Осмо поколение: PlayStation 4, Xbox One, Wii U

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Re: Nex'Gen

Мнение me3x8 години

"Disk drive-less" не го тълкувайте само като край на физическия носител, а по скоро като край на употребата на дискове. SD картите памет станаха вече без пари, тъй че като нищо майкрото могат да пуснат игрите си под няква тяхна модификация. А и един диск драйв в машината им идва доста по скъп като производство, вместо един "картов" четец ;) За нас това е в огромен плю щото ше свърши проблема с надраните дискове и изпляскалите оптики.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

При цена за 16GB карта памет ~ 15 долара и 10 долара за 25GB BR диск не знам...
Пък ако стане това с картите аз лично ще си умра от смях. Back to 8bit/16bit era
PC mustard race

Потребителски аватар
BardoSore
One of the Team
One of the Team
Регистриран преди: 14 години

Мнение BardoSore8 години

Аз съм навит пък. Vita го даде за пример.

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi8 години

Nintendo 64 също е далече от 8 и 16 бита. :yes: Единствено ограничението във вместимостта на чиповете в касетките го лиши от водачество на пазара тогава (защото непосилните цени и ограниченото място за филмчета отказаха маса разработчици, заради което те се пренасочиха към 32-битовите конзоли), а сега, с напредването на технологиите, това вече не е проблем и дори бих се радвал отново да видя домашна конзола с касетки. :quitar:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown8 години

Касетките от едно време и SD картите са различни неща.

Честно казано толкова десетки дефектирали флашки и карти са ми минали през ръцете че изобщо не съм оптимист за едно такова развитие на нещата.

Потребителски аватар
Bobi
STREETS OF RAGE 4
STREETS OF RAGE 4

Мнение Bobi8 години

То и чиповете вече са достатъчно евтини за производство, така че не е задължително носителят да е с технологията на SD-картите. Още повече, че при големи серии производствената цена на един чип с вместимост 4ГБ е около два лева!

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Абе това все още е в сферата на слуховете, не знам какво толкова се размечтахте :lol:
Освен това xbox3 ще е по-медийно насочен и освен разни net услуги като Netflix сигурно ще се подсигурят и с BR
PC mustard race

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos8 години

Едва ли БР.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp8 години

Nex'Gen consoles = current gen PCs :dog:

http://uk.ign.com/articles/2012/01/24/x ... urrent-gen
The next Xbox will ship to retailers in late October or early November of next year with six times the processing power of the Xbox 360, sources close to the project have told IGN.
Following initial reports from tech blogs Fudzilla and SemiAccurate, our sources have confirmed that mass production of the system's GPU will indeed begin by the end of 2012 but will not, however, be based on AMD's 7000 series Southern Islands GPU. Instead, the processor will be derived from the 6000 series, which was introduced last year. More specifically, it will be akin to the Radeon HD 6670, which offers support for DirectX11, multidisplay output, 3D and 1080p HD output. The chip currently has a market price of upwards of $79.99.
In real terms, the Xbox 720's raw graphics processing power is expected to be six times that of the Xbox 360 and will yield 20-percent greater performance than Nintendo's forthcoming console, the Wii U.
Developers are likely to receive development kits based on the system's final configuration in August. Projected pricing for the console was not provided.
http://www.bloomberg.com/news/2012-03-1 ... rence.html
Мicrosoft says it won't be discussing new Xbox at E3 2012 conference
Microsoft Corp. (MSFT) will release the next version of its Xbox console in 2013 at the earliest, as the company squeezes at least one more year of sales out of its current model, said two people with knowledge of the matter.
The company may show the successor to its Xbox 360 in June 2013 at the E3 conference and put it on sale that same year, said the people, who declined to be named because the plans are confidential. David Dennis, a company spokesman, said earlier today that Microsoft won’t discuss new Xbox hardware at this year’s E3, quelling speculation that the device would be unveiled at the 2012 show.
+ Mirosoft загробват поредното студио:

http://kotaku.com/5893427/rumor-obsidia ... -microsoft
http://www.joystiq.com/2012/03/15/obsid ... one-point/
Rumor: Obsidian’s Cancelled Project Was For The Next Xbox, Published By Microsoft
Obsidian's ill-fated 'North Carolina' game was slated for the next Xbox and published by Microsoft, according to sources familiar with the project .
Yesterday, after almost seven months of development, Microsoft cancelled the project, our sources said. Obsidian consequently had to let go of 30 people, as reported by several outlets this morning.
Our tipster tells us that the North Carolina project was "desperately needed" for the studio's continued survival[...]

