Пречи ли остарялата графика?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Raziel
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Re: Пречи ли остарялата графика?

Мнение Razielпреди 3 месеца

danailkiller написа:
преди 3 месеца
Хахаха, @Raziel ти изби рибата тук - аз дори не мислех, че са оцелелели от тея 60GB PS3-ки, на мен самият три такива ми изгоряха с жълтите лампички. И да, ти реално ги емулираш PS1/2, не ги играеш на оригиналната конзола, за което ние говорим. Да не говорим, че сравняваш PSP с голям телевизор и не виждаш разликата... не знам майтапиш ли се или образно говориш по-скоро. Независимо кое от двете е то опитай при теб да сравниш истинско PS1 да закачиш и да го сравниш с твоята емулация да видиш колко ще е неприятна разликата.

Защото основният проблем, с който се сблъсква всеки с нов телевизор и стара конзола е, че новите телевизори въобще не са правени за аналогови входове или много ниски резолюции и вградените им upscaler-и са страшно жалки. Това важи дори за относително скорошните поколения, което аз забелязах скоро - сравнявах старият си 720p телевизор с нов 1080p - и двата в относително еднакви режими, но на старият PS3/360-то закачени изглеждат в пъти по-добре.

То затова и напоследък станаха доста популярни (сред сериозните ретро геймъри) външни хардуерни upscaler-и като Framemeister примерно. Които заместват почти напълно омазващите вградени в днешните телевизори.
Не казвам че моя вариант е трайно решение а казах че някакъв вариант.И още нещо.Сто пъти по добре игрите за пс1 да ги играеш на по голям екран от колкото на малкия екран на псп.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 3 месеца

Да бе ясно е това - и аз имам емулатор (имам дори специален мини компютър под телевизора използван само за емулатор на аркади, 8/16 битови игри и PS1)ама тук докато се намеси ти дискутирахме оригиналния вариант с оригиналните конзоли с оригиналните им контроли и експириънс, не PS60Gb emulator, не PS4 емулатор версиите , не пиратски PC емулатор вързан към телевизора. Разбира се че външни скейлъри са решение но по лесно да си купиш римастър отколкото да си намериш подобни джаджи а такъв плейстейшън като твоя едва ли е останал някъде.

Ей това е хубавото на PC-то - дори за някакви 20 годишни игри има подръжка от феновете
Гледайте какво са направили с цялата поредица Command and Conquer - съвременни резолюции и модерен интерфейс без да променят нищо по геймплея и арта.

На medal of Honor след като си играх да бърникам в регистрите установих, че просто има 2 мегабайтов мод като само като го стартираш добавя всички резолюции , оправя FOV - елементе.
  • сравнявах старият си 720p телевизор с нов 1080p - и двата в относително еднакви режими, но на старият PS3/360-то закачени изглеждат в пъти по-добре
Чак сега осъзнавам защо Last of US ми беше толкова противна графиката на PS3 и нямаща нищо общо на PS4 :blue:
Чудесен пример за пречеща графика - при мен поне ! Буквално ме заболяваше главата след 15 минути игра и постоянно имаше някакви джаги и трептения по екрана.Все едно някъкъв зърнест филтър е пуснат - - в PS4 версията обаче е кристалче , няма нищо общо - изобщо не си внушавам , пуснах ги една след друга за сравнение.

Иначе покрай борбата ми с Nintendo Wii и PS2 със стария ми Тошиба 32" който грам няма ъпскейлър намерих няколко чалъма в калибрацията , например Sharpness на 0 помага много но само за някои игри и ето това е интересното - Мариото винаги е изглеждало чудесно ,Мурамаса, Donkey Kong , Метроид -Зелдата обаче беше ташак докато не калибрирах . RE4 обаче няма оправия и което е най-интересното - на същия телевизор на PS2 версията изглежда кристално чиста , нямаща нищо общо с Wii особено когато смених от менюто на играта от 50 hz na 60 hz и изведнъж светна, с същото важи и за Оками.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Така като гледам в темата мисля, че на никой не му пречи остаряла графика в буквалния смисъл , но поради това, че вървим напред с техниката понякога ако много си зажаднял да преиграваш класиките е по-удобно просто да си купиш някъкъв римастър отколкото да издирваш и сглобяваш конфигурации с ретро конзоли и телевизори ако изобщо ги имаш работещи, запазени и място където да ги разположиш. Наскоро се коментираше във форума на forplay колко човека са си разкарали PS3-ките защото имат място само за една конзола а това е конзола от миналото поколение какво остава за по-назад.

Аз лично предпочитам да играя с оригиналната графика като единственото което модвам е резолюцията за да няма пикселизация - иначе модване на текстурите не ми харесва. Колкото по pure по-добре.

Raziel
Mobile Gamer
Mobile Gamer

Мнение Razielпреди 3 месеца

Прав си но не всички стари игри имат Remasters примерно първия MGS. Muppet Monstar.C12 Final Resistance. И други нямат ремостъри и ще трябва сглобяваш ретро конфигураци или да намериш някакъв друг вариант да ги подкараш.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Изобщо няма да ги подкарвам - някои работи изпуснати и да си искам нямам нито конзолата им нито тях.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 3 месеца

Аз имам едно простичко обяснение, което започва с няколко въпроса. Ако "The Godfather" го имаше само на VHS? А ако "Nirvana" бяха само на аудио касети? Ще ги изгледате/изслушате ли в момента? Естествено! Ще си купя един видео плеър, ще си купя един касетофон и ще се накефя. Не би ми струвало нищо в момента, но удоволствието е гарантирано. Без значение дали ще гледам на 50" плазмата ми, или ще слушам на Hi-Fi сет ъпа ми.
Ако не можеш да видиш по далеч от резолюциите, кадрите, форматите и тн.то ти никога не си бил, и никога няма да си, в състояние да се насладиш подобаващо, на какъвто да било продукт.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Claudeпреди 3 месеца

E, да ама игри като уинд уейкър и оками не са същите без красивата графика.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Нее, Оками на crt телевизор също изглежда божествено. Версията за пс2 си е екстра. Много от детайлите на съвременните игри са излишни защото малко хора им обръщат внимание. А и с напредване на годините ще виждаш все по малко на телевизора. 4к е най маловажното нещо, но е маркетингов трик. Вместо да се обръща внимание на геймплея, Арта, кадрите... Те ми говорят за резолюции. Не се връзвате :)

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Аз не се връзвам.:)

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

Claude написа:
преди 3 месеца
УУ разчита на арт-стила си. Оками също. Дали графиката ще е НД или не, това са подробности. Стилът е важен.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

me3x написа:
преди 3 месеца
Аз имам едно простичко обяснение, което започва с няколко въпроса. Ако "The Godfather" го имаше само на VHS? А ако "Nirvana" бяха само на аудио касети? Ще ги изгледате/изслушате ли в момента? Естествено!
Аз пък няма да ги изгледам/изслушам защото нямам и никога не съм имал видео а касетофон отдавна нямам . И не -няма да си търся по битаците за работещитакива , просто ще ги отметна в графата пропуснати също както съм пропуснал разни конзоли със стойностни игри.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Едни броят пиксели и мерят резолюции, други гонят фреймове, търсим някви филтрации... За мен лично, геймплеят винаги е заставал над всичко останало, тъй че все още играя всичко, което си струва да се изиграе без значение от техническата му част. Тук с удоволствие мога да отворя една друга тема на разговор, но също ми се ще да запазя добрия тон, тъй че толкова от мен. За всеки влак си има пътници...

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

хубаво отговаряш, но що се отнася до мен факта е, че винаги съм имал скапан компютър на който съм играл на най-скапаната графика в сравнение с другите а при конзолите когато почнах да се занимавам вървях с едно поколение назад - когато всички играеха на PS3/360 и ти пишеше ревю на DMC4 аз тъкмо почвах с PS2 и не, не ми пречеше графиката. Когато минах на 360 дълго време играх на CRT телевизор когато всички тук имаха LCD-та. Дори и в момента разцъквам редовно ретро аркади и 16 битови игри.
И докато тук в съседни теми се обсъждат нашироко кой има най-големия телевизор, най-мощния компютър и кой си е купил PRO PS4 а си карам с какво имам .
И тука ме изкарахте най-големия график whore който едва ли не мери кадри вместо да играе.
А в момента знаеш ли какво играя - Medal of Honor Allied Assault, Enter the Gungeon и Хотлине миами - все високорезолюционни игри :)

Сигурно от форума съм човека с най-скапания компютър и телевизор който играе главно стари игри и ретро стайл игри ама излезе, че ако не е ново и римастър не го бутвам и с пръчка.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Нито говоря лично за теб, нито говоря конкретно за когото и да било тук. Всеки си има някакви приоритети, от които се ръководи.
Преди няколко дни ми се се завъртя нещо в главата около RE2 до като бях на работа. Реших да я играя. Свалих я от рафта в 23:30, ръгнах я в PS2-то, вързах му RGB кабела, стартирах плазмата, слушалките и бирата. Още след първите няколко минути ме обзе това странното чувство породено може би от спомените, култовата атмосфера, персонажи etc де да знам - почувствах се някак си по "моя" си начин. Всичките фреймове, резолюции, текстури и филтри отидоха автоматично в девета глуха. Врътнах я в 4 сутринта.
Ето за това никога не е имала значение техническата част поне за мен. Аз така си ги възприемам нещата - ако играта ме грабва, нищо друго не е от значение.
Много добре разбирам, че всичко е индивидуално. Всеки сам си решава, кое му носи удоволствие, кое го дразни, различни възприятия, приоритети....Важното е, резултатът от гейминга да е максималното удоволствие, което можеш да изстискаш от самия него.
btw верно че писах ревю на тая игра. Голяма игра, точно от моята кръвна група. Все още я пускам профилактично, та да не губя форма за петицата :) Иначе бих излепил ревю на Forza 7 след като я поразкърша сериозно - също зверски стабилна до момента.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

king_of_the_universe написа:
преди 3 месеца
Claude написа:
преди 3 месеца
УУ разчита на арт-стила си. Оками също. Дали графиката ще е НД или не, това са подробности. Стилът е важен.
E да ама уу и оками технически къртеха когато излязоха.

me3x, и аз изпитвам подобно усещане когато си пусна гта3. Нещо гениално ме удря в стомаха и се чувствам прекрасно :D

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 3 месеца

Claude написа:
преди 3 месеца
king_of_the_universe написа:
преди 3 месеца
Claude написа:
преди 3 месеца
E да ама уу и оками технически къртеха когато излязоха.
Мисълта ми е, че УУ и Оками нямат остаряване заради арт-стила си, за разлика например от Окарината, която също къртеше технически навремето, ама сега няма как триъгълниците и ръбовете да не се набиват на очи.
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Една класация от 2015 :)

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

хаха ходещия по вятъра

трябва една такава класация и за мацки хехе :D

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Днес се замислих за следния казус - Soul Reaver в оригиналния си вариант е несъвместима с съвременните операционни системи - няма никакъв начин дори да стартира на седмица Win и нагоре, не съм сигурен, че и на XP тръгва. Единствения начин да се играе на PC е GOG версията която обаче освен, че са я направили да работи са и направили и автоматична филтрация и резолюция която се настройва спрямо монитора (с емулация, интерполация, антиалайзинг ли и аз не знам как). Изглежда си като едно време като я гледам обаче няма как да разбера дали наистина е така защото не е възможно да я пусна и сравня.
Замислих се не е същото като да играеш HD ремастър на PS1/PS2 игра която просто ти изравнява резолюцията с модерен телевизор за да няма огромните пиксели които ги няма когато играеш на CRT телевизор.
Пуснах си и най-първата Age of Empires - някои игри не остаряват, даже не забелязах гадни пискели защото изненада - 1024x 768 резолюция за игра от 97 година при положение че Старкрафта беше жалките 640 x480.
Doom също го тествах и с тигнах последното ниво на първи епизод преди да разбера, че можело да се подобрява графиката -ама не ми направи впечатление.

Потребителски аватар
Claude
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

А защо всъщност се смята че старите игри изглеждат зле на хдтв? Нямам срт под ръка да направя сравнение, може да си взема, че си падам ретро геймър.

Отговори
Подобни теми
  • Similar Topics
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост