Mobile Gaming

Дискусия за всички и всичко свързано с gaming :)
Отговори
Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Re: Mobile Gaming

Мнение BardoSoreпреди 3 години

Не ми се дават в момента 13 лева за нея. Но е факт, че е силно заглавие.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Мнение danailkillerпреди 3 години

И аз нямам търпение да попадне в някоя промоция игричката, за да си я взема. На общо правило не купувам тея по-скъпите мобилни игри на пълната им цена.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 3 години

Hitman Go ми омръзна към средата, а и се мъчих да изпълнявам мисиите на 100% и малко ми се прееба тръпката към средата и многото мъки и я оставих, а и ми писна настолния вид в един момент.
Lara Croft Go е по-различна от към механика, а и очевидно е по-кратка.

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Re: Nintendo goes mobile

Мнение Ju1968преди 2 години

The Demon написа:Ама наистина ли хората играят на тези неща? В смисъл и аз си тегля някакви апликации и фри игрички, ей така като ми е скучно, някои без вобще да ги пускам. Не съм играл на мобилна игра за повече от 30 мин и не познавам хора които го правят. Кой ти играе на телефон като батерията ти умира за час-два бе? :) Хората на телефоните си разцъкват фейсбук, чатят, гледат интернет. Честно си казвам, не познава някой който играе на телефон, а почти всеки вече има смартфон. Какво като са го изтеглили милиони? Това са някакви временни пориви, дето минават и отминават. Като успеха на Wii и как сумати хора нямащи нищо общо с гейминга, си го купиха за Wii Fitness, поцъкаха няколко седмици и после събираше прах. Бъдещето на игралната индустрия не в телефоните или поне в близките години и този формат който са в момента.
Мобайл гейминга носи милиони долари месечно от IAP. Има големи хитове там от към печалби. Аз също не играя айфон игри, но аз съм изключение.
Последна промяна от vvarp на 17 юли 2016, 18:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
king_of_the_universe
Контакти:
The New King of Hyrule
The New King of Hyrule

Мнение king_of_the_universeпреди 2 години

Пробвал съм няколко смарт игри. Останах си само с пробването. По-добре да инвестирам пари и 100 часа игрово време в 1 качествена игра за преносимка, отколкото да пусна 100 мобилни шитни за по 1 час макс. :)
Don't shoot! I'm a human!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 2 години

Динозаври сте ей! Поне вече от 5 години, някои от вас не спряха да "дъвчат" едно и също. Играйте си това което ви харесва, но се адаптирайте към това което става около вас. Що живеете в 90-те не знам.

Микротранзакциите са мега чиитаво нещо за припечелване, но този похват ще се среща все по-често.
Колкото до успеха на Pokemon Go...отново ще се повторя...всеки ще пробва от тук нататък подобни начинания, някои с успех, други не. А и заглавието не е открило топлата вода, просто го направи по-технично и леко иновативно. Инвестицията в мобайла е все по-примамлива за разработчиците, тъй като вложенията са малко, а печалбите с пъти по-лесни от колкото в потене над ААА!!

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 2 години

BardoSore написа:Динозаври сте ей! Поне вече от 5 години, някои от вас не спряха да "дъвчат" едно и също. Играйте си това което ви харесва, но се адаптирайте към това което става около вас. Що живеете в 90-те не знам.

Микротранзакциите са мега чиитаво нещо за припечелване, но този похват ще се среща все по-често.
Колкото до успеха на Pokemon Go...отново ще се повторя...всеки ще пробва от тук нататък подобни начинания, някои с успех, други не. А и заглавието не е открило топлата вода, просто го направи по-технично и леко иновативно. Инвестицията в мобайла е все по-примамлива за разработчиците, тъй като вложенията са малко, а печалбите с пъти по-лесни от колкото в потене над ААА!!
"Олдскуул хипстър нърдс" е термина, не обиждай динозаврите. След малко ще започнат да обясняват и как модерните телефони всъщност са излишна гъзария, и как предпочитат да имат корава Нокия 1100 и батерията да им държи по 12 години на едно зареждане. Аз съм го правил също навремето, та не го приемайте като нещо лошо :)

Има готини неща и за телефони. Ако сте "олдскуул хипстър нърд" специално, свалете си поне Monument Valley. Няма да загубите ниво от нея. Пък после може да видите и другите читави заглавия.

Аз лично като виден хипстър нърд имам само Words with friends де. Батериите наистина не държат много. :bowser:

Потребителски аватар
Ju1968
Контакти:
Console Ninja
Console Ninja

Мнение Ju1968преди 2 години

Monument Valley ми идва твърде pretentious artsy-fartsy. Контролите са далече от прецизни. Трябва да улучиш точно къде искаш Ида да отиде. На 4" екран е малко кофти. А въртенето на ръчките направо може да те подлуди. Единствено бонус нивата, ексклузивни за айфон, са достатъчно трудни, за да е интересно. Особено последното. Като цяло за мен това е извинение за игра.

Alto's Adventure е нещо далеч по-приятно, особено като има сега Zen Mode.

За мен най-добрата мобилна игра, от които съм играл, е Leo's Fortune. Платформър, който се играе добре на телефон. Изглежда добре и се играе приятно. Единствено историята накрая много ме разочарова.

Потребителски аватар
danailkiller
Контакти:
Console Master
Console Master

Re: Мобилните игри: иновация, дълбочина и хазарт

Мнение danailkillerпреди 2 години

Много тегава за нас hardcore геймърите тема сте подхванали, така болна дори може да се нарече. Защото аз примерно съм много голям фен на джобните конзоли, а в момента е повече от очевидно, че мобилните телефони им изяждат така и така малкият пазар и е много близко бъдещето, в което джобни конзоли просто вече няма да се правят.

Относно игрите, то няма кой да отрече особено голямото количество посредствени (че и направо слаби) игри за мобилните платформи, но е истина, че има и някой доста интересни и иновативни. И аз съм напълно съгласен с Jim Raynor, че като едното нищо точно тея платформи да ни дадът следващото поколение гейм дизайнери, които да оформят гейминга в следващите 20+ години.

Аз самият имам почти нулев в опит как е гейминга и оптимизацията на игрите на Andorid/Windows Phone, защото съм с iPhone, но от това, което аз поне съм пробвал и играл поне всичко е много стабилно, а съм попадал и на много кадърни игри. Но за да не съм голословен мога да погледна на телефона и на iPad-а си какво имам в момента:
- Knights of Pen & Paper- страшно приятна подходова ролевка, която ми е основното което играя на телефона си последните две години, все ще купувам втората част, но още не съм я купил.
- Lifeline - мисля, че е измислена да се играе основно на Apple Watch, но аз я играх без него, представлява страшно интригуващ (като сюжет и реплики) текстов куест в реално време.
- Monument - може би най-добре направеният пъзел платформер, който съм пускал последните години, страшна музика също
- Worldly - простичка игрица тип trivia, но направена доста кадърно и ми помага да не забравям държави, столици и т.н. :)
- Dragon Hills - auto-scroller от тея дето скачаш по разни неща, но в случая си с дракон, става само за запълване на времето
- Pokemon Go - тук мисля, че всички знаят за какво става дума, само казвам, че аз още не съм се зарибил на 100%, но все пак като излизам ловя каквото видя де

До тук бяха на телефона, тея са на iPad-а:
- Hitman Go и Lara Croft Go - изключително добре направени пъзел игри вдъхновени от съответните поредици
- Dungeon of the Endless - странна комбинация от RPG, стратегия и dungeon crawler, играе се изненадващо добре на PC
- XCOM - една от по-добрите подходови стратегии правени последните години, страшно добър мобилен порт
- FTL - една от най-любимите ми инди игри, също изненадващо добър мобилен порт
- World of Tanks Blitz - леко опростена версия на WoT, но се играе доста добре и често играя
- Heartstone - предпочитаната версия поне за мен, така и не свикнах да я играя на PC
- Infinity Blade (цялата поредица) - вероятно най-добре изглеждащите игри за мобилните платформи, солидни като игри също
- VainGlory - изненадващо добре направена MOBA, вероятно една от тези, в които съм вкарал най-много време на мобилните си устройства

Като това са само нещата, които в момента стоят на устройствата ми, със сигурност мога да изровя още десетки заглавия, които съм играл в даден момент :). Това не променя факта, че не всеки тип игра става за touch screen, нито пък количеството игри, които те засипват с реклами и/или micropayment-и. Но все пак има и кадърни неща.
The jedi's gotta do, what the jedi's gotta do!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 2 години

Чалгализирането на мобилния пазар е агресивно и дразнещо, но има неща, които не накланят везните в една или друга посока...просто...си заслужават и са само на смарт!
Поне ги проверете в YT, това са заглавия, за които си заслужава да ви падне батерията или да изгубите повече от час и да не съжалявате, че не сте го изгубили на 4К монитора си в играене на нещо хардкор в UHD:
Wayward Souls
Monument Valley
Shadow Blade
The Room (1-3)
Reckless Racing (1-2)
Hellraid: The Escape
Leo's Fortune
Sword Of Xolan
Out There: Q Edition

Потребителски аватар
marchisio_
Контакти:
True Gamer
True Gamer

Мнение marchisio_преди 2 години

Shadowverse e интересна игрица подобна на хартстоун. Играя я от час и половина но съм яко зарибен вече. :D
Играта е free , ако имате време може да я погледнете, стига да обичате card games.

Потребителски аватар
vvarp
Контакти:

Мнение vvarpпреди 2 години

Интересно изглежда, ама доколко може да се играе без да влизаш в пирамидални схеми. Щото предишната игра на Cygames, Granblue Fantasy, точно с това злоупотребяваше под фасадата на нелоша имитация на Final Fantasy.

Потребителски аватар
Dementius
Console Master
Console Master

Мнение Dementiusпреди 2 години

BardoSore написа: Out There: Q Edition
Много ми хареса! Изиграх два от трите възможни края преди няколко месеца, но забравих да я похваля тук.

Онзи ден изтеглих Mu Origin и направо се отчаях - играта е напълно автоматична, пускаш я на автопилот, геройчето ти си гринди, взема, връща куестове и се бие само, а ти само гледаш как ти пада батерията с всяка изминала минута. След второто преиграване нещата стават много тегави ако не набуташ кинти.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Мнение BardoSoreпреди 1 година

Само да спомена, че в Google Play от известно време има игри и приложения, които излизат за по няколко дена на 100% намаление, подобно като в App store-а на iOS, но там това е от години като тенденция. Не знам дали е свързано с някаква годишнина, която google отбелязаха скоро, но е редно да се отбележи.
Може да следите какво е намалено всеки ден чрез това приложение.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Shadowgun Legends Pre-Alpha Gameplay

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 1 година

Super Mario Run вече я има и за Андроид за тези с резервации, игричката е луда :D!

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Цената й е луда! 20 лева!
На iOS 5% от играещите са я платили с iap. Нинтендо са се надявали на поне 10%. На андроид ще е още по-трагично.

Потребителски аватар
Jim Raynor
Console Master
Console Master

Мнение Jim Raynorпреди 1 година

BardoSore написа:Цената й е луда! 20 лева!
На iOS 5% от играещите са я платили с iap. Нинтендо са се надявали на поне 10%. На андроид ще е още по-трагично.
И аз така чувам. Нямам наблюдение над играта, но ми е интересно дали:
1) Цената е лоша, защото няма съдържание, който да я оправдае?
2) Цената е лоша, защото mobile пазарът не готов да плаща за PC/console ниво игри?

Предвид еврейщината на Минти не изключвам и дори предполагам 1), но се чудя примерно портовете на другите PC/Console игри (индита, X-Com, Telltale нещата) успяват ли да се продават добре на платформите?

Потребителски аватар
vsv
Console Master
Console Master

Мнение vsvпреди 1 година

Как 20 лева? На мен ми се свали безплатно. Или може би, защото преди няколко седмици ми дадоха да я резервирам и днес ми се появи опция в таскбара на телефона да я сваля. Вече мимах няколко нивца и не ми е искало пари.

Edit: верно се плаща мамка й хаха. Днес я бях пуснал набързо минах две - три нивца от първия свят и всипко си е за зарибявка, за другите светове трябва да се цака и не знам дали си струват 20-те левчета, но на мен ми хареса.

Потребителски аватар
BardoSore
Контакти:
One of the Team
One of the Team

Chameleon Run

Играта е безплатна за около седмица още, ако не се лъжа. Играх около час и минах няколко нива като събрах всичко което може да се събира. Изключително прилепчива, неангажираща и според мен минаваща към по-хардкор стила.

Отговори
Подобни теми
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания

Кой е онлайн

Потребители, разглеждащи този форум: и 1 гост