E3 2019

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

E3 2019

Мнение vvarpпреди 4 месеца

Последна промяна от vvarp на 14 юни 2019, 07:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: E3 2019

Мнение The Demonпреди 4 месеца

Мен най-много ме изненада че обявиха Phantasy Star Online 2. След като заплатаджиите останали в SEGA, се гавреха с феновете на поредицата... 5-6 години ли вече станаха, може би Майкрото са развързали кесията. Шанс. :) Много ми е мерак да играя Phantasy Star Online. Изпуснах и тази за Дриймкаст и тези за Xbox/Game Cube и тази за PS2/360...

Само обаче да направят някаква простотия Xbox One Only (без Windows) или North America only.... Рейджа ще е голям :crazy: То е ясно че ще е тотал фейл, особено с тази дата 2020. Ще е игра на 7 години. Но феновете се мъчеха с гайдове, фенски преводи, простотиии. Заслужават поне 1 година да я поиграят нормално. Дреме ми дали ще я затворят почти веднага. Искам само да я поцъкам и една година стига.

Battletoads и Street of Rage 4 ще върнат малко славата на диванския бийтемъп :)

Ghost Wire, Cyberpunk, Elden Ring, Wasteland, Baldurs Gate, Ori (зверски изглежда тая игра), Нов Тейлс - той ми е точно по моята специалност. :mrgreen: Общо взето всички дето обявиха са си солидни игрички. Единствено вече не ме впечатляват Gears-и и Хейлота. :)

Разочарован съм че не обявиха нов хардуер. Чак края на 2020 и на практика нямат нито форма, нито цена. Празни приказки за него общо взето. Дали не изпуснаха златен шанс за хайп, докато Сони не участват? Някакси не ми се струва добре да е чак към края на годината. И в следващият момент сещам, че те не се състезават със Сони. :wink:

Game Pass за Windows е добре. Някои от тия игри които нямат геймплей още, въпреки че ги пише ПС4/Оne, може да минат директно за следващото поколение, ако се забавят.

Потребителски аватар
Chakan
Контакти:
Console Fanatic
Console Fanatic

Мнение Chakanпреди 4 месеца

Ох, тоя Battletoads нещо не ме радва. Много грозноват ми седи. Дано SOR4 се получи по-добре (където също ми се искаше да бяха запазили pixel-art графиката, ама поне не изглежда зле, за разлика от жабите).

Интересно Нинтендо какво ще обявят. Един Xenoblade ще ми дойде добре, предполагам ще видим и нещо повече от Astral Chain. Слуховете за Суич порт на Ni No Kuni дано също се окажат верни!
I have hunted evil for no less than a thousand years, for I am cursed to live until all supernatural evil is destroyed...I hunt...and fight...and kill...until the end of my curse.

Потребителски аватар
DETONATOR-M
Console Master
Console Master

Мнение DETONATOR-Mпреди 4 месеца

Нормално е тази година да е по-постничко, смяна на поколенията това-онова.
Майкрософт си личи, че не се напъваха толкова. Не цопнаха всички карти на масата.
Бедесда са си Бедесда - сопички с тук-таме интересни идеи.
Това с Киану не го разбирам, то и Интернет ако човек се опитва да разбере...
.
FORZA "СКРИТА СИЛА" МЪДРЕВО !

Raziel
Freaky Fanboy
Freaky Fanboy

Мнение Razielпреди 4 месеца

Нормално е Чайкрософт да не си показват новата конзолата в момента.2020 беше абсолютно очаквано новите конзоли да излязат все пак цикъла и е 7 години.Но Догодина ни очаква най интересното е3 от деситилетия Майкрософт и кони ще обявят новите си конзоли.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Всяка година ми става все по- безразлично това Е3. Тази година дори не разбрах, че е почнало и като гледам какво представят не се чуствам пропуснал нищо важно.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

На Square Enix най-много се изкефих на римастъра на Final Fantasy VIII. :lol: И те си изпуснаха шанса да обявят 16-ката. Много странно. :roll:

От нинтендо очаквах хардуер и отново не го получих. Има моменти в които трябва да обявяваш игри, има и такива които трябва да обявиш хардуер. Този беше от вторият тип. Всички незакупили чакат ревизиите, няма нужда да ни убеждават с игри точно сега.

Иначе портовете продължават - Ni no Kuni, Resident evil, Wolfenstein, Doom eternal..... Най накрая и Animal Crossing. Има какво да се цъка на Суич! :yes:

Nordavind
Контакти:
Square
Square

Мнение Nordavindпреди 4 месеца

Не мога да разбера не ви ли е обидно като геймъри да ни мислят за идиоти? Едно и също всяка година - едни момчета взимат едни пушки и оръжия и стрелят по други момчета/мутанти/зомбита/роботи/същества/ флора и фауна. И колкото по кърваво "реалистично" и гнусно толкова повече се кефят хората. Това ли е "забавление" за повечето геймъри? Пуцавици с хвърчащи крайници или хорор заглавия? Тъжно - някога игрите имаха смисъл. Сега се залага само кой ще изкара по-мазна графика и ще наблъска повече микротранзакции. Чудя се колко ли от сегашните геймъри може да минат някой пойнт§клик приключения от 90те.... Ако играта няма кръв насилие страх - то тя е детска и тъпа (нинтендо) :)

Затова създателя на Stardew Valley - който сам си прави всичко стана милионер. Понеже предложи нещо различно (макар и клонинг на Harvest Moon). Просто той прави нещо с любов както се правеше едно време, а не като сега да се гони само печалба и графика. Историята на създателя на Асасин'с Криид - Patrice Désilets знаете ли я? Беше нещо от сорта че след Асасинс Криид 2 от Юбисофт го извикали и му казали че искат всяка година нов асасин. Той им казал че не може понеже иска време за да направи хубава игра и те го принуили да напусне. И като говорим за него интересно защо тук мислете поредния клонинг ала дарк соул на from software че ще е нещо много различно и иновативно (даже отделна тема си има) а никой не е коментирал неговата игра - Ancestors: The Humankind Odyssey. Ето тя е нещо наистина различно и иновативно, но навсякъде има само подигравки за нея - симулатор на маймуни, графика от пс1 ерата и т.н . Виж друго си е Дум Итърнал или Дивижън 2 или Borderlands 3

Освен това съм почти сигурен че 2020 великата конзола на майкрософт няма да има устройство за физически копия а всичко ще е "плей енйуеър енй тайм" Абонаменти до откат. Юбисофт и те - абонаментче само за 15 долара на месец.... Сони и те какво ли ще предложат в тая насока.

Лично за мен Luigi's Mansion 3 , Animal Crossing New Horizons и Zelda Link's Awakening са най- смислените заглавия от това Е3. И може би Songs of Conquest.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

То че ни писнаха пукалките, писнаха ни. :lol: Ама това се случи като част от прехода на гейминга. От мазета, тавани и детски стаи на нърдове, гейминга излезе на спотлайта и се превърна в голяма индустрия, къде е модерно всеки тийн/младеж да цъка поне 1 нещо. Това върви както с много плюсове, като големи бюджети и много по големи гейм студия, така и с много негативи. В момента има цяло едно поколение (95-96 до към 2002-3) израстнало в период на еднакво управляеми игри, екшъни, игри от други жанрове с насилствено вкаран екшън и кежуъл елементи, като ауто сейв, лесна трудност и никакво мислене. Te не могат да си представят игра без екшън. Мозъците им автоматично ги отхвърлят като тъпи. :lol: Ти искаш адвенчър да играят. :) Те дори RPG-та спряха да ги правят походови с тактически и стратегически елементи, с единствената идея да вкарат екшън и помпане на 1 бутон с 1 стратегия. Отровата е пусната и игрите се правят първо за въпросната аудитория израстнала с този тип игри и после за всички останали. Но както каза и ти, има и заглавия които се опитват да бъдат оригинални или да иновират. Специално за Блъдборн и Секиро - Да, имат насилие, но са едни адски добре направени игри от старата школа. Не се съобразяват с модните тенденции, а единствено със себе си и това ги прави толкова велики. Трябва да ги пробваш, защото са направени с много любов и внимание към дейтала във всички аспекти.

Мене едно ме дразни в съвременият гейминг. Негативноста на хората и геймърите. Всеки писка като ощипана мадама от най-малкото. Например, гледах Shenmue 3 трейлъра... Дублажа се разминаваше с устните, изглеждаше леко ретро... В смисъл, най-вероятно няма да е технически на нивото на съвремените игри. Обаче така и така е продължение на игра от 2001ва, ще е по-лесно да се играят една след друга. Важното е да яка, като старите. Но в момента се изсипва един огромен лайновоз по играта, защото щяла да бъде Epic Store ексклузив. Хората се чувстват предадени от това, че ще се пуска от друг лаунчър. 10 мегабайта даунлоуд е Epic Store-a и може да се изключва. Същите тия хора дето финансираха играта, в момента не искат тя да е на Епик стора (по-крайните дори да съществува)), където разработчиците ще получат повече проценти и като цяло ще има по голям шанс за финансов успех. Хората се чувстват Предадени! :mrgreen: Забили са им нож в гърба, ще пиратстват, ще канселират, ще съдят и т.н.. Децата днес и техните дигитални колекции.. :lol: Набързо забравиха колко невъзможно беше играта да има продължение, колко се радваха.... и изведнъж егото им стана по-голямо дори от ума. Само защото играта не е на безценният им стийм на лънч. Драма! :) Много от коментиращите дори няма да я играят на лънч, само вдигат пушилка. Та така, това е главната аудитория, която е таргет на големите компании. Хора които лесно се манипулират, нямат опит дълъг опит с игрите и за тях е нещо преходно. Хардкорците, любителите на оригиналните концепции, иновацията... истинските геймър, те според мен трябва да търсят неща и извън Е3. Аз бих се изкефил да видя повече информация Baldurs Gate 3, Vampire The Masquerade - Bloodlines или System Shock на Е3. Не съм сигурен показаха ли нещо. :)

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 4 месеца

Nordavind написа:
преди 4 месеца
Не мога да разбера не ви ли е обидно като геймъри да ни мислят за идиоти? Едно и също всяка година - едни момчета взимат едни пушки и оръжия и стрелят по други момчета/мутанти/зомбита/роботи/същества/ флора и фауна. И колкото по кърваво "реалистично" и гнусно толкова повече се кефят хората. Това ли е "забавление" за повечето геймъри? Пуцавици с хвърчащи крайници или хорор заглавия? Тъжно - някога игрите имаха смисъл. Сега се залага само кой ще изкара по-мазна графика и ще наблъска повече микротранзакции. Чудя се колко ли от сегашните геймъри може да минат някой пойнт§клик приключения от 90те.... Ако играта няма кръв насилие страх - то тя е детска и тъпа (нинтендо) :)
Според мен си избирателен (липсва нещо, което ти харесва специфично на теб) и може би носталгичен. Да, има доста голяма хомогенност (open world dad/murder sim при Triple A; roguelike/metroidvania при индийците), но винаги е било така - имаш някакъв тренд (през годините: side-scroller; point-and-click; linear fps) и около него се роят оригиналните неща.

В момента нещата по моему са много по-добре от предната генерация и има доста интересни и оригинални заглавия на всички фронтове , само дето няма време да се играят :(.

Потребителски аватар
niki_
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение niki_преди 4 месеца

Това с "игрите и смисъла" който са имали в миналото, звучи доста романтично и също е толкова не вярно. Ако искаш може Дюк Нюкъм да цитирам по темата, но няма нужда :P

Смятам, че изобщо не гледаш където трябва. Както каза @Jim в момента гейминга е по- разнообразен от всякога. Буквално всеки жанр който може да се сетиш има разнородни нови попълнения. Просто се огледай и ще видиш тонове от игрите които искаш да играеш :) Просто не ги чакай на сцената на Е3, което не значи, че са по лоши.

Иначе относно Е3 - игри има, но презентацията по тези конференции е потресаваща. 200-те трейлъра на Майкро, който бяха като youtube реклама или конференции като тези на ЕА и Бетесда, който са запълнени предимно с DLC-та.
От години месото на това изложение си остава в интервютата след "мейн евента" където човек може да добие много повече информация относно какво представлява дадено заглавие.

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 4 месеца

Има повече стратегии, симулатори и адвенчъри от всякога тези игри дори навремето си бяха нишови.

Абе преди няколко години дори си записвах клипчета с геймплей от Е3-тата тази година само празни приказки и нищо интересно (за мен). Дори няма какво да коментирам защото не ми дреме за нищо показано. Надявах се на Elder Scrolls 6 ама курец.

Потребителски аватар
me3x
Контакти:
bad-ass-muther-fucker

Мнение me3xпреди 4 месеца

Nordavind написа:
преди 4 месеца
На никой не го мислят за идиот - винаги за всеки влак си е имало пътници. Жанрове колкото щеш от както гейминга съществува. Там е работата обаче, че май проблема е някъде другаде. На въпроса дали хорър заглавията могат да забавляват ще отговоря с ''Дали RE2make е качествено заглавие?'' За теб е твърдо Не. За мен определено е Да. За теб е Не, защото играта е хорър. За мен е Да, защото е Хорър, направен с много майсторлък и любов към това, което една видео игра винаги трябва да се стреми и трябва да бъде. Дали Ninja Gaiden е добра игра с тва зверско насилие? За теб е твърдо Не, но за мен е точно обратното, тъй като зад него се крие един крайно балансиран, красив, доставящ ми огромно удовослтвие танц на смъртта, който никоя друга игра не ми предлага. В общи линии всичко си е ок - просто го нямам това свободно време, което имах преди години. Колкото до Нинти - тотално ме изгубиха на това е3, като изключа новата Contra. Римейкове и портарини на кило. Лично за мен, тази генерация определено ми са безразлични. И да - killer app-a BOTW си е WiiU заглавие. Точно на него я изиграх.
You can't choose your enemy, but you can choose how to fight

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Добавих селекцията на Демона към първия пост :monocle:

@Nordavind, щом си толкова възмутен от липсата на интерес към Ancestors, защо не пуснеш тема? Нали все пак сме в любителски форум и всеки може да пише за каквото го вълнува.

Не мога да се съглася с мантрата за т.нар. насилие (с много кавички). Нима не е насилие да тъпчеш призраци в прахосмукачка или това да препарираш невинни буболечки в анимал кросинг? Да не говорим за вземането т.е. убиването (!) на пешки и геноцида (още повече удивителни :)) над блокчета при пъзелите. Истина е, че на места се злоупотребява с хипер-реалистични зверства, но това са именно разни тъпанарски рециклажи, които не разчитат на друго, а и редовно биват вземани на подбив.
Животът е """насилие""", :dealwithit:

За заглавията, Контрата вярно е голяма изненада - ръководи се от легендарния бай Наказато (Rocket Knight 1 + Contra 3 + Hard Corps). Отвъд допотопната и откровено грозна графика, се опасявам че Комани може да вкарат разни мета-комарджийски схеми. Няй-малкото, има т.нар. cooldown при оръжията. Това, във високооктанов шмап :facepalm: Нинтендо нямат заслуга, тъй като излиза за всичко възможно.
Gameplay:

Още няколко демо клипове:

Oddworld: Soulstorm

Hollow Knight: Silksong

Psychonauts 2

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 4 месеца

Контра-та е ужасна.Толкова мисли ми е въртят в главата,ама ще си спестя споделянето.
Всъщност може би,ама надали,нямат впредвид нещо общо с оригиналните серии като идея,а именно 2D пуцалка която винаги е била по-добрия избор от и преди това опитите в друго измерение.
Много съм засегнат,тъй като е една от любимите ми игри.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Лично, не бих отказал читав изометричен shmup, от рода на Nex Machina, при това дело на бай Наказато.
Разбира се, ключовата дума е читав.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 4 месеца

Тая игра поради каква причина използва името Contra?!!

Потребителски аватар
tosh
Console Ninja
Console Ninja

Мнение toshпреди 4 месеца

BardoSore написа:
преди 4 месеца
Тая игра поради каква причина използва името Contra?!!
Защо Survive използва името Metal Gear😀😀😀 Konami са такова дъно в момента 😀

Nordavind
Контакти:
Square
Square

Мнение Nordavindпреди 3 месеца

@The Demon - така е:) Всички искат да им е лесно и да е реалистично.Подрастващите повечето за старите игри казват "аа тая е много трудна" и я зарязват.Не знам дали големия бюджет е плюс или минус. Когато един разработчик е малък той отделя повече време за продукта си - големите бързат да бълват всяка година и повечето им е копи пейст. Дарк соулс играх първия много ми напомняше на Severance - Blade of darkness.Като излезе 2 и вече загубих интерес. За мрънкането и стийма си прав. Не знам какъв е тоя хейт към епик стора - иначе стийм или ориндж са ОК

@Jim Raynor / @niki_ то има и се бълват много но какво им е качеството? Игри по 10-15 долара правени след гледан един курс по програмиране и арт. Това че има голямо количество на нещо не значи че има и качество. Повечето неща са копи пейст.

@me3x - Всеки е играл игри с насилие и са му носили някакво забавление. Идеята е че това е масовото предлагане - само стреляне и убиване.

@vvarp - да сравняваш "насилието" в анимал кросинг/Luigi's Mansion със насилието в Дум Итърнал или Мортал Комбат 11 или другите мъчещи се да докарат хипер реалност е нелепо. И това че за теб живота е насилие не значи че и за останалите хора е така.Ти като си си избрал в твоя свят да има насилие не значи че при другите е така. Може би и чалгата не влияе на подрастващите като се забавляват с нея както и насилието в игрите? Като всички искат насилие и му се кефят би ли обяснил успеха на игри като Stardew Valley или хайде понеже ще кажеш че и там има насилие в мините какво мислиш за успеха на Flower/Journey?

