Как да си направим сами физически копия на новите игри?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Re: Как да си направим сами физически копия на новите игри?

Мнение RRSunknownпреди 1 седмица

То гаранция няма за нищо - един пожар да стане или кражба и пак може да ти замине носителя.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 1 седмица

Казвам нещо от опита и наблюдение.
Исках да кажа че е много по рисковано с 10TB диск от колкото на флашка или компакт диск.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 дни

Амиии, аз малко или много (без да чета темата) съм тръгнал по пътя на SD картите. Няколко месеца подред все хващах разни промоци в Алиекспреса на microSD карти и купих май вече 8 парчета - 128GB SanDisk Ultra.

Още първата като взех се сблъсках с това, че явно всички SD reader-и дето имам са някакви ментаци, защото самите карти вървят добре на устройствата ми (имам нещо като "benchmark" на фотоапарата), то през компютъра копирам и чета от тях изключително бавно -- особено записването направо ми скъса нервите! Че се огледах какво мога да купя като малко по-читав SD reader и накрая взех ето това: Kingston MobileLite G4 (случайно ревю в нета). С този reader нещата доста се пооправиха и започнах да мисля за архив на тея доста евтини SD карти.

Първото, което направих е да сваля най-големият архив с ретро игри (направен за Raspberry Pi) и директно го запазих на едната карта. След това опитах да намеря пълният архив на MAME, навремето го имах записан дори по дискове, ама къде е никой не знае. Честно казано не успях да го намеря същия, този, който намерих със сигурност му липсват разни неща, но става. Така, че и него на една от картите плеснах.

След това се хванах да намеря някакъв архив с PSP игри (по-специално ексклузивите) и него на една от другите карти.

И така, като цяло се концентирах върху неща за емулатори и направих доста прилични архиви на повечето платформи, които ме интересуват (MAME, GBA, SNES, PSP) докато не хванах да си хакна Switch-а.

Така, че сега съм в последната фаза, където свалям по-интересните за мен Switch игри и ги архивирам на картите. Засега две карти за пълни, и продължаваме нататък.

Единственият минус на цялата работа е, че тея microSD са миниатюрни и не съм измислил нито как да ги съхранявам, нито как да ги "надписвам", така че ги държа буквално в едно анти-статично пликче и като ми потрябва нещо ги вадя една по една докато намеря това, което ми трябва :blue: .

Помня, че навремето като правихме DVD архиви ползвах една програма, която прави копие на файловата структора в нещо като каталог. И само даваш име (или номер) на DVD-то и така търсиш в програмата каквото ти трябва и после само вадиш нужният диск... само дето нямам идея дали има нещо такова, което ще работи с SD карти. Някой ползва ли нещо такова?
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demonпреди 2 дни

Ами те нали микро SD вървят с преходник за най-голямата SD. А така или иначе най-голямата е нужна за да се вкара в PC. Самата карта донякъде напомня на вита и празни кутийки за вита карти съм гледал в ebay.co.uk. Сравнително евтино, по 2 и нещо лири. :) Имат място за Cover и ръководство даже. Може да потърсим и някакви специални DVD кутийки за SD карти, най-вероятно ще има. Щом вече има и стикери, много хора ги възприемат като следващото ниво носители.

Като натисна в търсачките SD card stickers, ми излизат доста неща. Обаче като че ли е най-добре да се намери някакъв тип гланцирана хартия за принтер, която е залепваща от едната страна. (Не е задължително да е залепваща, винаги може да се намери и лепило някакво, но ще е удобно) Принтираш си много обложки на един а4 лист и после ги изрязваш и лепиш. За това обаче ще ми трябва и малко да разуча софтуера за добро принтиране и може би няма да е от вреда някаква програма за дизайнване на обложки. Вярно че има много готови в нета, ама ако искаш да им вкараш нещо лично или дребни промени, не е зле да поназнайвам нещо. :)

В момента избистрям и аз цялостната идея. Ще изчакам да престои един месец, дали няма да изкочи някакъв нов вариат. Мисля да го направя това и с SD и с DVD. За блу рей в момента съм скептичен, че е голям разход. Все още не съм се отказал от дисковете. Имам дискове за PS1 и Сатурн Които дори с драскотини все още работят перфектно 20+ години. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknownпреди 2 дни

Такива хартии с лепка които да се принтират съм купувал от office 1 и подобни сторове. И точно за тази цел се правеха - от A4 режехме етикети.
Имам дискове за PS1 и Сатурн Които дори с драскотини все още работят перфектно 20+ години
И моите оригинални работят но за PC архивите ми имат чудовищен брак. Драскотините не са проблем - проблема е отгоре като почне да се отлюспва защото точно там е информацията. Аз наскоро си вадих някакви дискове докато разчиствах - държани с в изолиран шкаф , в шпинделни кутийки или отделни кутийки и пак бяха налюспени поне половината - а са от 2007 година , не чак толкова отдавна.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 2 дни

The Demon написа:
преди 2 дни
Ами те нали микро SD вървят с преходник за най-голямата SD.
Ами това е тук лекият "проблем", тези карти дето ги вземам на SanDisk нямат този преходник. Тези са предвидени за мобилни телефони (и очевидно за китайският пазар) и въобще нищо друго освен картата няма в опаковката. Ето прилагам някаква random снимка на това как изглежда опаковката.

Изображение
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 1 ден

Проблемът с лепенките изглежда решен. Минавам на следващия :)

За картите, виждам две алтернативи.

№1 - колекция от SD карти (нормална големина). Действително, из нета се намират средноголеми кутийки за под 2 лева/бр. Евентуален недостатък е цената спрямо microSD картите. За сметка на това, могат да се лепят лепенки върху самите карти, а и се губят по-трудно :)
Изображение

№2 - колекция от microSD карти. Недостатък: всякаква форма на организация предполага или специални кутийки (размер microSD), или преходници (~1 лв/бр) или и двете. Предимството, предполагам, е, че самите карти се намират по-тънко.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 1 ден

Тези кутийки тип DVD от БГ ли се намират и като гледам маи стават точно за кутийката на SD картата?

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 15 часа

Снимката е от тази обява:
https://www.ebay.com/itm/25-New-High-Qu ... 2642278521

Няма начин да няма по-добри оферти с доставка директно от Европа из разните алита, амазони, ибейове и т.н.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chanceпреди 13 часа

Това което намирам от въпросните магазини е само някакви органайзери за по 10,12,16 карти в една голяма кутийка,но не и DVD тип.

Отговори

Кой е онлайн

1 гост