аквариум пълен с вода. Можеш да си купуваш играчи за твоя отбор и да ги учиш на нови умения.Има турнири , лига и приятелски срещи. Плюс е че и играта не е никак лесна. Само хубави неща могат да се кажат,така че нямам търпение за FFX-2 :lol: 9.2/10

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 13 години

Za PS2 preporu4vam:

FFX, FFX-2, Suikoden 3 i 4, Breath of Fire V, Xenosaga 1 i 2, .hack 1,2,3,4, Shin Megami Tensei: Nocturne, Legaia 2, Arc the Lad: Twilight of Spirits, Dark Cloud 1,2, Dark Chronicle, Shadow Hearts 1,2, Star Ocean 3. Sigurno izpuskam niakolko, ama niama kak da gi pomnia vsi4ki.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение hellfireпреди 13 години

The Demon написа:
Final Fantasy X - Има доста нови неща за поредицата. Лицеви анимации, говор,нова система за битките, нова система за развитие,всичко е 3D (което проправия път за първата истинска режисура в поредицата). Сюжета е доста добър. Героите ги бива (7 на брой играеми). 150 човека са работили 3 години над заглавието. Обърнато е внимание във всякакви малки детайли из нивата. Заебете сюжета и просто се разхождайте и обърнете внимание на дребни неща като цветчета,храсти и т.н. Нивото на детайли е поразително и създава неповторимо усещане във който и да е район на играта. Друго интересно нещо е Блитцбола. Нещо като футбол и ръгби във кръгъл аквариум пълен с вода. Можеш да си купуваш играчи за твоя отбор и да ги учиш на нови умения.Има турнири , лига и приятелски срещи. Плюс е че и играта не е никак лесна. Само хубави неща могат да се кажат,така че нямам търпение за FFX-2 :lol: 9.2/10
Мммда и аз бих казал същото :) скоро може да се хвана да напиша някое ревю :wink: А за ffx-2...тя беше разочарование...
РПГ-та които съм играл на PS2 са:FF10,FF10-2,Suikoden 3,Shadow hearts:covenant(чудя се дали да играя първата,макар че схванах сюжета :) ),Star Ocean 3,Legaia 2:Duel saga,Lord of the rings:the third age,имаше и още няколко за които не се сещам в момента.
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
Мандор от Хаос
Square
Square

Мнение Мандор от Хаоспреди 13 години

Final Fantasy X - Има доста нови неща за поредицата. Лицеви анимации, говор,нова система за битките, нова система за развитие,всичко е 3D (което проправия път за първата истинска режисура в поредицата). Сюжета е доста добър. Героите ги бива (7 на брой играеми). 150 човека са работили 3 години над заглавието. Обърнато е внимание във всякакви малки детайли из нивата. Заебете сюжета и просто се разхождайте и обърнете внимание на дребни неща като цветчета,храсти и т.н. Нивото на детайли е поразително и създава неповторимо усещане във който и да е район на играта. Друго интересно нещо е Блитцбола. Нещо като футбол и ръгби във кръгъл аквариум пълен с вода. Можеш да си купуваш играчи за твоя отбор и да ги учиш на нови умения.Има турнири , лига и приятелски срещи. Плюс е че и играта не е никак лесна. Само хубави неща могат да се кажат,така че нямам търпение за FFX-2 9.2/10
ей за тва си говорим :)
FFX....наистина нещо различно и много свястно според мен
смисъл самия факт, че е единствената игра от FF поредицата, която има продължение, говори сам за себе си :)
всъщност тази игра беше причината да си зема PS2 и изобщо да се вманияча в този жанр
и съм съгласен, че FFX-2 наистина не оравда очакванията ми, но все пак играта не беше лоша
FFXII ще е нещо брутално и я чакам с нетърпение - да видим какво са измислили нашите хора този път :)

а иначе сега почнах Xenosaga 2 и мнението ми, поне за сега, е доста позитивно :)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Suikoden-а нещо не ми допадна и реших да захвана Arc The Lad: End of Darkness. Навсякъде получи отчайващо ниски оценки, но след като знам, че продължава невероятната история на Arc the Lad: Twilight of the Spirits просто не се сдържах и го започнах най-накрая. Нямам много високи очаквания и се надявам да не ме разочарова много...

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа:Suikoden-а нещо не ми допадна и реших да захвана Arc The Lad: End of Darkness. Навсякъде получи отчайващо ниски оценки, но след като знам, че продължава невероятната история на Arc the Lad: Twilight of the Spirits просто не се сдържах и го започнах най-накрая. Нямам много високи очаквания и се надявам да не ме разочарова много...
Na Suikodena hardcorut mu e problema. :roll:

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

king_of_the_universe написа:
Jeru написа:Suikoden-а нещо не ми допадна и реших да захвана Arc The Lad: End of Darkness. Навсякъде получи отчайващо ниски оценки, но след като знам, че продължава невероятната история на Arc the Lad: Twilight of the Spirits просто не се сдържах и го започнах най-накрая. Нямам много високи очаквания и се надявам да не ме разочарова много...
Мен ме дразнеше факта че геройте не са озвъчени и има само е дно FMV :? Но като цяло е мн добра игра(особено големите стратегически битки :D
Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мандор от Хаос написа: самия факт, че е единствената игра от FF поредицата, която има продължение, говори сам за себе си :)
Фактът, че Square-Enix не се съобразиха с желанието на феновете да направят продължение не на FFX, а на FFVII, изобщо не говори добре за фирмата.

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе не точно... не е казано, че като една игра е хардкор, то задължително трябва да е недодялана... а колкото и високи оценки да има Suikoden III навсякъде, то тя несъмнено е доста недоизпипана от техническа гледна точка.
Shin Megami-тата също са хардкор, но това не им пречи да се феноменални. Още на петата минута след пускането на Nocturne (Lucifer's Call) се зарибих тотално.

Незнам... не мога след 3 часа игра да си вадя заключение за игра (Suikoden III), чието изигравено изисква минимум 40-50часа, но просто първоначалните ми впечатления бяха потресаващо негативни.
Ясно е, че като всяко RPG и това иска да му отделиш време за да се разгърне в цялата си прелест, ама нещо... прекалено нескопосаната презентация успя да ме отблъсне до такава степен, че да захвана игра като Arc the Lad: End of Darkness, за която предварително знам, че е слаба.
Графиката на Suikoden III просто не ми се коментира. Щом успявам да се абстрахирам от ръбатоста на PSX ролевки и да ги играя с кеф, а тук не успях...

Както и да е... сигурен съм, че някой ден ще я захвана отново (като имам малко повече търпение) и най-вероятно ще ми хареса.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Jeru написа:
Абе не точно... не е казано, че като една игра е хардкор, то задължително трябва да е недодялана... а колкото и високи оценки да има Suikoden III навсякъде, то тя несъмнено е доста недоизпипана от техническа гледна точка.
Shin Megami-тата също са хардкор, но това не им пречи да се феноменални. Още на петата минута след пускането на Nocturne (Lucifer's Call) се зарибих тотално.
Графиката на Suikoden III просто не ми се коментира. Щом успявам да се абстрахирам от ръбатоста на PSX ролевки и да ги играя с кеф, а тук не успях...
Пояснявам: hardcore са игрите, които се играят заради геймплея и ти попиляват по 60+ часа от свободното време и безброй неврони с трудността си (FF-тата могат да се играят и като hardcore игри).Щом не ти е харесалa Suikoden III, много се съмнявам, че си превъртял Nocturne, чиято история е много по-заплетена и смъртта те дебне почти на всяка битка с бос.

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Jeru написа:

Незнам... не мога след 3 часа игра да си вадя заключение за игра (Suikoden III), чието изигравено изисква минимум 40-50часа, но просто първоначалните ми впечатления бяха потресаващо негативни.
Ясно е, че като всяко RPG и това иска да му отделиш време за да се разгърне в цялата си прелест, ама нещо... прекалено нескопосаната презентация успя да ме отблъсне до такава степен, че да захвана игра като Arc the Lad: End of Darkness, за която предварително знам, че е слаба.

Както и да е... сигурен съм, че някой ден ще я захвана отново (като имам малко повече търпение) и най-вероятно ще ми хареса.
Един от най-големите плюсове на играта е тази trinity based system.Тя представя историята в нов и уникален начин,изразявайки действия които се случват по едно и също време с различни персонажи :) ,като в началото може нищо да не разбираш,но след като си минал 3 chapter и на 3-мата герои(може и онези бонус 2 с историята на THomas :wink: ),всичко ти се разяснява и оставаш с впечатлението,че Suikoden 3 е РПГ с невероятен сюжет :wink: Все пак има и минуси около другите критерий,но като цяло играта е хубава,макар че аз не бих я оценил 9.1/10(gamespot),а може би около 8-8.5 :wink:

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 13 години

А FF 12 последно ще я бъде ли за PS2 или PS3 навсякъде чувам различни мнения?

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sathпреди 13 години

vsv написа:А FF 12 последно ще я бъде ли за PS2 или PS3 навсякъде чувам различни мнения?
за ps2 ще е само :wink:

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 13 години

SUPER :D !!!

Потребителски аватар
hellfire
Контакти:
Console Master
Console Master

Тая ФФ12 все я отлагат :? дано 1 май 2006 да е истинския release date,както казва геймспот :wink:

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Nocturne-а не съм го изиграл целия, просто защото не съм имал време, но достатъчно съм го играл за да знам за какво става въпрос.
Даже се надявам до 1-2 броя да може да се отделят 2-3 странички поне за едно ревю на Lucifer's Call-а, ама за момента не се очертава да ми ги отпуснат.

Потребителски аватар
Diablos
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Diablosпреди 13 години

Ave Jeru da ti kaja Suikoden-a naistina trqbva da go poigrae6 po-dulgo , za da ti haresa. 4estno kazano i az bqh super otvraten v na4aloto ot grafikata , ama kato poigrah 7-8 4asa bez da usetq , 4e sa minali , razbrah kolko me e zaribila . Az li4no sum mnogo dovolen ot geimkata.

P.S. Da pitam Digital Devil Saga produljenie li e na Nocturne ? Ili obratnoto ?

P.P.S. Li4no men za PS2 mai nai-mnogo me radvat Xenosagite ...
A ina4e sum golqm FF fen. Ne sum izigral (sq 6e kajete kuv fen si kato ne si q igral neq , ama ko da napravq kato mi zabiva6e ...) samo FF7 . FFVI natatuk (bez Xi de , ama tq e online , taka 4e ne se broi ). Ot FF-ovete kato gameplay nai me radva Tactics . Prosto e kult .

P.P.P.S. Ako ima nqkoi , koito e napravil gre6kata da ne igrae Chrono Cross za PSX vednaga da vzema edin korektor , tip -2 diska za PSX s vuprosnata igra , i da se mqta . Tova e my personal favourite game .

BAU
Keep an open mind.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост