Осмо поколение: PlayStation 4, Xbox One, Wii U

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Re: Осмо поколение: PlayStation 4, Xbox One, Wii U

Мнение DETONATOR-M1 седмица

Switch+Ps4+PC = WIN
Тилифоните са друга бира.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown1 седмица

Аз си казах моето виждане - мен ме устройва сегашното положение, даже ще добавя още нещо
А дори най-големият фен на сингълите, може да си пусне някоя писта на рали, някой мач на футбол, някоя инди кооп с приятели или някоя тупалка.
За щастие нямам такива желания - PS3 така и не го заиграх в мултиплеър, сега свързвам изброените дейност с това, че вляза като нууб при закоравели хардкори които ме размазват. Мултиплеър си играя на специализирани за тази цел PC игри и то когато ми дойде музата. Нещо което не понасям в ААА игрите е тенденцията 6 месеца след рилийза в сървърите да оставят само бесни хардкори и да няма с с кого да играя. Много ме дразни това положение което задължава- играеш на лаунч или няма с кого да играеш.
Трябва да имаш някакви средни компютърни познания, ако решиш да играеш на PC.
Това изказване ме подразни защото намеква, че който не желае да се занимава е мрънкало което не е се образовало.
Нека поясня за мен - изкарвал съм си хляба с компютърни настройки , няма игра или софтуер който да не съм подкарал. Това не значи , че имам време и желание да настройвам игри. Даже там не става дума за компютърни познания а специфични проблеми които се решават с дълго ровене по форуми и тестване.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Re: PlayStation 4

Мнение king_of_the_universe1 седмица

The Demon написа:
2 седмици
Затова трябва да се запиташ, аз игри ли ще играя или ще гледам пиксели.
На Премонишъна определено ще гледаш пиксели. :lol:
Трябва да имаш някакви средни компютърни познания, ако решиш да играеш на PC.
По-скоро трябва да се примириш с прахосването на време за простотии.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos1 седмица

Демона откри РС гейминга на 40, напомня ми мааааалко на мен в 8-и клас като си купих първото РС и реших да продам конзолата (псх) щото има емулатор, видиш ли :lol:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe1 седмица

Демона уж РС мастър рейсър го раздава, а събира конзолите всяко поколение. :lol:

Уж все уж против Сойни, но не пропуска да замези на Плей 4. Надявам се, че поне го прави с омерзение и без Дриймкаста да може да го види от долапа как изневерява на ГЕГА. :lol:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Мнение The Demon1 седмица

Това се опитвам да кажа. Това сега не са конзоли. Това са PC имитации, или конзолни-PC хибриди.... или както на галено им викам steam box-oве . :mrgreen: Ако ще е PC, поне да е оригинала, не имитацията :wink:

Аз ли не съм фен на конзолите, дето в нас имам 20-30 конзоли. :D И на PC съм фен, имам 3 PC-та. Едно за игрите от 1998-2001, друго за 2001-2005 и трето с което играя сега.

Онзи ден най после се сдобих с оригинален PC Engine - първата хардкор гейминг конзола, още преди Mega Drive. :) Toчно защото обичам конзолите, точно затова ми е гадно като виждам какво се случва с тях. Но хубаво, ще понамаля тия коментари и ще ви оставя да се хайпвате. :yes:

И не че се хваля, но за мен на първо място са игрите, после предпочитанията по фирмите. Дори да не харесвам MS и Sony, никога не ме спирало да си ги купя и да играя ИГРИ на тях. Поне досега де, за вбъдеще не гарантирам. :)

Ех тоя Dreamcast бе! Само ви е на устата. Много си го обичате и това си е! :P Всички го обичат, споко. Любовта към конзолата е вечна и занапред ще излизат игри също. Върнаха безплатния онлайн, правят много нови аксесоари, модификации за видео образа, играене от харддиск и SD. Така че споко, ще има много Dreamcast и занапред. Свиквайте. :lol:
Последна промяна от The Demon на 30 юни 2020, 16:59, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 седмица

Дори да си прав, че са РС (а ти не си), дори и да е по-евтино (а не е), пак на първо място ми е юзър експириънса и спестеното време и нерви от излишни главоболия си струва. ;) Не е "имитация", а е подобрена версия на РС-то, поне от моя гледна точка. Спорили сме безкрайно много с теб по този въпрос, наесен аз ще дам 1000лв за чисто нова конзола с пад, а ти за тези пари ще вземеш РС на старо и да видим първата сериозна мултиплатформена игра как ще ти върви на теб и на мен. Ама за Хорайзън 2 ще почакаш, явно. :D

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 седмица

Не мога да разбера какво толкова има за дърлене. Съвременните "конзоли" ПЦ-та ли са? Как да не са (в т.ч. и Суич), при това доста оскъпени за това, което представляват. ПС4 и Кокала от 2013-та струват ли колкото нелоша съвременна компютърна конфигурация? Струват, даже с това започна темата (2016-та). Нима 95% от всичко не излиза (и) за ПЦ? Тогава какво нередно има в това човек да даде пари не за станция или кашон, а за компютър? А след всичко изброено, трябва ли да сме безкритични към компаниите?

По първата точка, мнимите конзоли са ново явление. Погледнете чипсетовете на разните станции 1, 2, 3, все пише с големи букви Сони по чиповете, защото са разработка на компанията. От четворката насам спокойно би могло да се мъдри AMD, въпреки че от кумова срама са платили за едно мижаво SCEI. При Нинтендо е още по-крайно - Суич не е тяхна "конзола", а таблет на Нвидиа. Пионер в компютъризирането беше първият Xbox. ПС4 и Суич са по-скоро негови наследници, отколкото нещо друго. Толкова за рейсовете.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз го разбирам накъде бие Demona - липсата на ясен екслузитет /който да оправдае покупката на конкретна конзола / , изчезването на типичните конзолни игри . Размиването на софтуера - за него софтуера е символа на конзолността - конзолните игри, екслузивите -нуждата да си купиш всички конзоли да не се окаже, че имаш достъп до само ,20-30% от най-добрите игри на поколението защото навремето всичко класно беше екслузивно и не се даваше навън.

За другите му точки оабче не мога да разбера какво иска - нито някога е имало приемственост в поддръжката на стикове и други компоненти нито допълнителния хардуер се е давал без пари . Той се оплаква за хардовете - хардовете за всякъкъв вид гейминг са пожелание и никой не ги е подарявал още от Xbox първия, нито пък мемори картите за PS2 бяха без пари . Не знам защо не се споменава това че не ти дават безплатен втори геймпад а трябва да се ръсиш винаги ако имаше желание да играеш с някой. Другото което не мога да разбера е оплакването от таксите за мултилеър - преди изобщо нямаше мултиплеър на конзолите през интернет. Откак го има като опция има и такси . Единствено го нямаше при PS3 и понеже бях потребител на всички конзоли по онова време мога да заявя, че това беше за сметка на отвратителна поддъжка - дори съм сравнявал с една и съща игра. На PC е същата работа - или или е мултиплеъра, зависим си изцяло от производителя - като реши да резне поддръжката и продухваш. Още помня как си купих Titanfall 6 месеца след рилийза и нямаше жив човек в сървърите .
Някак и удобно избягваме темата ,че в 99% от безплатния PC мултиплеър е бъкано с чийтъри, хакери и смърфове. Откак направиха CS безплатен стана неиграем /ако не играеш само с хора платили за премиум услугата/.

Патчовете също - не можеш да спреш пачовете на PS4 е странно оплакване , все едно можеш да спреш пач в Steam или изобщо да стартираш неъпдейтната версия оттам.

Графиката и вървенето - при Ps1 и донякъде PS2 поколението имаше убийствена разлика в графиката между старите телевизори и какъвто и да е PC монитор и когато PC игрите се правеха без изобщо да се съобразяват с хардуера конзолите и можеха да се разгърнат в максимум. В момента нещата са поизравнени в много по-голяма степен - да , конзолата е в обичайния случай PC версията на медиъм -лоу детайли с по-малко кадри но пък това се постига с висок клас хардуер струващ повече пари. Всеки си преценява сам , но за мен лично имаше много по-голям смисъл да давам тези пари навремето.

Разбирам напълно гледната точка, че за човек който му се занимава да ръчка и има време да го прави с едно PC оборудвано с качествен пад и близък телевизор ще покрие едни 99% от гейминга при това с по-добра графика и кадри .

Аз лично обаче нямам желание да се занимавам /макар да го правя за стари игри / да връзвам телевизори и т.н. и да се чудя коя игра е за AMD и коя за Nvidia преди да си я купя. ,защото има огромна разлика в производителноста заради договорки. А пък на мен не мис е дават пари за видеокарта която струва повече от PS5 като знам, че след две смени на цикъла на видеокатите ще цакнат драйвърите така, че да ми осакатят софтуерно видеокартата така, че да ме стимулират за нова покупка /като разбира се новите игри нарочно са оптимизирани да разботят само с най-новите драйвъри/.
Ако не вярвате - задълбавал съм по темата , не е конспирация и мисля, че това е всеизвестна информация. Още помня как Battlefield 4 не поиска да тръгне изобщо докато не ъпдейтна драйвъра след което действие Starcraft 2 и CS ми станаха неиграеми с падане от по 50 кадъра без да съм бутал настройките.

Как станаха нещата с PS4 - 2014 мисля, че беше - взех един на лизинг за 600 лева. 6 години по-късно всичко работи с оригиналните части и няма игра която да не ми върви игруемо на прилични детайли. Нещо подобно беше и с PS3 - battlefield 4 с края на живота и изглеждаше и се играеше многократно по-добре отколкото на два пъти по-мощния ми и три пъти по скъп компютър. Сега спокойно мога да купя PS5 защото знам че Sony ми гарантират, че всичко ще върви - не 90% , не всичко оптимизрано за видеокартата ми, не почти всичко а всичко.
Най -вече нямам желание да ползвам кривия Windows 10 който ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да ползваш ако искаш да играеш голяма част от съвременните игри. Защо не ми харесва няма да навлизам в подробности. ,

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re:

vvarp написа:
1 седмица
Не мога да разбера какво толкова има за дърлене. Съвременните "конзоли" ПЦ-та ли са? Как да не са (в т.ч. и Суич), при това доста оскъпени за това, което представляват. ПС4 и Кокала от 2013-та струват ли колкото нелоша съвременна компютърна конфигурация? Струват, даже с това започна темата (2016-та). Нима 95% от всичко не излиза (и) за ПЦ? Тогава какво нередно има в това човек да даде пари не за станция или кашон, а за компютър? А след всичко изброено, трябва ли да сме безкритични към компаниите?

По първата точка, мнимите конзоли са ново явление. Погледнете чипсетовете на разните станции 1, 2, 3, все пише с големи букви Сони по чиповете, защото са разработка на компанията. От четворката насам спокойно би могло да се мъдри AMD, въпреки че от кумова срама са платили за едно мижаво SCEI. При Нинтендо е още по-крайно - Суич не е тяхна "конзола", а таблет на Нвидиа. Пионер в компютъризирането беше първият Xbox. ПС4 и Суич са по-скоро негови наследници, отколкото нещо друго. Толкова за рейсовете.
Те винаги са били компютри , всякакви компютри има дори Cell процесора на PS3 се ползваше главно за IBM сървъри . Такова понятие като мними и истински конзоли няма. Това което работя в момента също ползва компютър който се побира в една шепа и по-показатели е по-мощно от PS4 но може да го ползваш само специализирано. Телефоните също са вид компютри .
Числата лъжат понякога - само незапознатите се самозалъгват, че със сбрищайн който на книга има високи показатели ще изкара същата производителност като работна станция. Една и съща честота не означава една и съща ревизия на чиповете , а разликата в производителност е огромна. Аз имах една видеокарта свалена от графична станция - докато изгоря миналата година вадеше два пъти повече кадри от същия модел който може да си купиш от магазина. Тъй да не подценяваме професионалния хардуер - в никой случай няма как да е по производителен от модерните поколения PC хардуер но и не е просто сбирщайн еквивалентен на това което се е продавало за асемблация .
Конзолата = фиксиран компютър за развлечение със незатормозяваща операционна система.

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp1 седмица

Говорим за персонални компютри (ПЦ), т.е. конфигурации с ширпотребни чипове, не за специализиран хардуер, каквито са разни работни станции, сървъри и т.н. Конзолите също ползваха предимно спец. хардуер до настоящото поколение. Cell е именно спец. процесор, разработен най-вече за нуждите на PS3.

Конзола без спец. хардуер е просто ПЦ. Разбира се, софтуерът е най-важен за една платформа, но виждате, че софтуерът следва тенденциите при хардуера - след като всички платформи са просто ПЦ с различни конфигурации, софтуерът се оптимизира и излиза за всяка от тях.

Третият основен критерий за това какво е конзола и какво не, са конзолните поколения. Но това също е подчинено на специализираният хардуер, даващ нужната производителност та да може дадената конзола да бъде актуална по 5-7 години. Неспециализираните, купешки чипове предизвикват нуждата от ъпгрейди, които вероятно ще зачестят с PS5 и XSX, обезсмисляйки конзолните поколения и с това, самия етикет "конзола".

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

какво значи просто PC с ширпотребни чипове- допреди известно време всички Mac PC бяха със IBM процесори PowerPC - модификация на което е Cell процесора и пак с mac компютър си съотвестваше със всички функции които има Windows базирана система. На първите PS3- ки дори се инсталираше Linux съвсем лесно и "конзолата" със "специализиран" хардуер се превръщаше в персонален компютър.
Ограничението да не може да инсталираш операционна система на конзоли винаги е било софтуерна политика а не техническа пречка .

Купешки и професионални чипове винаги е имало, още преди 13 години съм виждал работна станция с Windows NT поддържаща 4 i7 "специализирани" копроцесора едновременно и 256 гигабайта RAM ECC -можеше да се играят игри на това чудо и дори в момента превъзхожда всичко купешко на пазара.

Не смятам, че чиповете в съвременните конзоли са купешки - може да се казват по същия начин, но винаги има малък шрифт за модификацията на серията като понякога разликата е драстична в производителност.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

RRSunknown написа:
1 седмица
За другите му точки оабче не мога да разбера какво иска - нито някога е имало приемственост в поддръжката на стикове и други компоненти нито допълнителния хардуер се е давал без пари . Той се оплаква за хардовете - хардовете за всякъкъв вид гейминг са пожелание и никой не ги е подарявал още от Xbox първия, нито пък мемори картите за PS2 бяха без пари . Не знам защо не се споменава това че не ти дават безплатен втори геймпад а трябва да се ръсиш винаги ако имаше желание да играеш с някой.
Playstaiton 1 пад, работи на PS2, PS2 пад работи на PS3, PS3 пад е първият пад, който не работи на следващата конзола - а именно PS4. За първи път се случва това поколение.

Също това с харддиска е голям проблем при конзолата, по простата причина, че PS4 e първата конзола, която не подкарва игра от физически носител. Съответно може да имаш 50-100 диска, но можеш да играеш между 6 и 10 веднага на base PS4. Oстаналите 90 игри можеш да ги играеш с "резервация" за след няколко часа или направо на другия ден. Единствената опция е купуване на 2 или 3 2TB usb харда, на които да накачулиш всички последни и пачнати версии.

Switch-a вярно има PC хардуер, но покрай тоя факт намаза много портове. Все пак, още притежава останалите характеристики на конзолите, в някаква степен. Например вървенето на игри от носителя на играта. Но да, вързани са нещата - софтуер, хардуер... Вече мисля че е невъзможно някой да опита с екзотичен хардуер. Търд партитата ще му покажат червен картон, защото няма да им се занимава да отделят допълнително ресурси. :) Wii U-то с евтинджос хардуера май ще си остане последната от тоя род. Все пак EA и Ubi го съпортваха в началото и изкараха интересни версии.

Евала на vvarp че го каза. Няма срамно в това, в днешно време да играеш на PC. Oсобено като 95% от игрите са еднакви. С нов пад, стар пад, стар стик... каквото ти е удобно. :yes:

Иначе спора за това как "Винаги игрите са се правили на PC" и как всичко е PC .... и NES e бил с моторола и т.н. съм го водил на друго място и честно да си призная, нямам сили да обяснявам пак. Всеки може да го извърти по-свой си начин. :) Разбира се, че малко или много са модифицирани AMD чиповете и не са 1 към 1 с PC еквивалентите. Но си остават PC такива и са доста близки. Имаше огромна разлика в това какво преставляваха PC-тата и конзолите преди последното поколения. Toва е дълга тема, свързана с даване на примери и сравнения. Aко искаш да намериш разликите между да кажем HITACHI SH4, Power PC, RISC процесори, Emotion Engine, Cell и това което е сега, ще го намериш.

Друг е въпроса че вече е по-лесно да се правят игри на по-близки до PC архитектурата. Софтуера е водещ в случая, за избора на хардуер. Вероятно да се намалят разходите и да се пуска всичко навсякъде лесно. Това си идва със своите плюсове и минуси. Колкото и да ми се иска конзолите да останат независими от PC-то, да не се сравняват с него и прочие, явно няма да стане. То като цяло и вкуса на конзолната аудитория и тя самата, доста се промени последното десетилетие. Нормално и гейминга се променя с времето и нуждите на хората и разработването на игрите... Това 8мо поколение дано по-бързо свърши, не ми беше най-любимото и като цяло го усещам преходно. Много неща които не трябваше да се случват се случиха. Например това, че навсякъде има еднакви игри, но Сони първите 3-4 години блокираха крос платформеното мулти. Супер много разработчици се оплакваха, че от тях идва натиска. Накрая тях ги натиснаха и поддадоха, но много еднакви игри си останаха заключени между платформите. Аз трябва да призная че първо си купих PS4, главно заради Final Fantasy XIV. Или поне беше една от големите причини. После разбрах че Sony са забранили на Square Enix да смесват PS и Xbox играчи. Дано тия глупости останат в историята за деветото поколение. :) Така и така всичко е PC, да мога да си цъкам с приятели с конзоли и от PC-то.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 седмица

Изобщо не става дума за некритичност към компаниите и за това колко си на далавера от конзола спрямо РС на лаунча на поколението, за мен на първо място е плъг ен плей експириънса. Всеки, който ми обяснява, че на РС било същото и се играело без проблеми или лъже, или е свикнал с родилните мъки, свързани с инстралирането, подкарването и настройването на всяка една игра. Но не ме разбирайте погрешно - не отричам РС гейминга, даже е предпочитана платформа за наваксване на неща от минали поколения, особено края на ПС360 поколението игрите вървяха под low настройките на РС версиите. Така че там нервите са за сметка на многократно по-добрия експириънс.

Колкото до Демона - еми нагъл е, ама то геймъра е нагло животно по принцип. То е едно нон стоп реване за всичко, все едно създателите са им длъжни. Реване за сценарии, за герои, за раси, полове, за платено съдържание, за скинове, за всичко. ЗА БЕЗПЛАТНИ ПАЧОВЕ ДОРИ! :D А че 60$ през 1990-та са равни на $120 през 2020-та, а игрите още са 60$ на лаунчникой не го отчита. Толкоз по въпроса за "РС архитектури", "платени абонаменти" а.к.а. "данък конзола" и т.н. Да, може човек да е критичен към фирмите, но не видях никъде да се споменава горната "подробност". Между другото освен всичко друго също така със скока на бюджетите е нормално и архитектурата на конзолите да стане по-сходна, за да се оптимизират по-лесно различните версии.

Иначе РРС е изтъкнал всичко, което би трябвало да е очевиден за дългогодишен геймър, гонещ 40-така, какъвто е Демона. За всеки един детайл. Много се радвам, че има обективни хора все още тук, щото фактологическа йога всеки може да прави и да носи вода от 9 кладенеца. Само ще добавя, че той е единствения човек, който познавам да е казал, че предпочита да дава двойно за игра ($120), но да е както на него му изнася. Не, мерси ;)
Последна промяна от epedos на 30 юни 2020, 23:42, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Айде сега, до преди 1 година го проверявах че 60 долара 90-те, са равни на 90 долара с инфлацията. Вдигаш с цели 30 отгоре. :) Но както и да е. Да не разваляме темата за 8мото поколение с нашите дърляния. :)

RRSunknown си каза, че не го засягат нито едно от допълнителните плащания, тебе също не те засягат особено. Като не ви засягат, естествено че ще сте доволни. Мен обаче всички неща ме засягат и от там идва недоволството ми. Казах го и преди, предпочитам игра да е 100 долара, но да е завършена, без микротранзакции, без блокирани мултиплейър функции, без day 1 patch и като цяло ако има пачове, да има начин да ги сваляш свободно и да си ги бекъпваш извън играта. (както беше на 360) Ясно е че да хванеш повече народ, трябва да пуснеш по-ниска цена и вече да добавяш допълнителни такси и схеми тук и там. Парите трябва да се вземат от някъде и някой... по някакъв начин. :D За пачовете и day 1 пачовете съм казал. Няма контрол като преди или поне е със занижени критерии. Обезличават се физическите копия. Казах го че понякога пачната игра има по-различен, несъвместим сейв с ранната физическата версия. Съответно, дори да не те бърка че играеш стара версия, може и да не тръгне сейва, след 10-15 години като спрат системата. Може някой да не му дреме, но аз си купувам игри от преди 25 години, пускам ги и играя. Може и след 25 да не го правя, но ме дразни тази зависимост от тяхната система която ни прилагат. Има десетки примери които някоя игра се нуждае от 2-3 месеца още работа, но костюмарите не дават. Разработчиците не са виновни, другаде е проблема. Хубаво, фирмите си спазват датата, взимат парите и доразработват играта в следващите месеци . Някои игри направо не са същите след 1-2 години пачване. Не ме бърка, аз така и така за вбъдеще ще чакам финални копия. Day one, супер, супер рядко ще цъкам.

В споровете се ражда истината и съм ви благодарен че се включвате. Малко или много всеки научава по нещо и се дообогатява по някакъв начин. Важното е да се уважаваме, игрите са еднакви, няма значение кой на какво играе. Извън ексклузивите нали. Но те като цяло също са малко като бройка напоследък. Спрямо PC. :) Следващият път когато ще пиша, ще е за игра. Мисля че се разбрахме по въпроса. :)
Последна промяна от The Demon на 30 юни 2020, 23:44, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos1 седмица

Помниш ли лафа за човешката стоножка :lol:
Изображение

Това, с което бих се съгласил донякъде с теб е за "преходното" осмо поколение. ААА игрите, които се усещат като нещо НОВО се броят на пръстите на една ръка на дърт стругар. Една от сигурно трите на кръст (за мен) е римейк (RE2), другата е почната предното поколение (The Last Guardian), доняяяякъде и Уичър 3 като своеобразен съвременен пионер с такова ниво на детайл в наратива. Игрите разшириха, надградиха и утъпкаха пътеките започнати миналото поколение, но почти никоя не опита нещо изцяло ново. Вместо това фокусът отиде към пушване на по-синематик експириънса или като цяло на силното полиране на един елемент в играта за сметка на останалите, което им донесе оценки от 95-97 в метакритик, които за мен са неоправдани. Докато преди това скочихме от мерника над човечето (пс2 ГТА игрите) в едното поколение до заглавия като Батман АА, Ънчартед 2, Гиърс 2, Дарк Соулс и Мас Ефект, всяко което създаде нови течения, копирани от десетки, ако не и стотици заглавия след себе си, та до ден днешен. Кажете ми всички такива заглавия от осмото поколение, аз не се сещам и едно такова без уговорки.

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Защо 30 години, дай нещо от пика на гейминга. Когато се правиха модерните класики като RE2 и FF7 :)

Изображение

За другите неща си прав. Аз също бих дал Last Guardian, като някакво ново усещане. Много жалко че Jim Raynor не я е усетил, въпреки че е фен на Ico. RE римейка показа че може да се направи истински сървайвъл хорър с модерни контроли и як геймплей. Shenmue показа че може да се направи игра, сякаш времето е спряло за 18 години. :lol: Kojima се изгаври с геймърите по много арт начин, някои го оцениха, други не. Мисля че Death Stranding в бъдеще ще стане нещо като класика. Но трябва да мине време да се оцени от повече народ. Доста неща се случиха. Но е някакъв преход поколението. Преход към това което ни чака в бъдеще.

ЕДИТ:
Конзолите като цяло дори да се рекламират като евтини продукти, все още си остават насочени към по-заможните западни държави. В бедните страни мисля, че все още новите конзоли са лукс и хората си цъкат на каквото PC имат. Затова и минават номера с тия такси, абонаменти, транзакции, DLC-та. Към тия държави малко или много се включваме ние. (или поне част от нас) Просто тия таксички, длц-та, микротранзакции и т.н. са жълти стотинки за средния човек. Но мисля че в много държави от сорта на Бразилия, Иран и подобни, конзолите са лукс и такива номера просто няма да минат.
Последна промяна от The Demon на 01 юли 2020, 00:10, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Аз между другото наистина имам сейвове от преди 25 години които миналата година се мъчих да подкарвам но не тръгнаха - нито една стара PC игра не ми тръгна . И накрая си накупих от GOG версии които вървят криво ляво . Добре, че има фенски версии и модове .
Пък цялостния гейминг е друга тема която сме обсъждали в друга тема .

Потребителски аватар
The Demon
Console Master
Console Master

Какво говориш, аз имам игри за Xbox 360, които по една или друга причина са спрени и не ъпдейтват. Но съм направил грешката да изтрия играта и си пазя сейва. Уви, вече без пач, няма как да заредиш сейва. Дава грешка и не е съвместим с оригиналната версия на диск. Дори не говорим за 20 години, а за 4-5. Много пачнати версии и DLC-та могат да изчезнат завинаги. Дано някои понавътре в мод сцената бекъпва. Емулацията спаси много голяма част от гейм наследството, но и физическото помогна. Сега с тия затворени системи и дигитализация, ще стане доста по трудно съхранението на пачове и длцта за идните поколения. :)

Пазенето на сейвове вече така и така няма смисъл много. Навремето се отключваха герои във файтинг игрите, тогава имаше смисъл да си пазиш сейва и да са отключени, ако играеш с приятели. Отключваха се режили, костюми, артове.... Сега повечето от тия неща се купуват. Затова разбирам и защо хората не ги грее особено да си пазят сейв. Преди имаше смисъл, сега не много. Освен някакви high scores да си записваш и да си сравняваш след време. Аз съм сигурен че си пазя ПЦ сейв на Metal Gear Solid с отключен Смокинг костюма и банданата за безкрайни патрони. (трябват ти 2 превъртания) Както и много time limit scores на VR Missions. :crazy:

Много ме дразни и това че ако искаш да си прехвърлиш сейв от 360 на One, трябва да си купиш абонамент за 1 месец. Много е вероятно да ти трябва, заради обратната съвместимост. Платих си като поп веднъж, че да прехвърля сейв. Нещо което може да се направи с USB. Изобщо дано в бъдеще тая цигания и такси за всичко да понамалее.

То и на PC вече си е цяло приключение да намериш къде играта прави сейвовете. Навремето беше в папката на играта, в последствие в my documents... a вече на Windows 10, на най-разнообразни и скришни места. Има разни сайтове обаче, като PC Wiki, които помагат да си намериш къде играта е скрила сейва. :D Губим контрола хора. :D Съвременните разправии със сейвове и прехвърлянето им, ме накара да уважавам мемори картите.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x1 седмица

Поразмиха се нещата последните години, но въпреки всичко, едно от основните предимства на конзолите си остана. Всъщност май е и най важното според мен - тяхната унифицираност и универсалност. Демек попадне ти 12 годишна игра на която пише ''PS3''. Пускаш я в конзолата и играеш. Никви драми. Играта ти върви така, както девелъпъра знае че ще ти върви, тъй като хардуеъра е фиксиран. Така и ти и той знаете, че ще има правилен експириънс. Именно и за това е добре да имаш колкото може по голяма колекция от конзоли, или поне да преобладават тези, поддържащи обратна съвместимост.
Но...има си ги и минусите в конзолния гейминг, сравнявайки го с този на PC. Като почнем от мишката и клавиатурата, по качествената визия с читавите компоненти, мине се през модулния ъпгрейд, безплатното мулти, емулацията и тн. Та и чистата многофункционалност дори като устройства.
В крайна сметка като оставим хардуеъра на страна обаче, идват игрите. Игрите са нещото, заради което се правят тия кутии. А при положение, че вече нещата се размиха и можеш да играеш всичко на всяка една платформа, то остава да си направиш сметката коя платформа ще ти даде най големия Compatibility list, с какво качество и на какви пари.
А колкото до коментара на RRS за сейфовете - тия дни рових в един от кашоните пълен с кво ли не да търся едни кабеляци, та случайно си намерих мемори картата за PS1 - Made in Japan. Пуснах я в конзолата да видя кво има вътре, та си намерих най ценните и сантиментални сейфове евъ :) Естествено че след това се пуснаха няколко от въпросните игри за да видя дали всичко работи. Alundra преди последния бос, FF Tactics с килър тиима ми, Gran Turismo 2 с всичко възможно в гаража ми и тн. Всичко си бачкаше та даже се заиграх за няколко часа :lol:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Кой е онлайн