Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Role-Playing Games

Мнение The Demonпреди 2 години

Нее :D Пиратска ми беше мамка му. Вярно че е от период в който манюъла реално помагаше. Е, ако там са ти описани ясно целите и последствията от това, моя грешка. Оттеглям си обвиненията. Но в самата игра не се разбира особено.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

Добро попадение.
Струва ми се, че са рециклирали графиката на Pillars of Eternity, ама важното е, че като gameplay е стока. И това, че далеч не е свръх ангажираща 1000 часова цикло-ролка също идва добре.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 11 месеца

Почвам ФФ8, пожелайте ми успех.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 11 месеца

Ти успех ще имаш, играта не е трудна. Въпроса е докъде ще я стигнеш, защото е дълга. :) Защо сега реши? СНЕС игрите са добре остарели, ама тези за плейстейшън... графично можеш да ги издържиш само ако са изпечен ретро фен. :D

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Деазнам, доигра ми се. 8 и 9 не съм ги бутал, играл съм 6, 7, 10 и 12. Поиграх я малко в началото, напомня на 10.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 11 месеца

Хмм, наистина е добре да се подготвиш така психически, защото специално FF7 и FF8 остаряха много неприятно. И 8-цата е наистина доста длъжка, и така относително тегавка :). Опитай се да я поиграеш де, но да знаеш, че заради арт стила си FF9 остаря видимо по-добре и все още е напълно играваема.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

E графиката какво значение има, особено при рпг? Да ти кажа от визията съм доста впечатлен засега, като за пс1 изглежда уникално, скуер си знаят занаята. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Графиката има значение основно за теб като играч, и жанра няма голямо значение - въпросът е коя година сме и какво сме свикнали да гледаме ;-). Специфично FF8 изглеждаше просто приемливо в денят на излизането си, не знам за какво впечатляване говориш ти - аз съм я играл в седмицата, в която официално излезе и дори тогава не се впечатлих от графиката.

Мисля, че единственият път, в който реално тази игра ми изглеждаше добре беше като я играх на PSP-то, там малкото екранче много помагаше.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 11 месеца

Много бяха яки анимациите с призоваващите чудовища, правени с енджина на играта по време на битките и спешълите на героите.
Колко ли полигони има тялото на Shiva, за да е толкова изваяно? :lol: Или пък как Левиатана построява водопад... незабавими анимации :mrgreen: Один си остава култов...
Още ме кефят като ги гледам. Това много харесвам в j-rpg-тата. Хореографията на движенията в боя. :mrgreen:

Както и пререндваните филмчета. Реално аз като я видях навремето(2000ната година) се впечатлих от сцената с бала, където танцуваха. Останалото си беше просто ОК. Ако имаш късмет да я играеш на CRT телевизор, фоновете в резолюция 320 на 240 се виждат идеално. На ПЦ версията има много модове които подобряват нещата. Имаше и някаква опция в драйверите на ати картата, която преди време замазваше бекграундите, така че да не изглеждат дразнещо пикселизирани.

На мен си ми остава втората по любимост игра от поредица, след 6 и преди 7 и 10. Радвам се че още я играят хората през 2017та :) Като я играех тогава си мислех колко е добра като геймплей и как всичко в нея е измислено перфектно и не може нищо да се добави с пач или експанжън. Тогава още нямаше ДЛЦ-та. Доста ги изпипваха игрите навремето и бяха пълни със съдържание. Най-вече излизаха готови и цели. :lol:

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

7 e perfection, 10 е яко добра, 6 я играх чак тази година и ми беше много скучна. 12 беше окей като геймплей. Само 8 и 9 ми се губят от класиките.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Поиграх я малко. Вярно грознее, просто в началото в училището се заблудих, че е много детайлна. Нещо геймплеят ме обърква, тея junction- и и т.н. Отдавна искам да мина 8 и 9, ама нещо ме мързи да играя РПГ-та вече.:lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Хахаха, и аз съм труден с игрането на тея старите JRPG-та честно казано. От време на време си пускам 9-ката (че тя от старите ми е най-любимата като стил и герои), но поигравам час-два и това е.

Поне за мен тея игри са остарели вече твърде много, за да мога да се навия да вкарам 100+ часа да ги мина отново.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 11 месеца

danailkiller написа:
преди 11 месеца
Поне за мен тея игри са остарели вече твърде много, за да мога да се навия да вкарам 100+ часа да ги мина отново.
Затова смятам да грабна ремастърите на ФФ12 и .Хак, въпреки нагласата ми да не купувам ремастъри. :D Ще налея още n часа в ДС3 и Бладборн, след което подпуквам една сюрия японски ролевки. :yes:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 9 месеца

Момчета, имам нужда съвет. Изправен съм пред дилема. Играе ми се някво хубаво рпг. Имайки предвид, че изискват доста време, трябва да е правилния избор. Колебая се между ФФ8 и Персона5. Отдавна ми се играят ФФ8 и 9, от друга страна пък не съм играл Персона игра. Персоната ще е и модерна за разлика от ФФ8. Та какво препоръчвате?

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 9 месеца

Claude написа:
преди 11 месеца
Почвам ФФ8, пожелайте ми успех.
:arrow: почни и Персоната :) Имай предвид че Персона 5 e минимум 100-150 часа, докато Файнълите едва ли са над 50-60. Даже девятката май е още по-кратка.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

На ФФ8 играх час и половина и ме домързя. Сега съм решен да я надвия. :lol:

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 9 месеца

Ти така доста интересен избор си направил - две ама съвсем различни игри от две напълно различни поколения. Мисля, че единственото що-годе общо в тях е само това, че битките донякъде ползват една и съща система.

FF VIII е доста остаряла в много отношения, но си е класическо японско RPG, тоест основно ще те бута напред историята и грайнда пред босовете. Самите герои ще си им качваш параметрите и предметите също доста традиционно откъм развитие и скалиране.

Докато Persona игрите са по-скоро училищни симулатори с походови битки малко тип Pokemon от време на време. Не се лъжи, че са дори подобни, в Persona 5 от тези минимум 100 часа игра, то 70-75 ще са в училище, по срещи и в гледане на кът сцените, а не в битки. И за битките макар да има някакъв вид скалиране на героите с нивата им и екипировката то по-важният аспект е събирането и комбинирането на самите персони.

Мен ако питаш ако и двете си решил да играеш то започни от по-старата, защото с времето все по-трудно ще се навиеш да я играеш, докато Persona 5 е що-годе нова игра, ще има време да се цъка.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

В персона точно тея училищни неща ме отблъскват, не звучат мой тип.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 9 месеца

Claude написа:
преди 9 месеца
В персона точно тея училищни неща ме отблъскват, не звучат мой тип.
Ако училищният симулатор не ти харесва като идея дори преди да си го пробвал то Persona игрите гаранте не са за теб, на тях това им е основният чар :-).

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост