Осмо поколение: PlayStation 4, Xbox One, Wii U

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Re: Nex'Gen

Мнение ZaG8 години

"The graphics are just not as powerful"
Стигнах до тук :facepalm:
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 15 години

Мнение Sath8 години

cain написа: inb4 френетични викове "Аз се интересувам само от геймплей а не от графика" :lol:

То геймплей разбира се, ама като пуснат някаква конзола със супер куц хардуер в сравнение с конкуренцията, пак ще отблъснат 90% от разработчиците.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Честно казано графиката на пс3/х360 би била достатъчна за нуждите на Нинтендо. Покрай wii и ds се уверихме, че могат да правят чудеса и с малко (почти единствено важи за фърст парти игрите, разбира се). Ще поживеем и ще видим...

Виж, по-слабо от това не виждам смисъл изобщо да се опитват да пробутват. :facepalm:
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
no.cow.level
Console Fanatic
Console Fanatic
Регистриран преди: 10 години

Мнение no.cow.level8 години

Internet connection always on = :facepalm:

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown8 години

Само лоши новини.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Rocco DeMaro @ GT написа: These latest assessments follow comments from Darksiders II's game director, Marvin Donald, who placed the Wii U on even footing with current-gen machines about ten days ago.
Here's an excerpt from that story:
"In an interview with GameReactor, Darksiders II game director Marvin Donald said the Wii U's hardware, "has been on par with what we have with the current generations."

There's been much speculation on just how powerful Nintendo's new machine will end up, with some guesses ranging from twice as powerful as current consoles to six times as powerful.

"So far the hardware's been on par with what we have with the current generations," Mr. Donald said. "Based on what I understand, the resolution and textures and polycounts and
all that stuff, we're not going to being doing anything to up-rez the game, but we'll take advantage of the controller for sure.""
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Да не забравяме и че докато не са разучили хардуера не може да се очакват резултати сравними с Uncharted 3 за която им тряжваше 5 години разучаване на PS3 хардуера.

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Хрумна ми още нещо, на много места хората се хайпват че новите конзоли понеже са n пъти по-мощни от старото поколение и всички игри ще започнат да са 60fps.
Ако не са геймплейно необходими разработчиците винаги биха пожертвали тези 30 кадъра за да предложат по-добра графика.
30fps + доста добра графика > 60fps + средно добра графика, защото повечто хора се надали биха разбрали разлика между 30 и 60, но лесно биха оценили
играта графично.
Именно заради това толкова уважавам PC гейминга защото мога да си осигуря комфортен фреймрейт ако не с ъпгрейд то поне с орязване на графичните настройки.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

30 е добре но има игри които ги пускат на 15-20 кадъра и има хора които твърдят че нямало проблеми.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Честно казано ако две от компаниите излязат с конзоли които са онлайн онли и/или без 2ра ръка пазар, другата компания и конзола мощна колкото НЕС да пуснат пак нея ще предпочета.
Изображение

Потребителски аватар
cain
Moderator
Moderator

Мнение cain8 години

Много добре знаеш че би си купил nexgen MS или Sony, както и на всеки от вас му е известно че големите компании
третират хората, които си купуват втора ръка игри едва ли не като пирати и беше въпрос на време да предприемат мерки срещу това.
PC mustard race

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

И в тази борба преебават всички държави в които интернета е некачествен и семействата които играят с различни акаунти игрите си. А перспективата Sony просто да фалират както SEGA и да се окаже че игрите които си закупил да стават само да си ги гледаш в списъчета също не ме блазни.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Да бих - като има сигурен 100% начин да си изпиратствам игрите и да не им дам и една стотинка (стига да потдържат въпросната "функционалност")
Изображение

Потребителски аватар
vvarp

Мнение vvarp8 години

Това за always-on online е толкова нелепо, че даже не е смешно. Както и голяма част от измислиците дето ги тиражират.
И трите компании знаят много добре, че една значителна част (45-60%) от потребителите не си прави труда да свързва конзолите си online и няма намерение да ползва online услуги. От останалите, едва ли са кой знае колко тези, които са редовно онлайн. Истина е, че числеността на offline категорията ще намалява, ама не виждам коя компания би се лишила от половината си потенциални клиенти с подобно ограничение.

Prev-gen хардуера на Weeooo (a.k.a. Ninten2006) вече сме го обсъждали - ценообразуването е определящо, а с този контролер, просто няма как да го вкарат в нормални граници, без да орежат хардуера. И ще си сърбат попарата четвърто поколение под ред, щото (отново) никоя друга компания няма намерение да разработва специално за тях. Ще портват докато е възможно, после:
Изображение

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение andycole8 години

cain написа:Хрумна ми още нещо, на много места хората се хайпват че новите конзоли понеже са n пъти по-мощни от старото поколение и всички игри ще започнат да са 60fps.
Ако не са геймплейно необходими разработчиците винаги биха пожертвали тези 30 кадъра за да предложат по-добра графика.
30fps + доста добра графика > 60fps + средно добра графика, защото повечто хора се надали биха разбрали разлика между 30 и 60, но лесно биха оценили
играта графично.
За съжаление си доста прав. Даже Insomniac излязоха с официално изявление че повече нямат намерение да правят игри с 60 фпс, защото никъде по ревютата не споменавали и не оценяли, че Ratchet & Clank поредицата е 60 фпс, докато факторът графика винаги намирал място в крайната оценка, а и повечето потребители гледали това.

Потребителски аватар
werk
Console Master
Console Master

Мнение werk8 години

Аз лично не мога да видя разликата между 30 и 60fps :-)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor8 години

werk написа:Аз лично не мога да видя разликата между 30 и 60fps :-)
Проблемът не е във виждането за мен, а в input lag-a. При 30 fps е около 100-120 ms, при 60 Fps е на половина. А в игри като DMC или кой да е файтинг, дори отделните фреймове играят сериозна роля и всичко под 60 се усеща зле/непълно. За това и новия DmC ще е колосални лайна, тя бойната система няма как да работи при 30 кадъра.

Потребителски аватар
niki_
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение niki_8 години

Jim Raynor написа:Проблемът не е във виждането за мен, а в input lag-a. При 30 fps е около 100-120 ms, при 60 Fps е на половина. А в игри като DMC или кой да е файтинг, дори отделните фреймове играят сериозна роля и всичко под 60 се усеща зле/непълно.
Правилно, нещата опират предимно до механика. 60 кадъра може да са ми мазни и много приятни, като усещане, но принципно не са задължителни за всяка игра. Не вярвам, дори при следващото поколение, някой да се лиши от визуални прелести, ако не са необходими 60 кадъра.
RRSunknown написа:30 е добре но има игри които ги пускат на 15-20 кадъра и има хора които твърдят че нямало проблеми.
Tова, също е важен момент! Още не мога да си избия от главата новата Castlevania, която привидно е доста красива, но върви уажсно грапаво с 20fps, което за мен осакатява вече дори и визуалната част.

Потребителски аватар
andycole
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение andycole8 години

60 фпс са стандарт за файтингите от първо лице (визирам големите Текен, ДоА и ВФ). Трябва да станат и стандарт и за рейсинг игрите, поне тези претендиращи да са с някаква дълбочина. След 60-те фпс, с които лети Wipeout HD/Fury сега като си пусна някои от иначе любимите ми по едно време motorstorm игри ми се убива целия кеф, дори и усещането за скорост е силно намалено при 30 фпс, а и всеки друг рейсинг ми се вижда дървен.
Другите жанрове, които си изискват 60 кадъра са стрелби, спортни симулатори и хак енд слаш екшъните.
Иначе разликата между 30 и 60 фпс не само че трябва да се усети без проблем от геймъра, но и се вижда лесно дори и да не играеш, поствал съм линка с Ънчартед 3 подкаран на 60 фпс(явно на някой PC build) и долу същия игрови абзац с 30-те кадъра.
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... -at-60-fps

Та да не задълбавам особено в темата, искам следващия ген да даде по-добра интернет връзка (кой каквито и безумия да си дрънка конзолите все още са single player ориентирани и онлайн елементът куца), повечето файтинг игри са от неиграеми до посредсвени онлайн, Pes е трагедия, излиза че само шуутърите и някои рейсинг игри вървят добре.
60 кадъра... ами разработчиците някак трябва да разберат че геймърите държат на това, вместо Insomniac да излизат с подобни безумни изявления че това бил пренебрегван фактор сред оценяващите журналисти и геймъри.
- Реална физика, интеракция със света на играта, реално рушене на обекти в игрите. В един посредсвен Black от миналата генерация конзоли има повече трошене и поражения по околната среда и обектите от нея в сравнение с голяма част от стрелбите от трето и първо лице от тази генерация ( и то дори от добрите такива)

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Е Блек е един. То и в Бед Къмпани имаше разрушения по тая логика. Това е друга тема...

Мисля, че vvarp го каза най-точно. Ако са достатъчно умни да си погледнат отношението продадени конзоли и онлайн акаунти в системата ще им стане ясно.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Кой е онлайн

1 гост