Adventures & Interactive Drama

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
epedos
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: PlayStation 4

Мнение epedosпреди 4 години

Е то това се подразбира, че е негово си. Обаче вече се навъдиха много малки студия дето правят епизодични "игри" от подобен тип и не знам докога ще продават на фул прайс Куантик.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 4 години

RRSunknown, може мнението ми да изглежда крайно, но смятам, че Д. Кейдж не заслужава да го издигат на пиедестал. Прекалено много хора, в това число и ти, правят компромис с разказвателната част заради качеството на продукцията, а и щото е просто някаква игра. Ето защо повтарям призива си към почитателите на интерактивни филми - вижте Until Dawn.

Дано и Кейдж да го види, току-виж го амбицирало да си преодолее егото и най-после да наеме сценаристи. Че е зян актьори от калибъра на Пейдж и Дефо да играят безлични типове дето (се) псуват като хамали.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 4 години

Напълно съм съгласен с @vvarp по тоя въпрос, игрите на Quantic Dream са изключително харесвани от феновете си и те малко или много игнорират доста от проблемите на цялото студио.

По същият начин и аз мога да препоръчам Until Dawn, както и Life is Strange. И двете са в същият жанр и са на доста по-високо ниво от всичко на Quantic (както и от всичко на TaleTell).
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 години

не ми харесва Until Dawn

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

:rolf:

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: Adventures & Interactive Drama

Мнение king_of_the_universeпреди 1 година

Типичните за Квантик уморени, пластмасови и лъскави лица без грам емоция. Иронично, че и към сарказъм удря. :D

Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 година

tosh написа:
преди 1 година
Аз и Коралски сме създатели на Kyodai и работим по Elea - www.projectelea.com. Работим е слабо казано - робуваме е по-добре:)))
https://store.steampowered.com/app/8120 ... Episode_1/

Не съм много по жанра, ама ако се появи на GOG, може да се пробва :)

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 седмици

The Demon написа:
преди 2 седмици
UNTIL DOWN - 8.5/10

Изображение

Загрявам с хорърчета за Хелуин. :lol: Още навремето като излезе ми грабна вниманието и бях сигурен че ще я играя. PS2 ерата беше рая за хорърите, после обаче нещата не тръгнаха в посоката в която си мислехме, че ще отидат. Надявахме се, че по-добрият хардуер ще доведе до някакви невероятни неща... Особено след игри като Haunting Ground, Rule Of Rose, Silent Hill 1-4, Project Zero и т.н. Психологическия хорър обаче пое по екшън пътеката... и истински такъв можеше да се види много рядко или главно в разни инди проекти. На Until Down бюджет не му липсва определено, така че малко ми напомня на старите времена. :)

Тая игра, ако я бях видял като тийнейджър щеше да ми е любимата игра. :lol: В ония времена когато с приятели се събирахме да гледаме "Знам какво направи миналото лято", Писък, Wrong Turn и много други Тийн слашъри. Просто жив сън и сбъдната мечта за моето минало аз. :D Всички любими клишета и типажи са налице. Група тийнейджъри отиват на екскурзия в хижа в гората... След това се сещате накъде отиват нещата. Героите са направени перфектно, с много бекграунд, характери, отношения помежду си. В играта са възможни много варианти и както всички могат да оцелеят, така и всички могат да умрат. Дори сега като нямам много време за игра, пак ми се ще да видя всички възможни варианти.

Според мен ако имате някакъв дори минимален интерес към жанра, този ексклузив за PS4 е задължителен за всяка колекция. Даже е евтина играта и скоро няма да я бие нищо уви. Декорите, детайлите, ефектите, атмосферните условия и светлините са феноменални. Една от най-яките графики които съм виждал. Само моуън кепчъра на актьорите е малко странен на места и не е примерно Death Stranding, но декорите компенсират движенията и лицата. Kaто минус бих добави и това че разчитат много на jump scares. Не че това е единственото и няма и други похвати в играта, но прекаляват със стрясканията за моят вкус. Като цяло са опитали да вкрат нещо за всеки и най-големият успех е, че не е станало манджа с грозде. Добра и завършена история с няколко неочаквани обрати и много неща за откриване и преиграване.

При мен оцеляха 3-ма човека накрая, от 8-9 ли бяха. Пак се радвам че и тях успях да ги спася, че беше касапница. :)
The Demon написа:
преди 2 седмици
Elea - 7.5/10 PC

Врътнах играта на tosh от нашият форум. :lol: Ако някой не я знае, тя е инди сай-фай проект правен от 2ма души. Някои неща във визията са направо като ААА проект, там са си скъсали гъза от работа със светлинни ефекти, модерни текстури и интересни локации от далечното бъдеще. Правена е на Unreal 4 енджин и я има и за конзоли също. Впечатлих се като видях някои доста провокативни моменти тип "Туин пийкс" , където не знаеш какво по дяволите се случва.Това е чара на такъв тип инди проекти, че можеш да видиш всякакви неща, с които по принцип не се рискува в блокбъстърите насочени към по-масова аудитория. Освен визуално има и доста силен саундтрак. Щеше ми се да видя повече кътсцени и анимации.Обаче действително това е рядкост в жанра на walking симулаторите, където преобладават бележки и аудио записи. Елеа е доста по разчупено, виждат се npc-та, говори се с тях, не си напълно сам. Изкефих се и на това че вкараха някакви български думички и реплики, като "Ракия" и други. Изобщо, чест им прави на тия пичове, че правят нещо в нашата страна, където не останаха строители да ни ремонтират улиците като хората, пък какво остава за гейм дизайн. :mrgreen:

Бързо се врътва играта, защото се води нещо като първи епизод/пролог. На стийма ми пишеше 5 часа, ама може би са по-малко, защото разглеждах. Ако има успех ще направят и продължението на историята.Евала за труда и успех занапред. :yes:
Добри попадения :yes: Още повече и на мен ми бяха впечатление, без да съм почитател на жанра.

Двете заглавия показват нагледно как трябва да се развиват тези игри. А именно, като интерактивни разказки, с колкото се може по-голям избор в ръцете играча, подплатен, разбира се, с богата атмосфера и интригуващ сценарий.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост