Как да си направим сами физически копия на новите игри?

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Как да си направим сами физически копия на новите игри?

Мнение RRSunknown11 месеца

То гаранция няма за нищо - един пожар да стане или кражба и пак може да ти замине носителя.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 12 години

Мнение dra6ko_second_chance11 месеца

Казвам нещо от опита и наблюдение.
Исках да кажа че е много по рисковано с 10TB диск от колкото на флашка или компакт диск.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller10 месеца

Амиии, аз малко или много (без да чета темата) съм тръгнал по пътя на SD картите. Няколко месеца подред все хващах разни промоци в Алиекспреса на microSD карти и купих май вече 8 парчета - 128GB SanDisk Ultra.

Още първата като взех се сблъсках с това, че явно всички SD reader-и дето имам са някакви ментаци, защото самите карти вървят добре на устройствата ми (имам нещо като "benchmark" на фотоапарата), то през компютъра копирам и чета от тях изключително бавно -- особено записването направо ми скъса нервите! Че се огледах какво мога да купя като малко по-читав SD reader и накрая взех ето това: Kingston MobileLite G4 (случайно ревю в нета). С този reader нещата доста се пооправиха и започнах да мисля за архив на тея доста евтини SD карти.

Първото, което направих е да сваля най-големият архив с ретро игри (направен за Raspberry Pi) и директно го запазих на едната карта. След това опитах да намеря пълният архив на MAME, навремето го имах записан дори по дискове, ама къде е никой не знае. Честно казано не успях да го намеря същия, този, който намерих със сигурност му липсват разни неща, но става. Така, че и него на една от картите плеснах.

След това се хванах да намеря някакъв архив с PSP игри (по-специално ексклузивите) и него на една от другите карти.

И така, като цяло се концентирах върху неща за емулатори и направих доста прилични архиви на повечето платформи, които ме интересуват (MAME, GBA, SNES, PSP) докато не хванах да си хакна Switch-а.

Така, че сега съм в последната фаза, където свалям по-интересните за мен Switch игри и ги архивирам на картите. Засега две карти за пълни, и продължаваме нататък.

Единственият минус на цялата работа е, че тея microSD са миниатюрни и не съм измислил нито как да ги съхранявам, нито как да ги "надписвам", така че ги държа буквално в едно анти-статично пликче и като ми потрябва нещо ги вадя една по една докато намеря това, което ми трябва :blue: .

Помня, че навремето като правихме DVD архиви ползвах една програма, която прави копие на файловата структора в нещо като каталог. И само даваш име (или номер) на DVD-то и така търсиш в програмата каквото ти трябва и после само вадиш нужният диск... само дето нямам идея дали има нещо такова, което ще работи с SD карти. Някой ползва ли нещо такова?
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 14 години

Мнение The Demon10 месеца

Ами те нали микро SD вървят с преходник за най-голямата SD. А така или иначе най-голямата е нужна за да се вкара в PC. Самата карта донякъде напомня на вита и празни кутийки за вита карти съм гледал в ebay.co.uk. Сравнително евтино, по 2 и нещо лири. :) Имат място за Cover и ръководство даже. Може да потърсим и някакви специални DVD кутийки за SD карти, най-вероятно ще има. Щом вече има и стикери, много хора ги възприемат като следващото ниво носители.

Като натисна в търсачките SD card stickers, ми излизат доста неща. Обаче като че ли е най-добре да се намери някакъв тип гланцирана хартия за принтер, която е залепваща от едната страна. (Не е задължително да е залепваща, винаги може да се намери и лепило някакво, но ще е удобно) Принтираш си много обложки на един а4 лист и после ги изрязваш и лепиш. За това обаче ще ми трябва и малко да разуча софтуера за добро принтиране и може би няма да е от вреда някаква програма за дизайнване на обложки. Вярно че има много готови в нета, ама ако искаш да им вкараш нещо лично или дребни промени, не е зле да поназнайвам нещо. :)

В момента избистрям и аз цялостната идея. Ще изчакам да престои един месец, дали няма да изкочи някакъв нов вариат. Мисля да го направя това и с SD и с DVD. За блу рей в момента съм скептичен, че е голям разход. Все още не съм се отказал от дисковете. Имам дискове за PS1 и Сатурн Които дори с драскотини все още работят перфектно 20+ години. :)

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown10 месеца

Такива хартии с лепка които да се принтират съм купувал от office 1 и подобни сторове. И точно за тази цел се правеха - от A4 режехме етикети.
Имам дискове за PS1 и Сатурн Които дори с драскотини все още работят перфектно 20+ години
И моите оригинални работят но за PC архивите ми имат чудовищен брак. Драскотините не са проблем - проблема е отгоре като почне да се отлюспва защото точно там е информацията. Аз наскоро си вадих някакви дискове докато разчиствах - държани с в изолиран шкаф , в шпинделни кутийки или отделни кутийки и пак бяха налюспени поне половината - а са от 2007 година , не чак толкова отдавна.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

The Demon написа:
10 месеца
Ами те нали микро SD вървят с преходник за най-голямата SD.
Ами това е тук лекият "проблем", тези карти дето ги вземам на SanDisk нямат този преходник. Тези са предвидени за мобилни телефони (и очевидно за китайският пазар) и въобще нищо друго освен картата няма в опаковката. Ето прилагам някаква random снимка на това как изглежда опаковката.

Изображение

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp10 месеца

Проблемът с лепенките изглежда решен. Минавам на следващия :)

За картите, виждам две алтернативи.

№1 - колекция от SD карти (нормална големина). Действително, из нета се намират средноголеми кутийки за под 2 лева/бр. Евентуален недостатък е цената спрямо microSD картите. За сметка на това, могат да се лепят лепенки върху самите карти, а и се губят по-трудно :)
Изображение

№2 - колекция от microSD карти. Недостатък: всякаква форма на организация предполага или специални кутийки (размер microSD), или преходници (~1 лв/бр) или и двете. Предимството, предполагам, е, че самите карти се намират по-тънко.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance10 месеца

Тези кутийки тип DVD от БГ ли се намират и като гледам маи стават точно за кутийката на SD картата?

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarp10 месеца

Снимката е от тази обява:
https://www.ebay.com/itm/25-New-High-Qu ... 2642278521

Няма начин да няма по-добри оферти с доставка директно от Европа из разните алита, амазони, ибейове и т.н.

dra6ko_second_chance
Console Master
Console Master

Мнение dra6ko_second_chance10 месеца

Това което намирам от въпросните магазини е само някакви органайзери за по 10,12,16 карти в една голяма кутийка,но не и DVD тип.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Всъщност кутия тип "органайзер" за 10-20 SD/microSD карти е решение само по себе си де, особено ако има как да се вмъкне хартиен каталог някакъв вътре. Иначе за отделни карти и аз не намерих голяма кутия в Алито, хем доста порових. Има по-малка обаче:

Clear Standard SD SDHC Memory Card Case Storage Holder Box - тази не е с размер на кутия за филм/игра, но все пак предлага защита и не е толкова малка, че да не може да се сложи някаква лепенка отгоре

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon8 месеца

Взех си мастиленият принтер, който печата и на Printable дискове, сега обаче трябва да намеря подходяща хартия.

Понеже съм много бос в тия неща, а видях че някои от вас са работили с принтери в офис, с различни видове хартия...

Питам за да допусна минимални грешки в покупките. :lol: Понеже фото хартията на canon е доста скъпа и е безмислено да се купува, поразгледах за евтини варианти.

https://www.kornelv.com/foto-hartiya/57 ... 12626.html
На това пише "матова фотохартия" и е евтино. 100 листа за 13.80 лв - тоест по 14 стотинки на лист. Обаче какво означава матова повърхност и как изглежда?

https://www.kornelv.com/foto-hartiya/37 ... 18046.html
На това пише "гланцирана фотохартия" за 26,80 за 100 броя листа - тоест по 26 стотинки на лист. Не пише колко е дебел листа, но пише Тегло/грамаж: 140 г./м2 Това дебели листа ли са? Ще влезнат ли за обложка?

Предполагам че ръководствата тип PS2 DVD кутийка, ще се печатат на A4 лист. По 2 страници на един лист и ще се изрязват. Въпроса е, като се води гланцирана или матова хартия, само от едната страна ли се принтира. За обложки ми върши работа ако е гранцирана само от едната страна... Ама за манюъл, трябва да се принтира и от 2те страни, за да се перфорират в центъра, като истинските манюъли.

За обложки може и да купя по-скъпа хартия, но за манюъли идеята е да са повече страници и да не е от топ скъпата фотохартия за снимки. Няма смисъл едно ръководство да ти струва 15-20 лв :lol: Дори и тая горната хартия, дето е гланцирана (ако може да се принтира и от двете страни) ще ти излезе 26 стотинки за 4 страници на манюъл. (2x2 на 1 лист) Тоест хартията за манюъл който е от 36 страници ще се побере на 9 листа за около 2 лв и 40 стотинки. Ако е малко повече, до 3 лв, което ме устройва като цена. Също ми е интересно тази по евтината, така наречена матирана фотохартия, ще става ли за ръководство поне или по-скоро да разчитам на гланцираната?

Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master

Мнение RRSunknown8 месеца

Ако можеш намери си ламинирана хартия- тя е с истинския гланц, и мастиления принтер печата на нея.
Това което си гледал са вестници тип кауфландска промоция - на теория бива , но на мен винаги ми се е струвало неубедително. С матирана не е се занимавай изобщо - много е зле и се прокъсва.

Потребителски аватар
The Demon
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение The Demon8 месеца

Можеш ли да ми дадеш линк към хубава гланцирана хартия, да и разгледам спецификациите. :) Проблема е, че някой каза, че ако е дебела, няма да може да влезе в DVD кутия. Тоест хем трябва да е тънка (не знам колко точно), хем да е добра и евтина. Айде за обложки, може и да се изръся повече. 20 листа да взема, това да цели 20 игри... Една година занимание. :)

То явно няма как да минеш без проби и грешки, предполагам все ще им намеря приложение на всяка хартия която взема. Ако някоя е по дебела, могат да се принтират картички с арт на героите... А някаква тип кауфланд реклама, може да се принтират карта на света или някакви таблици със скилове, move list... Обаче в началото ми се ще да започна с някаква обложка. :)

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkiller8 месеца

The Demon написа:
8 месеца
Обаче какво означава матова повърхност и как изглежда?
Матова повърхност означава точно това пише, хартията ще е матова - един вид като стандартните А4 листи за черно/бяло принтиране в офиса. Просто тази е фото-хартия, тоест ще поеме малко по-добре мастилото и няма да се "надуе".
The Demon написа:
8 месеца
Не пише колко е дебел листа, но пише Тегло/грамаж: 140 г./м2 Това дебели листа ли са? Ще влезнат ли за обложка?
140г/м2 е описанието всъщност колко е тежка хартията. Може да е докарано от плътност, може от дебелина, няма как да се знае преди да купиш.
The Demon написа:
8 месеца
Въпроса е, като се води гланцирана или матова хартия, само от едната страна ли се принтира.
Без значение дали е матова или гланцирана ако се води "фото-хартия" то е предвидено да се печата само от едната страна, възможно е да има някакви по-екзотични (и скъпи) двустранни, но аз за 20 години в печата не съм купувал такава, за да кажа.
The Demon написа:
8 месеца
Също ми е интересно тази по евтината, така наречена матирана фотохартия, ще става ли за ръководство поне или по-скоро да разчитам на гланцираната?
За вътрешните страници на ръководствата според мен можеш спокойно да ползваш матовата и само корицата да е на гланцова.

Така, сега малко общи неща - като цяло гланцираните фото-хартии са относително дебели и относително плътни (чети трудни за огъване), също така там качеството страшно много варира спрямо марките и дори различните варианти на една марка. Като правило е, че колкото по-плътна и лъскава е -- толкова по-добре изглежда това, което принтираш на нея. Но естествено в повечето случаи си лимитиран от това какво може да отпечата самия принтер както като качество (тип глава, нито на самия принтер и т.н.), така и от това какви листи може да поеме. Спрямо това за какво е предвиден принтера може физически да не може да поеме по-дебелите и/или по-плътните фото-хартии, това съм го виждал многократно през годините.

Някоя рекламна агенцийка си купува принтер за 200лв, после идва клиент, който иска да види как ще му изглежда брошурата (примерно) и те бягат до Технополис, купуват най-скъпата хартия, пъхат в принтера и тя запецва вътре и нищо не става :-).

Говорейки за това аз никога не съм чувал марката на хартиите, които ти си гледал -- повечето големи марки си имат собствени хартии (те стават за всички принтери де) и обикновено тях сме ползвали. Ето да речем един basic search в Технополис:
https://www.technopolis.bg/bg/search?q= ... AP11010404

Както виждаш всички марки са производители на принтери всъщност :-). Canon правят най-много видове, дебелини, размери и т.н. така че с тях внимавай да не купиш някаква предварително отрязана до размер.

Иначе от тези, които са излезли като резултат аз най-често съм ползвал най-евтината HP Everyday, но А4 размера, това, което е излязло е за снимки 10х15см. Тази на HP е прилична за цената си, доста плътна, но без да е крайно дебела. Сега снимките не изглеждат като истински, но е много прилична. От малко по-скъпите на Canon Plus Glossy II е силно гланцирана и много качествена, но относително дебела, там някаква малка разфасовка вземи само за пробата първо, че може да не влиза в кутийките ти :-).

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост