Role-Playing Games

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Role-Playing Games

Мнение king_of_the_universeпреди 9 месеца

Ето нещо по-добро от изтърканото ФФ8:

Цялата трилогия е екстра, но като че ли втората игра е най-пипната.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 9 месеца

Мммда, аз бях доста голям фен на Shadow Hearts поредицата навремето, то в PS2 ерата маса ти JRPG-та недооценени имаше, които до последно играх. Добри примери от тези, за които в наши дни вече не са говори би било:
  • Rogue Galaxy
  • Dark Cloud 1/2
  • Suikoden там от 3 до 5
  • Grandia 2 и 3
И естествено по-старите версии на по-популярните сега като примерно Persona 3 и 4, Dragon Quest VIII.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 9 месеца

Suiko 4 бе страшна мъка с обикалянето по вода. Нямах нужните нерви да понеса бавнотията ѝ.

PS2 RPG ерата е уникалнa. ФФ-тата бяха още добри, имаше ролевки с корава трудност - Breath of Fire 4, Baroque, а Megaten-овете излизаха както си трябва - за голяма конзола.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 седмици

След близо 15 години, успях да видя финалните надписи на една от първите ми j-rpg игри. Не съм сигурен дали точно тя беше първата, но е една от първите 5 които пробвах, след като прочетох статията на Боян в НиоГеймър :mrgreen:

Почвал съм я поне 6 пъти до средата. Три пъти съм стигал до средата на ПЦ версията. Тогава имах много хардуерни проблеми и се налагаше да преинсталирам. Често губех сейва. Първите 3 часа ги знам на изуст защото съм ги минавал поне 10, докато тествам различни драйвери и сетинги. После я почнах на Дриймкаст, стигнах бая напред и попогрешка продадох една DC мемори карта, която не трябваше и пак загубих сейва. После на PS2, там я играх малко, не ме кефеше нещо тоя порт. След това отново на Dreamcast отначало. После пауза от има няма 6-7 години и отново я почнах преди 2 седмици.... Без да искам, това мое постижение съвпадна с 20 годишнината на Дриймкаст. :mrgreen:

Та чудото се случи, след толкова премеждия, най после я добавям в списъка с превъртяните. Много си я обичам тази игра, невероятни спомени ми навява и ме връща в младежките години. Но въпреки това ще кажа точно какво мисля за нея, дори и недостатъците. Музиката е велика и вечна, в това няма съмнение. Като цяло това е много стори дривън игра. Върви се само напред в точни и ясни темпове. Град, поле, град, дънджън, поле, град.... Никога не се връщаш назад, не че не можеш, няма смисъл. В сравнение с нея, "коридорната" ФФ13 поне се отваря понякога. Тука е много консистентно това движене в една линия и за някои може да голям плюс, за други не толкова. Та хората които обичат стори дривън игри задължително да си я намерят. Забелязах напоследък, че съвремените игри имат много слаби диалози и си мислих, че просто аз съм бил млад навремето и съм се впечатлявал. Ами не, грандия 2 има много добре написани и забавни диалози. Наистина те карат да усещаш героите. Геймърите които обаче търсят геймплей преди стори и атмосфера, може би няма да я харесат. Бойната система е яка, но сравнително лесна. Може би защото е доста мудна и са искали да забързат темпото с лесни битки. Да можеш да се движиш по бързо по историята. Според мен щеше да е по-добре да намалят монстърите в дънджъните на половина и да увеличат трудноста. Новата PC версия има ХАРД моуд, който не съм тествал. Най-вероятно ще го пуснат и на Switch версията. Това с което ще запомня играта освен с яките герои, музиката и сюжета е и уникалният арт. Има нещо много интересно в него. Особено начинът по който са направили архитектурата и къщичките в различни градове. Много искам да си намеря артбука, за който съм слушал много хубави отзиви. Като цяло това е игра, която не претендира да е голямо и дълбоко РПГ, с много неща за правене, мини игри, отворен свят и т.н. Но е една игра в която определено има магия. Тайната съставка за всяко добро РПГ. :wink: Сега трябва да изиграя и Грандия 1 някой ден, откога съм и хвърлил око, но исках първо да е тази част. Завинаги ще остане на специално място в геймърското ми сърце. Единственият и минус лично за мен е, че геймплея е муден и дотяга. Не съм сигурен че някой може да я мине цялата без прекъсване. Не че е дълга, просто дори да ти е интересна историята, геймплея дотяга с повтаряемост. :) 8/10

Bobi_Tupalka
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение Bobi_Tupalkaпреди 2 седмици

Еее, човек, радващо е да се четат такива споделени преживявания от ценители на качествените заглавия, независимо кога са издадени. Не мога да си представя какво е чувството да превъртиш една от любимите си игри след толкова много години на случайни перипетии. :) Обаче пък зная какво е да преполовиш или почти минеш една игра, но за съвсем малко да не успееш и тя да чака "по-добри времена". :mrgreen:
Аз вчера се зарибих отново по "Shenmue" и се надявам да я превъртя най-сетне, защото навремето бях заседнал при мотокарите в 1-цата, а в 2-ката също някъде към края не успявах да намеря какво точно се прави.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 седмици

Важното е да упорстваш. Годините са без значение. :D Знаех че някой ден ще я превъртя, колкото и сейва да ми се прецакат. Когато нещо те кефи в една игра и продължаваш да се връщаш към нея, другото е без значение. Всичко друго, графиката, годините, управлението... Са само подробности. Аз Shenmue 1 я минах, ама на двойката съм на втория диск. Въпрос на време е. :)

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 2 седмици

Даже мога да кажа че с години все пак ставаме по умни и пъргави:).
Правя сравнение с аркадните игри,тъй като доста наблягах на тях по залите като малък и имаше някои които неможех да превъртам с един жетон колкото и опити да правех.
Докато не си нарпавих собствен кабинет преди има няма 5-6 години.
Игрите които тогава неможех да връткам сега са ми доста по-лесни и го правя.
Така че всико с времето си.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 седмица

Troika-джиите с нова ролка:

14 мин. gameplay

Има мегдан за подобно нещо, особено след провала на Mass Effect Andromeda и Fallout 4. Само че цялата работа изглежда доста безлично, въпреки веселяшкия диалог. Да не говорим, че излиза догодина и следва да има какво да покажат.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост