Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Role-Playing Games

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

RRSunknown написа:кюпа не е ли само за класическите, Лайт RPG-та наричани още Jrpg?
Лайт?
The Demon написа:Имаше добри попадения, но тези от Лост-а са по трогващи. Още не мога да забравя тази за момичето, което лъже и че благодарение на това че съществуват лъжите, съществува и вярата. Епично.:) Сакагучи наистина го бива да разказва истории.
Lost Odyssey's "A Thousand Years of Dreams" were penned by an award-winning Japanese short story writer, Kiyoshi Shigematsu, who worked directly with the game's producer Hironobu Sakaguchi on Kaim's backstory, while Sakaguchi alone wrote the game's main story.The memory sequences were translated into English by Jay Rubin, a respected Harvard professor who also translated the works of novelist Haruki Murakami. While Rubin originally objected to what he perceived as "adding to the world's supply of senseless violence," he relented after viewing the material and being "shocked" at its pacifist message and "vivid imagery".
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 6 години

E така се водят според този : ( който изглежда нърдски но всичко което казва и съм проверявал е вярно)

Потребителски аватар
Jeru
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Jeruпреди 6 години

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

OMG! Някои хора НАИСТИНА нямат живот!! :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 6 години

Fragile е супер като усещане мен дори ме беше яд ,че е толкова кратка :D .
Минавал съм я два пъти за да събера всички предмети и да видя back story-то им страшно интересно ми беше.
Да наистина играта като gameplay си е дръвче и се помпи едно копче ,но като атмосфера,музика и арт е невероятна. Геройте също много ме кефиха и за момент ми не е било скучно.
Края също е много силен и ме трогна доста.
Съгласен съм напълно с Демона просто е различен тип .

Мурамасата също е добра ,но мен лично Odin Sphere повече ми хареса.
Геройте някак си по ми допадаха там и историята също.
Издразни ме мега много това ,че за да взема баш Мурамасата трябва да се гринди едно поне 10 часа още....
Но после като имаш всички оръжия си е яко поне има доста интересни.

Blue Dragon беше първото jrpg което врътнах от новата генерация и много ми се е запечатало в съзнанието.
Беше ми го продал един човек от тук май модем се пишеше :-) .
Да играта не е нищо особедно ,но е приятна и геройте/енемитата изглеждат по-много готин начин.

Infinity-то го отнесе като Драгона много критика ,но едва ли някой го е задълбавал.
Играта след 15-тия час става супер динамична и с 7-8 героя и двойно повече енемита ставаше мазало.
Да има изцепки и не е нещо кой знае какво ,но определено не е и тотален шит който го изкарват всички.
Мен единствено ме беше издразнила ,че е супер пуста и озвучението беше трагично.
Истирията и няколко от геройте много ме кефиха.
Също беше кратичка за около 30-на часа май се минаваше...

Имам да наваксвам с Tales of Vesperia и Star Ocean The Last Hope ,но незнам кога ще е.
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 6 години

RRSunknown написа:E така се водят според този : ( който изглежда нърдски но всичко което казва и съм проверявал е вярно)
Сцената на 0:25 е много умилителна, обаче в самото Фамицу се говори за JRPG. Тоя пич е по-напред и от японците с материала, вероятно. :lol:

И последно, за мен първата JRPG е The Tower of Druaga (1984), която е горе-долу Зелда в лабиринти (макар Зелда да излиза по-късно). Който иска да я пробва, има я за НЕС. :wink:

Fragile и Muramasa упорито ми бягат от колекцията, ама ще ги набарам и тях, тяхната мама!

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 6 години

Okamijitsu написа:
Same. И аз не я издържах двойката нямам и стимул да я купувам.

Иначе доста кофти ,че няма читави неща . Мен точно сървайвъл хорърите и jrpg-тата са ми доста любими и тази генерация тотално ги убиха :| .
Стискам силно палци следващия джен да са по-добре нещата....
+1. Аз отдавна ви говоря, че са зле РПГ-тата на тая генерация :) но поне БлуДрагона, дето го псувах, се оказа добър, нищо, че е малко детски...
king_of_the_universe написа: Blue Dragon - нищо особено за дъртаци като мен, но ако я играех по времето, когато гледах за първи път Дрегън Бола - ебем ти кефа щеше да бъде.
аз пък през година, две си правя DBZ, DBGT* маратон, тази след DBZ гледах и анимето на БлуДрагон 2та сезона, преди да я почна играта и може и за това да ми е харесала малко повечко :), но определено е по за към децата и все пак бива доста.
king_of_the_universe написа: Kingdom under Fire: CoD е крайно нескопосана трета игра в конзолната поредица, стартирала, вдъхновена от едноименната РТС за РС с две здрави стратегически хак енд слашки за бокса.
Съгласен, играта Съкс на Н-та степен и за мен... аз очаквах продължение яко на 2те стратегии с РПГ елементи от бокса, който са ми едни от любимите игри, особенно мисля 1ницата където интрото на human-a започваше с EPIC интро и битка стил Берсерк анимето... а получих някъв хак анд слаш тип Dynasty Warriors, дето хич не ми хареса. КУФ 2 уж трябваше да излезе преди някой друга година, 1во само за бокса я правиха, после почнаха и за пс3, после решиха да е само за пс3, а после нямам си и на идея, какво е станало с игрицата, те тия си нямаха и на идея кво да правят с играта...

а стратегическите РПГ-та РУЛЗ, Дъ БЕСТ ЕВвъРрр :)

Ниер мислех преди време да го пробвам, но много дървена ми се видя и надали ще я играя, ако имаше да я взема от някой да я тествам да, ама иначе не...

Ninety-Nine Nights поредицата също не ми хареса, но и определено хак анд слаш РПГ-тата, не са ми отдавна по вкуса нещо, но най вероятно не ги правят както трябва...
king_of_the_universe написа: Enchanted Arms - да се бяга от нея, страшно опростена ролевка
Съгласен.

Магна Карта 2 не е лоша, но бях останал със смесени чувства от бойната система и играта, но Dan я беше изиграл и ми каза, че я бива, но аз и 1цата трудно я играх...

има едно друго стратегическо РПГ, но доста дървено, за бокса тип Валкирията, мисля че нямаше европейска версия, Operation Darkness май се казваше JRPG-то...

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Darkness

FF13,FF13-2 хич не могат да ми харесат, никак не ги бива... поне 4-5 пъти се мъчих да довършвам 13-1 да видим, кога ще успя... много зле горките игрици... 13-2 я взех още май месец и дори не съм я пускал..

1.Lost Odyssey
2.Blue Dragon
3.Eternal Sonata
4.Resonance of Fate
5.
6.

извън класацията фф13,фф13-2, валкирия хроникълс...

Тейлса си я търся все още...

Valkyria Chronicles я играх като излезна още и хич не ми хареса, имах големи очаквания за играта, SEGA RPG това онова... дърво голямо, елфи с танкове базукита и тн, такива стратегии* играех по времето на Генезис, кефеха ме верно но това време отмина. Но ако имах ПС3 сигурно и аз щях да и се кефя , щом е едно от малкото only PS3 екслузив РПГ.. Ако играта се играеше с мечове, копия и тн. с по-добра бойна система щеше да е 6, или тия елфи и тн. да бяха разработени с нещо друго...

Star Ocean, Infinite Undiscovery и Last Remnant, никак не съм навит да ги пробвам, хубави отзиви чувам само от аниме нърдове и фенове на jrpg, които не играят почти нищо друго, дай им яки аниме филмчета в играта, и малко да поцъкат я хакче слашче, я да поръчкат някви глупости и нали има некви левели да се дигат кеф...
Иначе бойните системи на Valkyria-та и Operation Darkness ми харесват доста, но игрите куцат бая. То и обратното важи за доста от РПГ-та, готини откъм доста неща, но с куци бойни системи или пък нещо друго... ....иначе, ако има отде да ти набарам всичките тия да ги тествам ,ще ги започна да видя стават ли за нещо в по дълъг план, но ме съмнява, дори Валкирията бих поцъкал отново, особенно при липсата на расови коне и селските магарета вършат същата работа...

Потребителски аватар
Okamijitsu
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение Okamijitsuпреди 6 години

Тейлса е много труден за намиране по-принцип ,а извън БГ е на космически цени.
Аз се изръсих 100-на лева за него секънд хенд ,но е в идеално състояние.
Fragile също поскъпва постоянно.
Иначе поне за мен лично Lost Odyssey и Xenoblade са най-силните ролевки.

Даже Лоста бих го преиграл на слима някой ден ,че откакто ми заминаха флашнатите конзоли не си пипам 360-то :lol: .
http://img233.imageshack.us/img233/9047/55767966ha9.jpg[/img]クロノ・トリガーhttp://img104.imageshack.us/img104/562/kirbylm3.gif[/img]

Потребителски аватар
Rinaldo
Контакти:
SEGA Sage
SEGA Sage

Мнение Rinaldoпреди 6 години

Okamijitsu написа:Тейлса е много труден за намиране по-принцип ,а извън БГ е на космически цени.
Аз се изръсих 100-на лева за него секънд хенд ,но е в идеално състояние.
Fragile също поскъпва постоянно.
whatttttt... 100тина 2н ханд.. u r креизиииии дуде.. но дам на космически си е 2н хенда на тейлса, доста хора я смятат за номер 1 рпг за PS360, най евтиния дето бях видял беше около 27-8 с доставката... но пък нямах пари а и не ми се даваха 30 за играта от селър дето има 5 продажби на кръст и играта не я знам в какво състояние беше, освен че е 2нд... а може и да не е имала доставка до БГ играта... помня ли кво беше вече, но беше под 30лв играта..

edit: около 30 паунда върви в момента, да я таковам в тейлса

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Има ли тука почитатели на Breath of Fire ? Наскоро почнах първата игра (snes емулатор на псп) и за момента ми харесва супер много. Не знам защо, но не очаквах въобще да е толкова приятна и интересна. Чак сега разбирам защо преди маса години един приятел се сбъркваше да ме убеждава да я пробвам и ме е яд че не го послушах.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 5 години

Аз съм играл само 4-тата част и някакви пъзели мини игри ме отказаха на 15-20 тия час някъде. Нищо особено не ми се стори и на всичко отгоре ми се струваше, че са вързани с предишната и изпускам нещо. Типично аниме рпг. Тези за SNES още не им е дошъл реда, но предполагам и това ще стане в някой от следващите пъти, когато отново ме хване 16-битовата мания. :)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 5 години

ZaG написа:Има ли тука почитатели на Breath of Fire ? Наскоро почнах първата игра (snes емулатор на псп) и за момента ми харесва супер много. Не знам защо, но не очаквах въобще да е толкова приятна и интересна. Чак сега разбирам защо преди маса години един приятел се сбъркваше да ме убеждава да я пробвам и ме е яд че не го послушах.

Тройката и Петицата фту. Вервай ми. :yes:

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

Имам намерение всичките да ги изиграя :D. Tия за пс2 ще изчакат малко че си зарязах тв конзолите в Бургас.
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Попаднах на интересна статийка за j-rpg-тата. :) http://www.gameinformer.com/b/features/ ... ymore.aspx

Може би наистина навремето историите им, героите и т.н. ни се струваха пленяващи, защото просто повечето популярни жанрове наблягаха на други неща. Като махнем няколко изключение последните 5 години, нито едно j-rpg няма някаква супер мега яка история. Или поне такава, че да е класи над някой шутер или адвенчър. Дори героите са стереотипи, ако оставим настрана клишетата в сюжета. Един от начините да го върнат на върха този жанр е наистина да повишат качеството на сюжета, така че да изпъкнат над другите жанрове. (както беше едно време) Героите да станат някакви още по-комплексни характери, от тези които бяха едно време. Разбира се, това е само едно добро пожелание. :) Сигурно и разработчиците го знаят, но нищо не могат да направят по въпроса. Японските RPG-та преди всичко са насочени към тинейджърите, а те като че ли не си падат много по комплексната история и герои. Затова фирмите се осланят на маркетинговите проучвания, какви типажи се харесват най-много, кой слюжет продава. Накрая общо взето се получава леко бозава история в най-добрият случай + не много интересни герои. Особено героите. Те са най-важните. И не говоря за дизайна. ФФ12 имаше интересни като дизайн герой, но те нямаха никаква обвързаност със сюжета. Все едно си ги генерирал сам. А и нямат нищо общо по между си, пуснати са колкото да има за всекиго по-нещо. Как се правят интересни герои? Суикоден 3 е перфектен пример. Персона игрите също.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

1. Навремето бяхме тийнове.
2. Супер-мега яките истории и герои по принцип са рядкост навсякъде.
3. Героите в джапролките са си стереотипни с малки изключения от много години.
4. Това, че Скуеникс се дънят с ФФ, не означава, че всички останали поредици и компании се дънят.
5. По-качествена ролевка не означава достатъчно продадени копия. Виж мижавите продажби на Одисеята.
6. Джапролките са правят предимно за японския пазар. Не разчитай, че вкусовете там съвпадат със западните.
И 7.Статията е гола вода - авторът се вайка за ФФ през повечето време (виж 4). А не споменава, примерно, че ДК9 за 2 дни продава 2 милиона и кусур в Джапан. :D

P.S. Ще продължи тенденцията да се налагат по-кратките игри и по-късите жанрове: хората искат лесни и бързи игри. Това няма нищо общо с плота и героите. Дори ти не искаш да има особени предизвикателства из ролевките - за няколко етажа в Персоната вдигаш рев до небесата. :P Изиграй BoF5 и тогава Персонката ще ти се стори нежен летен полъх.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Абе може и да е така, ама ако има нещо в което ролевите игри не са се развили от онова време, това е сюжета :) Не са го дигнали като качество, това е сигурно. Всичко друго се развива - графика, арт, геймплей, оригинални идеи. Някои игри са си направо произведение на изкуството направо. Но не можеш да ме убедиш, че не могат да направят по-дълбоки герои и по -завързан сюжет. А Lost-a e изключение от правилото. Жалко за продажбите. Най-хубавото е, че и той е някакси правен точно за хората които бяха тийнове онова време. Като някакъв трибют към онази епоха. Колкото повече го играя толкова повече ми напомня на най-различни заглавия. Може би тя ще си остане една от последните игри от този тип. Всичко го има - рандъм енкаунтъри, походови битки, учене на умения с equip и точки от битки - все едно се върнах в FF6. Да не споменавам и за сюжета - магия и индустриална революция :yes:

А иначе да, аз обичам добре балансирания геймплей в ролевките. Хем да не е много труден, хем да те поизпоти и да чувстваш че си постигнал нещо. Персона 3-4 са ми малко над това ниво, Shin MEgami Tensei 3 e доста над... :) Но пък особено първите имат много оригинални идеи в геймплея, че даже и сюжета им е поставен на преден план. А Persona 4 ще я изиграя със сигурност, вече почнах да забравям за няколко пропиляни сесии по 2 часа.
Последна промяна от The Demon на 18 май 2013, 11:22, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мисълта ми е, че сюжетът не е болка за умиране. В крайна сметка, в 99.9% процента от случаите всичко се върти около спасяването на света.

"Добре балансиран", така, както го приказваш = лесен. Всеки може да напомпа и после да гази с чувство на удовлетворение. За каква пот става дума? :lol: Да не говорим, че ако тръгнеш да играеш първите джей-ролевки (НЕС), направо ще се шашнеш колко е паднала трудността на главните сторита тази генерация.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

То трябва задължително да си има спасяване на света. :) Имам предвид, важен е самият път, не крайната цел. Да ти е интересно какво ще се случи, не само да мислиш за развитие на герои и финалните надписи. Повечето Rpg-та които превъртях на времето ми бяха такива. Примери има много, като въпросната Suikoden 3 или пък Персона 3. А интересни герои се появяваха тук там. Защо вече не правят такива дръвници като Скуал например. Подаваш му ръка, той не отвръща, каквото и да му кажеш казва Whatever :D

http://1-media-cdn.foolz.us/ffuuka/boar ... 288036.jpg

Един друг такъв забавен тип беше Рюдо от Grandia 2. Някакъв такъв негативно настроен, песимист пускащ гадни бъзици. На всичко отгоре, тази придружителката му беше монахиня и разговорите им се получаваха доста смешни. Още повече че монахинята имаше раздвоение на личността. :D Общо взето това имах предвид. J-RPG-тата ако могат да се върнат до нивото което бяха преди. Ако хората искат добър и интересен сюжет да търсят тях, а не Bioshock Infinite примерно.

Колкото до трудността, явно трябва да си призная, че много големите предизвикателства не са ми по вкуса. Досега не съм победил нито един скрит бос, от тия най напомпаните. (айде, най-много 1-2) Но има и игри на които казвам, че са лесни. Например Suikoden-ите. Там само се помпа атаката, освен ако не си на бос. Даже има команда всички герои да атакуват. Ти сигурно на тия ще викаш Very Easy. Много са лесните като тях. Грандия 2, Лунар, FF-8. Но добре балансирани си има - Dragon Quest 8, Lost Odyssey, FF6, koudelka... Не ми се мисли какъв е тоя Breath oF fire 5 :mrgreen:
Последна промяна от The Demon на 18 май 2013, 12:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ZaG
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение ZaGпреди 5 години

о трябва задължително да си има спасяване на света. :) Имам предвид, важен е самият път, не крайната цел. Да ти е интересно какво ще се случи, не само да мислиш за развитие на герои и финалните надписи.
True dat!
Изображение

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Хаха, хубаво е станало клипчето. :) Сега си представих, какво щеше да е усещането, ако нямаше спасяване на света. Ако трябваше просто героя да стигне до върха на някоя планина, за да откъсне някаква билка примерно. Минава, през деседки земи, убива стотици чудовища, добира се до планината и там няма някакъв хипер злодей да го чака. Финалните надписи са как откъсва билката и излекува болната си дъщеря. Нещо ще ми липсва, това е сигурно. :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 5 години

Про-мобилната стратегия на Square Enix в действие: Dragon Quest I-VIII за Android и iOS.
Вече е ясно за кои платформи разработват следващата част.

http://www.jp.square-enix.com/dqsp/

Изображение Изображение Изображение

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост