Осмо поколение: PlayStation 4, Xbox One, Wii U

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Nex'Gen

Мнение RRSunknown8 години

Игрите на Близард също не могат да се продават свободно.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение ZaG8 години

Aкаунти се продават под път и над път.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

те и боксове се продават под път и над път..

Не ми става ясно само как се продават акаунти ако няма как да се срещнете с човека лично и да си смениш паролата пред продавача.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

И на мен не ми е, но е факт че се прави, по същия начин както могат да те прецакат с акаунт могат да прецакат и с нормална игра или конзола. Също е факт че Близард е само една компания която прави игри, а не представлява платформа за която ще се правят повече игри от колкото близард някога ще направят.
Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Фкатите ти нещо не са верни
Първо не могат да те прецакат по същия начин защото като видиш физически играта - явно е при теб а не е имагинерна. Докато акаунта (или по- модерния онлайн код за PS3 ) няма абсолютно никакъв начин да си сигурен или да провериш дали е активен дистанционно.

И второ - Близард само положиха основата - всички Steam игри, a вече и origin (ЕА) игри са по-същия принцип.
Не съм сигурен дали Steam игра можеше да се подарява но и там е 100% сигурно че не можеш да си сигурен в проверката.

И б.т.в. не забравяйте - говорим не за професионални търговци а за нормалния геймър който купува и продава. Защото аз например съм си вързал на батълнет акаунта не само Старкрафт а и WOW , Diablo 3, Diablo 2, Warcraft 2 - ако тръгна да продавам само Старкрафта трябва да продам всичките - еми не е далавера това, не е като да продадеш God of War или Alan Wake например.

И докато на теория може и да има един на десет хиляди който да няма нищо против да има отделен акаунт с отделна парола и отделни постижение и то вече наотворени за всяка своя игра, то за голямото мнозинство геймъри такива варианти са неудачни.

наскоро водих преговори за Uncharted 3 - продавача твърдеше че не бил ползвал кода но не можеше да го докаже по никакъв начин, не пожела и да ми го даде написан предварително а аз после да взема играта - да не съм го откраднел. Ако и двамата търговци могат да се срещнат и да отделят време да се отидат до местоживеенето на купувача - ОК , срещат се и тестват на място АКАУНТА за продажба. Но когато търговията става дистанционно - различни градове, EBAY - какво правим тогава ? Защото точно този вид дистанционна търговия е най-мащабната.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Сега няма да обръщам темата в това как могат да те прецакат...
Точно от ебей, много познати купуват само кодове и акаунти, до сега и 1 не се е оплакал. Да, и моя близардски акаунт е като твоя, но аз и тези игри нямам намерение да ги продавам, ако обмислях такава възмиожност щяха да са на отделни акаунти. От стийм и ЕА се интересувам маааалко повече от колкото за това какво прави съседа ми в момента, но все пак предполагам си виждал цените на игрите в стийм. Ако конзолните игри имат такива разпродажби то няма да има нужда от 2ра ръка пазар и дори да го има то той няма да е толкова голям поради обясними причини.

И все пак, това са компании за игри, не платформи както казах. Няма смисъл да ги обсъждаме. Вместо това да обсъдим слуховете
Слух 1: Wii U = 5x X360
Слух 2: Wii U = 2x X360
Слух 3: nextBox = 6x X360

(явно x360 се е превърнал в мерна единица за могъщество на конзолите, PS4 = over 9000x X360)
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Има резон в думите на Радо, ама тва е само защото живеем в България и мислим като българи.

Като спомена EBAY вече нещата придобиват съвсем друг вид - там отделно, че на първо място самия сайт яко дере и реже продавачите - по много начини можеш да ги прецакаш като купувач, такава им е политиката просто. Но по-важното - в белите страни няма дори наченки на мисъл да те прецака някой...

Разбрах го преди повече от 5 години, когато едни супер-редки ъндърграунд хип хоп дискове ги купих от един финландец и други от един канадец, ползвайки само e-mail (не Ибей или друг посредник). Имах някви угризения да не изгоря със 150$, но после си дадох сметка, че на тия хора дори през акъла не им минава да ме прекарат - защото е НЕЗАКОННО.

Никога не съм имал проблеми с чужденци при покупки на каквото и да е било. Най-малкото кой ще си играе да те прецака за такива смешни пари за техните стандарти?
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Не става дума само за прецакване а за продаване на акаунт - ако на западняка му е ценно да си държи всички неща в един акаунт той няма да го продаде само защото една игра не го е изкефила -> от което следва -> търговията втора ръка намаля , и дори бива преборена до голяма степен като в бизнеса остават предимно професионалните търговци на акаунти.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Ами по-скоро не си струват парите за тях. Щото аз ако си купувам игра с идеята да продам акаунта, ще си го направя на друг мейл. А може би на тях просто не им се занимава...

Онлайн кода е достатъчно обвързващ с играта. Близарския подход става за техния таргет и жанр, но не виждам как при сингълплеър игри като Bayonetta, DMC, Венкуиш, NG и други ще се приложи успешно тая формула...

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4
Регистриран преди: 15 години

Мнение Bobi8 години

epedos написа:Но по-важното - в белите страни няма дори наченки на мисъл да те прецака някой...

...на тия хора дори през акъла не им минава да ме прекарат - защото е НЕЗАКОННО.
Всичко е въпрос на попадане на честен продавач или купувач. Аз и още няколко човека тук, за които със сигурност знам, че са точни, защо не мислим да прекарваме когото и да било? Не, защото се къпем в пари или много треперим от Закона. Просто нещата опират до възпитание, манталитет и личен избор какъв да си в живота. Но пък го има и обратният момент - спрямо мен са циганеели трима чужденци - американец, швед и англичанин. За щастие, само един от тези пъти изгорях с $90, а нататък си имах едно наум и се отървах само със загуба на време. :roll:

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

PC mustard race

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

И пак нищо по-интересно. Но да видим.

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Re: Non-News...

Мнение me3x8 години

Epic's Tim Sweeney: Lifelike Graphics Will Happen During Our Lifetimes
От Шарп накиприха подобващ дисплей(8000х4000) още миналата година. Очаква се отговор от хардуеърните инжинери и девовете.
"Our industry's brightest days are yet to come" :roll:
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Re: Non-News...

Мнение cain8 години

Unreal Engine 4
"People are going to be shocked later this year when they see Unreal Engine 4 and how much more profound an effect it will have."
Да се чете "Очаквайте технологично демо на игри за nexgen, които никога няма да изглеждат така ingame"
PC mustard race

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Нищо чудно. Клауд гейминга ще удари мощно съвсем скоро...

Потребителски аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk8 години

За огромно мое съжаление... :(

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe8 години

Ако некст-геновете са без физически носители, спирам да купувам конзоли. На мен поне 60% от кефа ми е да притежавам/колекционирам игри. Или ако случайно купя, няма да имам нито една оригиналка - при облачетата разликата между пиратка и оригиналка ще е точно 0%. :lol:

Излъгах се наскоро да купя Шогун Тотал Уор 2 и чак след това видях, че е със стимаджийска врътка за инсталиране. А аз тогава дори нямах нет под ръка. Ти им подаваш ръка като купуваш оригинално, те гледат да ти я отхапят до рамото. Ай сиктир оттука и нещастниците! :wall:
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

king_of_the_universe написа:Ако некст-геновете са без физически носители, спирам да купувам конзоли. На мен поне 60% от кефа ми е да притежавам/колекционирам игри. Или ако случайно купя, няма да имам нито една оригиналка - при облачетата разликата между пиратка и оригиналка ще е точно 0%. :lol:

Излъгах се наскоро да купя Шогун Тотал Уор 2 и чак след това видях, че е със стимаджийска врътка за инсталиране. А аз тогава дори нямах нет под ръка. Ти им подаваш ръка като купуваш оригинално, те гледат да ти я отхапят до рамото. Ай сиктир оттука и нещастниците! :wall:
qft
Изображение

Кой е онлайн