Evocore - Games Of The Decade

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
RRSunknown
Console Master
Console Master
Регистриран преди: 11 години

Re: Evocore - Games Of The Decade

Мнение RRSunknown3 месеца

Подходовите стратегиите се позавърнаха също , даже са в разцвет , сега има всякакви гранд стратегии, 4x, city билдъри и сървайвъл. И съм накупил една камара в стийм само дето време няма.

Ще ви кажа какво не ме кефи:
Real time стратегиите обаче никакви ги няма Един вече омръзнал Starcraft 2 и само римастъри на старото.

RPG-тата също не ме радва накъде се развиват. Някой спомена Out worlds - не ме кефи. Аз си харесвах РПГ-тата в които имаше много диалог избиран от играча и можеше играта да се мине почти без бой само с умения и приказки. Ей това го няма вече - геймплея на "рпг"-тата в момента е бой, синематик разговори в които нямаш никакво адекватно участие а рпг частта е точки за развиване на бойните възможности. Признавам не съм играл Divinity Original sin 2 , но играх/не докрая доста от новите прочити на класиките като Tyranny.и Pillars of Eternity - освен перспективата не са запазили нищо от Балдурс гейта към който уж са трибут.

Класикическите екшън адвенчъри и шутъри мутираха в оупън уорлд стелт/шуут/рпг -гриндаж. Лошо няма , ама навремето тези игри ги играх заради комбинацията от екшън със загадки и платформинг секции. Сега загадките и платформинг секциите просто ги няма.

Класически адвенчъри със събиране на предмети и зли пъзели също няма но не ми и липсват .

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:
Регистриран преди: 14 години

Мнение vvarp2 месеца

За много години на всички!

+1 за изчезването на ролките и реалновремевите стратегии. Това не значи, че няма бели лястовици, за някои от които отворих дума на предната страница.

Homeworld: Deserts of Kharak - стратегия тип Westwood (най-вече Dune 2), с много заемки от Homeworld, от създателите на Homeworld. Доста читава, но с големи несъвършенства и още повече неосъществен потенциал. В тази тема има повече по въпроса.

Disco Elysium - баш ролева игра, с баш диалози, без никакъв бой, даже със симулиран разказвач (GM) :bowily: Не съм я пробвал още, но ще трябва. А това, че не е 500 часа, а 30-ина на изиграване, също е плюс.

Разбира се, тези изключения само потвърждават правилото.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

1 гост