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Мicrosoft says it won't be discussing new Xbox at E3 2012 conference
Значи само WiiU да чакаме - The ultimate HD remakes console
PC mustard race

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x8 години

Xbox 720 с блурей, 2 GPUs и 4-6 CPU etc

Двато видео ускорителя ще работят като независими - тоест ще могат да рисуват различни обекти по едно и също време(а не като raid/sli режимите при компютрите, където двете видео карти рисуват един и същ обект).

Повече тук
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Xbox 720 will require an always-on internet connection as an anti-piracy measure.

ДА го ядат.

We’ve also been told that the next generation of Kinect will be built into the device as standard.

х2

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

me3x написа:Xbox 720 с блурей, 2 GPUs и 4-6 CPU etc

Двато видео ускорителя ще работят като независими - тоест ще могат да изобразяват различни обекти по едно и също време(а не като raid/sli режимите при компютрите, при които двато изобразяват един и същ обект).

Повече тук
Предполагам едното GPU ще може да се ползва и за физика.

Другите неща които са интересни, предполагам все още в сферата на слуховете
Xbox 720 will require an always-on internet connection as an anti-piracy measure...
...We’ve also been told that the next generation of Kinect will be built into the device as standard...
...The next generation Xbox will have a Blu-ray drive
It was reported last week that PlayStation 4, internally codenamed Orbis, will also be powered by AMD hardware.
Nvidia са им го набили четвъртит, изпуснали са две от най-апетитните сделки, пък и май Wii U ще е с радеон
PC mustard race

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Същото се говори и за пс4. Аако това стане истина и нинтендо не се осерат, ще победят в идната конзолна война както пс2 победи гк и кашона.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

И как го виждаш това да стане? С игри - едва ли... :/

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение niki_8 години

Според мен Kinect наистина ще бъде вграден. Една функция, която ще ги различава от конкуренцията, а също и ще повишат продажбите на буклуците за него, след като е вграден във всяка конзола. Само, като сетя за kinect пародията, която разиграват две поредни години на E3 и звучи съвсем логично.

Задължителният интернет ми е съмнително дали ще стигне до финалната версия. Когато дойде хак, ще му видят сметката на това ограничението и ще остане само във вреда на потребителите.

2 gpu-та вече звучат по- добре, особено ако работят отделно.

Все пак ми е интересно какво ще се случи, след като Samaritan демото е базирано на U3, а изисква 10x Xbox360. До колкото четох U4 енджинът, отнасял, горе споменатото демо. Epic отново надават глас към M$, както изискаха повече рам на времето, заради първият Gears.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

epedos написа:И как го виждаш това да стане? С игри - едва ли... :/
Точно с игри го виждам да стане.
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

И ако wiiu не е на нивото на ps4/xbox3 технически не знам как ще стане с игри.
По-скоро с разни техни си first&third party игри които се възползват от поредното им "революционно" контролер решение.
И тук таме някой HD remake на игри за wii и gamecube
По-скоро ще търсят ниша незаета от Sony и MS в която да се намърдат както направиха с Wii.
inb4 френетични викове "Аз се интересувам само от геймплей а не от графика" :lol:

Но аз отдавна съм разбрал за себе си че не съм хардкор, така че ако по аналогия на Halo anniversary, направят някоя Зелда с
изцяло пренаписана графика ще хвърлям пари по телевизора
PC mustard race

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Всичко е до желание. Девелопери пищят на ляво на дясно че Ю има адския потенциал, ако е и поне съизмерима до някаква степен с конкуренцията единственото което е нужно е желанието на нинтендо. Ако 2те други конзоли орежат 2ра ръка пазара и наложат постоянен онлайн, ще се отвори перфектната възможност нинтендо да си върнат трона така да се каже. Ще е лудост да не го направят.
Изображение

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение niki_8 години

Wii U less powerful than PS3, Xbox 360, developers say

Слуховете се тълпят.

Кой е онлайн