Някой замислял ли се е дали National Rifle Association не наливат пари в гейминга? Че всички игри са реклама на оръжие и насилие :)
Може и да има голямо "разнообразие" но както и в миналото качествените заглавия са малко. Големите компании са тотално зле с изключение на Нинтендо - макар че вече и те не са каквото бяха. В големите компании се гонят пари а не иновации. И се гонят срокове - всичко е копи пейст - малко ъпдейтнат енджин от стария по-мазна графика и готово. Вижте концепт арта на повечето ААА игри - едно и също е. Защото го правят по един и същи начин - photo-bashing. Примерно отворете един артбук на асасин'с крийд или някое голямо ААА заглавие примерно Ласт оф ъс (при японските нещата не са така) и ми кажете можете ли да различите един артист от друг. Всичко изглежда по един и същ начин все едно е правено от един и същ човек понеже всичко е колаж и малко намазано отгоре с четката да прилича на рисувано. Но пък изглежда "реално" Е когато концепт арта ти е такъв каква ли ще ти е играта?

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 3 месеца

Големите игри си приличат както по арт, така и управление и по екшън/насилие. :) Разбирам ти болката, но тоя тип игри които ти визираш - разчитащи на иновации, анимационна арт или рисувана графика, анимационно кют насилие и т.н. попада в категорията на геймъри под 10 процента. Със завземането на пазара от фирми като Sony и Microsoft, които търсят единствено чиста печелба и се чудят как да те оръсят още повече с някой абонамент, единствено Нинтендо успя да си намери някаква ниша да иновира. Те нямат избор да не бъдат различни. Иначе като SEGA щяха да са приключили с бизнеса, ако се сбият с големите риби. Те разчитат на това да продават овърпрайснат хардуер на печалба, разчитат на детската аудитория и на това че героите им и поредиците са супер популярни в Америка и Япония. А търд парти игрите, всяка е добре дошла. Но нямат капацитена и финансите на Сони в намирането на повече third party разработчици, защото парите си ги инвестират в собсвените студия. Разчитат конзолата да продаде достатъчно и фирмите сами да се навият да правят за нея.

Така че ни остава единствено да се примирим. И аз се дразня че шепа добри заглавия са затрупани сред тонове посредствени нискобюджетни и трябва много да се ровиш и да опитваш. И на мен ми се иска да правят игри с голям бюджет само за 10 процента хардкорци, ама видя какво стана със SEGA. :) Че дори те знаеха че не можеш да успееш без масовата публика и като Konami, EA и Square Enix не правят игри за тях, те трябва да правят спортни игри и заместители на въпросните големи търд парти разработчици.

Истината отдавна е в Third Party-то, затова компании като Сони са начело. Не е нужно да иновираш, не е нужно да имаш собсвени студия и марки. Важното е да хванеш мейнстрийма и да задоволиш желанието на всички. Инвестираш в ексклузиви и временни ексклузиви, задоволяваш всички жанрове и така. :) Въпреки че Майкрософт също се опитват да обърнат внимание на 10 процентата хардкорци, с доста индита, по-добре го правят Sony. Игри като Bloodborn, Last Guardian , Gravity Rush и Nier Automata (която вероятно е била платен временен ексклузив) са топ на генерацията за хардкорците.

През 80-те и 90те е било едно, когато гейминга е бил по детските стаи, мазетата, таваните и аркадните зали, където са забранявали на ученици да ходят. Сега таргета са хора които им е през оная работа за гейминга, интересуват се повърхностно от него и главната им идея е да са социални и да попуцат с приятели. Гейминга е повече консуматорска индурстрия. Играеш и минаваш на следващата игра или ако е сървис, държи те само на него. Няма колекционерство, няма арт, няма иновации. Защо модерни игри като Final Fantasy XV не могат да стигнат старите игри от 90-те, нито като character development, нито като Story, нито като геймплей. Единствено могат да те впечатлят графично, но то е празна обвивка това. Навремето като са правени игри като Crono Trigger и Тerranigma за SNES, философията е била тотално различна.

Така че свиквай, в малцинството си, както сме и повечето тук. Просто търси повече, има ги игрите, но не са високобюджетни и не са под светлината на прожекторите. И това че малките студия си изпипват игрите и не бързат да ги пускат не е съвсем вярно. Gust дето правят Atelier поредицата, казват че ако не пускат всяка година нова игра са загинали. Прекалено им е малка аудиторията и им трябва наливане на пари всяка година. Аз се чудех как успяват да правят тия игри, толкова бързо... доста неща има в тях за малко студио. Оказа се че като изиграх последната, в кредитите имаше китайци и виетнамци. Gust china, gust vietnam. Имат си черноработници в по-бедните държави. :)

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост