Осмо поколение: PlayStation 4, Xbox One, Wii U

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Потребителски аватар
blumentopff
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 10 години

Re: Nex'Gen

Мнение blumentopff8 години

Факт е, че освен Halo 4 няма друго обявено за тая година. Но, според мен, каталога на MS е по-добрият, това вече сме го обсъждали, и вече стигнахме до заключението, че си е до личен вкус. Разбира се, че троля умишлено в случая.
See you starside... Изображение

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown8 години

Ей вчера ми спря интернета и не можах да се включа.

Пак сте почнали някакви System Wars.

Прочетете пак статията - видно е от нея че Майкрософт целта им е да печелят не от игрите а от такси за ползване, купуване на филми, музика и телевизията през устройството им и така нататък. Те пак искат да си продават хардуера и ЩЕ си го продават все повече и повече (поне в Северна америка), просто игрите няма да са номер едно фокус, както за компютрите не са.

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 13 години

Мнение epedos8 години

Мен само игрите ме касаят, tbh.
PS4 "who knows when" Crew

"‎И по случайност девет от десет българи слушат поп-фолк, брато,
а от нас няма по-прост пост-соц народ..."

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

epedos написа:Мен само игрите ме касаят, tbh.
True that.
Fight for those you have lost and for those that you dont want to lose !
Изображение

Потребителски аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Е те в последно време MS пускат само някви Кинкт лайна... И от каталога им за 2012 става ясно, че към това ще се набляга. Sad but true.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Мнение RRSunknown8 години

Гледайте сега, то по принцип нас и телевизорите ни касаят само за гейминг но принципно ги произвеждат за могат хората да гледат телевизия и филми.

Същата работа и за майкрософт - прицелване в средния човек за който игрите са просто един от многото начини да се забавлява наред с филмите, музиката и т.н. Кинекта е лайна за хардкор геймъра който под игра разбира Dark Souls или Скайрим, но е незаменим за парти когато се събират 30 човека да купонясват а всички се заливат от смях гледайки няколкото пияници които се клатят пред Just Dance 3 с недопити бутилки в ръка.
И най-важното - Майкрософт бъркат в паничката на кабелните телевизии.

Като казах телевизии знаете ли коя е най-богатата жена в България след банкерките - собственичката на Булсатком. А сега си представете че в Щатите Майкрософт тръгнат да изместват локални кабелни оператори (защото кой е луд да дава пари за кабел или сателит когато с помоща на една проста кутийка получава достъп до всичко на пазара с най-добро качество). Ако сложат и браузване директно бъдват мечтата на бай Ганьо - компютър под телевизора който няма да забива и за който не даваш пари за ъпгрейд и на който можеш да правиш всичко което 90% от хората правят с домашните си компютри и в момента.

От цялата работа прецакани ще останем хората в страни като България където съпорт няма да има и половината услуги сигурно няма да са достъпни.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение Jim Raynor8 години

Jeru написа: Иначе bluementopff пак пише глупости. Xbox-ът е горе-долу изстискан до краен предел технически.
Що се отнася до глупостта с "особено Sony"... не ми се влиза отново в този безумен спор, но наистина би било чудесно ако blumentopff просто си троли, а не си вярва.
А като цяло и двете платформи са с прекалено бедни откъм ААА игри каталози, че да се преминава към нова генерация. Лично за мен обаче анонс тази година и рилийс към 2014-та би бил резонен. Вероятно обаче нещата се отложат с една годинка.
Кащона и тройчето са изтискани технически преди 2-3 години, в момента се пуска мляко от камък. Гиърс 3 изглежда феноменално, Ънчартед също - пост ефекти и осветление, защото там е истината, същото е при Форцата и ГТ. Ама на каква цена - 30 fps и нулева физика, коридори и коридори. Ами A.I.-то? Колко още може да се кара така - много, щото брандирането продава, ама тия поредици, които изкараха по 3-4 продължения за 5 години накрая ще размият интереса към гейминга изобщо.

Католога от ААА заглавия е малък, ама да го кажем честно, колко студия са способни да изкарат голяма игра в момента - дали са десетина дори от мултиплатформените? Сони имат две дузини разработчици, които бълват игри, с качество от "стават" до "добри" - Килзоун, Ънчартед, Инфамъс. Но колко големи студия имат, дето са способни да изкарат нещо от класа, та да влезе в нечий топ 10. На прима виста, две - Полифони, които вече се изложиха, и Тийм Ико, за които остава да стискаме палци, че последните сътресенения не са, защото Гардиъна е до никъде. А майкрото колко имат - Тurn 10, с уговорки, щото и те отиват към балтията в името на мечтата на собствениците си да станат кабелен доставчик. Нинти могат/можеха да изкарат наистина силен фърст пати каталог и дано Wii-U не е изключение.

Нека новите конзоли да са просто хъбове, но дано поне позволят да си играем игрите на търд партитата (които са ви/ни най-играните игри на PS360 и няма нужда да спорим въобще) на добра резолюция с 60 fps, без тиър и падащи фреймове, евентуално с наченки на физика и по-добър Ей Ай, па ако може и lag free онлайн с повече от 24 човека за шутърите - Коледа майна. А ако и споменатите по-горе нови методи на разпространение при разумен прайсинг помогнат на заглавия като Rayman Origins, Vanquish, Shadows of the Damned и прочие да бъдат създавани без разработчиците им да треперят за съществуването си, още по-добре.

Ама едва ли, по-вероятно ще ръкомахаме с едната ръка, с другата ще си натискаме по таблета, а в гъза ни ще е заврян светещ вибатор, докато гледаме кабелна.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Абсолютно си прав RRSunknown, и МС са прави - тяхната цел са парите, но отдалечавайки се от игрите, примерно никога няма да получат моите. Изключително вероятно е да стане точно така със следващия бокс, но се надявам Сони и Нинтендо да останат главно ориентирани към геймърите. Като цяло според мен е рано за нов джен, дори за обявяването му ( изключвам Нинтендо, те си имаха нужда от нова машина ). Но ако мс наистина ще правят подобна машинка то ще могат да я изкарат в което време си пожелаят защото целевата аудитория ще е доста различна.
Като се замисля ще е много интересно ако Wii U излезе след средата на 2014, най добре по празниците, а пс4 малко след това. Така и 2те конзоли биха могли да имат съизмерим хардуер ако приемем че в момента тече разработката и на 2те и пс4 се обяви до година. Тоест Ю излиза 3 години след обявяването а пс4 2.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Абе нинтендо едва ли ще могат да си позволят истински некст джен, по-скоро хардуера им ще е близък до настоящия, така си мисля.

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Дали могат да си позволят, в това не виждам как може някой да се съмнява. Дали това е намерението им е съвсем друг въпрос, а и вече разисквахме тук някъде че дори предполагаемия чип в Ю е маса по мощен от този в пс3/360. Най вероятно ще е дори по сила от това което се подозира.
Изображение

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

Не те разбрах май - според мен НЕ могат да си го позволят. Трудно ще могат да си мерят п*шките с М$ или Сони, които не се занимават само с гейминг и имат яките пари зад гърба си.
Освен това на Нинтендо контролера ще им е безбожно скъп - аз лично силно се съмнявам, че ще се изсилят със скъп некст джен хардуер. То на миналото Е3 нали всъщност стана ясно, че няма да е некст, а по-скоро кърънт джен новото Wii U? Може и аз да не съм разбрал, но по-скоро ще е по-малко сила от очакваното, отколкото повече. Такава обикновено е практиката...

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

Не няма да им е трудно защото гейминг дивизиите си имат отделен бюджет (не че неможе да се увеличи де но едва ли нещата работят така), и докото майкрософт и сони си продаваха всяка конзола на загуба то нинтендо печелиха от всяка една. Както до преди това поколение винаги са вадили най мощните машини така и сега могат особено след такъв успех като Уии и ДС.
Изображение

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker
Регистриран преди: 15 години

Мнение me3x8 години

Днеска плъзнаха из мрежата едни любопитни неща относно новия бокс - не знам дали сте чели. Фабриките са почнали да сглобяват дев китове. IBM внедряват изцяло нова CPU архитектура оперираща под 32нм. AMD внедряват кустъм GPU от серия 7000HD. 2013 по магазините лол
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
epedos
Console Master
Console Master

Мнение epedos8 години

link?

Потребителски аватар
me3x
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3x8 години

You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
ZaG
Console Master
Console Master

Мнение ZaG8 години

http://www.gametrailers.com/side-missio ... sed-games/
The report says that Microsoft may employ an "anti-used game system," restricting the ability to play second hand games on the next-gen Xbox.
Хахахахахахааха ОМГ ! Възможно ли е да бъдат наистина толкова зле. Ако това нещо излезе вярно, милиони да имам, тая конзола ще си я купя само и само за да пиратствам на нея, ще изкупувам масово игрите за нея и ще ги изгарям ... май няма да стане така щото парите ми ще ходят при МС. Ще измислим нещо до тогава ... :crazy:

Имам сериозното предчувствие че ще бъда Wii U gamer от началото ако сони последва с подобни булшитз.
Изображение

Потребителски аватар
king_of_the_universe
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universe8 години

ZaG написа:
The report says that Microsoft may employ an "anti-used game system," restricting the ability to play second hand games on the next-gen Xbox.
Хахахахахахааха ОМГ ! Възможно ли е да бъдат наистина толкова зле.

Имам сериозното предчувствие че ще бъда Wii U gamer от началото ако сони последва с подобни булшитз.
May or may not. :wink: Друга простотия, която може да продължи и в некст-ген-а, е заключването на игри по региони - това е ебати шита, честно! За 360 направо ми бърка в здравето - в момента съм с 70% пал и 30% азиатски игри и ми трябват два бокса да ги подкарвам. :-x

Всъщност, още от Сега Мега съм възприел тактиката на изчакване на излезлите некст-гени поне с година. Хем компаниите стабилизират хард-а, хем смъкват цената, хем се понатрупва каталог. При толкова игри, които ме чакат за 360, Плей 3 и Уй, е безумие да се мятам на некст-ген още първата година. Същото важи и за преносимките. С мойто темпо на игра (170 часа игра и още блъскам ДС), едва ли ще преживея повече от 3 некст-гена в най-добрия случай.

Уй Ю геймър от самото начало не мога да стана, порадите простата причина, че първо ще наизлязат масовите "семейни" шитни и тъпни, преди каталогът да набъбне с класики до нужното ниво. Дотогава няма да има сила, която да ме накара да се бръкна. Ако спечеля Уй Ю от томбола или лотария, ще го продам да не събира прах!
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
blumentopff
Console Master
Console Master

Абсурд. Няма как да го направят това нещо. На този етап МС са един от малкото разпространители, които не слагат онлайн пасс'ове на игрите си.

Потребителски аватар
Sath
Console Master
Console Master

Мнение Sath8 години

Ако има нещо подобно, няма да им взема конзолата. Та 90% от 360 колекцията ми е с игри, купувани на тънко, втора ръка. :lol:

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-M8 години

Най-вероятно в крайна сметка няма да е това което си мислите, че ще е - доста закони ще им го набутат отзад, ако хората не могат да продават игрите си свободно. Най-вероятно ще има ограничения.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Кой е онлайн